ساخته شدن اولین هواپیمای جنگی ساخت ایران (با عکس هایی از این هواپیما)

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Retin_69

سپاس: 10

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
N - theory نوشته شده:دوستان عزيز

ايراني كه 3 جوان دانشجو را در پس حقايق سركوب و شكنجه مي كند؟

باتشكر
جريان چي بوده؟؟؟
چون تو امضاي a.gh.n هم یه چیزایی دیدم.
با تشکر
من از ريشه ي گياهان گوشتخوار مي آيم
ومغز من هنوز
لبريز از صداي وحشت پروانه ايست كه اورا
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

MKMajid

محل اقامت: رشت

پست توسط MKMajid »

elya عزيز كاملاَ با شما موافقم. فقط از نظر من این قضیه صد در صد مشکل فرهنگی نیست. بلکه بر اساس عقیده من، مشکلات اقتصادی و فرهنگی به نوعی به یکدگر وابسته و یکدیگر را تشدید می کنند، به این معنا که فقر اقتصادی انسان ها را به سوی فقر فرهنگی رهنمون می شود و یکی از نتایج فقر فرهنگی، فقر اقتصادی نیز خواهد بود.
اما گذشته از این بحث مهم و در رابطه با موضوع تاپیک، به نظر شما آیا عکس های ارسالی برای هواپیمای شفق در این تاپیک واقعاَ متعلق به این هواپیماست؟؟؟ البته سؤال من به این شکل صحیح تر است: آیا موتور شفق واقعاَ موتور های RD-33 روسی ساخت کلیموف هستند؟
به جثه این هواپیما در عکسی دیگر از آن توجه کنید( عکس از ویکیپدیا):
تصویر
به نظر شما می توان دو موتور 4 متری با فطر دهانه هرکدام 1 متر و نیروی رانش 51KN به ازای هر موتور را برای این سنجاقک در نظر گرفت؟؟؟

یا علی
آخرین ویرایش توسط MKMajid شنبه ۱۳۸۶/۶/۳ - ۲۰:۱۸, ویرایش شده کلا 1 بار
Northern Boy

MKMajid

پست توسط MKMajid »

در همین راستا بنگرید به عکس ارسالی Hi Sadegh برای هواپیمای صاعقه، طبق این عکس بر خلاف نوشته های دايي موتور صاعقه نمی تواند RD-33 باشد به خروجی های موتور RD-33 سوار شده بر یک MIG-29 آلمانی نگاه کنید:
تصویر
به وضوح قابل مشاهده است که این موتور با استفاده از دهانه خروجی انعطاف پذیر خود قابلیت تغییر سطح مقطع خروجی را داراست. اما در مورد موتورهای هواپیمای صاعقه در عکس ارسالی Hi Sadegh چه می توان گفت؟

يا علي
Northern Boy

نمایه کاربر
دايي

پست توسط دايي »

با سلام
دوست عزيز كاملا حق با شما است در تعلق اين عكسها به هواپيماي شفق ترديد وجود دارد وطبق گفته ها فقط ماكت اين هواپيمافكر كنم در سال 2005 به نمايش گذاشته شده است.
م3دوست

محمدmn

نظر

پست توسط محمدmn »

اين هواپيما به روش مهندسي معكوس از روي مدل F5ساخته شده است

نمایه کاربر
Hi Sadegh

تماس:

پست توسط Hi Sadegh »

riazi نوشته شده:
Hi Sadegh نوشته شده:تصویر
smile012 smile010 smile012 smile010 smile012 smile010
اين هم قدرت ايران...
دوست عزیز لازم نیست که چشم و گوشتو ببندی !
تو که از کپی زدن تسلیحات نظامی ایران از کشورهای خارجی حرف می زنی باید بدونی که ژاپنی که
الان نبض تکنولوژی جهانو در دست گرفته , بعد از جنگ جهانی دوم با کپی زدن از محصولات خارجی و ساخت اونها به اسم مهندسی معکوس شروع کرد و روز به روز پیشرفت کرد و تونست حتی بهتر از
اون کالاهای خارجی رو بسازه و الان هم که کشورشونو می بینی !
روز به روز یک تکنولوژی جدیدتر.ولی اونها به جای اینکه بگن چرا ما با امریکا در افتادیم که به ما بمب
اتم بزنه گفتند حالا باید کشورمونو بسازیم !
ولی تو چی دوست عزیز؟؟؟؟؟؟

نمایه کاربر
Hi Sadegh

تماس:

پست توسط Hi Sadegh »

MKMajid نوشته شده:در همین راستا بنگرید به عکس ارسالی Hi Sadegh برای هواپیمای صاعقه، طبق این عکس بر خلاف نوشته های دايي موتور صاعقه نمی تواند RD-33 باشد به خروجی های موتور RD-33 سوار شده بر یک MIG-29 آلمانی نگاه کنید:
تصویر
به وضوح قابل مشاهده است که این موتور با استفاده از دهانه خروجی انعطاف پذیر خود قابلیت تغییر سطح مقطع خروجی را داراست. اما در مورد موتورهای هواپیمای صاعقه در عکس ارسالی Hi Sadegh چه می توان گفت؟

يا علي

دوست عزیز من که درباره هواپیمای شفق حرفی نزدم ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
عکسی هم که نفرستادم !!!!!
فقط عکس و مطلبی درباره آذرخش فرستادم !!
http://www.sadegh-aerospace.blogspot.com
وبلاگی جالب درباره هوافضا بازدید کنید , ضرر نمی کنید!

نمایه کاربر
Hi Sadegh

تماس:

پست توسط Hi Sadegh »

MKMajid نوشته شده:در همین راستا بنگرید به عکس ارسالی Hi Sadegh برای هواپیمای صاعقه، طبق این عکس بر خلاف نوشته های دايي موتور صاعقه نمی تواند RD-33 باشد به خروجی های موتور RD-33 سوار شده بر یک MIG-29 آلمانی نگاه کنید:
تصویر

يا علي
دوست عزیز میگ رو که روسهای ساختند پس دست المان ها چکار میکنه ؟؟؟؟
بعد چه منبعی گفته که موتورهای میگ 29 روی هواپیمای سفق؟؟؟

نمایه کاربر
Hi Sadegh

تماس:

پست توسط Hi Sadegh »

تصویر

يا علي
موتور روی اذرخش موتور هواپیمای f5 نه موتور mig29 !!

نمایه کاربر
Hi Sadegh

تماس:

پست توسط Hi Sadegh »

ببنيد بهتر است با چشم باز به همه ي جوانب بنگريم. تورنادو نه تنها رادارگريز است بلكه ويژگي هاي بسيار زيادي دارد كه بهتر است با يك جستجو در اينترنت متوجه آن شويم. اگر ايران يك هوپيما مي سازد، كشورهاي خارجي پوشش نامريي مي سازند. در ضمن به كدام ايران افتخار كنيم؟ ايراني كه 3 جوان دانشجو را در پس حقايق سركوب و شكنجه مي كند؟

فاصله ي ايران تا فرنگ به اندازه ي همان فاصله ي صحابي T10 تا منظومه شمسي است. اين را از علمش نيز مي توان بسنجيم. البته در ايران هم انسان هايي هستند كه ذاتشان ايراني است. ولي اي كاش ايراني نبودند...

باتشكر
دوست عزیز این موضوعات که ربطی به تاپیک نداره ؟؟؟
بعد یه جوری صحبت می کنید که انگار فقط توی ایران یه افرادی رو دستگیر می کنند ؟؟؟
شما میدانید که این 3 جوان ایرانی چه کاری انجام داده اند؟؟
ولی با جمله اخر شما موافقم ![/b]

نمایه کاربر
Hi Sadegh

تماس:

پست توسط Hi Sadegh »

MKMajid نوشته شده:elya عزيز كاملاَ با شما موافقم. فقط از نظر من این قضیه صد در صد مشکل فرهنگی نیست. بلکه بر اساس عقیده من، مشکلات اقتصادی و فرهنگی به نوعی به یکدگر وابسته و یکدیگر را تشدید می کنند، به این معنا که فقر اقتصادی انسان ها را به سوی فقر فرهنگی رهنمون می شود و یکی از نتایج فقر فرهنگی، فقر اقتصادی نیز خواهد بود.
اما گذشته از این بحث مهم و در رابطه با موضوع تاپیک، به نظر شما آیا عکس های ارسالی برای هواپیمای شفق در این تاپیک واقعاَ متعلق به این هواپیماست؟؟؟ البته سؤال من به این شکل صحیح تر است: آیا موتور شفق واقعاَ موتور های RD-33 روسی ساخت کلیموف هستند؟
به جثه این هواپیما در عکسی دیگر از آن توجه کنید( عکس از ویکیپدیا):
تصویر
به نظر شما می توان دو موتور 4 متری با فطر دهانه هرکدام 1 متر و نیروی رانش 51KN به ازای هر موتور را برای این سنجاقک در نظر گرفت؟؟؟

یا علی
دوست عزیز کی گفته که روی شفق موتور rd-33 نصب شده ؟؟؟
این اصلا امکان نداره !

نمایه کاربر
ARYT

محل اقامت: KL

سپاس: 11

تماس:

پست توسط ARYT »

سلام

به صورت رسمي اعلام نشده. ولي russian defence نوشته بوده كه از Klimov RD-33 turbofan استفاده كردند. ايران هم رد نكرده. اين پروژه مشترك با روسيه بوده و بعد خراب شده.

اگر ببينيد MIG-I 2000 روسيه هم از لحاظ ظاهر خيلي شبيه به شفق هست.

http://www.aviation.ru/MiG/MiG-I-2000.jpg

خيلي شبيه هست. مخصوصا مدل بال. و دايره اي بودن اون. البته اين دو تا متور داره و شفق يكي. سرعت اين هم دو برابر شفق هست.
And to You, O Ye Bountiful Immortals! Ye who rule aright, and dispose (of all) aright, I offer the flesh of my very frame, and all the blessings of my life.Thus the two spirits thought, thus they spoke, and thus they did;
تصویر

نمایه کاربر
N - theory

سپاس: 1

تماس:

پست توسط N - theory »

Hi Sadegh نوشته شده:

ببنيد بهتر است با چشم باز به همه ي جوانب بنگريم. تورنادو نه تنها رادارگريز است بلكه ويژگي هاي بسيار زيادي دارد كه بهتر است با يك جستجو در اينترنت متوجه آن شويم. اگر ايران يك هوپيما مي سازد، كشورهاي خارجي پوشش نامريي مي سازند. در ضمن به كدام ايران افتخار كنيم؟ ايراني كه 3 جوان دانشجو را در پس حقايق سركوب و شكنجه مي كند؟

فاصله ي ايران تا فرنگ به اندازه ي همان فاصله ي صحابي T10 تا منظومه شمسي است. اين را از علمش نيز مي توان بسنجيم. البته در ايران هم انسان هايي هستند كه ذاتشان ايراني است. ولي اي كاش ايراني نبودند...

باتشكر
دوست عزیز این موضوعات که ربطی به تاپیک نداره ؟؟؟
بعد یه جوری صحبت می کنید که انگار فقط توی ایران یه افرادی رو دستگیر می کنند ؟؟؟
شما میدانید که این 3 جوان ایرانی چه کاری انجام داده اند؟؟
ولی با جمله اخر شما موافقم ![/b]
بله چنين افرادي كه مخالف دولت باشند را فورا دستگير و شكنجه مي كنند...

كجاي جهان عليه دولت سخن گفتن جرم است؟

ذكر كنيد.

باتشكر
دوستان! براي هميشه خداحافظ

فقط بدانيد كه رياضيات ملكه علوم است.

موفق و مويد باشيد.

Comrades! Bye to ever time Just remember that Math is queen of sciences, Best wishes for your success in all of living and scientific degrees
septamber/18/2007

MKMajid

پست توسط MKMajid »

قبل از هر چيز بگم، که قصد من اشکال گرفتن از شما نبود. Hi Sadegh عزیز.
در مورد
دوست عزیز میگ رو که روسها ساختند پس دست المان ها چکار میکنه ؟؟؟؟
آلمانها هم می توانند مانند عراقی ها از روسیه MIG-29 بخرند.
در جواب
بعد چه منبعی گفته که موتورهای میگ 29 روی هواپیمای شفق؟؟؟
من طبق نوشته دايي ( و بعضی منابع دیگر که چون الان ادرسشون یادم نیست، پس حرفی از اونا نمی زنم) گفتم که موتور شفق RD-33 است.
من هم قبول دارم:
موتور روی اذرخش موتور هواپیمای f5 نه موتور mig29 !!
اما یکی از عکس های ارسالی شما (اون هواپیما که دو تا سکان عمودی داره) متعلق به هواپیمای صاعقه می باشد، که باز هم طبق نوشته دایی (البته ایشان هم گفته اند که این نوشته ها بیشتر گمانه زنی بوده است) دارای موتور RD-33 می با شد.
در مورد
دوست عزیز لازم نیست که چشم و گوشتو ببندی !
تو که از کپی زدن تسلیحات نظامی ایران از کشورهای خارجی حرف می زنی باید بدونی که ژاپنی که
الان نبض تکنولوژی جهانو در دست گرفته , بعد از جنگ جهانی دوم با کپی زدن از محصولات خارجی و ساخت اونها به اسم مهندسی معکوس شروع کرد و روز به روز پیشرفت کرد و تونست حتی بهتر از
اون کالاهای خارجی رو بسازه و الان هم که کشورشونو می بینی !
روز به روز یک تکنولوژی جدیدتر.ولی اونها به جای اینکه بگن چرا ما با امریکا در افتادیم که به ما بمب
اتم بزنه گفتند حالا باید کشورمونو بسازیم !
ولی تو چی دوست عزیز؟؟؟؟؟؟
من هم تقریباَ موافقم.
در پایان باز هم از بابت این سو ء تفاهم شرمنده ام، به هر حال قصد من اظهار فضل یا اشکال تراشی از نوشته های شما ( یا هر کس دیگری) نبود. قصد من این بود که گذشته از ذکر مطالب از منابع دیگر، خودمان هم ( دوستان عزیز در این تالار) روی عکس ها و داده هایی که در بسیاری موارد حتی در منابع مهم هم دارای اشکال (بهتر است بگوییم مشکوک) هستند، بحث و آنالیز داشته باشیم. چه، همان گونه که خود گفته اید، نصب موتور RD-33 بر روی هواپیمایی چون شفقغیر ممکن به نظر می رسد. smile072
با تشکر از ARYT ولینک ارسالی ایشان. smile072

فعلاَ یا علی
Northern Boy

نمایه کاربر
Hi Sadegh

تماس:

پست توسط Hi Sadegh »

با تشکر از کلیه دوستان بخاطر سعی در جمع اوری اطلاعات و گفتگو در این باره !!!

ارسال پست