سوال در مورد عدد به توان صفر

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
afshin1

سپاس: 1

سوال در مورد عدد به توان صفر

پست توسط afshin1 »

سلام
آیا می شود به عدد به توان صفر مفهوم فیزیکی داد؟
smile072

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

Re: سوال در مورد عدد به توان صفر

پست توسط hhamid »

به نظر من ریاضیات مجبور شده عدد به توان صفر را یک بداند ولی نمی دانیم آیا واقعا درست است یا نه!!!!!!!!!!!!!!! smile031
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
Kourosh Artin

پست توسط Kourosh Artin »

ریاضیات هیچ مفهوم فیزیکی ندارد. بلکه تنها بخش هایی از آن مدل های خوبی برای بررسی طبیعت هستند. عدد به توان صفر از آنجا ناشی می شود که می گوییم دو عدد که پایه های آن ها مساوی است در تقسیم توان هایشان را از یکدیگر کم می کنیم. حال آگر دو عدد با پایه های مساوی نما های مساوی نیز داشته باشند. آنگاه حاصل تقسیم آن ها می شود آن پایه به توان صفر و البته برابر است با یک.
یاد بگیر و بساز
بیندیش و کمتر سخن بگو

سایانا

سپاس: 1

پست توسط سایانا »

سلام به به برو بچ خوبین من می خوام ثابت کنم که هر عدد به توان صفر یک می شه توجه کنییییییییین؟!!!؟؟
گفتیم چون و به دلایلی زبان ریاضی نمی شه توضیح می دم آ به توان صفر برابر است با همون آ به توان انه منهای ان اونم مساوی است با آ به توان ان تقسیم بر آ به توان ان اونم می شه مساوی یک چرا چون ا به توان ان با آ به توان ان می ره؟! اگه مفهوم نشد توضیح بیشتر بدم! smile015

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

سایانا نوشته شده:سلام به به برو بچ خوبین من می خوام ثابت کنم که هر عدد به توان صفر یک می شه توجه کنییییییییین؟!!!؟؟
گفتیم چون و به دلایلی زبان ریاضی نمی شه توضیح می دم آ به توان صفر برابر است با همون آ به توان انه منهای ان اونم مساوی است با آ به توان ان تقسیم بر آ به توان ان اونم می شه مساوی یک چرا چون ا به توان ان با آ به توان ان می ره؟! اگه مفهوم نشد توضیح بیشتر بدم! smile015
این که گفتین غلطه.خیلی از معلما رو دیدم که به اشتباه این عبارتو یه همین صورت که شما میگید اثبات میکنن ، ولی غلطه .غلط.
چون این صرفا یه قرارداده و چنین اثباتی براش صد در صد غلطه.شاید به ظاهر درست باشه ، ولی برای چنین گزاره ای کاربرد نداره ، چون قرارداده.قرارداد.
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
amir_PS

محل اقامت: تهران

سپاس: 52

تماس:

پست توسط amir_PS »

amir.hs نوشته شده:
سایانا نوشته شده:سلام به به برو بچ خوبین من می خوام ثابت کنم که هر عدد به توان صفر یک می شه توجه کنییییییییین؟!!!؟؟
این که گفتین غلطه.خیلی از معلما رو دیدم که به اشتباه این عبارتو یه همین صورت که شما میگید اثبات میکنن ، ولی غلطه .غلط.
چون این صرفا یه قرارداده و چنین اثباتی براش صد در صد غلطه.شاید به ظاهر درست باشه ، ولی برای چنین گزاره ای کاربرد نداره ، چون قرارداده.قرارداد.
ببخشید خودتون هم اشتباه گفتین
با مثال جواب میدم
۲ به توان ۱ =۲
۲ به توان ۲ =۴
۲ به توان ۳ =۸
الان به بالا نگاه کن هر عدد تقسیم بر ۲ منهای خودش میشه توان قبلیش خوب حالا ۲ به توان ۰ میشه ۲ تقسیم بر ۲ منهایه ۲ میشه یک smile072

user30018

سپاس: 28

پست توسط user30018 »

فکر کنم داشته باشه
عدد به توان صفر یعنی یعنی آونگ هیچ نوسان کاملی نداشته باشه اون وقت آونگ یک دور زده
نظر منه هرکی می خواهد با من صحبت کنه به ایمیلم بزنه
ایمیلم = [email protected]
خداحافظ!!!!

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

بابا ، این حرفایی که میزنید درسته.ولی مشکل اینجاست که این گزاره ای که در ریاضیات هستش ، اصلا قرارداده ، اثبات نمیکننش.هر اثباتی هم براش بیاری غلطه.مثله اینکه شما قرار گذاشتی وقتی که هوا روشنه ، روزه و وقتی تاریکه شبه.بعدش شما بیای اثبات کنی که وقتی تاریکه شبه.
هر کیم اثباتش کنه ، کار غلطی کرده ، و اگه معلمی هم اینو براتون سر کلاس اثبات کرد ، بدونین بیسواده.
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

Cartouche نوشته شده:بابا ، این حرفایی که میزنید درسته.ولی مشکل اینجاست که این گزاره ای که در ریاضیات هستش ، اصلا قرارداده ، اثبات نمیکننش.هر اثباتی هم براش بیاری غلطه.مثله اینکه شما قرار گذاشتی وقتی که هوا روشنه ، روزه و وقتی تاریکه شبه.بعدش شما بیای اثبات کنی که وقتی تاریکه شبه.
هر کیم اثباتش کنه ، کار غلطی کرده ، و اگه معلمی هم اینو براتون سر کلاس اثبات کرد ، بدونین بیسواده.
تقریباً درسته، وقتی شما به‌صورتِ کلّی بگی یه‌عدد به‌توانِ صفر، به‌صورتِ قراردادی می‌شه یک چون می‌شه جایِ اون عدد صفر گذاشت. معلّم‌ها هم چون نمی‌تونن توجیه‌ش کنند می‌گن صفر به‌توانِ صفر می‌شه تعریف نشده و اون ناصفرها به‌توانِ صفر رو هم عادی می‌رن و دیگه حرفی از قرارداد نمی‌زنن... امّا اگه ذکر بشه اون عدد ناصفره که به توانِ صفر می‌رسه دیگه قراردادی نیست. (اصلاً قرارداد رو زمانی می‌بندند که اثبات نشه ولی نتیجه‌ش به‌دردبخور باشه، مثلِ صفرفاکتوریل، مثلِ empty sum، مثلِ empty product که همین سؤالم خودش یه empty product هست)

نمایه کاربر
saeedhhra

نام: سعید

سپاس: 3

پست توسط saeedhhra »

اگه عدد به توان صفر معنی نداشته باشه
پس عدد به توان یک هم بی معنی است
دقیقاً
درسته
آره
همین طوری بروجلو

habibullah.hamidi

پست توسط habibullah.hamidi »

اری میشه یه توجیح فزیکی داد
عدد به توان صفر میشه 1

عدد رو فکر کن که جهانه که بعد از بیگ بانگ بوجود اومده است و دوباره فکر کن حتمی از بین میرود وقتی کامل نابود شد میشه 1

چون یک نفر میمونه اون خداوند یکتا است

پس عدد به توان 0 میشه 1

نمایه کاربر
ashkanOo

نام: اشکان

سپاس: 414

تماس:

پست توسط ashkanOo »

پارادوکس ها رو میشناسی؟ smile006 smile006 smile006 smile006 smile006 smile006 smile006 smile006
B.Sc physics at amirkabir university of tehran

نمایه کاربر
Mo0n3y

پست توسط Mo0n3y »

[quote="saeedhhra"]اگه عدد به توان صفر معنی نداشته باشه
پس عدد به توان یک هم بی معنی است[/quote

د اين كه عدد به توان 1 معني داره هيچ شكي نيس.. اما عدد به توان صفر قرارداديه! smile021

نمایه کاربر
ashkanOo

نام: اشکان

سپاس: 414

تماس:

پست توسط ashkanOo »

دقیقا مثله اثبات 5=4 میمونه که دو ماه پیش نابغه 16 گذاشته بود
ashkanisbest نوشته شده:
پارادوکس ها رو میشناسی؟ smile006 smile006 smile006 smile006 smile006 smile006 smile006 smile006
B.Sc physics at amirkabir university of tehran

Hall

سپاس: 105

پست توسط Hall »

درسته که این قراردادیه ولی میشه یکی بگه این اثبات چه مشکلی داره؟

ارسال پست