ساخته شدن اولین هواپیمای جنگی ساخت ایران (با عکس هایی از این هواپیما)

مدیران انجمن: parse, javad123javad

MKMajid

محل اقامت: رشت

پست توسط MKMajid »

آيا كسي به عكس هواپيماهاي شفق و صاعقه دسترسي دارد؟ اگر داريد لطفا همين جا آپلود كنيد.
Northern Boy

مهمان

پست توسط مهمان »

دوتا عكسي كه دايي گذاشته متعلق به شفق مي باشد.

نمایه کاربر
hertkof

سپاس: 2

پست توسط hertkof »

Hi Sadegh نوشته شده:تصویر
smile012 smile010 smile012 smile010 smile012 smile010
اين هم قدرت ايران...
تصویر
ریاضی سابق
3hh.ir

MKMajid

پست توسط MKMajid »

ممنون.
آخرین ویرایش توسط MKMajid شنبه ۱۳۸۶/۶/۳ - ۲۰:۳۲, ویرایش شده کلا 1 بار
Northern Boy

نمایه کاربر
N - theory

سپاس: 1

تماس:

پست توسط N - theory »

riazi نوشته شده:
اين هم قدرت ايران...
جالب است كه شما از قدرتي صحبت مي كنيد كه خبر از تورنادوي رادارگريز و F22 ندارد...
دوستان! براي هميشه خداحافظ

فقط بدانيد كه رياضيات ملكه علوم است.

موفق و مويد باشيد.

Comrades! Bye to ever time Just remember that Math is queen of sciences, Best wishes for your success in all of living and scientific degrees
septamber/18/2007

MKMajid

پست توسط MKMajid »

N - theory نوشته شده:
riazi نوشته شده:
اين هم قدرت ايران...
جالب است كه شما از قدرتي صحبت مي كنيد كه خبر از تورنادوي رادارگريز و F22 ندارد...
آلياژ رادارگريز در ايران توليد شده است.
Northern Boy

نمایه کاربر
محسن بيگي

محل اقامت: تهران

سپاس: 2

پست توسط محسن بيگي »

N - theory نوشته شده:
riazi نوشته شده:
اين هم قدرت ايران...
يعني واقعاْ فكر مي كنيد ايران به تكنولوژي رادار گريزي دست نيافته؟
فقط خدا

مهمون

پست توسط مهمون »

يعني واقعا يه ايراني به جاي خوشحال شدن از موفقيت كشورش بايد اينطوري عكس العمل نشون بده؟
واقعا كسي كه ايران به دنيا اوومده و فارسي خوب حرف ميزنه ايرانيه؟
يعني اين كه از موفقيت هاي كشورمون خوشحال بشيم وظيفه ي يه ايراني نيست؟
چنين كساني چطور باعث رشد و تقي مملكت مي تونن باشن؟

نمایه کاربر
N - theory

تماس:

پست توسط N - theory »

دوستان عزيز

ببنيد بهتر است با چشم باز به همه ي جوانب بنگريم. تورنادو نه تنها رادارگريز است بلكه ويژگي هاي بسيار زيادي دارد كه بهتر است با يك جستجو در اينترنت متوجه آن شويم. اگر ايران يك هوپيما مي سازد، كشورهاي خارجي پوشش نامريي مي سازند. در ضمن به كدام ايران افتخار كنيم؟ ايراني كه 3 جوان دانشجو را در پس حقايق سركوب و شكنجه مي كند؟

فاصله ي ايران تا فرنگ به اندازه ي همان فاصله ي صحابي T10 تا منظومه شمسي است. اين را از علمش نيز مي توان بسنجيم. البته در ايران هم انسان هايي هستند كه ذاتشان ايراني است. ولي اي كاش ايراني نبودند...

باتشكر

موفق و مويد باشيد.

Comrades! Bye to ever time Just remember that Math is queen of sciences, Best wishes for your success in all of living and scientific degrees
septamber/18/2007

elya

پست توسط elya »

دوست عزيز
منو ببخش كه خيلي بد حرف زدم
ولي ايني كه شما راجع به دانشجو ها مي گيد اگه اينطوريه مردم هيچ كشوري نمي تونن به كشورشون و پيشرفتهاش افتخار كنند.
آمريكا .. انگلستان... اين همه جوون رو فرستادن توي عراق و افغانستان اين همه آدم كشتن
اسراييل اين همه آدم رو هر روز مي كشه و شكنجه مي كنه ... مردمش به خاطر يه پيروزي جشن مي گيرن
من خدا ميدونه خودم دل پر دردي دارم از دست اين مملكت ... ولي ما جز كشورمون كجا رو داريم؟
بايد با خوشبيني آبادش كنيم .... من هم خيلي چيزها ديدم و شنيدم كه نفرت همين الانش هم از بعضي افراد كه در جايگاهشون هر كاري مي خوان مي كنن و جانماز آب مي كشم وجودم رو فرامي گيره.
ولي ما مردميم كه كشور رو ميسازيم.... درو ديوارو سنگ و خاك كه خوبي و بدي نمي كنه
آسمون همه جا يه رنگه... كسايي كه از موقعيتشون سو استفاده مي كنن هم از بين خود ما بودن .... ولي چرا الان به ماها... مايي كه خودمون از وجودمون براش پلكان ساختيم تا بالا بره رحم نمي كنه؟
توي سريالي كه شبكه ي اول نشون ميده و حكايت از جنگ دوم جهاني داره .... كساني كه از دولت وقتشون متنفر بودن وقتي پاي افتخار و شرف مليشون پيش مياد ميگن
دريغ است ايران كه ويران شود ... كنام پلنگان و شيران شود.
وقتي ميبيني يه تكنولوژي كاملا خارجي رو ميارن و يه اسم ايراني يا عربي روش ميذارن ... من هم خوشم نمياد ولي ميدونم كه مي دوني كه خيلي بهتر ازاينه كه بريم و رسما بخريمش و بعد هم بگيم ايران 10 تا تورنادو خريد!
حلالم كن اخوي

نمایه کاربر
N - theory

تماس:

پست توسط N - theory »

همون مهمون قب� نوشته شده:دوست عزيز
منو ببخش كه خيلي بد حرف زدم
ولي ايني كه شما راجع به دانشجو ها مي گيد اگه اينطوريه مردم هيچ كشوري نمي تونن به كشورشون و پيشرفتهاش افتخار كنند.
آمريكا .. انگلستان... اين همه جوون رو فرستادن توي عراق و افغانستان اين همه آدم كشتن
اسراييل اين همه آدم رو هر روز مي كشه و شكنجه مي كنه ... مردمش به خاطر يه پيروزي جشن مي گيرن
من خدا ميدونه خودم دل پر دردي دارم از دست اين مملكت ... ولي ما جز كشورمون كجا رو داريم؟
بايد با خوشبيني آبادش كنيم .... من هم خيلي چيزها ديدم و شنيدم كه نفرت همين الانش هم از بعضي افراد كه در جايگاهشون هر كاري مي خوان مي كنن و جانماز آب مي كشم وجودم رو فرامي گيره.
ولي ما مردميم كه كشور رو ميسازيم.... درو ديوارو سنگ و خاك كه خوبي و بدي نمي كنه
آسمون همه جا يه رنگه... كسايي كه از موقعيتشون سو استفاده مي كنن هم از بين خود ما بودن .... ولي چرا الان به ماها... مايي كه خودمون از وجودمون براش پلكان ساختيم تا بالا بره رحم نمي كنه؟
توي سريالي كه شبكه ي اول نشون ميده و حكايت از جنگ دوم جهاني داره .... كساني كه از دولت وقتشون متنفر بودن وقتي پاي افتخار و شرف مليشون پيش مياد ميگن
دريغ است ايران كه ويران شود ... كنام پلنگان و شيران شود.
وقتي ميبيني يه تكنولوژي كاملا خارجي رو ميارن و يه اسم ايراني يا عربي روش ميذارن ... من هم خوشم نمياد ولي ميدونم كه مي دوني كه خيلي بهتر ازاينه كه بريم و رسما بخريمش و بعد هم بگيم ايران 10 تا تورنادو خريد!
حلالم كن اخوي
دقيقاْ دوست گرامي

من افتخار مي كنم به ايران كه امثال كوروش ها دارد، هخامنش ها دارد، پرفسور حسابي ها دارد، كامران وفا ها دارد، افشار ها دارد، بهزاد ها دارد، تومانيان ها دارد، شجريان ها دارد و...

ببنيد كه تنها رفتار را نيستيم كه تحريف نمي كنيم. بلكه از حقايق هم چشمپوشي مي كنيم:

آیت الله خمینی در یک سخنرانی دو روز پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی- که طی آن آیت الله بهشتی و ۷۲ تن دیگر از وزرا، نمایندگان و شخصیتهای برجسته نظام جمهوری اسلامی ایران به قتل رسیدند- در تاریخ ۹/۴/۱۳۶۰ چنین می‌گوید:

من یک کلمه به برادران دادگاه و کسانی که رئیس زندان هستند و اشخاصی که زندانبان هستند می‌گویم و آن اینکه اینطور نباشد که یک جنایتی واقع شد، اینها آرامش خودشان را از دست بدهند و خدای ناخواسته با زندانیانی که الان هستند، ولو این زندانیان از همین گروه‌های فاسد باشند، با خشونت غیر انسانی عمل کنند. با آرامش و با احترام عمل کنند. لکن دادگاهها احکام را با دقت بررسی کنند، آنها را بر محکمه‌ها بنشانند و ازشان استفسار کنند. با قاطعیت هرچه باید بکنند، عمل کنند، لکن این طور نباشد که حالا از باب اینکه یک دسته از ما به وسیله همین گروه‌ها از بین رفته، حالا ما در حبس با اشخاصی که محبوس هستند خدای ناخواسته به خلاف موازین اسلام رفتار کنند و من می‌دانم نمی‌کنند، گرچه آنهایی که باید به شما تهمت بزنند، تهمت را می‌زنند.

حال ببننيد كه ايران به دست چه كساني افتاده است.
مي دانيد كه بيشترين تاكيد اسلام و امامان و پيامبران تاكيد بر علم و علم آموزي است؟ اما اكنون رشد علوم را در ميان مسلمان و يهودي و مسيحي ببنيد...

دوست عزيز من از شما بدي نديده ام كه شما را حلال كنم. من شما را به چشم يك دوست مي بينم كه اظهار فضل نمود و مخلصانه پاسخ داد.

البته اين ربطي به ساخته شدن هواپيما ندارد ولي محتوايش را بايد اين طور استنباط كرد كه كاش ...

باتشكر

موفق و مويد باشيد.

septamber/18/2007

elya

پست توسط elya »

خوب شما نظرت در مورد اين كه چطور ميشه تغييرات ايجاد كرد چيه؟
يعني خوب ببينيد ما مردم خودمون مقصر هستيم
وقتي كه ايران خودرو هر بلايي دلش مي خواد سر اين مردم مياره وكسي صداش در نمياد دليلش چيه؟
واقعا به نظر من خيلي از مشكلات تقصير خودمونه
يه روز ميايم توي ايران مي گيم كه براي كم شدن تعرفه هاي موبايل موبايلها رو خاموش كنيم ... توي ارديبهشت بود فكر كنم
من هر كي رو ديدم مي گفت اين حرفها ديگه چيه ... بي خيال - بوق - و از اين حرفها
شنيدم توي ايتاليا
براي اين كه قيمت ماكاروني اسپاگتي رو گرون كرد هبودن همه اعتصاب كردن و هيچ كس اسپاگتي نخريد براي يك روز و قيمت برگشت سر جاش
ريشه رو بايد در خودمون بجوييم ... منظورم در مورد مشكلات دولت و اجتماعيمونه
ممنونم كه از من نرنجيدي

MKMajid

پست توسط MKMajid »

بايد بگويم كه براي اولين بار زمينه هايي از توافق بين خود و N - theory عزيز احساس مي كنم. اما اگر بخواهيم تا اين حد كلي نگاه كنيم مي توانيم هواپيماهاي قوي تري چون MIG-31 و MIG-35 را نام ببریم که حتی از تورنادو یا F-22 هم قوی تر هستند، با قابلیت هایی که همان طور که خود گفته ای با یک جستجوی ساده در Google یا هر سرویس دیگری قابل وصول هستند.
من هم قبول دارم که برای عرض اندام در جهان کنونی به قدرتی بیش از این نیاز داریم، یا این که کمی تغییر در یک هواپیمای F-5 و مثلاَ افزودن یک سکان عمودی دیگر به این هواپیما و معرفی آن به عنوان هواپیمای آذرخش ( این تغییرات آن قدر کم بود که حتی یک خبرگزاری معتبر ایرانی هم متوجه آن نشده و عکس 40 سال پیش یک هواپیمای F-5 را به جای آذرخش در وب سایت خود قرار داد) تصویری ضعیف از ایران نشان می دهد و ...
اما دلیل من برای خوشحالی این است که حتی در این شرایط فقر علمی هم عده ای پیدا می شوند که کارهای بزرگی انجام دهند. این مساله ما را به آینده و زمانی که اوضاع علمی ( همچنین سیاسی و فرهنگی) کشور مساعد تر شود، امیدوار می کند. چه، در چنین زمانی وجود چنین افرادی می تواند باعث رشد سریع تر کشور و جبران عقب ماندگی شود.
اما گذشته از امیدها و آرزوها در مورد وضعیت کنونی باید گفت، هر چند که ایران از نظر علمی چندان قوی نبوده و مثلاَ طی 30 سال پس از انقلاب از ساخت چند پالایشگاه برای حل مسأله بنزین عاجز بوده است و یا با این همه بلوا هنوز نتوانسته کار نیروگاه بوشهر را به اتمام برساند و یا هنوز در ساخت هواپیمایی چون ایران-140( بخوانیدAntonov-140) ناتوان بوده و تنها به مونتاژ آن در اصفهان می پردازدو ...
اما به لحاظ تکنولوژی نظامی چندان هم دست و پا بسته نیست، برای مثال عربستان سعودی برای حفظ توازن نظامی با ایران (با بودجه نظامی سالانه حدود 4 میلیون دلار) بیش از 17 میلیون دلار ( بیش از 80% بودجه نظامی کشورهای حاشیه خلیج فارس + یمن) خرج می کند. ارزان تر بودن این بازی برای ایران به دلیل بومی بودن این تکنولوژی است. به عنوان دلیلی دیگر برای این مدعا بنگرید به سلاح های حزب الله در نبرد 33 روزه. غیر از سلاح های نبرد انفرادی یا همان مسلسل های حزب الله ( M-16 های آمریکایی) تقریباَ تمامی سلاح های موشکی حزب الله از قبیل موشکهای رعد، صاعقه و زلزال ( که زلزال توسط حزب الله استفاده نشد و اگر استفاده می شد قابلیت زدن اهدافی در تل آویو را می داشت) ایرانی هستند. ( چندان بعید نیست که حزب الله دارای موشک های خانواده شهاب هم باشد.)
به هر حال مشکل ما ایرانی ها بیشتر اقتصادی است تا علمی و یا نظامی و سیاسی.

يا علي
Northern Boy

نمایه کاربر
N - theory

تماس:

پست توسط N - theory »

بله دوستان

دقيقا حقيقت اين است كه شايد ايران از جنبه هاي نظامي قوي باشد اما تا كي مي توان سر ملت را كلاه گذاشت كه با اين توان نظامي مي توان جلوي ابرقدرت ها خيمه زد؟ ملتي كه با همه ي مشكلات مي سازد ولي حيف كه توان يك اعتصاب ساده هم ندارد. بنده خود در فرنگ شاهد بوده ام كه همچنان كه دوستمان در بابت قيمت ماكاروني فرمودند بخاطر اينكه دولت قيمت بليط باغ وحش را افزايش داده بود دست به اعتصاب زده اند.

اگر من مي گويم كه چشم بسته زندگي مي كنيم نگوييد نه. انواع فشارها بر مردم تحميل مي شود. اما بازهم سر به خرامان زندگي مي كنيم. تا افرادي هم پيدا مي شوند كه اعتراض كنند سرشان به اصطلاح زير آب است.

حال شما بگوييد كه ملتي با اين سابقه تمدن و اين همه دانشمند ديني و علمي آيا بايد به ايران خود ببالد؟ ايراني كه اسم آن در سايت هاي بانكي و تجاري و شايد علمي وجود ندارد. اما افغانستان با آن همه مصيبت و ويراني همواره در صدر بوده است؟

شك نكينيد كه اين حزب الله خود به دست ايران پايه گذاري شده و شهاب 3 هم در اختيار دارد...
متشكر از دوستان به خاطر توافق نظر

باتشكر

موفق و مويد باشيد.

septamber/18/2007

elya

پست توسط elya »

MKMajid عزيز شما فرموديد مشكل اين مملكت اقتصاديه
نظر من ايران فقط و فقط يه مشكل داره كه اوون هم شامل همه ي ملت ميشه هم ملت و هم دولت
مشكلشون فرهنگه
فرهنگ ايران قدمت تاريخيش زياده ... ولي فرهنگش طي دوران درب و داغون شده
فرهنگ عربي ...‌انگليسي رو توي مناطق خوزستان ميشه ديد
فرهنگ تركمن رو توي قسمت شمال كشور
اصفهان فرهنگ يهوديت رو دربعضي قستهاش داره(قسمت هاي قديميش)
تهران كه شهر چهل تيكست و از همه جور داره
كردهاي عزيز لر ترك بلوچ ... و صاحبان قدرت كساني كه از اعتبار اجتماعي بالايي برخوردارن
دليل نميشه كسي كه تونسته به مقام نمايندگي مجلس برسه يا وزارت يا حتي رياست جمهوري فرهنگ بالايي داشته باشه
البته من منظورم شخص خاصي نيست خدا مي دونه و فقط يخ مثال دارم ميزنم و در مثال نبايد مته به خشخاش بذاريم
لژ كلام اين كه كسي كه فرهنگ ... اوون هم فرهنگ اسلامي ... اوون هم اسلام واقعي رو داره
به حق ديگران هرقدر كه ضعيف باشن دست درازي نمي كنه حتي فكرش رو هم نمي كنه
به مشكل مردم نمي خنده و بري حفظ منافع خاصي نميگه كه خط فقر نداريم اصلا
و هزار و يه مطلب ديگه
اگه فرهنگ وجود داشت فيلم هاي هنري و فرهنگي رو سينما دارها اجازه ي اكرانش رو توي سينماهاشون ميذاشتن
نه فقط فكر درآمدشون باشن و بگن چون مدت فيلمت يكم زياده برو كوتاهش كن كه من به جاي 4 سانش 5 سانس بتونم نمايش بدم
اگه فرهنگ واقعا وجود داشت فقط يه دونه سالن تياتر توي اين كشور نبود اوون هم توي تهران باشه
و يه سالن قديمي رو هم كه همه فهميدين غارت كردن
اين همه هزينه مي كنن كه يه تبليغ تلوزيوني آب معدني رو اين قدر قشنگ و حرفه اي در ميارن
ولي وقتي ژاي ساخت فيلم تاريخي ميرسه ميرن چهل سربازو ميسازن كه من به شخصه قسمت اولش رو با شوق ديدم ولي ديگه اصلا نگاه نكردم
چون حقش نبود كه فردوس كه جهانيان سالگشت براش در نظر گرفتن اينطوري ازش سژاس بشه
هنوز خيلي عقبيم و همش از فرهنگمونه
ممكنه شما نظرات ديگه اي داشته باشيد ولي من واقعا بهم ثابت شده كه
فرهنگ غني ايراني اسلامي كليد حل تمام مشكلات كشورمونه
خيلي تاپيك رو منحرف كردم از همه واقعا معذرت مي خوام

ارسال پست