قومیت

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

قومیت

پست توسط فروهر »

هو پای جدیدو با جستار جدید آغاز می کنیم قربت الله
دوستان قومیتتون رو تو این جستار بنویسید.

من اصالتا ترک هستم اما یک کلمه ترکی بلد نیستم البته افتخاریم نداره. در واقع در حوزه کردنشینان متولد شده و بزرگ شدم. (از تیره لولوبیان smile055 این قسمتش اضافی بود.)
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

asdi

نام: ASHG

Re: قومیت

پست توسط asdi »

چرا باید قومیت مهم باشه؟

نمایه کاربر
gij

نام: ahmad.anbarzadeh

سپاس: 19

پست توسط gij »

سلام من لر هستم و تا جایی که میدونم قومیت روی رفتار های اشخاص تاثیر داره. برای مثال لر ها انسان هایی هستند که کنجکاوی بالاتری نسبت به بقیه دارند و ترک ها شجاعت بالاتر و عرب ها تعصب بالاتری دارند ولی این چیزی که گفتم به این معنا نیست که ((همه اشخاص فلان قوم)) طبق این رفتار ها عمل میکنند.بنده نسبت به اطرافیان و هم کلاسی هام تحلیل ذهنی بالاتری دارم و بیشتر اقواممون هم همینطور اما این میتونه ریشه در گذشتگان یا شرایط رشد یا قومیت من داشته باشه(و احتمالا همشون دخیل هستند)
گر بگوید مرده خور کفتار کز بهر ثواب
خادم اهل قبورم بشنو و باور مکن

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

gij نوشته شده:
دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۲ - ۰۱:۳۷
سلام من لر هستم و تا جایی که میدونم قومیت روی رفتار های اشخاص تاثیر داره. برای مثال لر ها انسان هایی هستند که کنجکاوی بالاتری نسبت به بقیه دارند و ترک ها شجاعت بالاتر و عرب ها تعصب بالاتری دارند ولی این چیزی که گفتم به این معنا نیست که ((همه اشخاص فلان قوم)) طبق این رفتار ها عمل میکنند.بنده نسبت به اطرافیان و هم کلاسی هام تحلیل ذهنی بالاتری دارم و بیشتر اقواممون هم همینطور اما این میتونه ریشه در گذشتگان یا شرایط رشد یا قومیت من داشته باشه(و احتمالا همشون دخیل هستند)
باهات موافقم قومیت روی رفتار تأثیر داره ممکنه خودمون متوجه نشیم. ولی همون طور که گفتی درون هر قومیتی یه صفت خوب هست که بیشتر از سایر قومیت ها مشخصه.

در جواب دوست گرامی باید بگم که قومیت توی منطقه خاورمیانه و بالاخص ایران مهمه برای مردم
شاید جاهای دیگه دنیا اینو مسخره بدونن.

و به نظرم نمیشه انگ نژادپرستی بهش زد. باید بهش گفت قومیت گرایی. چون نژادپرستی مبحث عمیق تری هستش. و به ژن برترو رنگ پوستو این مزخرفات بر می گرده.

ولی قومیت گرایی مبحث محلی و زبانی و گویشی هست. بدین صورت که افرادی که قومیت گرا هستند. بیشتر طرفدار و همدم همزبان و هم کیش خود هستند. و این به این معنی نیست که از قومیت های دیگر متنفر و یا قصد آسیب زدن به اقوام دیگر را داشته باشند. ولی نژادپرستی برعکس این قضیه است.

توی ایران هم به نظرم بیشتر افراد روستایی و عشایری قومیت گرا هستند. و افرادی که درون شهر زندگی می کنند. این طور مسائل زیاد براشون مهم نیست. یا اصلا مهم نیست.

دوستان گفتن قومیت که ترس نداره زود بیاین بگین اصل بدین به قول عامیانه smile055
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
gij

نام: ahmad.anbarzadeh

سپاس: 19

پست توسط gij »

این قومیت گرایی ریشه در همبستگی در خیشاوندی داره که گستردگی بیشتری پیدا کرده طوری که من با فلانی که تو فلان عروسی دیدمش بشینیم حرف بزنیم میبینیم از یه جایی قوم میشیم..... شدیدا به اتحاد کمک میکنه ولی بعضی وقتا یک کدورت بین دوطایفه به جنگ مبدل میشه که این هم از حمایت کورکورانه از هم تایفه ای میشه که دید خیلیارو نسبت به قومیت گرایی عوض کرده
گر بگوید مرده خور کفتار کز بهر ثواب
خادم اهل قبورم بشنو و باور مکن

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

پست توسط matrix »

من اصفهانیم و آدرس هم اشتباه میدم smile055 smile145
Sad but true

ارسال پست