گفتگو

مدیران انجمن: parse, javad123javad

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

تماس:

Re: گفتگو

پست توسط matrix »

‏محققان کشف کردن که یه انگلی هست به اسم T.gondii که به خاطر اینکه بتونه از طریق رابطه جنسی انتقال پیدا کنه باعث میشه کسی که بهش مبتلاست خوشگلتر به نظر برسه.مثلا توی مردها به صورت تقارن و تناسب بیشتر میده و زنها رو لاغرتر و با اعتماد به نفس بیشتر نسبت به زیباییشون نشون میده.
منبع: https://www.indy100.com/science-tech/pa ... zDorFFMFCQ
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8958965/
آخرین ویرایش توسط matrix چهارشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۹ - ۱۴:۲۰, ویرایش شده کلا 1 بار
Sad but true

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 502

تماس:

پست توسط M_J1364@yahoo.com »

matrix نوشته شده:
چهارشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۹ - ۱۳:۴۵
‏محققان کشف کردن که یه انگلی هست به اسم T.gondii که به خاطر اینکه بتونه از طریق رابطه جنسی انتقال پیدا کنه باعث میشه کسی که بهش مبتلاست خوشگلتر به نظر برسه.مثلا توی مردها به صورت تقارن و تناسب بیشتر میده و زنها رو لاغرتر و با اعتماد به نفس بیشتر نسبت به زیباییشون نشون میده.
منبع: https://www.indy100.com/science-tech/pa ... dy-science
به حقِ چیزای ندیده و نشنیده! حالا این انگلو از کجا میشه پیداش کرد؟ خوردنیه یا باید بندازیمش تو تَنِمون وول بخوره؟! smile504

نمایه کاربر
Alborz Omidi sh

نام: البرز امیدی شاه آباد

سپاس: 39

پست توسط Alborz Omidi sh »

matrix نوشته شده:
وای خدا منبعش از nih هست یا مولا یعنی واقعیه شعت
پژوهشگر زیست شناسی تکاملی 🦖

Alvin1

پست توسط Alvin1 »

matrix نوشته شده:
داداش خصوصی بهت پیام دادم چک کن.

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

سپاس: 3824

تماس:

پست توسط rohamjpl »

درست میگین منم دیدم عفونت توکسوپلاسما گوندی در موش‌ها اضطراب عمومی را کاهش می‌دهد، رفتارهای اکتشافی را افزایش می‌دهد و به طور شگفت‌انگیزی باعث افزایش بیزاری عمومی نسبت به شکارچیان بدون انتخاب گربه‌ها می‌شودتوکسوپلاسما گوندی با انسان چه می کند؟
این عفونت ها بدون درمان می توانند منجر به نابینایی شوند. اما اگر سیستم ایمنی بدن شما ضعیف شده باشد، به خصوص در نتیجه HIV/AIDS، توکسوپلاسموز می تواند منجر به تشنج و بیماری های تهدید کننده زندگی مانند آنسفالیت (عفونت مغزی جدی) شود. در افراد مبتلا به ایدز، آنسفالیت درمان نشده ناشی از توکسوپلاسموز کشنده است.نتایج ما نشان می‌دهد که برخی از انگل‌های مقاربتی، مانند T. gondii، ممکن است تغییراتی را در ظاهر و رفتار میزبان انسان ایجاد کنند،یک مطالعه جدید توسط دانشگاه تورکو در فنلاند نشان داد که توکسوپلاسما گوندی - یک انگل مقاربتی که بیش از نیمی از جمعیت جهان حامل آن هستند - ممکن است افراد را برای جنس مخالف جذاب‌تر نشان دهد.hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
آخرین ویرایش توسط rohamjpl پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۲۷ - ۰۷:۴۱, ویرایش شده کلا 1 بار
تصویر

matrix

تماس:

پست توسط matrix »

rohamjpl نوشته شده:
چهارشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۹ - ۱۷:۲۹
درست میگین منم دیدم عفونت توکسوپلاسما گوندی در موش‌ها اضطراب عمومی را کاهش می‌دهد، رفتارهای اکتشافی را افزایش می‌دهد و به طور شگفت‌انگیزی باعث افزایش بیزاری عمومی نسبت به شکارچیان بدون انتخاب گربه‌ها می‌شودتوکسوپلاسما گوندی با انسان چه می کند؟
این عفونت ها بدون درمان می توانند منجر به نابینایی شوند. اما اگر سیستم ایمنی بدن شما ضعیف شده باشد، به خصوص در نتیجه HIV/AIDS، توکسوپلاسموز می تواند منجر به تشنج و بیماری های تهدید کننده زندگی مانند آنسفالیت (عفونت مغزی جدی) شود. در افراد مبتلا به ایدز، آنسفالیت درمان نشده ناشی از توکسوپلاسموز کشنده است.نتایج ما نشان می‌دهد که برخی از انگل‌های مقاربتی، مانند T. gondii، ممکن است تغییراتی را در ظاهر و رفتار میزبان انسان ایجاد کنند،یک مطالعه جدید توسط دانشگاه تورکو در فنلاند نشان داد که توکسوپلاسما گوندی - یک انگل مقاربتی که بیش از نیمی از جمعیت جهان حامل آن هستند - ممکن است افراد را برای جنس مخالف جذاب‌تر نشان دهد.
تو انگلیسیت خوبه و خوب ترجمه میکنی برو تو سایتای خبری مختلف بگرد و خبرها و مطالب جالب رو ترجمه کن اینجا بنویس. خیلی خوب میشه. مطالبی که آدم میخونه فکش بیوفته یعنی افتادن فَک رو ملاک در نظر بگیر smile055
در ضمن اگه آموزش انگلیسی حالا گرامر یا دایره لغات بذاری هم خیلی عالیه و خودم و بقیه بچه ها که بلدن کمک میکنیم smile199
Sad but true

نمایه کاربر
rohamjpl

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

تماس:

پست توسط rohamjpl »

تو همین فکرم .انگلیسی خیلی خوبه برای همه نیازه ولی اینجا خوب هستند زبانشون خیلی عالیه میتونن اونا هم بیان /
خوب تو همین نوشته شما ذهنم رفت تو ادبیات میگم علتشو میدونید خره تو اصفهان فحش محسوب نمیشه و یجور تمجیده...درسته؟
من اصلا نمیدونستم نه که تو دانشگاه و خوابگاه اصفهانی میشناسم ولی خوب برخوردی نداشتم که بدونم /حالا من ترم اول یادمه فارسی داشتیم درس سه واحدی نمیدونم فارسی به چه کارم میاد وواقعا شاید برای افزایش معدل هست نمیدونم من کلا خوشم نمیاد .از دبیرستان هم دل خوشی نداشتم شعر و فعل فاعل و معنی هاو... کلا فکر کنم 22 واحدی بشه عمومی ها -پایه و تخصصی و اختیاری داریم خوب اونا خوب هستند.حرف من چیز دیگه هست.استاد تو همون ترم اول از خر حرف میزد بزرگی و یادمه میگفت همه میگن یعنی کودن و نفهم نسبت میدن ولی به معنی بزرگ و عظیم یارو میگن خر پوله خر شانسه ... .بچه ها زدن زیر خنده .اونم از خر تعریف میکرد .فکر کردم منظورش ما هستیم وگفت بچه ها نخندید .شما بزرگ شدین وارد محیط دیگه و از این حرفا .یهو من نفهمیده و واقعا حواسم نبود منظورش چیه وچون بقیه جملشو نشنیدم از سر صدای بچه ها فقط همین شما بزرگ هستین شنیدم گفتم اقا بزرگی از خودتونه گفت کی بود بچه ها گفتند این و بعضی که منو میشناختند گفتند رهام حسامی .ادم فروشا .هیچی گفت برو بیرون .این ترم سر کلاس من نیا .با یک استاد دیگه ترم بعدی بگیر .یهو اب شدم .من هنوز نه قانونها نه انتخاب واحد چیزی نمیدونستم .خلاصه دیدم بچه گفتند کمیته انظباطی خواستت .منم با ترس لرز رفتم .اون روز از ترس اخراج شدن چون فکر کردم اخراج میشم بچه ها اینطور میگفتند با چشم اشک بار رفتم .هیچی گفتم بخدا منظوری نداشتم .قضیه رو گفتم تعهد گرفتند .گفتند برو .حالا من بودم استاد ادبیات .هیچی خدا پدر استاد فیزیک هالیدی بیامرزه .و چند نفر دیگه .گفتم اقا شما وساطت کنید .من یک غلطی کردم یک شکری خوردم .بحرحال استاده گفت بیا ولی ادب همیشه رعایت کن .منم سرکلاسش لام تا کام حرفی نمیزدم .اخرش هم پاس کردم .ولی الان میبینم میخندم عجب کاری کردمhope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
تصویر

۱۲۳۴

نام: مینو

سپاس: 2

پست توسط ۱۲۳۴ »

در روزگاران قدیم یکی بود حالش خیلی بدبود.

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

تماس:

rohamjpl نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۲۳ - ۱۷:۳۷
وچون بقیه جملشو نشنیدم از سر صدای بچه ها فقط همین شما بزرگ هستین شنیدم گفتم اقا بزرگی از خودتونه گفت کی بود بچه ها گفتند این و بعضی که منو میشناختند گفتند رهام حسامی .ادم فروشا .هیچی گفت برو بیرون .
یعنی با زبونِ بی زبونی به استادت گفتی: "خر خودتونید!" smile576 البته چون حواست نبوده ایرادی نداره ولی احتمالاً استادت همینو برداشت کرده از حرفت.

نمایه کاربر
rohamjpl

تماس:

پست توسط rohamjpl »

بله گفتم اما خودش داشت تعریف میکرد .یادمه میگفت دیدین قبل کنکور دادنتون به یارو میگفتین عجب خر خونیه . یا طرف پولداره میگن خر پول
من لز همه جا بیخبر فکر کردم بابا این استاد ادبیات هست .خوب از من بهتر میفهمه .تازه منم تو خنده بچه ها کل حرفشو نگرفتم یهو گفتم بزرگی از خودتونه .اخه میدونی لج استاده از کجا شروع شد خنده بچه ها و بعد بچه ها روی استادها خر میزاشتند .بابا عجب خر معلوماتی داره .ولی خوب هنوز من با محیط اشنایی نداشتم .بچه ها را جز هم اتاقی هایم نمیشناختم .همون ترم اول بود و بچه ها بهم میخندیدند .دختر دانشجوها میگفتند این پسره به استاد گفته خر .الانم گاهی فکر میکنم خندم میگیره عجب کاری کردم .ولی واقعا اگر معنیش خوبه چرا بدشون میاد .هنوزم نمیدونم چرا اصفهانی ها میگن .hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
تصویر

matrix

تماس:

پست توسط matrix »

rohamjpl نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۴ - ۰۸:۰۶
بله گفتم اما خودش داشت تعریف میکرد .یادمه میگفت دیدین قبل کنکور دادنتون به یارو میگفتین عجب خر خونیه . یا طرف پولداره میگن خر پول
من لز همه جا بیخبر فکر کردم بابا این استاد ادبیات هست .خوب از من بهتر میفهمه .تازه منم تو خنده بچه ها کل حرفشو نگرفتم یهو گفتم بزرگی از خودتونه .اخه میدونی لج استاده از کجا شروع شد خنده بچه ها و بعد بچه ها روی استادها خر میزاشتند .بابا عجب خر معلوماتی داره .ولی خوب هنوز من با محیط اشنایی نداشتم .بچه ها را جز هم اتاقی هایم نمیشناختم .همون ترم اول بود و بچه ها بهم میخندیدند .دختر دانشجوها میگفتند این پسره به استاد گفته خر .الانم گاهی فکر میکنم خندم میگیره عجب کاری کردم .ولی واقعا اگر معنیش خوبه چرا بدشون میاد .هنوزم نمیدونم چرا اصفهانی ها میگن .
من خودمم اصفهانیم ولی زیاد نمیشنوم کسی بگه. بیشتر افرادی که تو دهات اصفهان هستن و از فرهنگ جدید نسبتا دور بودن اینو میگن. تو خود شهر اصفهان کسی بگه خر یا خره (با توجه به مطلبی که قبلا درباره شهرستانی بودن نوشتم)، اون شخص رو شهرستانی یا دهاتی به حساب میارن و کسی خوشش نمیاد. یه جورایی معنی متناقضی هم داره.
Sad but true

نمایه کاربر
rohamjpl

تماس:

پست توسط rohamjpl »

دقیقا درست میفرمایید .استاد من هم خوب حق داشته چون سوژه مورد خنده بچه ها شده .منم درست متوجه نشدم منظور ایشون در عرف جامعه هست نه صرفا معنی کلمه .الانم قوانین عجیبی تو دنیا هست مثل جویدن ادامس تو سنگاپور یا درست کردن قلعه شنی تو فکر کنم
سواحل اسپانیا .و کلماتی هستند که در عرف جامعه زشت هستند .یا حرکاتی که شاید بی معنی ولی زشت باشد ..من بعدا اینو از خانم دانشجو البته هم رشته من نبودن ولی بعضی کلاسها مشترک میومدن .گفتند شما چیز بدی نگفتی تو اصفهان ما اینطوریه .این شد که منم تاامروز فکر میکردم تو این گویش هست .تا اینکه شما فرمودین نه الانه نیست .نمیدونم ولی تو زندگی هر کی خاطراتی داره شیرین و تلخ .
این خوب الان برام شیرین شده .البته اگه همون رفتارم تو کمیته انظباتی پرونده نشه برایم برای اینده ام .چون یادمه فقط تعهد گرفتن سر کلاسها رفتار مودبی با استادها و بقیه داشته باشم .ولی من خدایشش چیزی ندیدم یک کاغذ دادن پر کردم همین .هر چند استاد بعد منو سر کلاس راه داد و منم درسو پاس کردم .وقضیه تموم شد .اگه راه نمیداد خوب چیزی .بازم من مطمئن نیستم واللّه‌اعلم .hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
تصویر

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

سپاس: 770

تماس:

پست توسط You-See »

ماشاالله به توفیق خدا دو سه تا ورق دیگه به سایت اضافه شدن و دارن فعالیت می کنن.
دوستان سایتی مثل هوپای 7 8 سال پیش سراغ ندارید چهار تا مثل غول های اون سالها توش بیاد هنوز؟
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

تماس:

رهام=غولِ چراغِ جادو smile088

کارنبر