سفر به زمان گذشته

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارمان بهداد

نام: ارمان بهداد

سفر به زمان گذشته

پست توسط ارمان بهداد »

سلام ایا امکانش هست به گذشته سفر کرد من تجربه سفر به زمان گذشته رو دارم که کاری هست تحت اراده خودم هست و اصلا اتفاقی هم نیست ولی هیچ چیزی رو در گذشته نمی توانم تغییر بدهم فقط می توانم مانند یک فیلم از آن لذت ببرم با این تفاوت که حس ها قابل درک و لمس هستند مانند بوسه پدر و مادر و وزش نسیم روی صورت حس درد و لذت ولی هیچ تغییری نمی توانی انجام بدهی می خواستم ببینم دوستانی هم هستند که چنین تجربیاتی داشته باشند یا نه

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

Re: سفر به زمان گذشته

پست توسط عبدالرضا علي پور »

سلام این سفر به زمان گذشته نیست - شما به اطلاعات ضبط شده در حافظه خودتون دارید بر میگردید - یعنی قادر شدید اطلاعات گذشته ضبط شده در حافظه خودتون را با تمام جزییات بازخوانی کنید

عبدالرضا علي پور

سفر به زمان جز محالات است - اگر این کار شدنی بود ما هر روز می بایست شاهد افرادی بودیم که از اینده به زمان ما می امدند

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

عبدالرضا علي پور نوشته شده:
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۰۱:۰۱
سفر به زمان جز محالات است - اگر این کار شدنی بود ما هر روز می بایست شاهد افرادی بودیم که از اینده به زمان ما می امدند

وقتی این پست شما رو دیدم یاد نسبیت عام و این گفته جسورانه انیشتین افتادم. گفته شما با جمله ای که اینیشتاین میگه کاملا متناقضه اونم این است:

1.اگر شما با سرعتی نزدیک به سرعت نور حرکت کنید زمان برای شما کند می گذرد.

2. اگر شما با سرعتی برابر با سرعت نور حرکت کنید زمان برای شما متوقف می شود

3.اگر شما با سرعتی بیش از سرعت نور حرکت کنید زمان برای شما به عقب بر می گردد یعنی به گذشته میرید.

من این گفته آلبرتو نه رد می کنم و نه تایید فقط می خوام نظر شما رو راجع به این ادعا بدونم.
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
gij

نام: ahmad.anbarzadeh

سپاس: 19

پست توسط gij »

فروهر نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۰۰:۱۹
عبدالرضا علي پور نوشته شده:
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۰۱:۰۱

وقتی این پست شما رو دیدم یاد نسبیت عام و این گفته جسورانه انیشتین افتادم. گفته شما با جمله ای که اینیشتاین میگه کاملا متناقضه اونم این است:

1.اگر شما با سرعتی نزدیک به سرعت نور حرکت کنید زمان برای شما کند می گذرد.

2. اگر شما با سرعتی برابر با سرعت نور حرکت کنید زمان برای شما متوقف می شود

3.اگر شما با سرعتی بیش از سرعت نور حرکت کنید زمان برای شما به عقب بر می گردد یعنی به گذشته میرید.

من این گفته آلبرتو نه رد می کنم و نه تایید فقط می خوام نظر شما رو راجع به این ادعا بدونم.
تمام این مطالب تابع یک چیز هستند
نوع کمیت زمان(پیوسته یا گسسته)
۱-اگر پیوسته باشد... شما اگر با سرعت بیشتر از نور حرکت کنید زمان تحمل این سرعت شمارا نداردو حرکت شما از حالت خطی به حالت نقطه چین در میاد(اگر درست محاسبه کنید و به سرعت کافی برسید میتونید از یک دیوار رد شوید)
اگر زمان پیوسته باشد .... نظریه انیشتین درسته
گر بگوید مرده خور کفتار کز بهر ثواب
خادم اهل قبورم بشنو و باور مکن

عبدالرضا علي پور

بحث اصلی سر ماهییت خود زمان است - از نظر من برای اینکه این تناقض بیشتر اشکار بشود شما میتونید حالت سکون مطلق و سرعت نور را در نظر بگیرید - زمان هیچ وجود خارجی ندارد و بردار نیست -یک سنجش است که به صورت نسبتی سرعت جابه جایی را اندازه میگیرد - تناقض این موضوع هم جایی نمایان میشود که هم در سکون مطلق و هم در سرعت بالای سرعت نور ما زمان برامون صفر میشود و این نمیتونه درست باشد - به نظر من البرت یه جایی اشتباه کرده و زمان در سرعت های بالا نمیتونه متوقف بشه یا به عقب برگرده - تازگیها کشف کردند که سرعتهای حتا 5 برابر سرعت نور هم در عالم برای پرتوها وجود دارد - اگر رابطه انشتین درست بود این پرتوهای کیهانی با سرعت 5 برابر سرعت نور نمیبایست دیده میشدند و دایما میبایست به منبع برمیگشتند

عبدالرضا علي پور

فرض کنید تو یک نقطه از عالم متوقف شدید و به یکباره تمام عالم اطراف شما با سرعت نور حرکت کنند چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ این با اینکه خود شما با سرعت نور حرکت کنید تفاوتی دارد ؟

عبدالرضا علي پور

اینکه ما حد و مرزی تعیین کنیم برای سرعت جنبش و باهاش زمان را تعریف کنیم برای قیاس گیری -به این معنی نیست که هر چه سرعت جنبش بالاتر بره قابل درک و قیاس گیری نباشه پس اون رابطه انشتین محدودیت قایل شده و همین قایل شدن محدودیت با ریاضیات بهتون میگه صفر میشه و منفی میشه در صورتی که اگر ضریب بخوره صفر نمیشه هیچوقت مثلا وقتی با ازمایش اندازه گیری میکنند که پرتوهایی هم هستند که 5 برابر سرعت نور حرکت میکنند دیگه اینجا شما تا 5 برابر سرعت نور هم زمان براتون قابل اندازه گیری میشود و وجود دارد - سرعت جنبش هر چه بیشتر میشود برای قیاس گیری فرصت کمتری است ولی این نیست که بگیم زمانی نمیگذره قدرت اندازه گیری پایین میاد به خاطر سرعت های بالا و جنبش چند صد هزار برابر میشود - شما تو فرمول انشتین -میبینید که نهایت سرعت موجود در جهان را برابر 300هزار کیلومتر در ثانیه گرفته در صورتی که الان ثابت شده سرعتهای 5 برابر این یعنی یک میلیون و پانصد هزار کیلومتر در ثانیه هم وجود داره پس باید اعمال ضریب بشود ولی بازم با همین سرعت اخیر هم اون زمان فرضی هیچ وقت صفر نمیشود بی نهایت کم میشود ولی صفر نمیشود که نمیشود - زمان صفر مربوط میشه به دنیای صفر مطلق که هیچ جنبشی نیست - خارج از صفر مطلق تا جایی که جنبش بتواند بالا و بالاتر برود زمان دارد به نظر من منتها این زمان فرضی کوتاه و کوتاه تر میشود ولی هیچ وقت نمیتواند صفر بشود

عبدالرضا علي پور

من از همینجا بهتون اعلام میکنم خیالتون تخت - نه زمان وجود دارد - و نه موجودیتی است - ونه میشود برای سرعتهای بی نهایت هم صفر در نظرش گرفت - و نه میشود به یک قیاس گیری فرضی سفری کرد- ما سه بعد اصلی بیشتر نداریم که اون هم مربوط به مکان است - خارج از این سه بعد ابعاد اضافی هستند و ساخته ذهن و ریاضیات هستند - در صورت داشتن ابر محاسبه گر میشود تا بی نهایت ابعاد فرضی و اضافی را محاسبه کرد ولی هیچکدام نمیتونه وجود عینی داشته باشد

نمایه کاربر
فروهر

تماس:

پست توسط فروهر »

من همیشه می دونستم کوانتوم خیلی عمیق تر نگاه می کنه به قضیه

اگر آنچه که شما گفتید و این ادعا ذرات 5 برابر سرعت نور وجود داشته باشند میشه گفت علم فیزیک وارد مرحله جدیدی شده.

ببینید بحث، توان اندازه گیری کمیت زمان است

منظور از این که زمان برای اجرام با سرعت نور متوقف میشود این است که زمان برای اینگونه ذرات بی معناست

همین ذراتی که شما میگید 5 برابر سرعت نور که یکم ترسناک به نظر میاد، اگر نتوانیم با کوچک ترین مقیاس اندازه گیری زمان برای مثال متر بر پیکو ثانیه ( یک تریلیونم ثانیه) اندازه گیری کنیم.
کمیت زمان برای محاسبه سرعت حرکت این گونه ذرات دیگر معنایی ندارد. به عبارت ساده تر زمان برایشان بی معناست و خنثی است و فایده ای ندارد.
مگر پیکو را هم به واحد های کوچکتر تقسیم کنیم که اونهم اقدامی بیهوده است. سر خودمونو گرم میکنیم.
اینهم باید مد نظر قرار گرفته شود.

نمایه کاربر
فروهر

تماس:

پست توسط فروهر »

جاذبه هم روی زمان تأثیر زیادی دارد در واقع اینیشتین ثابت کرد که زمان مطلق نیست اجسامی که تحت گرانش زیاد تری هستند زمان برایشان کندتر از اجسامی می گذرد که از نیروی گرانش بدورند. هر چند این مقدار ناچیز است.

نمایه کاربر
فروهر

تماس:

پست توسط فروهر »

وای خدا من باز وارد بحثای فیزیکی شدم. smile028

نمایه کاربر
gij

نام: ahmad.anbarzadeh

سپاس: 19

پست توسط gij »

هیچ سرعتی مطلق نیست.... همه چیز متحرک است و چیز ثابتی پیدا نمیشه...... من میگم شاید این گذر زمان تابع یک زمان مبدا باشه و فیزیک تابع زمان باشد... زمان تعیین کننده قوانین جاذبه و سرعت و ... است
گر بگوید مرده خور کفتار کز بهر ثواب
خادم اهل قبورم بشنو و باور مکن

نمایه کاربر
فروهر

تماس:

پست توسط فروهر »

من میگم اصن تو فکرش نریم بهتره😐

عبدالرضا علي پور

تو هر چارچوبی زمان ان چارچوب معنا پیدا میکند - اگر ما در یک دنیایی باشیم که همه جابه جایی ها با سرعت های بالای سرعت نور اتفاق بیفتد زمان خاص خودش معنادار است - فرضا اگر شما در مسافرتی نیاز باشد چند میلیون سال با سرعت نور حرکت کنید تا به کهکشان دیگری برسید مسلما در ان چارچوب نیز زمان خاصی برای نسبت گیری برقرار است

ارسال پست