آزمون هوش (تست IQ)

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
virgo

سپاس: 1

پست توسط virgo »

.....
آخرین ویرایش توسط virgo شنبه ۱۳۸۶/۶/۲۴ - ۱۲:۴۸, ویرایش شده کلا 1 بار
MY WOuNDS Cry F0R ThE GRaVE
MY S0uL CrIeS FOR DeLIvERaNcE
?WIll I BE DeNieD
ChRIsT
TOuRnIQUeT
My SUIcIdE
.....

no one

محل اقامت: اهواز

پست توسط no one »

ميگم من آزمون قبليه كه توسط يكي از دوستان اينجا ارائه شد رو تو مدرسه زده بودم . از 60 تا 58 تا درست . حالا جام تو اين منحني كجاست ؟
Take action Dont wait for the wind to blow something in.

نمایه کاربر
کاوه

نام: (radical) سابق

محل اقامت: تهران

سپاس: 102

تماس:

پست توسط کاوه »

efg نوشته شده:
مهسا مرادي نوشته شده:يكي بياد اينواز اينجا جمع كنه!(پاكسازي محيط از الاينده هاي زيست محيطي)
اي EFG همه را از كيش خويش مپندار!
اگه تو معلول و عقب مانده ي ذهني مادرزاد مي باشي دليل نميشه بقيه رو هم مانند خودت ببيني!

مديران سايت:با عرض پوزش! ميدانم كه بايد در مقابل اين گونه افراد صبر و شكيبايي بيشتري به خرج داد و تا حد امكان از اين گونه درگيري ها اجتناب كرد!ولي اين efg حد خودش را هنوز نمي داند!
ما نيز او را درخور و لايق نميدانيم كه بخواهيم از اين پس وقتمان را با جدل بيهوده با اين...( به قول يكي از دوستان مگس فروم) تلف كنيم!
ترجمه از زبان مهسا مرادي:
من حسابي كم آوردم چون يك عقب مانده ي زهني به تمام معنا هستم .ديگه چيزي ندارم بگم تصویر

جواب من به ايشون:
اين مشكل خودته .چرا توي فاروم مطرحش ميكني؟ تصویر
به به جناب امگا چطوري؟ smile058
[center]کاربر گرامی در صورت مشاهده پستهای ناقض قوانین آن را توسط کلید ! به مدیریت اطلاع دهید

مهمان

پست توسط مهمان »

راديكال نوشته شده:
efg نوشته شده:
مهسا مرادي نوشته شده:يكي بياد اينواز اينجا جمع كنه!(پاكسازي محيط از الاينده هاي زيست محيطي)
اي EFG همه را از كيش خويش مپندار!
اگه تو معلول و عقب مانده ي ذهني مادرزاد مي باشي دليل نميشه بقيه رو هم مانند خودت ببيني!

مديران سايت:با عرض پوزش! ميدانم كه بايد در مقابل اين گونه افراد صبر و شكيبايي بيشتري به خرج داد و تا حد امكان از اين گونه درگيري ها اجتناب كرد!ولي اين efg حد خودش را هنوز نمي داند!
ما نيز او را درخور و لايق نميدانيم كه بخواهيم از اين پس وقتمان را با جدل بيهوده با اين...( به قول يكي از دوستان مگس فروم) تلف كنيم!
ترجمه از زبان مهسا مرادي:
من حسابي كم آوردم چون يك عقب مانده ي زهني به تمام معنا هستم .ديگه چيزي ندارم بگم تصویر

جواب من به ايشون:
اين مشكل خودته .چرا توي فاروم مطرحش ميكني؟ تصویر
به به جناب امگا چطوري؟ smile058
امگا رو نميدونم ولي من خوبم!!
به چي مي خندي؟

نمایه کاربر
zoono

سپاس: 2

تماس:

انواع هوش

پست توسط zoono »

دوستان توجه داشته باشند:
هوش انواع مختلفي دارد كه اندازه گيري تمام آنها بسيار مشكل است. در آزمونهاي متداول معمولا به يكي يا به خلاصه اي از چند آزمون بسنده مي شود. بطور مثال يكي از دسته بنديهاي هوش (كه متعلق به دكتر هاوارد گاردنر مي باشد) به اين ترتيب است:

- هوش و دانش زبانشناختی: مهارت کار کردن با زبان و کلمات. گاهاً می بینیم که بعضی قادر به تکلم به چندین زبان مختلف هستند، در حالیکه بعضی در یادگیری یکی هم درمانده اند.
- هوش منطقی و ریاضی: حل مشکلات به طریقی کاملاً منطقی. نوعی از هوش که بیشتر شامل کتابخوانان است.
- هوش موسیقی: قابلیت فکر کردن در قالب نُت های موسیقی و ریتم. چه در نواختن و چه در آهنگ سازی.
- هوش فضایی: حل مشکلات به صورت بصری، در مغز فرد. جهت یابی و ناوبری از مهمترین آنهاست ولی توانایی در هنر، مجسمه سازی و طراحی نیز از این دسته اند.
- هوش جنبش فیزیکی: داشتن توانایی در حرکت عضلات و سایر حرکات ورزشی.
- هوش میان فردی: توانایی شناخت احساسات، حالات و عواطف دیگران. مهارت های اجتماعی.
- هوش درون فردی: اطلاع از خودمان، احساسات و افکار خودمان.

در آزمون اراپه شده نيز به خلاصه اي از چند شاخه فوق اشاره شده و نتيجه آن به هيچ وجه نمي تواند فراگير و مطلق باشد.

با تشكر، رامين عزيزي.
باشگاه علمی، هنری و فلسفی خردمند kheradmand.com
http://www.kheradmand.com
تصویر

نمایه کاربر
كامران

محل اقامت: دارقوز آباد

پست توسط كامران »

zoono,
بنده هم دیروز در آزمون شرکت کردم (با همین آی دی) اما نتیجه را نداد!
دارنــــــده چــو تـركيـب طبــــايـع آراسـت
از بهر چـه او فكنـدش اندر كــم و كاست

گر نیـک آمـد شکستن از بهـر چــه بود؟
ور نیک نیامد این صور، عیب که راست؟

نمایه کاربر
zoono

تماس:

پست توسط zoono »

Kamran_A نوشته شده:zoono,
بنده هم دیروز در آزمون شرکت کردم (با همین آی دی) اما نتیجه را نداد!
باسلام.
دوست عزیز احتمالا در لحضات آخر سرور اشکالی داشته.
در هرحال نیم ساعت قبل از آن، شما یک آی دی دیگر (به نام کامران) ایجاد کرده اید و با آن در آزمون شرکت کرده اید (البته سن خود را اشتباه انتخاب کرده بودید که تصحیح شد).

متشکرم. رامین عزیزی.
تصویر

نمایه کاربر
Hi Sadegh

تماس:

پست توسط Hi Sadegh »

به نظر من در این دنیا چیزی به نام هوش مطلق وجود نداد . در واقع انیشتین با یک ادم معمولی فرقش فقط در استفاده از مغزش بوده.
انیشتین در جوانی با دوستاش در مقطع لیسانس دور هم جمع می شدند و درباره مسایل واقعا بنیادی فیزیک با هم فکر می کردند .
انیشتین یه جمله قشنگ داره که میگه :
" نکته مهم در زندگی این است که درباره چیزی فکر کنی که ارزش فکر کردن داشته باشد "
او فکر و ذهن و وقت خود را پیرامون مسایل پیش و پا افتاده و معمولی هدر نمی داد و سرانجام هم بنیاد فیزیک کلاسیک نیوتون را فرو ریخت و نظریه نسبیت خود را اعلام کرد.
پس در زندگی بدون چی ارزش فکر کردن داره؟؟؟!!!!!
:)
http://www.sadegh-aerospace.blogspot.com
وبلاگی جالب درباره هوافضا بازدید کنید , ضرر نمی کنید!

mary

پست توسط mary »

salam.bebinind benazare shoma in testaye hoosh dorostan?man ye 2khtare 17 sale hatam ghablan in testaro javab dadam javabesham 129 bood ke tebghe in yani tizhoosh az ye taraf edeaie too tizhooshim nadaram hich, vagheanam tiz hoosh nistam hala fekr nakonin khengama!!!:Dman konkooriam,vaghti test hal mikonam nemiram soraghe formoola choon aslan dars nemikhoonam:Dbejash az tarfand estefade mikonam ba 4 gozine bazi mikonam vali age dabiram azam beporse nemitoonam javab bedam:(bekhatere hamin daneshamooze kheili tiz hooshi be hesab nemiam.albate fekr mikonam in male ine ke darsaro nemikhoonam :Dvali khodaiesh sare emtehan az khodam formool ekhtera mikonam:Dbekhatere hamin soalaye sakhoto javab midam vali az pase soalaie ke formooleshoon too ketabe bar nemiam.hala ba in tovzihati ke man dadam benazare shoma man daneshamooze tizhooshi hastam?

نمایه کاربر
zoono

تماس:

خلاقيت و هوش

پست توسط zoono »

mary نوشته شده:salam.bebinind benazare shoma in testaye hoosh dorostan?man ye 2khtare 17 sale hatam ghablan in testaro javab dadam javabesham 129 bood ke tebghe in yani tizhoosh az ye taraf edeaie too tizhooshim nadaram hich, vagheanam tiz hoosh nistam hala fekr nakonin khengama!!!:Dman konkooriam,vaghti test hal mikonam nemiram soraghe formoola choon aslan dars nemikhoonam:Dbejash az tarfand estefade mikonam ba 4 gozine bazi mikonam vali age dabiram azam beporse nemitoonam javab bedam:(bekhatere hamin daneshamooze kheili tiz hooshi be hesab nemiam.albate fekr mikonam in male ine ke darsaro nemikhoonam :Dvali khodaiesh sare emtehan az khodam formool ekhtera mikonam:Dbekhatere hamin soalaye sakhoto javab midam vali az pase soalaie ke formooleshoon too ketabe bar nemiam.hala ba in tovzihati ke man dadam benazare shoma man daneshamooze tizhooshi hastam?
ببينيد، دو نيم كره مغز وظيفه كنترل دو فعاليت مختلف رو به عهده دارند. نيمكره چپ عملكردهاي ذهني شامل حافظه، زبان، منطق، محاسبات رياضي، طبقه بنديها، نوشتن و تجزيه و تحليل رو كنترل مي كند و نيم كره راست مركز كنترل عملكردهاي ذهني شامل شم ذاتي، طرز فكر، هيجانات، ارتباطات بينايي و فضايي، موسيقي، ريتم، حركات موزون و هماهنگي فيزيكي و فعاليتي مي باشد. مغز چپ بصورت متوالي عمل مي كند و ابتدا اجزاء را مي بيند و بعد اين اجزاء را تركيب كرده كل را مي سازد ولي مغز راست بصورت كلي نگر و موازي عمل مي كند و ابتدا كل را مي بيند و بعد آن را به اجزاء تفكيك مي كند.

ولي همه اينها يعني چه؟ آزمون هاي هوش غالبا بر اساس عملكرد مغز چپ طراحي مي شوند و اساسا سيستم آموزش در كشور ما نيز براساس مغز چپ است. اين در حالي است كه مغز راست اساس خلاقيت را تشكيل مي دهد. آن چه شما در مورد خود گفته ايد (و البته چون پينگليش بود، به سختي آن را خواندم!) نشان مي دهد شما فرد خلاقي هستيد كه افراد خلاق ممكن است الزاما باهوش نباشند ولي مي توانند با شگردهايي كه به طور غريزي فرا مي گيرند، نقش يك باهوش را نيز بازي كنند.

موفق باشيد. رامين عزيزي.
تصویر

Retin_69

سپاس: 10

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
سلام خدمت آقاي عزيزي
ممنون از شما .
ما دوباره امروز اقدام كرديم و با عنوان xxxx تست را دادیم ولی سایت مشکل داره .
در حین پاسخ دادن به سوالات اتفاقاتی عجیب افتاد.تست من 5 دقیقه هم طول نکشید ولی می دونید وقتی سوال را باز کردم می دیدم نوشته زمان صرف شده در این سوال مثلا 34 . خوب این طوری من هنوز کاری هم نکردم 34 ثانیه از من رفته .که مسلما این طور عدد را نمی توان دقیق داد و نمی تواند مورد سنجش خوبی باشد در ضمن تو چند تا سوال گزینه ها رو نشون نمی داد و ضرب در می گذاشت .یعنی 7 تا از سوالات که شمارشون یادم نیست . این طوری که اصلا نمی شه تست داد . در ضمن من باز هم 4 یا 5 بار لوگین کردم تا مرا شناخت .
و مورد مهم تر برای سوالتتان بیش از یک جواب می توان یافت البته می دانم مسلما یکی از آنها برجسته تر است ولی توجه کنید یا باید این توضیح رو اضافه کنید یا سوالات رو عوض کنید.
ببخشید ولی اینا مواردی بود که شاید علاوه بر من دیگر دوستان هم با آن برخورد کرده باشند.
با تشکر
من از ريشه ي گياهان گوشتخوار مي آيم
ومغز من هنوز
لبريز از صداي وحشت پروانه ايست كه اورا
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

مهمان

پست توسط مهمان »

[color=red][/color][size=18][/size][color=blue][/color][size=12][/size][color=orange][/color][size=9][/size][color=green][/color][size=18][/size]

مهمان

پست توسط مهمان »

[color=red][/color][size=18][/size][color=blue][/color][size=12][/size][color=orange][/color][size=9][/size][color=green][/color][size=18][/size] smile058

نمایه کاربر
pauli

محل اقامت: ***

تماس:

پست توسط pauli »

اين تست چندتا سوال داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
"It is my personal opinion that in the science of the future reality will neither be ̉psychic ̉ nor ̉physical ̉ but somehow both and somehow neither "

Wolfgang Ernest Pauli

نمایه کاربر
zoono

تماس:

پست توسط zoono »

اين تست 60 سوال دارد (در صفحه اول آزمون توضيح داده شده).
تصویر

ارسال پست