گفتگو

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Vahed75

سپاس: 12

Re: گفتگو

پست توسط Vahed75 »

آقا تا بحث سگ و خر و گاو داغه منم یه خاطره بگم
چند سال پیش رفته بودیم روستا یا به قول ما مشهدیا قله خونه یکی از اقوام فصل بهار بود و طبیعت حسابی شاداب و شکوفا شده بود این فامیل ما علاقه زیادی به سگ داره و چند تا سگ قلچماق همیشه نگه میداره خلاصه وقتی ما اونجا بودیم مدام از سگاش تعربف میکرد که اینا آدم خور هستن و فلان و بیسار و نمی دونم به گراز حمله کردن و گراز و تیکه پاره کردن ما هم که هر چی میگفت باور کرده بودیم و حساب ویژه ای رو سگا باز کرده بودیم
یه روز دم غروب همگی توی حیاط نشسته بودیم و داشتیم چای آتیشی یه گوشه حیاط میخوردیم که یه دفعه یه حیوون سیاه رنگ به سرعت برق از روی دیوار پرید و یکی از بره هایی که کوچیک بود رو گرفت و مثل تیر خودشو زد به در حیاط و در رو باز کرد و رفت بیرون یعنی کل اتفاق شاید در عرض 5 ثانیه رخ داد به قدری سرعتش بالا بود که ما فقط یک سایه ازش دیدیم حالا قیافه سگا دیدنی بود هاج و واج مونده بودن چه اتفاقی افتاده بعدا فهمیدیم گرگ بوده که اینجوری حمله کرده جالب اینجا بود بعد 10 ثانیه تازه سگا فهمیدن چه اتفاقی افتاده و شروع کردن به واق واق کردن smile055 smile039
حسرت نبرم به خواب آن مرداب
کارام درون دشت شب خفته است

دریایم و نیست باکم از طوفان
دریا همه عمر خوابش آشفته است.

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

تماس:

پست توسط matrix »

You-See نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۵ - ۰۳:۲۱
به نظر من چند دسته آدم تو تهران داریم،
- اونایی که از خیلی قبل خیلی پول داشتن و ساکن تهران هم بودن
- اونایی که به تازگی (یعنی کمتر از 30 ساله) خیلی پول به دست آوردن پاشدن اومدن تهران
- اونایی که نه پول زیاد دارن نه قدیمی تهرانن
- اونایی که زیاد پول دار نیستن ولی از خیلی قدیمی های تهران هستن

فرهنگ هر شهری با شهر دیگه فرق می کنه، وقتی پا می شن میان کنار هم قرار می گیرن، اون وقت متوجه می شی چه خبره، این قضیه در تهران، کرج، اسلامشهر، شهریار، شهر ری و چند جای دیگه من دیدم که صدق می کنه.
ببین وقتی مثلا ساکن شهر کوچکی هستیم، خودم رو می گم، رفتار عمومی اون شهر اصلا به چشممون نمیاد، مثلا ممکنه شهر ما عموما آدماش غریب کش باشن، این رو اصلا متوجهش نمی شیم تا وقتی که درگیرش بشیم، و ازش بیرون بیاییم، شهر هر چقدر کوچک تر باشه این رفتارها کمتر به چشم میان. هرچه شهر بزرگتر می شه یا سکنه اش متنوع تر می شن این رفتار ها اصطکاک بیشتری پیدا می کنن. به مرور زمان رفتارها نرم تر و اصلاح شده تر می شن به طوری که برای نسل بعدی ترک و لر و کرد تقریبا شبیه به هم می شن. رفتارهای غیرعادی که تا به حال اصلا متوجهش نبودن از بین می ره. این چیزها و بیرون زدگی ها از فرهنگ شهر بزرگ تر رو اسمش رو می شه گذاشت چیزی که بهش تهرانی ها می گن شهرستانی بازی.
دقت کنی می بینی اکثر شهرهای کوچیک به یه چیز بدی هم مشهور شدن، یکی به خساست، یکی به غریب کشی، یکی به دزدی، یکی به رانندگی بد، یکی به تنبلی، ...

من خودم اصالتا شهرستانی ام، اصلا کیه که نباشه، قصدم توهین نیست کسی جبهه نگیره.

حالا این کلیت داستان بود، اون دسته بندی که گفتم رو هم دخیل کنید تو این موضوع، داشتن پول اعتماد به نفس آدم رو می بره بالا، طبق اصل دانینگ کروگر وقتی اوایلش باشه می شه اعتماد به سقف، و کاذبه، و مشکل سازه، یه مدت که می گذره دیگه داشتن سگ و انداختن زنجیر طلا و ژست گوریل انگوری گرفتن و این چیزا اهمیتش رو از دست می ده و می شه تازه به دوران رسیدگی.

من مشکل رو نه از مردم، از دولت می بینم، دولت که چه عرض کنم، حکومت، وظیفه هدایت، نرمش، کم کردن اصطکاک، برنامه سازی و این چیزا رو داره ولی ول کرده به امان خدا.

این مشکل فقط برای اونایی که پا می شن میان تهران نیست، کلا برای همه اونایی پیش میاد عموما که از شهر کوچیک پا می شن میان شهر های بزرگی مثل تهران کرج تبریز اصفهان و ..
اون جایی که گفتی "شهر هر چقدر کوچک تر باشه این رفتارها کمتر به چشم میان" رو دقیق نفهمیدم. یعنی مثلا توی یک شهر کوچک افراد اکثرا یک سری رفتارها یا لهجه خاص یا اصطلاحات خاصی دارن که مخصوص همون شهره و تا وقتی تو اون شهر هستن چون همه اون حالت هارو دارن کسی متوجه خاص بودنش نمیشه و وقتی از اون شهر رفتن بیرون تازه خاص بودنشو میفهمن؟

درباره شهرهای بزرگ که گفتی سکنه اش متنوع تر هستن و اول اصطحکاک دارن اما کم کم نرم میشن برای یکسری اینطور هست اما یکسری واقعا متعصب هستن و هیچوقت براشون عادی نمیشه و غریب هارو به چشم سربار یا اضافه نگاه میکنن. همونطور که یک نژاد پرست به سختی عقیده اش عوض میشه. فقط میشه گفت دیدن نژادهای مختلف و متنوع توی اون شهر بزرگ برای همه اهل اون شهر عادی میشه. مثلا بعضی شهرها مثل لس انجلس که اصطلاحا بهشون میگن هفتاد و دو ملت اینطوریه که برای اهالی اونجا عادی هست که همسایه هاشون یکیشون هندی باشه اونطرفی مکزیکی اونطرفی ژاپنی و... ولی اینکه به عنوان یک بومی اونجا باهاش کنار بیاد دیگه بستگی سطح تعصب و نژاد پرستی اون شخص داره. با اینکه کشورها و شهرهایی که مهاجر پذیر هستن سرعت رشد بیشتری هم پیدا میکنن چون نیروی متخصص مهاجر بیشتری هم اونجا میاد که باعث میشه با سرعت بیشتری توسعه پیدا کنه و این برای همه اون شهر یا ایالت عالیه.
حالا بدتر از همه اینها افرادی هستن که خودشون مهاجرت میکنن و میرن یک شهر و کشور دیگه و مهاجر به حساب میان اما با این حال با مهاجرین دیگه مشکل دارن و نیتیو پرست میشن.
Sad but true

matrix

تماس:

پست توسط matrix »

Screenshot_2022-08-07-02-16-15-903_com.twitter.android.jpg
مخصوصا شهید هایی که قیافه قشنگ تری دارن.
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
Sad but true

Vahed75

پست توسط Vahed75 »

matrix نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۶ - ۰۲:۱۸
Screenshot_2022-08-07-02-16-15-903_com.twitter.android.jpg
مخصوصا شهید هایی که قیافه قشنگ تری دارن.
اینا رو یه جوری میشه تحمل کرد اولا میشه به حساب بچگی و بی تجربگی شون گذاشت که هنوز به ماهیت واقعی افرادی که اونها رو سوق میدن سمت این چیزا پی نبردن دوم اینکه بر اساس غریزه جنسی و اون آدم های ایده آلی که در ذهن شون شکل گرفته تمایل پیدا میکنن به سمت این رفتارها
ولی یک گروه رو به هیچ عنوان نمیشه تحمل کرد جماعت ذوب شده در شومبول رو که هیچ توجیهی نمیشه براشون قائل شد جز حماقت و خریت محض

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 502

تماس:

پست توسط M_J1364@yahoo.com »

Vahed75 نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۶ - ۰۹:۵۴
جماعت ذوب شده در شومبول رو که هیچ توجیهی نمیشه براشون قائل شد جز حماقت و خریت محض
شومبولِ کی رو می گی؟ چطوری تو شومبوله ذوب شدن؟! smile504

matrix

تماس:

پست توسط matrix »

Screenshot_2022-08-07-21-46-16-499_com.twitter.android.jpg
Screenshot_2022-08-07-21-49-33-004_com.twitter.android.jpg
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
Sad but true

matrix

تماس:

پست توسط matrix »

Vahed75 نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۶ - ۰۹:۵۴
اینا رو یه جوری میشه تحمل کرد اولا میشه به حساب بچگی و بی تجربگی شون گذاشت که هنوز به ماهیت واقعی افرادی که اونها رو سوق میدن سمت این چیزا پی نبردن دوم اینکه بر اساس غریزه جنسی و اون آدم های ایده آلی که در ذهن شون شکل گرفته تمایل پیدا میکنن به سمت این رفتارها
ولی یک گروه رو به هیچ عنوان نمیشه تحمل کرد جماعت ذوب شده در شومبول رو که هیچ توجیهی نمیشه براشون قائل شد جز حماقت و خریت محض
بزرگترهای اطرافشون اینا رو تشویق میکنن که با شهیدا ارتباط برقرار کنن که یه حالتش میشه این. در کل بعضی ها همه چیز رو در شومبول میبینن و خودشونو نمیتونن کنترل کنن پس سعی میکنن بقیه رو کنترل کنن یا به قول خودشون امر به معروف کنن.
Sad but true

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 502

تماس:

پست توسط M_J1364@yahoo.com »

ذلیلمُرده ها! من جریانِ شومبولو هنوز دُرُست متوجه نشدم. منو توی این بی خبری ول نکنین! smile705

matrix

تماس:

پست توسط matrix »

M_J1364@yahoo.com نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۷ - ۰۲:۴۴
ذلیلمُرده ها! من جریانِ شومبولو هنوز دُرُست متوجه نشدم. منو توی این بی خبری ول نکنین! smile705
فلسفه عمیقی داره که باید مورد بحث و مداقه قرار بگیره تا حدود و ثغورش مشخص بشه smile055 smile139 smile019
Sad but true

Vahed75

پست توسط Vahed75 »

M_J1364@yahoo.com نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۷ - ۰۲:۴۴
smile021 حالا حالاها باید توی این مکتب تلمذ کنی محمد جان تا این مفاهیم عمیق رو درک کنی smile034

نمایه کاربر
*شارش*

نام: فاطمه غمكده

محل اقامت: بلبلان

سپاس: 594

پست توسط *شارش* »

سلام
من متوجه اون پست نشدم که نوشته بود دختران نوجوان چی؟ چندبار خوندم نفهمیدم تو قبر شهید گمنام چکار میکنن مگه؟ smile042

matrix

تماس:

پست توسط matrix »

*شارش* نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۷ - ۲۱:۵۶
سلام
من متوجه اون پست نشدم که نوشته بود دختران نوجوان چی؟ چندبار خوندم نفهمیدم تو قبر شهید گمنام چکار میکنن مگه؟ smile042
بیا این لینک توییت. خودت میتونی پاسخ های مربوط به این توییت رو بخونی. فقط شیلتر شکن میخواد.
https://twitter.com/DdpAaMQ37GUFAfo/sta ... _ZdYEno_5w
خلاصه اش اینطوری میشه که میرن سر قبر شهید و یه متنی میخونن صیغه میشن با اون شهید بعد باهاش ارتباط میگیرن که مثلا من باهاش نامزدم. مثل اینکه بری با یه مُرده ازدواج کنی چون برکات و ثواب داره. حالا تو پیاما نوشته بود هذیان جن.سی با مُرده که عبارت خوبی هم هست.
Sad but true

نمایه کاربر
*شارش*

نام: فاطمه غمكده

محل اقامت: بلبلان

سپاس: 594

پست توسط *شارش* »

این دیکه مریضی نیست جنونه.
اولین باره دارم میشنوم این موضوع رو...
کم کم ملت دارن دیوانه میشن smile031

Alvin1

پست توسط Alvin1 »

اینجا کسی هست رشتش رباتیک باشه یا مهندسی پزشکی.

matrix

تماس:

پست توسط matrix »

Alvin1 نوشته شده:
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۸ - ۰۴:۰۹
اینجا کسی هست رشتش رباتیک باشه یا مهندسی پزشکی.
من رباتیک رشته ام نبوده ولی ربات ساختم. مهندسی پزشکی هم نرگس بود که ازینجا رفت.
Sad but true

ارسال پست