طبقه بندی فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5492

تماس:

طبقه بندی فیزیک

پست توسط rohamavation »

مدیران گرامی سلام
میتونید قسمت فیزیک را طبقه بندی کنید یک قسمت نسبیت و کوانتوم و یک قسمت مکانیک کلاسیک . و قسمتی به علوم هوافضا بدین تا من راحت بتونم مطلب بدم هم علاقه مندان استفاده کنند .اخه در مورد نسبیت و لیزر و کوانتوم و.... مطلب میزارین هم مکانیک منم میام مطلب بزارم بعد بقیه نمیزارن شاکی میشن . بابا کاری نداره فقط یک قسمت دیگه اضافه کنید علوم هوافضا سایتهای مطرح پارت بندی هستند .
تصویر

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

Re: طبقه بندی فیزیک

پست توسط ADMIN »

rohamjpl نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۱/۷/۲۳ - ۱۶:۴۴
مدیران گرامی سلام
میتونید قسمت فیزیک را طبقه بندی کنید یک قسمت نسبیت و کوانتوم و یک قسمت مکانیک کلاسیک . و قسمتی به علوم هوافضا بدین تا من راحت بتونم مطلب بدم هم علاقه مندان استفاده کنند .اخه در مورد نسبیت و لیزر و کوانتوم و.... مطلب میزارین هم مکانیک منم میام مطلب بزارم بعد بقیه نمیزارن شاکی میشن . بابا کاری نداره فقط یک قسمت دیگه اضافه کنید علوم هوافضا سایتهای مطرح پارت بندی هستند .
ببینید نوع استفاده‌ی شما از تالار گفتگو، استفاده‌ی چندان صحیحی نیست. تالار گفتگو، شبیه به وب‌سایت خبری نیست که برای هر موضوع، یک تاپیک ساخته بشه و یک پست آموزشی یا خبری یا توضیحی در اون درج بشه.

اولین پست از یک تاپیک صحیح، باید حالت سوالی (از طرف کسی که واقعا پاسخ سوال رو نمی‌دونه) یا طرح یک موضوع بحث (برای کسی که در حال تحقیق در مورد موضوعی هست) داشته باشه. نه اینکه به یک خبر یا آموزش یکطرفه برای یک مخاطب نامعلوم بپردازه. در واقع شما اگر پاسخ سوال رو می‌دونید، دیگه دلیلی نداره براش تاپیکی بسازید. سوال رو باید کسی مطرح کنه که پاسخ رو نمی‌دونه و به دنبال فردی هست که پاسخ رو بهش بگه.

شما تا الان صدها تاپیک ساختید، که بعد از انتشار مطلبتون، حتی یک نفر هم وارد اون بحث نشده و تنها گوینده‌ی متن در اون تاپیک‌ها خود شمایید. یعنی پرسش و پاسخی رو در تالار ارسال کردید که هیچ پرسش‌کننده و پاسخ‌دهنده‌ای به‌جز خود شما نداشته. شما اگر پاسخ سوال رو می‌دونید، دیگه دلیلی برای طرح موضوع وجود نداره. سوال رو باید کسی مطرح کنه که پاسخش رو نمی‌دونه. این یعنی چنین تاپیک‌هایی به اشتباه در تالار گفتگو درج شده و جاش جای دیگه‌ای مثلا در یک سایت آموزشی بوده.

در هر حال اگر مایلید در ادامه هم مطالب هوافضا رو به همین شکل منتشر کنید، از نظر من مشکلی نداره. ولی پیشنهاد میکنم به‌جای یک «تالار»، خودتون اقدام به ساختن یک «تاپیک» با عنوان «هوافضا» کنید و همه‌ی این مطالب آموزشی رو در همون یک تاپیک منتشر کنید. هر پست تاپیک، معادل یکی از همین اخبار و موضوعاتی باشه که روزانه منتشر میکنید و همینطور تاپیک رو ادامه بدید تا پیج‌بندی بشه. هر پست خودش شامل یک تیتر و بدنه‌ی متنی هست و میتونه همه‌ی موضوعات مورد علاقه‌ی شما رو در یک کادر نشون بده.

خواهش میکنم این موضوع رو درنظر داشته باشید که تالارهای گفتگو، محلی برای گفتگو هستند. مادامی که کسی سوالی در مورد موضوعی مطرح نکرده، دلیلی برای ساخته شدن یک تاپیک در اون مورد وجود نداره.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

نمایه کاربر
rohamavation

تماس:

پست توسط rohamavation »

از نظر من خوبه عالیه تاپیک هوافضا . منم اینطور راحتم .
تصویر

نمایه کاربر
rohamavation

تماس:

پست توسط rohamavation »

شما زیر همون فیزیک اضافه کنید هوافضا بعد ببینید چی از کار درمیاد .یعنی سوال و جواب و مطالب مهم و پیشرفتهای جدید سوالاتی که برای هر کس پیش میاد چرا پرنده یا هواگرد ثابت بال پرواز میکنه نیروهای واد بر هر هواگرد چیست .چطور اوج میگیره نقش بال زدن پرنده و موتور هواگرد چیست .ساختار هواپیما و شکل بالها ونقش انها .اجزای هر هواگرد(مرکز تولید نیرو (Powerplant)
بدنه (Fuselage)-بال (Wing)-دم (Empennage)-ارابه فرود (Landing gear) تفاوتها بین انها چیست ایرودینامیک - .متریال ان چیست .اویونیک ان .پایداریstability هر هواگرد چیست .کنترل control هواگرد -دینامیک پرواز - -نقش رول و گام و یاو-انواع موتورها و روش ساخت و اجرای ان-توربوفن Turbo Fan-توربوجت Turbo Jet-توربوپراپ Turbo Prop-پالس جت Pulse Jet-رم جت Ram Jet-توربو رم جت Turbo Ram Jet-اسکرم جت Scram Jet-توربو شفت Turbo Shaftدر مورد احتراق و اصول ترمودینامیک ان بحث کنم .در مورد اصول موتور جت و پیشرانها علم مورد علاقه و گرایش من .
در مورد مدارات فضایی و مکانیک انها -
حالا خیلی مباحث فیزیک اینجا مرتبط هستند .مثل ترمودینامیک -دینامیک -استاتیک -متریال -مقاومت مصالح-ارتعاشات -انتقال حرارت -کمی هم مبانی برق البته در شاخه اویونیک به طور کامل با اون سرکار دارین
به طور کلی مطالب من با بقیه رشته ها هم مرتبط هست هم تخصصی و جداگانه .-میتونم به زبان انگلیسی هم مطلب بنویسم سوال بزارم
در ضمن من تا حدود اواخر ماه فوریه ایران هستم .همین اسفند بعدش میرم انگلیس .
تصویر

ارسال پست