اپلای

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5492

تماس:

اپلای

پست توسط rohamavation »

ابتدا اپلای دانشگاه رایگان نبوده و مشمول پرداخت هزینه ای به نام ادمیشن فی میشه حالا با تکمیل فرم درخواست پذیرش تحصیلی و ارسال مدارک به دانشگاه مربوطه، نوبت به انتظار برای دریافت جواب پذیرش میرسه .حدود یکی دو ماه طول میکشه که با ایمیل میفرستند. در صورت موافقت با درخواست پذیرش تحصیلی نامهacceptance letter برای متقاضی ادامه تحصیل در خارج از کشور ارسال میشه خوب شما حالا باید ویزاتونو بگیرین خوب کلا من هزینه سفارت نمیدونم اونارو ابجیم پرداخت کرد
• فرم درخواست پذیرش تحصیلی تکمیل و امضا شده
• رسید پرداخت ادمیشن فی
• ترجمه رسمی آخرین مدارک تحصیلی (مقطع متوسطه و یا مدرک دانشگاهی)
• ترجمه ریز نمرات و معدل دانشجو
• مدرک زبان معتبر
• توصیه نامه اساتید قبلی ( برای مقاطع تکمیلی)
• انگیزه نامه SOP
• برنامه و رزومه تحصیلی و موجه دانشجو
• داشتن مدارک آزمون های GRE، SAT (در صورت درخواست دانشگاه)
• نمونه کاری مرتبط با زمینه تحصیلی (برای رشته هایی نظیر معماری)
• نامه تمکن مالی برای اثبات پوشش هزینه های تحصیل
ددلاین
پس از ترجمه رسمی و آماده سازی مدارک تحصیلی نسبت به اپلای اقدام کنید. ددلاین تنها محدود به ارسال مدارک نبوده و می تواند به ثبت نام ترم تحصیلی، ارسال مدارک پشتیبان و یا اپلای بورسیه تحصیلی دانشگاه اختصاص داشته باشه
تهیه مدارک تحصیلی مانند رزومه (CV)، انگیزه‌نامه (SOP)، توصیه‌نامه (Recommendation) ترجمه ریزنمرات و سایر مدارک
تکمیل اپلیکیشن در سایت دانشگاه‌های مقصد تا قبل از ددلاین دانشگاه‌ها
دریافت نتیجه پذیرش از دانشگاه (قبولی و رد شدن)
فرق CV و رزومه در چیست؟
به طور کلی سی وی همه فعالیت‌هایی است که تا به حال داشتین. رزومه قسمتی از سی وی شما هست
انگیزه‌نامه چیست؟
انگیزه‌نامه یا SOP statement of purpose در واقع انگیزه‌نامه که به نوعی بیانگر انگیزه شما از اپلای کردن است، تنها مدرکی است که برخلاف مدارک دیگر آینده شما را به تصویر می‌کشد و برای کمیته تصمیم‌گیری بسیار مهم است که بداند هدف و انگیزه شما از انتخاب کشور، دانشگاه و رشته مقصد مذکور چیه. میتونید مثل من بدین کسی دیگه بنویسه میشه اسکورایز
کاورلتر (Cover Letter) یکی از مهم‌ترین مدارکی است که به همراه رزومه تحصیلی برای استاد و دانشگاه مدنظر ارسال میشه اگر بخواهیم از نقش اساسی کاورلتر در فرآیند اپلای بگم در کاورلتر فرد متقاضی حتما باید به دو سوال بسیار مهم پاسخ دهد:
1. انگیزه شما برای اپلای در این موقعیت چیست؟
2. چرا شما گزینه مناسبی برای شرایط موجود هستید؟ (چرا دانشگاه مقصد باید شما را انتخاب کنه؟)
توصیه‌نامه (Recommendation) نوشته‌ای استادان شما هست که بیان و توصیف کننده توانایی و مهارت‌های شماست
تافل یا آیلتس میتونید یکی از دو مدرک زبان رو بفرستید حداقل نمره 5.5 از 6 هست .
انواع پذیرش
پذیرش کاندیشینال (پذیرش مشروط): در اپلای انگلستان به‌صورت کاندیشینال شما مدارک موردنیاز دانشگاه‌ را به‌صورت کامل ارائه نداده‌اید. اما با شرط اینکه در چندماه آینده مدارک موردنیاز دانشگاه را تکمیل کنید پذیرش دانشگاه را اخذ می‌کنید. من نوع کاندیشینال هستم چون هنوز تکمیل نیست
پذیرش آنکاندیشنال (پذیرش بدون قید و شرط): زمانی که تمامی مدارک موردنیاز دانشگاه را بجز چند مدارک جزئی به دانشگاه ارائه داده و پذیرش خود را دریافت کرده باشید.
اینم بگم همه بسته به خودتون داره ببینید شما یک طرح یا اختراع دارین خوب اینجا پذیرش خیلی راحتره در زمینه چند درس نمرات خوبی دارین حتی مدرک زبان کامل ندارین اینجا افیسر سفارت نیز همکاری میکنه چون کشور مقصد شمارو پذیرفته.
یکسری دانشگاها مورد تایید دانشگاه طرف مقابل هست مثال شما تو کلتک یا ییل یا اوهایو یا سینسیناتی -هارواد-کمبریج-دانشگاه آکسفورد-دانشگاه استنفورد-دانشگاه کمبریج-دانشگاه هاروارد
موسسه فناوری کالیفرنیا Caltech-کالج سلطنتی لندن-دانشگاه صنعتی زوریخ ETH-کالج دانشگاهی لندن UCL-دانشگاه شیکاگو-بوستون-.......درس بخونی و ادامه تحصیل بیای ایران راحت قبولت میکنند -ببین دبیرستانی که نیستم برم ازمون نگارش و ریاضی آزمون SAT که مخفف عبارت «Scholastic Aptitude Test که نمیدم این برای دبیرستانی هاست
تست Graduate Admission Tests فرق داره احتمالاً از شما نمره‌تان در یک یا چند آزمون استاندارد پذیرش تحصیلات تکمیلی را بخواهند.analytical writing assessment: داوطلب با نوشتن مقاله‌ای، یک بحث را تحلیل می‌کند (یک مقاله در ۳۰ دقیقه).
integrated reasoning: سؤالات چندگزینه‌ای است برای سنجش توانایی داوطلب در ارزیابی اطلاعاتی که در قالب‌های مختلف و از سوی منابع گوناگون به او ارائه‌شده است (۱۲ سؤال در ۳۰ دقیقه).
quantative: سؤالاتی برای محک زدن توانایی داوطلب در حل مسائل و فهمیدن داده‌ها (۳۷ سؤال در ۷۵ دقیقه).
verbal: سؤالات چندگزینه‌ای برای سنجش توانایی داوطلب در فهم مطالبِ نوشته‌شده، ارزیابی بحث‌ها و تصحیح مطالب نوشته‌شده و مطابق ساختنش با انگلیسیِ استاندارد (۴۱ سؤال در ۷۵ دقیقه).
ببین هر کدوم متفاوته GRE)Graduate Record Examination)از نمرات جی‌آرای برای ارزیابی صلاحیت متقاضیان برای تحصیلات تکمیلی در رشته‌های بسیار گوناگون استفاده می‌شود. ممکن است بعضی دپارتمان‌ها از متقاضیان بخواهند دریکی از آزمون‌های تخصصی (Subject Tests) شرکت کنند و بعضی دیگر آنان را ملزم به شرکت در آزمون عمومی (General Test) کنند. آزمون‌های تخصصی معلومات دانشجو در یک‌رشتهٔ خاص را می‌سنجند بسته به رشته سوالات خودشو میپرسند و آزمون عمومی مهارت او در استدلال کلامی، استدلال ریاضی و فیزیک و نوشتن تحلیلی را می‌سنجد.
ببین کلی بگم فرض من دانشگاه غیر دولتی رفتم تو ایران هم دیدی نمره بالا میدن معمولا دانشجویان غیر دولتی و غیر انتفاحی نمرات بالاتری دارندیا بعضی دانشگاهها نمرات خوبی میدن و نمراتم عالی هست توصیه نامه و نظر استادام عالیه از نظر اقامت مالی مشکل ندارم حالا دانشگاه اونطرف من قبول میکنه نباید یک ازمون بگیره من از نظر زبان هم عالیم بازم ازمون نمیخوام همونطور برم ترم بعدی رو انتخاب کنم گفتم ملاک دانشگاهی که شما بودین و استادهایی که تدریس کردن هم هستن استادهای شما وقتی چند مقاله در نشریات نیچر و ساینس داده با یک استاد دیگه قطعا تمایز داره -رتبه دانشگاه فردوسی مثل من 1,046 هست شریف 598 هست پلی تکنیک663 هست -قطعا مهمه -حالا اگه رتبه من بالاتر قطعا ریزنمراتم معتبرتر هست بازم تا جایی که پرسیدم ریز نمرات استادهای مورد تایید اونا قطعا معتبرتره -
البته کلی هست و در رشته ها متفاوته مهندسی شریف 118 هست .دانشگاه ازاد اسلامی تهران 319 هست-
پس علاوه بر TOEFL یا IELT/ برای اپلای به نمره یکی از این دو آزمون احتیاج دارید!
دریافت توصیه نامه (Recommendation) و تنظیم انگیزه نامه (SOP) . توصیه نامه فرمی است که اساتید دوره ای که در آن تحصیل می کنید و با آنها در انجام یک پروژه علمی مشارکت داشته اید صلاحیت علمی شما را تایید می کند. هر چقدر این اساتید رزومه قوی تری داشته باشند، توصیه نامه از سمت آنها موثرتر خواهد بود. SOP هم که کوتاه شده ی عبارت (State of purpose) است، نامه ای است که در آن از اهداف و انگیزه های خود برای ادامه تحصیل تشریح می کنید.مورد دیگر اینکه به دنبال اساتید دانشگاهی ایرانی بگردید. که معمولا نسبت همراهی دانشجویان ایرانی برای رسیدن به اهدافشان روی خوشی نشانمیدن-بعدی فاند (Fund) کمکهزینه یا تامین مالی
حالا من همه رو فرستادم دانشگاه اونجا و قبول هم کردن چرا این سوالاتو میپرسن قصد خواندن چه رشته‌ای دارید؟چرا این انگیزه‌نامه (SOP) براشون مهمه گفتم اینو استادم برام نوشت -رشته های خاص مهم تره منم هوافضا میخونم برم کارشناسی و ارشدمو و بالاتر بگیرم کلی بگم توقع ندارن برگردم ایران و تو نهاد نظامی کار کنم و همکاری کنم .پس من صریح و واضح برنامه های اینده و مثل ناسا و سازمانهای معتبر هوافضا و کار در ازمایشگاهها رو و تحقیق گفتم بعنی قصدم موندن هست نه برگشت از طرفی خانواده چون با من هستند اینم پوئن مثبتی هست -
با کی زندگی میکنی حتی خوابگاه هستم یا نه من گفتم خونه عمه ام و خوابگاه و شغل مادرت گفتم خانه دار یعنی جایی نیستندو ابجیت چیه گفتم پزشکه .دوست دختر داری -حال من دفعه اول قبول شدم یک چند تا سوال پرسید گفت اوهم بعدش من ترسیدم بگه نه خندید گفت از نظر من تاییدهستید .یعنی افیسر تاییدم کرد در صورتی که ابجیم با داشتن مدارک چون کسری داشت دوباره وقت گرفت .چرا این رشته را انتخاب کرده‌اید؟
چرا این دانشگاه را انتخاب کرده‌اید ؟ چه چیزی از این دانشگاه نظر شما را جلب کرده‌است؟
چرا این کشور را به عنوان کشور مقصد و مکانی برای تحصیل انتخاب کرده اید؟
در این رشته ای که انتخاب نموده‌اید چقد سابقه دارید؟
قصد کسب چه توانایی‌ها و مهارت‌هایی اضافی را در این رشته دارید؟
بعد از فارغ التحصیلی چه برنامه‌ای دارید؟
آیا قصد دارید که مشغول به کار شوید یا به درس خواندن و تحقیق در آن رشته ادامه دهید؟
توقع شما از دانشگاه و رشته‌ای که در دانشگاه ارائه می‌شود چیست؟
آیا بعد از اینکه فارغ التحصیل شدید قصد دارید برای ادامه تحقیقات خود با یک استاد خاص کار کنید؟
اگر جواب شما بله است چرا این استاد نظر شما را جلب کرده‌است؟
چگونه می توانید به دانشگاه کمک کنید و چه چیز اضافه‌ای را به دانشگاه اضافه خواهید کرد؟
به غیر از بحث تحصیلات علایق و عادات و سرگرمی‌های شما چیست ؟ ویژگی‌های اخلاقی شما چیست؟
درباره فرهنگ دانشجویی کشور مقصد چه می دانید و آیا فکر می‌کنید می‌توانید که خودتان را با آن وفق دهید؟
چه ویژگی اخلاقی خاصی دارید که ما باید بدانیم؟
مراحل اولیه تحصیل در خارج از کشور در مقطع کارشناسی ارشد
ترجمه مدارک تحصیلی
ترجمه رسمی ریزنمرات
مدرک زبان خارجی
لیست مقالات ISI و سایر مقالات معتبر به چاپ رسیده
رزومهCV رزومه از دستاوردهای شغلی و تحصیلی خود تهیه کنید که نشان دهد صلاحیت لازم برای مهاجرت و شروع تحصیل در مقطع PhD دارین
انگیزه‌نامهsop
توصیه‌نامه
پرداخت هزینه‌های پذیرش
پر کردن فرم‌های پذیرش دانشگاه مورد نظر
ببین برعکس دورهٔ کارشناسی برای فارغ التحصیل شدن در دورهٔ کارشناسی ارشد معدلتان باید بالا باشه توجه کنید که تمامی واحد ها را با نمره ای خوب پاس کرده و حسابی درس بخونید.
ببین حتما مقاله تحقیقاتی داشته باشی بازم میگم در اختیار داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های معتبر
در اختیار داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6.5
برقراری ارتباط با یک استاد عضو هیئت علمی دانشگاه جهت پشتیبانی از پروژه تحقیقاتی و دفاع از آنها
چاپ مقالات مختلف در زمینه رشته تحصیلی در مجلات معتبر
ارائه پروپوزال با موضوعی جدید معمولا برای اپلای در PhD در زمینه‌های علمی و مهندسی، پروپوزال تحقیقاتی شما اهمیت زیادی داره. این تحقیقات، می‌تواند یک طرح کلی از پروژه‌های آینده شما باشد که قصد دارید مطرح کنید. در این بخش هم باید به طور کاملا شفاف و روشن سوال تحقیقاتی خود، روشی که برای انجام و به ثمر نشاندن آن مد نظر دارین و همینطور پلن تحقیقاتی خود را بیان کنید.
انگیزه نامه از 3 استاد برجسته دانشگاه محل تحصیل، که صلاحیت شما برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور مورد نظر را تایید نمایند.
رزومه تحصیلی شامل شرح دقیقی از ویژگی‌ها، مهارت‌ها و توانایی‌‌های متقاضی
و شرکت ازمون ورودی مهارت شما در رشته مورد نظر
.هم نمرات شما و هم دانشگاه معتبر و هم رزومهResume و پروپوزال Proposal قوی و Recommendation توصیه نامه استاد داری و .اونقدر سخت نیست .letter of recommendation برای مقاطع بالاتر بیشتر لازمه چطور بگم کارشناسی معمولا کتابها یکی هست .اینطور برات بگم از کتاب سوال میارن اضافی چیزی نمیخوان اما ارشد و دکترا اونجا از شما تحقیق میخوان تولید محتوا و علم میخوان نه صرفا کتاب که خوندی ببینند معلوماتت چقدره چیکار کردی .من دینامیک مریام خوندم خوب یا ایرودینامیک اندرسون -مقاومت مصالح – جانستون-ارتعاشات – تامسون-انتقال حرارت –-فرانك اينكروپرا-طراحي سازه- مگسون-مكانيك پرواز1 و 2-– مک لین--طراحی هواپیما راسکم میخونم خوب اینا اونجا همینه دقیقا یکی هست حالا دانشگاهها ممکنه از استاد دیگه بدن اصولش یکیست .خوب در مبحث آز خوب امکانات اونا بالاتره پس من باید یک چیزهایی بلد باشم .خوب تو ارشد تو خارج بر اساس کارکرد دانشجو ملاک هست مثل ما مدرک گرایی نیست .
حالا transcript یکی از لزومات رایج برای اپلای کردن است که به ریز نمرات متقاضی پذیرش تحصیلی هست.که بعد ارایه و تایید توسط دانشگاه مورد تحصیل حال مرحله بعد apply دریافت ادمیشن Admissionهست
مراحل اپلای برای کشورها و مقاطع تحصیلی و رشته ها متفاوته هر چند اصول کلی اون یکی هست .البته اینم بگم نظر افیسر سفارت در عدم ریجکت ویزای تحصیلی خیلی مهمه شرایط روحی و هم رفتار و پوشش و نحوه پاسخگویی شما با وجود تکمیل بودن مدارک خیلی مهمه مثال میپرسه قصد شما از ورود به انگلستان چیست؟
آیا در گذشته تجربه ورود به کشور انگلستان را داشتی .و
منبع مالی شما چیه ومحل اقامت و محل اقامت تو انگلیس و چه اقوامی دارین و سرپرست شما کیه چقدر زبان میدونی و....حتی میپرسهDo You Have A Girlfriend/Boyfriend?دوست دختر پسر داری خنده داره میپرسه بعد چرا اون دانشگاه انتخاب کردی ایا قصد موندن یا بازگشت داری شغل مادرت چیه و....و ممکنه سوالی دوباره به شکل دیگه تکرار کنه .خیلی کوتاه و درست جواب بدین همین .زیاد سخت نیست .
معادل سازی واحدهای درسی خوب اینطوریه که ECTS در کل به معنای انتقال واحدهای درسی نظام آموزشی اروپا ست. درواقع ECTS نوعی سیستم انتقال نمره و تعداد واحدها بر اساس نظام آموزشی کشورهای اروپایه کار اصلی ارزیابی مدارک تحصیلی و دوره‌های آموزشی کشورهای دیگر برای انتقال به دانشگاه‌های واقع در اروپاست . طبق سیستم ECTS هرسال تحصیلی به‌صورت تمام‌وقت شامل ۶۰ واحد آموزشی است که معادل ۱۵۰۰-۱۸۰۰ ساعت درسی هست ببینید تو انگلیس ما کارشناسی 3 ساله هست اما شما 180واحد باید بگذرونید نه 150 واحد .حالا معدل چگونه معادل سازی میشه GPA مخفف عبارت Grade Point Average، مقیاسی یکسان برای تعیین سطح توانایی علمی دانشجویانه. اکثر دانشگاه‌ها برای پذیرش حداقل معدل را در نظر می‌گیرند که در صورت پایین‌تر بودن آن ریجکت خواهید شد خوب حالا مقیاس اینطوریه ۴.۰ ۱۸-۲۰ A
۳.۰ ۱۵-۱۷ B
۲.۰ ۱۲-۱۴ C
۰.۰ ۰-۱۱ F
یعنی 20 و 18 نداریم اساس همینه ولی بازم در معادل فرقی نداره شما بیا بر مبنای 4 یا 9 هست یا حروف
حال ما قابل توجه این است که دروس نظری که ارزش آن 2 واحد است در این سیستم می‌بایست 60 دقیقه در طول هفته تدریس شده و درس عملی که ارزش آن 4 واحده 120 دقیقه در طول هفته بر اساس سیستم ECTS تدریس بشن ببین X=a* nt / NT خوب شما یک X= تعداد واحدهای درسی در سیستم ECTS
a= تعداد واحدهای درسی در ایران
t = مدت زمان تدریس هر واحد درسی در طول هفته در ایران
T= مدت زمان تدریس هر واحد درسی در طول هفته در سیستم ECTS
n= تعداد هفته در طول ترم در سیستم آموزشی ایران
N= تعداد هفته در طول ترم در سیستم ECTS
درس نظری که ارزش آن 2 واحده در سیستم آموزشی ایران بین 90 دقیقه تا 120 دقیقه تدریس میشه و یا درس عملی که ارزش آن 3 واحده بنابر تعریف سیستم آموزشی دانشگاه بین 270 دقیقه تا 360 دقیقه تدریس نیشهالبته تعداد هفته تو اروپا معمولا 15 هفته هست .یک واحد آزمایشگاهی: 90 دقیقه ای ( 3,4 ) | 105 دقیقه ای ( 4 ) | 120 دقیقه ای ( 4,6 )
یک واحد عملی کارگاه: 150 دقیقه ای ( 5,7 ) | 180 دقیقه ای (6,9 )
یک واحد عملی صحرا: 210 دقیقه ای ( 8 ) | 240 دقیقه ای ( 9,2 )
دانشگاه‌ها تعداد واحد گذرانده شده بر طبق عنوان دروس مهمه به خصوص در رشته‌های مهندسی تعداد واحد دروس مرتبط با رشته بسیار مهمه یعنی اون درسهایی که گذروندید اونجا ارایه بشه که اکثرا همونه خوب تکلیف درسهای عمومی چیه طبیعیه که نداره اونا درسهایی دیگه دارن انتظار ندارم اندیشه اسلامی یا فارسی رو معادل سازی کنن اونا یکسری درس دیگه میدن .
خوب پس درسهای عمومی من کم و بجاش یکسری میگذرونم .و خوب طبیعتا بازم یک ازمون سطح میگیرن و و بازم سرفصل دروس مقایسه میکنند .ممکنه اسمش فرق کنه اما با سیلاپس میشه مقایسه کرد .
بحث معدل هم زیاد مهم نیست که بگن رد میشی خیر شما در ازمون جی ار ای جنرال تخصصی نمره بیاری و در دروس تخصصی نمره بالا کسب کرده باشی حتی معدلت کم باشه قبولت میکن و بعدش شما اون واحدهایی که در کالج میگذرونی تا به دانشگاه مورد نظر بری امکان جبران معدل و کسری نمرات داره پس جای نگرانی نیست مهمه نه که بگی اره ریجکت میشم .من نشدم معدلم هم بالا نبود اونا کمترین معدل در نظر میگیرن
بحث اپلای اول معدل افرادی که معدل زیر ۱۵ دارن در بعضی از کشورها و دانشگاه ها میتوانند اپلای کنند و جای امیدواری وجود داره ولی این نکته را بدانید که باید برای جبران کسری معدل گزینه های مثبت مانند مدرک زبان خوب و سابقه کار داشته باشین تا در صد شانس خود را افزایش دهند.همچنین شما انتقال واحد (Credit Transfer) میدین. با این حال اینکه چه تعداد از واحدهای شما پذیرفته شود به معروفیت دانشگاه مبدأ و مقصد بستگی داره مثلاً اگر نمرات اخذ شده توسط شما بالای 15 یا B باشد احتمال قبولی واحدهای گذرانده شده بیشتر هست..شما به یک کالج میرین و برخی واحدهارا میگذرونید سپس تو همون کالج یا یک دانشگاه مورد نظر تحصیل میکنید اونجا میتونید جبران کنید.
ازمون آزمون GRE GENERAL
مهارت‌های تحلیل زبان (Verbal Reasoning) درک و مفاهیم نمرات بین 130-180
مهارت‌های تحلیل ریاضی (Quantitative Reasoning) سوال و تفسیر داده فکر کنم 130/-170باشه
آزمون جی آر ای سابجکت (GRE Subject Test) اینجا تخصصی و شامل رشته خودتون هست نمره بالای آن نشان دهنده‌ی دانش عمیق داوطلب در زمینه‌ای خاصه. علاوه بر این، به مسئول پذیرش نشان می‌دهد که شما دانشجوی علاقه‌مند و کوشا در رشته خود هستید و همین مسئله شانس پذیرش شما را بالا خواهد برد
بعد معدل GPA هست جبران اونآزمون‌ GRE Subject ریاضی
آزمون‌ GRE Subject ریاضی، شامل سوالاتی در مورد حساب و جبر و سایر مباحث مرتبط است که در دروس کارشناسی ارائه می‌شوند.این آزمون فقط ۶۶ سوال دارد، بنابراین هر سوال علاوه بر این که هر سوال در مدت زمان بیشتری پاسخ داده می‌شود، نمره بیشتری نیز خواهد داشت.
آزمون‌ GRE Subject تخصصی
آزمون‌ GRE Subject فیزیک حوزه‌های مکانیک کلاسیک، الکترومغناطیس، ایرودینامیک، ترمودینامیک و مکانیک آماری، دینامیک-علم مواد -ارتعاشات -سیالات -احتراق-پیشرانها -طراحی اجزا سازه ها-برنامه نویسی- روش‌های آزمایشگاهی و موضوعات تخصصی دیگر را شامل می‌شود.بیشتر ۱۰۰ سوال مطرح شده در این آزمون مربوط به دروسی هستند که در سال اول مقطع کارشناسی فیزیک ارائه می‌شوند.این آزمون ۱۰۰ سوال دارد تحت پوشش قرار می گیرندم سخت نیست اینجا نمره خوب بیارین اون بحث انتال واحد درسی که گفتم و دوره تکمیلی براتون راحتره ببینید شما تو تخصصی مهارت داشته باشین شرط معدل و هم معادل سازی واحدها و هم نوع دانشگاههی بودید خیلی پریش برای اونا راحتره و شما براحتی میتونیئد واحدهای که نگذروندید همونا رو ادامه بدین و سطح و لول شما تو دانشگاه بالا میره کلا استادهای اونجا نظر خوبی نسبت به شما پیدا میکنند .
راه حل های جبران معدل پایین برای تحصیل
آن دسته از دانشجویانی که دارای معدل سطح پایین هستند، برای جبران حداقل معدل برای تحصیل می توانند راه حلهای موجود در زیر را بکار ببرند:
داشتن مقالات معتبر چاپ شده
مدرک زبان سطح بالا بد نیست .
داشتن سابقه همکاری در انجام پژوهش
ریز نمرات بالا در دروس تخصصی من اینو دارم
داشتن تجربه
داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر
ازمون رشته خودتون نیروی محرکه
اویونیک (کنترل و ارتباطات)
ایرودینامیک
حرارت
علم مواد
ماشینها توربو و اجزائ
ترمودینامیک
مکانیک سیالات
دینامیک و کنترل پرواز
اجزا و اصول محاسبات و توانایی در حل و تفسیر معادلات
ازمون آزمون GRE و GMAT برای کیا هست متقاضیان دارای معدل علمی پایین تر از ۱۶
متقاضیان فارع التحصیل از دانشگاه های غیر دولتی و یا انتفاعی
متقاضیان اخذ بورسیه تضمینی از دانشگاه ها
مثل من حتما لازمه
کارشناسی دوره اش 3 سال هست .بیشتر بر دروس عملی و تئوری تخصصی تاکید داره نگران نباشید درسها و واحدهای ما یکی هست .مطالب یکی هست و
مساله بعدی میگم رجکت Rejectمیکنند برخی رشته هارو نه لزوما اون تو دکترا و برخی چیزها مثل فیزیک هسته ای و اینکه کاربرد نظای پید کنه تو مقاطع دکترا و میشه طرف نخبه باشه جذبش کنن .اون بستگی به سوابق شما هست
تصویر

نمایه کاربر
rohamavation

تماس:

Re: اپلای

پست توسط rohamavation »

قسمت بعدی
دانشگاه فردوسی مشهد
موارد مورد نياز برای ارسال مدارک به دانشگاه ها و مراکز خارج از کشور
1‐ اصل دانشنامه فارسی و انگليسی
2‐ ريزنمرات فارسی و انگليسی
3‐ نام و نام خانوادگی به صورت کامل فارسی و انگليسی در متن ايميل
4‐ شماره دانشجويی در متن ايميل
5‐ ذکر کد تاييديه سامانه سجاد در متن ايميل (در صورت لزوم)
6‐ ذکر آدرس ايميل دانشگاه مورد درخواست
7‐ ارائه اصل مدارک به دانشگاه جهت رويت و تاييد حضوری
حالا خودش بعد اصل مدارک بنا به درخواست دانشگاه که شما در خارج تحصیل میکنید پذیرش کاندیشینال دانشگاه اصل مدارک ارسال میکنه .همچنین مثال شما هنوز نتیجه مدرک امتحانات و ریز نمرات ترم جاری رو نگرفتید اما انجام دادین خوب دانشگاه مبنای معدل و ریزنمرات این ترم رو هم برای دانشگاه مورد نظر ارسال میکنه در جهت تایید ایمیل و مدراک دست شما .
ارزشیابی مدارک تحصیلی، تطبیق دادن wes مخصوص کانادا و امریکا
مدارک شما را شناسایی و توصیف می کنه معتبر بودن مدارک شما را تأیید میکنه میتونه حاوی برابرسازی معدل (GPA) شما باشه.حاوی ارزشیابی اعتبار مدارک شماست
ارزش یابی مدارک تحصیلی انگلیسNARIC
در انگلیس هنگامی که متقاضیان برای یک دانشگاه در انگلستان درخواست پذیرش ارسال می کنند و دانشگاه آن ها را پذیرش میکنه یک شماره مرجع برای شما ارسالمیشه که حکم تائیدیه پذیرش را داره این تائیدیه (CAS) یکی از مدارک لازم برای اخذ ویزا هست
حالا ثبت درخواست آنلاین و تکمیل فرم مربوطه در سایت سفارت انگلیس
رفتن به سفارت برای ثبت اثر انگشت و گرفتن عکس
تحویل دادن اسناد و مدارک لازم به سفارت
شرکت در مصاحبه
دریافت ویزای تحصیلی انگلستان
ویزای دانشجویی: 348 پوند هست
دوره کارشناسی در انگلستان یک دوره ۳ ساله می باشد و به صورت حضور در کلاس درس انجام می پذیرد. دانشگاه های انگلستان به اصطلاح به دوره های قبل از کارشناسی ارشد، Under Graduate می گویند. پس دوره کارشناسی نیز به طور کلی دوره UG نامیده می شود. برای ورود به دوره های کارشناسی انگلستان نمرات مناسب دوره های Foundation و A-Levels لازم می باشد.
ECTS به معنای انتقال واحدهای درسی نظام آموزشی اروپا اروپایی است. درواقع ECTS نوعی سیستم انتقال نمره و تعداد واحدها بر اساس نظام آموزشی کشورهای اتحادیه اروپا است. کار اصلی این سیستم، ارزیابی مدارک تحصیلی و دوره‌های آموزشی کشورهای دیگر برای انتقال به دانشگاه‌های واقع در اتحادیه اروپا است. طبق سیستم ECTS هرسال تحصیلی به‌صورت تمام‌وقت شامل ۶۰ واحد آموزشی است که معادل ۱۵۰۰-۱۸۰۰ ساعت درس خواهد بود.
تصویر

نمایه کاربر
rohamavation

تماس:

پست توسط rohamavation »

درس‌هایی که تو‌دانشگاه لستر ارایه میشه خوشبختانه خیلی از واحدها یکی هست و من گذروندم دقیقا درسهای خودمونه خونمون هم گرفتیم تو جاده آیلستون، لستر، لسترشر.کد محلی LE2
سمینار EAS 199 UB
EE 202 انالیز مدار
EAS 202 تأثیر مهندسی بر جامعه
EAS 207 استاتیک 1
EAS 208دینامیک 1
EAS 209 مکانیک جامدات
مقاومت مصالح EAS 210
ازمایشگاه مقاومت مصالح EAS 215
محاسبات مهندسی EAS 230
EAS 360 STEM ارتباطات
MAE 177 مقدمه ای بر نقشه کشی مهندسی و CAD**
ترمودینامیک1 MAE 204
ترمودینامیک2 MAE 205
MAE 278 مقدمه ای بر تمرین مهندسی هوافضا***
MAE 315 تجزیه و تحلیل سازه ها
سازه های هوافضا MAE 316
آزمایشگاه مهندسی مکانیک در هوافضا MAE 334 I
MAE 335 مکانیک سیالات 1
انتقال حرارت MAE 336
آزمایشگاه مهندسی هوافضا MAE 339
سیستم های دینامیک MAE 340
MAE 376 ریاضی کاربردی برای MAE
مواد مهندسی MAE 381
آزمایشگاه مواد مهندسی MAE 385
MAE 422 Gas Dynamics
MAE 423 مقدمه ای بر پیشرانه
MAE 424 آیرودینامیک
دینامیک و کنترل فضاپیما MAE 425
MAE 436 دینامیک پرواز1
فرآیند و روش های طراحی MAE 451
MTH 306 مقدمه ای بر معادلات دیفرانسیل
PHY 107 فیزیک عمومی I
PHY 108 فیزیک عمومی II
PHY 158 آزمایشگاه فیزیک عمومی II
یک درس انتخابی فنی SEAS
آزمایشگاه آیرودینامیک کم سرعت ASE 120K 1
ASE 320 ازمایشگاه آیرودینامیک کم سرعت
آزمایشگاه مواد هوافضا ASE 324L 3
تحلیل سیستم خطی ASE 330M 3
جریان تراکم پذیر ASE 362K 3
ASE 366K دینامیک فضا پیما
ASE 367K دینامیک پرواز 2
سیستم های کنترل بازخورد ASE 370C 3
ASE 375 سیستم های الکترومکانیکی
ASE 376K اصول پیشرانه
اصول احتراق ASE 377
CH 301 اصول شیمی احتراق
مهندسی محاسبات MTH304
COE 301 مقدمه ای بر برنامه نویسی کامپیوتر
COE 311K محاسبات مهندسی
E M 306 استاتیک
E M 311M دینامیک
E M 319 مکانیک جامدات
M 408C حساب دیفرانسیل و انتگرال
M 408Dدنباله ها، سری ها، و حساب دیفرانسیل و انتگرال چند متغیره4
معادلات دیفرانسیل M 427J با جبر خطی
حساب دیفرانسیل و انتگرال پیشرفته M 427L برای برنامه های کاربردی
آزمایشگاه فیزیک1 PHY 105M برای فیزیک
آزمایشگاه فیزیک 2 PHY 105N برای فیزیک
PHY 303K فیزیک مهندسی I (بخش اول علم و فناوری
PHY 303L مهندسی فیزیک 2 (بخش اول علم و فناوری
RHE 306 بلاغت و نگارش (ترکیب انگلیسی)
ارتباطات مهندسی E S 333T 3
عمومی
E 316L ادبیات بریتانیا
یا E 316M ادبیات آمریکا
یا E 316N ادبیات جهان
یا E 316P شاهکارهای ادبیات
دولت آمریکا و تگزاس
تاریخ آمریکا
علوم اجتماعی و رفتاری
هنرهای تجسمی و نمایشی
طراحی هوافضا AERO10301 اجباری
مکانیک سیالات 2برای مهندسین هوافضا اجباری
مبانی مهندسی برق AERO10492 اجباری
PASS (مهندسی هوافضا) AERO10930 اجباری
مقدمه ای بر مهندسی هوافضا AERO12001 اجباری
ابزار برای مهندسین (هوا فضا) AERO12101 اجباری
علم مواد 1 (هوا فضا)اجباری
مدلسازی و شبیه سازی 2 (هوا فضا) AERO20062 اجباری
رشته هوافضا AERO20230 اجباری
عملکرد و طراحی هواپیما AERO20400 اجباری
عملکرد و طراحی هواپیما2 AERO20410 اجباری
کارگاه موتور و بدنه هواپیما AERO20412 اجباری
سیستم های فضایی AERO21111 اجباری
مدیریت پروژه (Aero/Mech) ENGM22491 اجباری
تمرین کارگاهی MECH20020 0 اجباری
ترمودینامیک کاربردی (هوا فضا) MECH20432 اجباری
مکانیک پرواز کنترل اتوماتیک 1(هوا فضا) AERO30481 اجباری
مکانیک پرواز کنترل اتوماتیک 2 AERO30482 اجباری
پروژه انفرادی (هوا فضا) AERO31030 30 اجباری
پیشرانه هوافضا AERO31212 اجباری
آیرودینامیک هواپیما AERO31321 اجباری
ارتعاشات و هواالاستیسیته (هوا فضا) AERO31441 اجباری
طراحی مفهومی سیستم های هوافضا AERO31521 اجباری
مدیریت عملیات ENGM30461 اجباری
مدلسازی و شبیه سازی AERO30052 اختیاری
تصویر

نمایه کاربر
rohamavation

تماس:

پست توسط rohamavation »

جالبه بعد ارایه نسخه pdf سیلاپس درسی واحدهای خودم به دانشگاه انگلیس و با مهر تایید دانشگاههم جز مدارک رسپشن قرار گرفت .بعد اونا لیستی ارایه دادن خوب اونجا نظام تدریس اینطوریه دو سال اول برنامه درسی مهندسی هوافضا بر مواد اساسی در کنار علوم مهندسی تاکید داره در حالی که سال سوم مفاهیمی در زمینه های آیرودینامیک و نیروی محرکه و مکانیک سازه، مکانیک پرواز و مکانیک مداری و کنترل پرواز معرفی میشه. سال چهارم با تأکید بر طراحی و دوره های آزمایشگاهی، عمق بیشتری را در مهندسی هوافضا ارائه میده کل واحدها عمومی پایه و تخصصی 130واحد هست بجز درسهای عمومی خوب اونجا فارسی و نمیدونم زبان معارف و.. تدریس نمیشه فقط چندتا مثل تاریخ و ادبیات و ایین نگارش و بلاغت ارایه میشه
شاخه ها آیرودینامیک و نیروی محرکه
این زیرشاخه شامل حرکت سیال، رانش، بلند کردن و کشیدن بر روی بال ها و سایر بدنه ها، اثرات گرمایش با سرعت بالا و بررسی تونل باد این مشکلات است. موضوعات مورد مطالعه شامل مکانیک سیالات، دینامیک گاز، انتقال حرارت، آیرودینامیک، نیروی محرکه، دینامیک سیالات محاسباتی و مکانیک سیالات تجربیه
مکانیک سازه
این زیررشته شامل مطالعه ساختار هواپیما، فضاپیما و موشک، موادی که آنها را کارآمد میکنه و روش‌هایی برای آزمایش، تحلیل و طراحی سیستم‌های ساختاری جدید است. موضوعات دوره شامل تجزیه و تحلیل سازه، دینامیک سازه، مواد (از جمله کامپوزیت های پیشرفته)، هوا الاستیسیته، مکانیک سازه تجربی و طراحی سازه ها به کمک کامپیوتره
مکانیک پرواز و مکانیک مداری
مکانیک پرواز شامل تجزیه و تحلیل حرکت هواپیماها، موشک‌ها، موشک‌ها، وسایل نقلیه ورودی مجدد و فضاپیماهایی است که در معرض نیروهای گرانشی، پیشرانه و آیرودینامیکی هستن. مطالعه حرکت کنترل نشده ماهواره ها و فضاپیماهای ساحلی معمولاً مکانیک مداری نامیده می شود. موضوع در این زمینه ها شامل تحلیل مسیر و بهینه سازی است. پویایی نگرش، ثبات و کنترل؛ تست پرواز؛ تعیین مدار؛ عملیات مداری؛ مهندسی سیستم ها؛ سنسورها؛ برنامه های سخت افزاری ماهواره ای؛ و شبیه سازی
کنترل پرواز
تئوری کنترل در مهندسی هوافضا برای توسعه سیستم‌های کنترل پرواز خودکار برای هواپیماها (خلبان‌های خودکار و سیستم‌های تقویت پایداری)، سیستم‌های کنترل نگرش برای ماهواره‌ها، و سیستم‌های هدایت و کنترل برای موشک‌ها، موشک‌ها، وسایل نقلیه ورودی مجدد و فضاپیماها به کار میره. موضوعات دوره شامل نظریه سیستم خطی، نظریه کنترل کلاسیک، کنترل دیجیتال و نظریه احتمال هستش
حالا اونجا دو سطح دارند a,b , و شامل BEng دوره 3 تا 4 سال وMEng دوره 4-5 ساله هست MEng تاکید بیشتری بر کار پروژه های مرتبط با صنعت، محتوای فنی پیشرفته و رهبری دارد و به طور خودکار شرایط آکادمیک برای وضعیت مهندس خبره (CEng) را برآورده می کند. MEng سه سال اول خود را با BEng مربوطه به اشتراک می گذارد. حالا سطوح A/AS: ABB از جمله ریاضی و فیزیک. سایر موضوعات علوم فیزیک ممکنه در نظر گرفته بشن و همچنین سطح زبان شما
خوب طول دوره 3-4 سال هستش سال اول
اعتباری اجباری/اختیاری
طراحی هوافضا AERO10301 اجباری
مکانیک سیالات برای مهندسین هوافضا و مکانیک AERO10421 اجباری
مبانی مهندسی برق AERO10492 اجباری
PASS (مهندسی هوافضا) AERO10930 اجباری
مقدمه ای بر مهندسی هوافضا AERO12001 اجباری
ابزار برای مهندسین (هوا فضا) AERO12101 اجباری
سازهها 1 (Aero) CIVL11001 اجباری
ریاضیات 1M1 MATH19661 اجباری
ریاضی 1M2 MATH19662 اجباری
مواد1 (Aerospace) MECH10002 10 اجباری
تمرین کارگاهی MECH10020 اجباری
مهندسی ساخت 1 (هوا فضا) MECH11122 10 الزامی
مکانیک (هوا فضا) MECH11622 اجباری
هوافضا و ترمودینامیک مکانیکی MECH12012 اجباری
E M 306 استاتیک اجباری
E M 311M دینامیک اجباری
سال دوم
کد عنوان رتبه بندی اعتباری اجباری/اختیاری
مدل‌سازی و شبیه‌سازی 2 AERO20062 اجباری
مکانیک سیالات 2 AERO20121 اجباری
رشته هوافضا AERO20230 اجباری
عملکرد و طراحی هواپیما AERO20400 اجباری
سیستم های فضایی AERO21111 اجباری
سازه ها 2 (Aerospace) AERO21211 اجباری
مدیریت پروژه (Aero/Mech) ENGM22491 اجباری
ریاضی 2M1 MATH29661 اجباری
تمرین کارگاهی MECH20020 اجباری
ترمودینامیک کاربردی (هوا فضا) MECH20432 10 اجباری
دینامیک MECH20442 اجباری
روش‌های عددی و محاسبات (هوا فضا) MECH20542 الزامی
اکتساب داده و روش‌های تجربی (Aero) MECH21442 الزامی
RHE 306 بلاغت و نگارش
E 316L ادبیات بریتانیا 1
یا ادبیات امریکا البته ادبیات بریتانیا خیلی سنگینه بجاش امریکا رو برمیدارم و تاریخ امریکا و علوم اجتماعی
تحلیل سیستم خطی ASE 330M
جریان تراکم پذیر ASE 362K
سال سوم
مهندسی کنترل (هوا فضا) AERO30481 اجباری
پروژه انفرادی (هوا فضا) AERO31030 اجباری
پیشرانه هوافضا AERO31212 اجباری
سازه 3 (Aerospace) AERO31302 اجباری
هواپیما آیرودینامیک AERO31321 اجباری
ارتعاشات و هواالاستیسیته (هوا فضا) AERO31441 اجباری
طراحی مفهومی سیستم های هوافضا AERO31521 اجباری
آزمایشگاه مواد هوافضا ASE 324L
آزمایشگاه آیرودینامیک کم سرعت ASE 120K
دینامیک پروازAERO32202 اجباری
مدیریت عملیات ENGM30461 اجباری
مدلسازی و شبیه سازی 3 AERO30052 اختیاری
انتقال حرارت MECH30432 اختیاری
خوب یکسری دروس ازمایشگاه و کارگاهی هم هست
هسته اصلی هسته مهندسی هوافضا و مکانیک
AME 105 مقدمه ای بر واحدهای مهندسی هوافضا: 4
واحدهای استاتیک AME 201: 3
واحدهای مقاومت مواد AME 204: 3
واحدهای رفتار مکانیکی مواد AME 231L: 3
واحدهای مکانیک پرواز پایه AME 261: 4
واحدهای دینامیک AME 301: 3
واحدهای سیستم های دینامیک AME 302: 3
تجزیه و تحلیل AME 308 به کمک کامپیوتر برای واحدهای طراحی هوا و مکانیک: 3
واحدهای دینامیک سیالات AME 309: 4
AME 310 مهندسی ترمودینامیک I واحد: 3
AME 341aL آزمایشگاه مکوپترونیک I و II واحد: 3
AME 341bLآزمایشگاه مکوپترونیک I و II واحد: 3
واحدهای انرژی و نیروی محرکه AME 436: 3
واحدهای آزمایشگاه پروژه های ارشد AME 441aL: 3
سیستم های کنترل خطی AME 451 واحدهای I: 3
واحدهای طراحی هواپیما AME 481: 4
فضانوردی
ASTE 280 مبانی واحدهای مهندسی فضانوردی: 3
واحدهای مکانیک پرواز AME 459: 3
واحدهای تئوری آیرودینامیک AME 460: 3
واحدهای آزمایشگاهی سیستم های کنترل AME 443: 3
یا
واحدهای دینامیک سیالات مهندسی AME 457: 3
مسیر سازه های هوافضا (9 واحد)
AME 485 سازه های هوافضا I واحد: 3
یاCE 358 تئوری سازه I واحدها: 3
واحدهای آنالیز استرس AME 403: 3
یاارتعاشات مهندسی AME 420 واحد I: 3
AME 408 طراحی به کمک کامپیوتر واحدهای سیستم های مکانیکی: 3
یا
CE 458 تئوری سازه II واحدها: 3
مسیر کنترل هوافضا (9 واحد)
ارتعاشات مهندسی AME 420 واحد I: 3
یاواحدهای دینامیک مهندسی AME 453: 3
واحدهای آزمایشگاهی سیستم های کنترل AME 443: 3
یاواحدهای دینامیک فضاپیمای ASTE 480: 3
مسیر طراحی هوافضا (9 واحد)
یاواحدهای دینامیک فضاپیمای ASTE 480: 3
دو مورد از موارد زیر را انتخاب کنید:
AME 408 طراحی به کمک کامپیوتر واحدهای سیستم های مکانیکی: 3
واحدهای طراحی سیستم های حرارتی AME 430: 3
واحدهای طراحی ماموریت فضایی ASTE 421x: 3
مسیر سیستم های حرارتی (9-10 واحد)*
AME 312 مهندسی ترمودینامیک II واحدها: 3
یاواحدهای ترمودینامیک و مکانیک آماری PHYS 316:پیش نیاز 4، 2 سال
واحدهای انتقال حرارت AME 331: 3
واحدهای طراحی سیستم های حرارتی AME 430: 3
در کل من حدود 40واحد دیگه باید بگذرونم .تا جایی که میدونم ا توجه به ازمون سطح و ورودی ام یکسری واحدها رو بگذرونم تا مدرکم بگیرم .مثل طراحی مفهومی ازسیستم کنترل -شبیه سازی -
تصویر

ارسال پست