پیشنهاد برای هوپاییان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پیشنهاد برای هوپاییان

پست توسط عبدالرضا علي پور »

امروز رو یه موضوعی داشتم فکر میکردم و تقریبا به نظر خودم به نتایجی هم رسیدم که این کار شدنی است - گفتم مطرح کنم حالا نمیدونم شاید قبلا به فکر مدیران هوپا هم رسیده باشد یا در جایی هم شاید مطرح شده باشد و من اطلاعی نداشته باشم به هر حال من مطرح میکنم و دوستان لطف کنند نظر بدن که ایا چنین کاری شدنی است ؟

نظرم این است که سایت هایی مثل هوپا میتونند در رده شرکت های دانش بنیاد مطرح شوند -- هر جایی که به هر نوعی تولید علم و دانش بشود دارای ارزش معنوی هست هر جایی ارزش معنوی ایجاد بشود میتواند در رده شرکت دانش بنیاد قرار بگیرد --- ایا برای هوپا این امکان هست که به صورت یک شرکت سهامی در بیاید و با توجه به اعضای بالایی که دارد با سرمایه گذاری مالی و دانشی بعد از چند سال به صورت یک شرکت رزومه دار به بورس وارد شود؟ شرکتی با بخشهای متنوع و در راستای رشد یعنی بیاییم علاوه بر ارتقای دانش از این ارزش های معنوی در جهت درامد اعضای فعال این سایت نیز استفاده کنیم ؟ لطفا همه در این بحث شرکت کنند با سپاس smile072

ضمنا با این روش میشود طرح هایی را که نیاز به منابع و یا سرمایه گذاری داشته باشند نیز اجرا نمود

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: پیشنهاد برای هوپاییان

پست توسط Paradoxy »

شدنی نیست. اطلاعاتتون قدیمیه. صحبتی که در مورد عرضه اولیه شرکت های دیجیتالی شد، مسکوت باقی موند. قرار بود دیجی کالا عرضه اولیه بشه که نشد و الان بین علما دعوا افتاده که اگر قرار بود نکنن، پس چرا اصلا مطرحش کردن. بهرصورت هوپا به نظرم هیچ کدوم از شرایط عرضه اولیه رو نداره. چون تالار گفت و گوی آزاده و افراد متخصص که توش بحث نمیکنند و محتوا تولید نمیکنند.

عبدالرضا علي پور

Paradoxy نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۲۰:۲۲
شدنی نیست. اطلاعاتتون قدیمیه. صحبتی که در مورد عرضه اولیه شرکت های دیجیتالی شد، مسکوت باقی موند. قرار بود دیجی کالا عرضه اولیه بشه که نشد و الان بین علما دعوا افتاده که اگر قرار بود نکنن، پس چرا اصلا مطرحش کردن. بهرصورت هوپا به نظرم هیچ کدوم از شرایط عرضه اولیه رو نداره. چون تالار گفت و گوی آزاده و افراد متخصص که توش بحث نمیکنند و محتوا تولید نمیکنند.
میشه زمینه و مقدمات کار را در یک قالب شرکتی انجام داد و بخش گفتمان ها ازاد باشد و بخش ایده ها و طرح ها و اسپانسرها و سرمایه گذاریها هم جدا باشد و برای هر بخشی قوانین خاص خودش را تعریف کرد - اگر هوپا بتونه با اینجور قالبی جلو بره به جایی میرسه که بورس باید از خداشم باشه که اینجور شرکتی بخواد بیاد اونجا عرضه بشه - موضوع اصلی عملکرد شرکت باید در ابتدا تا چندسالی خارج از بورس در قالب شرکت شکل بگیره تا بتونه شرایط ورود را پیدا کنه- ضمنا یک شرکت دانش بنیاد با یک فروشگاه خیلی فرق داره

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

همچنان بعید میدونم. اول هوپا باید به یک نشریه علمی تبدیل بشه. مثلا شبیه دانستنیها، که خود این کلی کار اداری و دنگ و فنگ میطلبه. افراد متخصص علاقه مند محتوا تولید کنند، چند سال بگذره و بعد شاید بشه همچین تصمیماتی براش گرفت.

عبدالرضا علي پور

نظر من این است که در اساس نامه تغییرات بدن - و بخش های ایده و طرح های توجیه پذیر یا با ریسک بالا برای اسپانسرها و سرمایه گذاران خاص ایجاد بشه - هر کسی ایده و یا طرح قابل بررسی و خوبی داشت اول ثبت مالکییت بشه به نام خودش و بعد در بخش رسیدگی و تجزیه و تحلیل ایده ها به صورت گروهی چکش کاری بشه و بعد از تایید و امکان جواب دادن طرح وارد بخش ایده های اماده سرمایه گذاری بشود برای جذب اسپانسر و سرمایه گذار و مدیریت هوپا مسول اجرا ی این قراردادها بین طرفین باشد و دیگه بقیه کار که مربوط به درصدهای کارمزدی هوپا و درصد صاحب ایده و درصد سرمایه گذار است در قالب یک قرارداد دیده بشود

با این کار چند هدف تامین میشه و پرورش ایده ها و اجرایی شدنشون نظام مند میشه و درامد زایی هم دارد

ارسال پست