ميشه بگيد چرا 1=!0

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
mrfane

محل اقامت: تهران

سپاس: 550

تماس:

Re: ميشه بگيد چرا 1=!0

پست توسط mrfane »

دوستان چند مدل اثبات بیان کردند که همه درست بود، من هم یک استدلال اضافه می کنم:
درس جبر و احتمال در دبیرستان را یادتونه؟ از شما می پرسند «n شیئ متمایز را به چند طریق می توان در یک صف چید؟»
جواب !n هست. مثلا 3 شیئ را به 6 حالت، 2 شیئ را به دو حالت، یک شیئ را به یک حالت می توان در صف چید.
حالا اگر هیچ شیئی نداشته باشیم، به چند حالت می توان آن را چید؟ درسته. به یک حالت. اون یک حالت هم اینه که هیچ چیزی را قرار ندهیم. پس منطقیه که بگوییم فاکتوریل صفر مساوی یک هست.
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

نمایه کاربر
hima$

محل اقامت: .사랑을 알게되는 곳.연인

سپاس: 5

پست توسط hima$ »

Reza newton نوشته شده:این یک قرارداده.لازم به اثباتش نیس.مثل حد رادیکال xزمانیکه به صفر میل.کنه تو کتابهای قدیم حسابان نوشته بی نهایت ولی تو کتاب جدید نوشته صفر.اینا قرارداد های جهانین
من هر چی با خودم فکر می کنم نمی تونم قانع بشم که این یک قرارداد باشه
چه کنم دیگه باید دنبال یه جواب بهتر و قانع کننده بگردم....مثل دانشمندان.... smile019
با این که این قرارداده گیج میشم که چی به چیه.... smile042 smile048 smile048 smile048 smile048
عشق بی تو معنی نداره......

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

شاید چون :
0 * 0 = 1 . شما این طور فکر نمی کنید ؟ نمیدونم . احتمال 99.9 % غلط هست . شما چی می گین ؟ پی . ام بدین به شدت متشکر میشم

نمایه کاربر
MA102

نام: Laplace transforms

سپاس: 1193

پست توسط MA102 »

Reza newton نوشته شده:این یک قرارداده.لازم به اثباتش نیس.مثل حد رادیکال xزمانیکه به صفر میل.کنه تو کتابهای قدیم حسابان نوشته بی نهایت ولی تو کتاب جدید نوشته صفر.اینا قرارداد های جهانین
تو هر دوتاش غلط نوشتن، حد نداره، چون حد چپ نداره. smile038

smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
علم×دین=انسان

وَ مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاس جَمِيعاً

و هر کس نفسی را حیات بخشد مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده.

سوره مبارکه المائدة آیه32

بانک اهداء سلولهای بنیادی:
http://iscdp.tums.ac.ir/

رادمهر

نام: joker

سپاس: 78

تماس:

پست توسط رادمهر »

ببین دوست عزیز:
اگر بخام ساده توضیح بدم ریاضیدانان قرار داد بستن چون تو بعضی از مسائل ترکیبیات دردسر درست می کرد.
رفتار اخلاقی یک انسان،بر اساس نوع دوستی،تحصیلات و برابری اجتماعی است و هیچ پایه مذهبی لازم نیست.

nobari

سپاس: 23

پست توسط nobari »

من هم این قانون را که هر عدد بتوان صفر = 1 است + کنم.

nobari

پست توسط nobari »

لطفا فرق بین ریاضیات کاربردی و ریاضیات محض و ... میتوان توضیح داد اگر شما صرفا ریاضی را محض میگویید

nobari

پست توسط nobari »

و اینکه در سنجش طلا از ترازوهایی با0/000001ک .گ استفاده میشود در سوپر ها از 0/1 ودر باسکولها از ترازوی 20= و-

Pourya...

نام: Pourya.kordi

سپاس: 1

پست توسط Pourya... »

تو هر دوتاش غلط نوشتن، حد نداره، چون حد چپ نداره. smile038

نه داش من وقتی حد چپ کلن تعریف نشده یعنی آخرین نقطه تابع در سمت چپ 0 هست منظور از حد همون حد راسته smile023 smile023

حد رادیکال Xقراردادی نیست داداش وقتی از چپ نزدیک بشیم میشه یه عدد منفی زیر رادیکال یعنی تعریف نشده که با علامته بی نهایت نشون داده میشه ولی از سمت راست کافیه X=0 قرار بدیم و رادیکال X میشه 0 !!!!!! smile023 smile023 smile028

hesamph

نام: حسام

محل اقامت: همدان

سپاس: 14

تماس:

پست توسط hesamph »

xphoenix نوشته شده:این یه قرار داده تو ریاضی!اثبات هم نداره!

همه چیز ها داخل ریاضی اثباتی دارند یعنی برای همه چیز در داخل دنیا دلیلی وجود داره . شاید مردم دلیلش رو ندونن ولی واسه همه چیز دلیل و اثباتی وجود داره

hesamph

تماس:

پست توسط hesamph »

Pourya... نوشته شده:تو هر دوتاش غلط نوشتن، حد نداره، چون حد چپ نداره. smile038

نه داش من وقتی حد چپ کلن تعریف نشده یعنی آخرین نقطه تابع در سمت چپ 0 هست منظور از حد همون حد راسته smile023 smile023

حد رادیکال Xقراردادی نیست داداش وقتی از چپ نزدیک بشیم میشه یه عدد منفی زیر رادیکال یعنی تعریف نشده که با علامته بی نهایت نشون داده میشه ولی از سمت راست کافیه X=0 قرار بدیم و رادیکال X میشه 0 !!!!!! smile023 smile023 smile028

موافقم

hesamph

تماس:

پست توسط hesamph »

داخل اینتر نت این بود حالا امید وارم متوجه بشین

اول اینکه در ضرب (بر خلاف جمع) عدد خنثی یک است. یعنی وقتی هیچ چیزی را جمع نکنیم حاصل صفر است. در حالی که اگر هیچ چیزی را ضرب نکنیم حاصل 1 است.
این دلیل قانع کننده ای نیست

دوم از طریق تابع گاما. دوستانی که درس معادلات دیفرانسیل را گذرانده باشند (در رشته های مهندسی یا علوم پایه) با تابع گاما آشنا هستند. تابع گاما به این صورت تعریف میشود:
«گامای آلفا برابر است با انتگرال x به توان آلفا منهای یک ضربدر e به توان x- ضربدر dx از صفر تا بینهایت»
ثابت میشود که گامای آلفا به اضافه یک برابر است با آلفا فاکتوریل. بنابر این برای به دست آوردن مقدار صفر فاکتوریل کافی است مقدار گامای صفر به اضافه یک، یعنی یک را بدست بیاوریم. که این مقدار برابر یک میباشد
اما دومی شاید قانع کننده باشه اگه نفهمیدیی تابع گاما چیه بپرسید

hesamph

تماس:

پست توسط hesamph »

امیرکاوه نوشته شده:شاید چون :
0 * 0 = 1 . شما این طور فکر نمی کنید ؟ نمیدونم . احتمال 99.9 % غلط هست . شما چی می گین ؟ پی . ام بدین به شدت متشکر میشم

نمن؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی شما می گی داخل هیچ بسته هیچ تای یک عدد شیئ وجود داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این با عقل جور در نمیاد حتی اثباتش هم غلط میشه

نمایه کاربر
Electromagnetism

نام: Ali Kamali

محل اقامت: Mashhad, Iran

سپاس: 5

تماس:

پست توسط Electromagnetism »

همونطور كه بعضي از دوستان اشاره كردند اثبات اين مدعا با استفاده از « تابع‌ گاما » صورت ميگيره و اينطور نيست كه قراردادي در كار باشه smile039

اگر تابع گاما رو خيلي ساده و صرفاً براي پاسخ دادن به اين سوال ( و نه خودِ كاربرد گاما ) بخوايم بيان كنيم ميشه گفت :

تصویر smile006

‌{ حالا براي اثبات خودِ اين تساوي روش مختلفي هست، شايد ساده ترينش تشبيه به « تبديل لاپلاس » باشه.
همونطور كه اطلاع داريد، براي تعريف لاپلاس هم انتگرال از صفر تا بي نهايتي رو داريم كه هر تابع ( البته شرايط تابع رو در اينجا كاري نداريم ) ضرب در e^ -sx ميشه و نتيجه ي انتگرال، تبديلِ لاپلاسِ تابع مورد نظر خواهد بود : تصویر

پس در تابع گامايي كه تعريف كرديم، تابع اوليه X^n بوده، و كافيه تبديل لاپلاس x^n رو محاسبه كنيم ( يا بلد باشيم smile001 ) و به جاي s عدد 1 رو قرار بديم؛ كه مي دونيم جواب اين تبديل لاپلاس تصویرخواهد بود و چون s=1 درنتيجه حاصل برابر با همون !n خواهد بود. }

حالا اگر هدف بررسي !0 هست، كافيه با داشتن طرف راست تابع گاما ( يعني !0 ) در طرف چپ هم به جاي n عدد 0 رو قرار بديم و انتگرال رو محاسبه كنيم. تصویر

چه به روش عادي و چه با استفاده از لاپلاس وقتي به محاسبه ي اين انتگرال ساده مي پردازيم به جوابِ 1 خواهيم رسيد.

تصویر

با آرزوي موفقيت
هرجا سوالي بود در خدمتم smile018

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

دوستان این ویدئو رو ببینید، به طور خیلی خیلی ساده توضیح داده: