با کدامیک از شخصیت های فیلم و سریال همزاد پنداری داری و چرا؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Vahid75

سپاس: 13

با کدامیک از شخصیت های فیلم و سریال همزاد پنداری داری و چرا؟

پست توسط Vahid75 »

یکی از روشهایی که روانشناسان برای شناخت و واکاوای شخصیت واقعی افراد بکار میبرند همین سوال همزاد پنداریه

جدای بحث شناخت افراد منم میخوام بدونم شماها هم شده در زندگی واقعی خودتون رو به جای قهرمان یک فیلم تصور کنید و همون نقش رو توی زندگی واقعی بازی کنید؟

من بشخصه با شخصیت آکیلیس در فیلم تروا همزاد پنداری دارم خیلی این نقش رو دوست دارم مخصوصا وقتی برای انتقام از خون برادرش پشت قلعه تروی میره و هکتور رو به مبارزه میطلبه smile058

شمام اگه چنین تجربه ای دارید اینجا بگید.
حسرت نبرم به خواب آن مرداب
کارام درون دشت شب خفته است

دریایم و نیست باکم از طوفان
دریا همه عمر خوابش آشفته است.

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: با کدامیک از شخصیت های فیلم و سریال همزاد پنداری داری و

پست توسط Paradoxy »

من اهل فیلم نیستم، اما کارتون زیاد میبینم. یکی از نزدیک ترین کاراکترا به شخصیت خودم رو توی انیمه durarara دیدم. به اسم Orihara, Izaya https://myanimelist.net/character/24596/Izaya_Orihara (لینک فیلتره) البته اینطوری نیستش که از یارو خوشم بیاد و بخوام کارایی که میکنه رو در زندگی واقعی بکنم (گرچه بعضیاش رو واقعا کردم و خیلی از جملات محبوب یارو رو در زندگی واقعی بارها در طول بحثایی که داشتم زدم.)، اما وقتی دیدمش پیش خودم گفتم هی! انگار نویسندش با یکی شبیه من رفیق بوده که الهام گرفته چنین کاراکتری رو خلق کرده.

شخصیت محبوبم که دوستش دارم یک پسره به اسم کوراپیکا که الان آواتاره هوپام عکس اونه. گاها توی تاپیک ها ازش نام میبرم. https://myanimelist.net/character/28/Kurapika
تقریبا هیچ نقطه اشتراکی با این شخصیت ندارم و اگرم سعی کنم که همزاد پنداری کنم معمولا خودم رو در نقش دشمن خونیش میتونم قرار بدم. smile039
شخصیت های دیگه هم هستند اما بگذریم.

الان چند سالی هست که بیشتر خودم رو در setup و دنیای یک کارتون تصور میکنم تا شخصیت هاش، و بیش ازین که همزاد پنداری داشته باشم خودم رو در نقش شخصیت ثالثی قرار میدم که کاراکتر ها رو همراهی میکنه و عملکرد اونارو قضاوت. گاها در اثر چنین نگاهی، بعضی از رفتار هام در زندگی واقعی هم تحت تاثیر قرار گرفته. اما وقتی بچه تر بودم، خیلی بچه تر، خودم رو میزاشتم جای شخصیت جیمی نوترون و سعی میکردم ادای اونو در بیارم در زندگی واقعی. چون بچه خیلی باهوشی بود و هر کاری دلش میخواست میکرد. (خطاب به خواننده ای که الان داره بهم میخنده باید بگم کوفت smile039 میدم goddard (سگ جیمی) بخورتتون)

نمایه کاربر
mycolony

سپاس: 134

پست توسط mycolony »

من توی زندگی با دو شخصیت رو خیلی دوست دارم که هر دو تا شون یک نفر اند در جایگاه های مختلف و دز شخصیتی متفاوت
که البته من شبیهشون نیستم! برعکسشونم smile021 ولی دوست داشتم شبیهشون باشم
اولی دکتر گرگوریو هاوس

تصویر

دومی لوسیفر مورنینگ استار smile030

تصویر

این دوتا خیلی باهوشن با خدا مشکل دارن ولی در عمق وجودشون بهش اهمیت می دن
به طرز عجیبی خود شیفته اند
خیلی شوخ هستن و از تحقیر ملت هراسی ندارند و گاها لذت می برن
دوست دارن نشون بدن به ادما اهمیت نمی دن ولی همیشه بهشون کمک می کنند
هر دوشونم پیانو می زنن و گیتار smile043
اینایی که گفتم خیلی کلیه باید حتما ببینید سریالاشونو smile043 smile044
درون سینه هر آدمی یک خاورمیانه پنهان است.
پر از شر، شور، شراب، خدا، گناه، صلح، گُل، گلوله

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

از انیمه ها بیشتر مانکی دی لوفی رو خوشم میاد smile039

تو سریالهای آمریکایی هم از شخصیت راگنار خوشم میاد
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

einstein313 نوشته شده:از انیمه ها بیشتر مانکی دی لوفی رو خوشم میاد smile039

وان پیس خیلی زیاده لامصب. هزارتا چپتر! چه خبره آخه. بیستا اینطورا خوندم ازش و میتونم بگم لوفی هم شخصیت نسبتا منحصر به فردی داره نسبت به قهرمانای شونن های دیگه. منتهی هی دیدم انگار داره پلات تکرار میشه، و مثلا لوفی هی با یه سری دشمن مواجه میشه، اونارو شکست میده و بعد اونا دوستش میشن و یاراش بیشتر میشه خسته شدم ازش. هرچند شنیدم خوب میشه بعدا.

نمایه کاربر
einstein313

پست توسط einstein313 »

paradoxy نوشته شده:

وان پیس خیلی زیاده لامصب. هزارتا چپتر! چه خبره آخه. بیستا اینطورا خوندم ازش و میتونم بگم لوفی هم شخصیت نسبتا منحصر به فردی داره نسبت به قهرمانای شونن های دیگه. منتهی هی دیدم انگار داره پلات تکرار میشه، و مثلا لوفی هی با یه سری دشمن مواجه میشه، اونارو شکست میده و بعد اونا دوستش میشن و یاراش بیشتر میشه خسته شدم ازش. هرچند شنیدم خوب میشه بعدا.

من میذارم تقریبا بیست یا سی قسمت تازه ازش بیاد و بعد شروع به دیدن میکنم و الا بخوام هر هفته قسمتهاش رو دنبال کنم، درست میگی خسته کننده میشه چون پیشروی قسمتهاش خیلی بد و کنده ..

سریال ناروتو هم خوب بود ، البته تموم شده ، فقط قسمتهای نهاییش رو فرصت نکردم هنوز ببینم
بعد ناروتو ، سریال پسر ناروتو هم درست کردن انگار که من ندیدم

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

einstein313 نوشته شده:
paradoxy نوشته شده:

من میذارم تقریبا بیست یا سی قسمت تازه ازش بیاد و بعد شروع به دیدن میکنم و الا بخوام هر هفته قسمتهاش رو دنبال کنم، درست میگی خسته کننده میشه چون پیشروی قسمتهاش خیلی بد و کنده ..

سریال ناروتو هم خوب بود ، البته تموم شده ، فقط قسمتهای نهاییش رو فرصت نکردم هنوز ببینم
بعد ناروتو ، سریال پسر ناروتو هم درست کردن انگار که من ندیدم

ناروتو هم یه 140 قسمت اینطورا دیدم؛ البته چون هانتر هانتر قبلش دیدم نتونستم ازش لذت ببرم. اگه ببینی hunter x hunter رو متوجه میشی منظورم چیه. باروتو؛ پسر ناروتو هم اومده آره؛ خیلی وقته و خیلی هم زیاده مثل خود ناروتو. ولی مضخرفه اینطور که نقداش رو میخوندم. انگار پلات، پلات ناروتوه و باروتو کارایی رو انجام میده که باباش انجام نداده. توی ناروتو ساسوکه رو خیلی تشبیه میکنن به کوراپیکا همین شخصیت مورد علاقه من. خودمم تاحدی از ساسوکه خوشم اومد هرچند آدم نچسب و بیخودیه (اما رفتارش قابل درکه) smile039

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

با شخصیتِ آنتونی کوین در نقش تِرمیناتور که در کارتون ایتالیاییِ "پس از باران" ایفای نقش کرد! smile055

نمایه کاربر
einstein313

پست توسط einstein313 »

paradoxy نوشته شده:ناروتو هم یه 140 قسمت اینطورا دیدم؛ البته چون هانتر هانتر قبلش دیدم نتونستم ازش لذت ببرم. اگه ببینی hunter x hunter رو متوجه میشی منظورم چیه. باروتو؛ پسر ناروتو هم اومده آره؛ خیلی وقته و خیلی هم زیاده مثل خود ناروتو. ولی مضخرفه اینطور که نقداش رو میخوندم. انگار پلات، پلات ناروتوه و باروتو کارایی رو انجام میده که باباش انجام نداده. توی ناروتو ساسوکه رو خیلی تشبیه میکنن به کوراپیکا همین شخصیت مورد علاقه من. خودمم تاحدی از ساسوکه خوشم اومد هرچند آدم نچسب و بیخودیه (اما رفتارش قابل درکه) smile039

من تا 448 ش رو دیدم ، بقیه ش رو هنوز فرصت نکردم اما سریال مهیج و جالبی بود
انشاالله فرصت کنم حتما این سریال hunter x hunter هم میبینم ، معلومه روت خیلی تاثیر گذار بوده smile039 smile039

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

einstein313 نوشته شده:
paradoxy نوشته شده:ناروتو هم یه 140 قسمت اینطورا دیدم؛ البته چون هانتر هانتر قبلش دیدم نتونستم ازش لذت ببرم. اگه ببینی hunter x hunter رو متوجه میشی منظورم چیه. باروتو؛ پسر ناروتو هم اومده آره؛ خیلی وقته و خیلی هم زیاده مثل خود ناروتو. ولی مضخرفه اینطور که نقداش رو میخوندم. انگار پلات، پلات ناروتوه و باروتو کارایی رو انجام میده که باباش انجام نداده. توی ناروتو ساسوکه رو خیلی تشبیه میکنن به کوراپیکا همین شخصیت مورد علاقه من. خودمم تاحدی از ساسوکه خوشم اومد هرچند آدم نچسب و بیخودیه (اما رفتارش قابل درکه) smile039

من تا 448 ش رو دیدم ، بقیه ش رو هنوز فرصت نکردم اما سریال مهیج و جالبی بود
انشاالله فرصت کنم حتما این سریال hunter x hunter هم میبینم ، معلومه روت خیلی تاثیر گذار بوده smile039 smile039

آقا من نشستم وان پیس رو ادامه دادم. البته از روی مانگاش (کتابش)، قشنگ شد واقعا خوشم اومد.

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

من با شخصیت لاژبروک توی سریال وایکینگ ها همزاد پنداری می کنم.
کیا سریال زیبای وایکینگ هارو دیدن.
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

پست توسط matrix »

من با بیشتر شخصیت های کیانو ریوز تو فیلماش و البته خود کیانو همزاد (یا همزات smile042) پنداری دارم. با شخصیت نیو تو ماتریکس که فیلم جدیدش هم قراره ساخته بشه یا کنستانتین یا جان ویک ارتباط خوبی دارم
Sad but true

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

خواستم یک مطلبی را گوشزد کنم و آن تفاوت معنایی دو واژه ی «همزاد پنداری» و «همذات پنداری» است؛

همزاد پنداری : همزاد پنداری یک بیماری روانی (به انگلیسی: Autoscopy) است که فرد مبتلا به این بیماری، احساس حضور همزاد خودش را در کنارش دارد و حتی معتقد است با او صحبت می کند و یا در ارتباط نزدیک است.

همذات پنداری : اصطلاحی در روانکاوی ست و معادل همانندسازی (Identification) یعنی تمایل به افزایش دادن احساس ارزشمند بودن از طریق متصل کردن خود به یک شخص، گروه و یا سازمانی که مهم محسوب می شوند و گاهی در این مکانیسم دفاعی؛ فرد، هویّت یک شخص دیگر را، تا حدی، به‌خود می‌گیرد.

بنابراین شاید بازنگری عنوان این تاپیک نیاز باشد.

منابع:
کتاب رجوع همزاد - مسعود رضاییان
کتاب نظریه های شخصیت - دکتر حمزه گنجي
دائره المعارف اینترنتی ویکی پدیا
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

Vahid75

سپاس: 13

پست توسط Vahid75 »

candle نوشته شده:خواستم یک مطلبی را گوشزد کنم و آن تفاوت معنایی دو واژه ی «همزاد پنداری» و «همذات پنداری» است؛

همزاد پنداری : همزاد پنداری یک بیماری روانی (به انگلیسی: Autoscopy) است که فرد مبتلا به این بیماری، احساس حضور همزاد خودش را در کنارش دارد و حتی معتقد است با او صحبت می کند و یا در ارتباط نزدیک است.

همذات پنداری : اصطلاحی در روانکاوی ست و معادل همانندسازی (Identification) یعنی تمایل به افزایش دادن احساس ارزشمند بودن از طریق متصل کردن خود به یک شخص، گروه و یا سازمانی که مهم محسوب می شوند و گاهی در این مکانیسم دفاعی؛ فرد، هویّت یک شخص دیگر را، تا حدی، به‌خود می‌گیرد.

بنابراین شاید بازنگری عنوان این تاپیک نیاز باشد.

منابع:
کتاب رجوع همزاد - مسعود رضاییان
کتاب نظریه های شخصیت - دکتر حمزه گنجي
دائره المعارف اینترنتی ویکی پدیا
کندل جان ما رو با این فرهنگستان زبان و بخصوص این جناب حداد عادل سر شاخ نکن
از کرامات جدید فرهنگستان اینه که فرمودن به جای واژه بلاک از کلمه جیک بند استفاده کنید.
حالا منظور من بیماری همزاد پنداری نیست بلکه همون همذات پنداری هست.
حسرت نبرم به خواب آن مرداب
کارام درون دشت شب خفته است

دریایم و نیست باکم از طوفان
دریا همه عمر خوابش آشفته است.

johnconner

سپاس: 24

پست توسط johnconner »

Raymond Reddington
سریال The Blacklist
مرا همان جوانی که مانده بی‌جوانی / رها بکرد و گفتم در آخرالزمانی

ارسال پست