اشعار جوانشیری

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

Re: اشعار جوانشیری

پست توسط You-See »

جوانشیری ای یار کفتارها
اوپنهایمری، گفته ام بار ها
که او هیروشیما، تو هم نسبیت ..
و ژاپن، و من، مانده در کار ها

:-)
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
Litmus

سپاس: 2

پست توسط Litmus »

جوانشیری یکی شیر جوان است
دوصد غرش درآن سینه نهان است smile097

نباشد جای کفتاران کنامش
همین پیداست از مفهوم نامش smile049

اگر او پنجه در هر جا گذارد
کسی یارای جنگش ندارد smile048

SINA.D
...

نمایه کاربر
Litmus

پست توسط Litmus »

[email protected] نوشته شده:ممنونم سینای عزیزم smile124
تو هم می تونی یه جستار شبیه من درست کنی و شعرات رو توی این انجمن هم بذاری smile072
واقعاً دلم برای تو و شعرات همیشه تنگ میشه. اگه شعرات رو اینجا بذاری می دونم ازش استقبال میشه، هر چند که دیگه از شِعرای من بخاطر سوابقِ سوء، زیاد اینجا ازشون استقبالی نمیشه! smile021

ممنونم بزرگوار
خوشحالم کسی هم دلش برای من و سیاهه هام تنگ میشه smile015
چشم اگر فرصتی بود حتما این کار رو میکنم
البته در محضر اشعار جنابعالی ،فک نکم طرفداری برام پیدا شه smile020

دور از جون سوابق سوء هم مگه دارید؟؟؟!!! smile021
بازم ممنون به خاطر لطفتون
...

نمایه کاربر
Litmus

پست توسط Litmus »

MENERVA نوشته شده:
سینا SINA نوشته شده:انیشتین جان چقد زیبا سرودی
فرستم بر تو و شعرت درودی smile020

عزیزم زین دو بیتی گیج گشتم!!!! smile024
مگر استاد نسبیت نبودی؟؟؟؟ smile022

زیبا بود درود برشما

آقای سینا دژاگه, من عضو انجمن شاعران نیستم, دوتا شعراتونو از این انجمن خوندم. به نظر خیلی زیبا بودن. smile072
خوشحال می شم یه جستار وا کنین و اشعارتونو اونجا قرار بدین smile072

سلام بانوی بزرگوار
شما لطف دارید و ازتون سپاسگزارم smile072
اینها البته چند بیتی بداهه بود بدون هیچ ویرایش و پرداختی

جناب جوانشیری عزیز هم این پیشنهاد رو فرمودند(البته ایشون همیشه به بنده لطف داشته اند.وگرنه سیاهه نوبسی بیش نیستم)
چشم در اولین فرصت حتما خط خطی هامو در این انجمن صمیمی هم می گذارم smile020
از بی انجمنی خسته شدم از وقتی سایت انجمن شاعران جوان مشکل پیدا کرده smile025

بازم ممنون به خاطر لطفتون
...

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

سینا SINA نوشته شده:جوانشیری یکی شیر جوان است
دوصد غرش درآن سینه نهان است smile097

نباشد جای کفتاران کنامش
همین پیداست از مفهوم نامش smile049

اگر او پنجه در هر جا گذارد
کسی یارای جنگش ندارد smile048

SINA.D

احسنت! خوشمان آمد! می بینم که همچنان استعداد شاعریت روند صعودی داره! smile015
.
.
یوسف جان از تو هم بابت مدّاحیت سپاسگزارم smile137
.
.
سینا SINA نوشته شده:دور از جون سوابق سوء هم مگه دارید؟؟؟!!! smile021

والّا سینا جان در اصل برام چندتا پاپوش دوختن وَ اِلّا این وصله ها به ما نمی چسبه! smile023
.
.
یکی از همونایی که برام پاپوش دوخته همون خانومیه که تو بهش می گی: "بانوی بزرگوار" smile097
سینا جان تو رو خدا دوستا و دشمنای استادتو بشناس! smile005
هی هم "سیاهه سیاهه" نکن! پاشو همین الان یه جستار به اسم "اشعار سینا دژاگه" درست کن و شعراتو بذار توش؛ بخونیم کیف کنیم smile002

Grotesque

سپاس: 29

پست توسط Grotesque »

وقتی سر و کله زدن با قافیه و ردیف و وزن های من در آوردی و پرطمطراق عربی کنار می رود و ملاک شعر بودن به دوش معنا می ماند, ملتفت می شویم که چه کم چیزها که برای گفتن داریم.

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

Grotesque نوشته شده:وقتی سر و کله زدن با قافیه و ردیف و وزن های من در آوردی و پرطمطراق عربی کنار می رود و ملاک شعر بودن به دوش معنا می ماند, ملتفت می شویم که چه کم چیزها که برای گفتن داریم.

شما چشم دل باز کن، در همان اشعار به تفاسیرِ عمیق تر هم خواهی رسید! smile072

Grotesque

پست توسط Grotesque »

[email protected] نوشته شده:
Grotesque نوشته شده:وقتی سر و کله زدن با قافیه و ردیف و وزن های من در آوردی و پرطمطراق عربی کنار می رود و ملاک شعر بودن به دوش معنا می ماند, ملتفت می شویم که چه کم چیزها که برای گفتن داریم.

شما چشم دل باز کن، در همان اشعار به تفاسیرِ عمیق تر هم خواهی رسید! smile072

خوشبختانه همیشه میشود گفت تفسیری هست, مفهومی هست, پیامی هست که وجود دارد, ولی متاسفانه برای طرف مقابل قابل فهم نیست.

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

Grotesque نوشته شده:خوشبختانه همیشه میشود گفت تفسیری هست, مفهومی هست, پیامی هست که وجود دارد, ولی متاسفانه برای طرف مقابل قابل فهم نیست.

مشکل همون بسته بودن چشمِ دله! smile025 کما اینکه درکی که شما از فیزیک دارید با درکی که من دارم متفاوته! smile034

Grotesque

پست توسط Grotesque »

[email protected] نوشته شده:
Grotesque نوشته شده:خوشبختانه همیشه میشود گفت تفسیری هست, مفهومی هست, پیامی هست که وجود دارد, ولی متاسفانه برای طرف مقابل قابل فهم نیست.

مشکل همون بسته بودن چشمِ دله! smile025 کما اینکه درکی که شما از فیزیک دارید با درکی که من دارم متفاوته! smile034

چشم دل که گاهی بصیرت هم نامیده میشود یکی از مواردی است که ما محکوم به نداشتنش هستیم و هر جا که سخنی میگوییم از آنجا که فاقد این مهم می باشیم موجبات ماله کشی حرفمان, بحثمان و خودمان را فراهم آورده ایم

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

Grotesque نوشته شده:چشم دل که گاهی بصیرت هم نامیده میشود یکی از مواردی است که ما محکوم به نداشتنش هستیم و هر جا که سخنی میگوییم از آنجا که فاقد این مهم می باشیم موجبات ماله کشی حرفمان, بحثمان و خودمان را فراهم آورده ایم

این حرف حقیقت رو تغییر نمیده، اگر بصیرت نداشته باشیم ممکنه خوده اینشتینِ زمان رو هم بابت نظریاتش مسخره کنیم؛ چرا؟ چون ایده هاش در وهله ی اول مغایر با ساختارهای از پیش تعیین شده ی ذهن ما به نظر می رسه، کما اینکه بسیاری از دانشمندان با چنین رفتارهایی از جانب قشر آکادمیک یا به ظاهر روشن فکر مواجه بودند. انتظار نداشته باشید که هر حرفِ عمیقِ علمی یا عرفانی رو بتونید در همون ساعات اولیه و به طور کامل تجزیه و تحلیل کنید که اگر بتوانید این کار را بکنید، قادر خواهید بود مثلاً نظریه ای بهتر و جایگزین نظریه ی نسبیت را به سرعت ارائه دهید!

نمایه کاربر
Litmus

پست توسط Litmus »

دوست عزیز هنر همیشه من درآوردی بوده
همیشه هنرمندانی نظام زیبایی شناختی رو شکل دادند و بقیه روی اون زیربنا آثارشون رو ساختند
کوبیسم در نقاشی یک بدعت بود
نیمایی در شعر فارسی بدعت بود

تمام سبک های هنری در ابتدا بدعت بوده اند ،یعنی من در آوردی و محصول ابتکار یک هنرمند
در علم هم مصادیق مقصود مورد نظرم وجود داره

وزن های شعر فارسی قسمتیش از عروض عرب گرفته شده
ما شعر موزون رو در سده های قبل از حمله ی اعراب در دوره ساسانی داشتیم
یکی از قدیمی ترین اوزان مربوط به دوره باستان ما،همین وزن معمول دوبیتی هاست.که بیشتر هم در خطه ی زاگرس مرسومه.بیشتر اشعار لکی و کردی و لری هم در این وزن هستند.عمر این وزن 1600 ساله
مفاعیلن مفاعیلن فعولن
درسته اوزان ما با افاعیل عرب نوشته میشه ولی در شعر فارسی وزن ها و بحر هایی هست که اصلا در عروض عرب وجود نداره
این نهایت بی انصافی ماست که به جای افتخار ، منکر این میراث گران بها بشیم.
در زمانی که ایران مهد هنر و شعر و موسیقی بود
ولی با حمله اعراب باالاجبار مثل تمام چیزایی که تغییر کرد و نظامهایی که دگرگون شد،شعر فارسی هم تغییرات اساسی کرد:به وزن اهمیت بیشتری داده شد و قافیه و قالب های شعری منسجم تر شدند
...

نمایه کاربر
Litmus

پست توسط Litmus »

در آخر دست و پا گیر قلم داد کردن قافیه و ردیف و وزن در شعر کلاسیک،کاملا مثل اینه که به یه مجسمه ساز بگیم چون کار با تیشه و چکش سخته و احتمال داره دستت آسیب ببینه پس یه تیکه سنگ بی شکل رو ور دار بیار بگو این یه تندیسه
این اصول هم برای شاعر همون تیشه و چکش مجسمه سازه که با اون احساسات خام و تفکرات ناپخته اش رو شکل میده

بله در هر کاری،هر هنر، هر دانشی،احتیاجه که شخص یه سختی هایی رو بپذیره

اگر شاعر واقعا شاعر باشه نه تنها این قواعد براش سخت نیست، بلکه از استفاده از اونا لذت هم می بره

شاعرانی که دچار مشکل هستند و نمیتونن معنا رو منتقل کنند و دایما در عذابن،اصلا شاعر نیستن
بهتره برن دنبال یه کار دیگه ای
...

Grotesque

پست توسط Grotesque »

چهار تا قافیه بالا و پایین کردن و مفاعیل مفاعیل خواندن و جلز و ولز کردن با سعدی و حافظ, امروز دیگر مفت نمی ارزد. خواننده دیگر آنی نیست که دلش به مزخرفات کتاب فال خوش باشد, ارزش یک نوشته (یا یک چیز قی شده, یا هر چیز دیگر) بدون توجه به ناسیونالیته صاحبش و زمان نگارش و بر حسب معنی سنجیده میشود. یعنی که ما هر اثر را با آثار جهانی مقایسه میکنیم و اگر واقعا آنچه دوست داریم درست باشد را در نظر نگیریم, مثلا کتاب داستان های کودکی هست به فرانسه, که به قصه های خراباتی عزیز دل ملت می ارزد. سنگ قبر تراشی و زوزه و چهچهه و آروغ هنری و تابلو زرگر بغدادی و نعشگی ستایی قابل دفاع نیست, اگر صادقانه بنگریم در هنر هم چیزی برای گفتن نداریم.

نمایه کاربر
ali shariei

سپاس: 18

پست توسط ali shariei »

سینا SINA نوشته شده:

دوست عزیز هنر همیشه من درآوردی بوده
همیشه هنرمندانی نظام زیبایی شناختی رو شکل دادند و بقیه روی اون زیربنا آثارشون رو ساختند
کوبیسم در نقاشی یک بدعت بود
نیمایی در شعر فارسی بدعت بود

تمام سبک های هنری در ابتدا بدعت بوده اند ،یعنی من در آوردی و محصول ابتکار یک هنرمند
در علم هم مصادیق مقصود مورد نظرم وجود داره

وزن های شعر فارسی قسمتیش از عروض عرب گرفته شده
ما شعر موزون رو در سده های قبل از حمله ی اعراب در دوره ساسانی داشتیم
یکی از قدیمی ترین اوزان مربوط به دوره باستان ما،همین وزن معمول دوبیتی هاست.که بیشتر هم در خطه ی زاگرس مرسومه.بیشتر اشعار لکی و کردی و لری هم در این وزن هستند.عمر این وزن 1600 ساله
مفاعیلن مفاعیلن فعولن
درسته اوزان ما با افاعیل عرب نوشته میشه ولی در شعر فارسی وزن ها و بحر هایی هست که اصلا در عروض عرب وجود نداره
این نهایت بی انصافی ماست که به جای افتخار ، منکر این میراث گران بها بشیم.
در زمانی که ایران مهد هنر و شعر و موسیقی بود
ولی با حمله اعراب باالاجبار مثل تمام چیزایی که تغییر کرد و نظامهایی که دگرگون شد،شعر فارسی هم تغییرات اساسی کرد:به وزن اهمیت بیشتری داده شد و قافیه و قالب های شعری منسجم تر شدند
آفرین به این اندیشه بلند قبلا محمد از شما تعریف کرده بود با نوشتن این پست فهمیدم تعاریف منطبق بر واقعیت بوده
واقعا این فکر و اندیشه رها میتونه خیلی پرواز کنه و این ذهن خلاق میتونه به جایگاه بلندی دست پیدا کنه
سینای عزیز همه جا نه فقط در این انجمن کسانی هستند که ذهنشان محصور در چهارچوبهایی است که فکر میکنن فقط از طریق قوانین تعریف شده اونم توسط فکر ناقص بشر میشه مساله ای رو پذیرفت و درک کرد.غافل از این هستند همون قوانین و منطق که اینقدر سنگش رو به سینه میزنن از یک خیال و رویا بوجود آمده
شما خیلی جدیشون نگیر smile072
آنچه مخالفان نظریه تکامل از آن می هراسند علم به معنای واقعی کلمه نیست.

بلکه بسته ارزشهای سکولار است که در اسب تروای نظریه تکامل پنهان شده است.

ارسال پست