رشته ی فرانسه دانشگاه تهران

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
SAYE

سپاس: 125

رشته ی فرانسه دانشگاه تهران

پست توسط SAYE »

سلام بچه ها ...بعد از مدت ها اومدم هوپا...
یه سوال دارم...کسی از شما ها اطلاعات راجع به رشته ی زبان فرانسه ی دانشگاه تهران نداره؟
اینکه حدودا یادگیریش مثل انگلیسی راحته یا نه؟ و اینکه واسه کسی که از صفر شروع میکنه و قبلا کلاس فرانسه نرفته مناسبه یا نه؟
و اگه تا مقطع فوق لیسانس یا دکترا خونده بشه به پذیرش در سفارت فرانسه برای تحصیل در فرانسه کمکی می کنه یا نه؟؟؟؟ smile056
following death and life without hesitation that,s love...

...

...

قوي ترين اهرم ها، اراده است
. اسمايلز

...

مهم نیســــت که از بیـــــــرون چه طــــور به نظــــــــر میام ! کسایــــــی که درونم رو می بینند ؛ برام کــــــافیند .... برای اونهـــــــــایی که از روی ظاهــــــرم قضاوت می کنند ، حرفی ندارم ! همون بیرون بمونند ، براشـــــون کافیــــــــه ... !!!

...

به کسانی که پشت سرتان حرف میزنند بی اعتنا باشید، آنها به همانجا تعلق دارند!
دقیقاً پشت سرتان!
smile038

Fuclifson

Re: رشته ی فرانسه دانشگاه تهران

پست توسط Fuclifson »

امضا نیست که, انگار پشت تریلی را داریم نگاه میکنیم که به هر گل گیر و سپری یک جمله ی قصار بی ربط, با تمام رنگ های نامربوط ممکن چسبانده اند! و البته یکی از جملات هم تاکید میکند که نبینید ترکیب این جملات چقدر بی ریخت است , درونم را نگاه کنید که خوشگل است :lol:

اینطور که من شنیده ام یادگیری زبان خارجی دوم راحتر از زبان خارجی اول است , البته منظورم زبان هایی با ریشه ی مشترک هستند.
ولی اگر هیچ پیش زمینه ای نداشته باشید فکر میکنم خیلی از بقیه ی دانشجویان زبان فرانسه عقب بیافتید و سختی بیشتری را متحمل شوید.
..Remember

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

SAYE نوشته شده:اینکه حدودا یادگیریش مثل انگلیسی راحته یا نه؟ و اینکه واسه کسی که از صفر شروع میکنه و قبلا کلاس فرانسه نرفته مناسبه یا نه؟

یادگیریِ انگلیسی هم لزوماً راحت نیست. زبانِ فرانسه از نظر تلفظ، اگه بخوایی درست تلفظ کنی، به‌طرزِ وحشتناکی سخت‌تر از انگلیسیه برای یه‌فارسی‌زبان، چون ما فقط یه نوع اُ داریم ولی اونا خیلی زیادتر(!). گرامرش از انگلیسی سخت‌تره ولی غیر ممکن نیست. به‌زبان آوردنِ لغاتِ تویِ یه‌متن هم -فارغ از این که بفهمی‌شون یا نه! - برخلافِ چیزی که خیلیا می‌گن خیلی راحته چون یه‌سری قواعد از پیش تعیین شده رو اگه رعایت کنی می‌تونی تمامِ متن رو بخونی.

SAYE نوشته شده:و اگه تا مقطع فوق لیسانس یا دکترا خونده بشه به پذیرش در سفارت فرانسه برای تحصیل در فرانسه کمکی می کنه یا نه؟؟؟؟

چه‌ربطی داره؟! تحصیل در چه‌رشته‌ای؟ اگه همین فرانسه‌ست که خب بالاتر دکترا که نداریم، از طرفی فوق هم بگیری بعداً باید با یکی که زبونِ مادریش فرانسه‌ست رو لامارک و الخ رقابت کنی که خوددانی.
اگه رشته‌یِ دیگه منظورته، تحصیل تو فرانسه فقط در سطحِ لیسانس فرانسویه و بالاتر همه انگلیسیه.
اگه تحصیل در سطحِ لیسانس منظورته، که خب مدرکِ بالاتر از لیسانس داشته باشی پذیرش نمی‌گیری.
کلّاً نه، مدرکِ عالیِ فرانسه گرفتن به تحصیل در فرانسه یا هیچ کشور فرانسوی زبانِ دیگه کمک نمی‌کنه و اصولاً هم بی‌ربطه.

پی‌نوشت: منم مثلِ خودت از صفر شروع کردم و بعد از دو ماه خوندن از سوئیس ویزا گرفتم... ولی بگم که روزگارت رو سیاه می‌کنی اگه از فرانسه خوشت نیاد و بخوایی به فرانسوی درس بخونی. اگه هدفت زبانه که خب مسئله‌ای نیست و فرانسوی خوندن تو دانشگاه کارِ قشنگ و نه لزوماً مفیدیه، ولی اگه هدفت تحصیله، زبانی که بلد نیستی فقط جلویِ پات رو می‌گیره و بری یه‌جایِ انگلیسی زبان بهتره.

نمایه کاربر
Roamer

سپاس: 44

پست توسط Roamer »

سلام؛
اگر ویندوز داری که روزتا استون تا حد آ1 و اگر هم اندروید داری که Duolingo رو نصب کنی تا حدی دستت میاد که از نظر تلفظ به چه صورت هستن.

نمایه کاربر
SAYE

پست توسط SAYE »

aalireza نوشته شده:
SAYE نوشته شده:اینکه حدودا یادگیریش مثل انگلیسی راحته یا نه؟ و اینکه واسه کسی که از صفر شروع میکنه و قبلا کلاس فرانسه نرفته مناسبه یا نه؟

یادگیریِ انگلیسی هم لزوماً راحت نیست. زبانِ فرانسه از نظر تلفظ، اگه بخوایی درست تلفظ کنی، به‌طرزِ وحشتناکی سخت‌تر از انگلیسیه برای یه‌فارسی‌زبان، چون ما فقط یه نوع اُ داریم ولی اونا خیلی زیادتر(!). گرامرش از انگلیسی سخت‌تره ولی غیر ممکن نیست. به‌زبان آوردنِ لغاتِ تویِ یه‌متن هم -فارغ از این که بفهمی‌شون یا نه! - برخلافِ چیزی که خیلیا می‌گن خیلی راحته چون یه‌سری قواعد از پیش تعیین شده رو اگه رعایت کنی می‌تونی تمامِ متن رو بخونی.

SAYE نوشته شده:و اگه تا مقطع فوق لیسانس یا دکترا خونده بشه به پذیرش در سفارت فرانسه برای تحصیل در فرانسه کمکی می کنه یا نه؟؟؟؟

چه‌ربطی داره؟! تحصیل در چه‌رشته‌ای؟ اگه همین فرانسه‌ست که خب بالاتر دکترا که نداریم، از طرفی فوق هم بگیری بعداً باید با یکی که زبونِ مادریش فرانسه‌ست رو لامارک و الخ رقابت کنی که خوددانی.
اگه رشته‌یِ دیگه منظورته، تحصیل تو فرانسه فقط در سطحِ لیسانس فرانسویه و بالاتر همه انگلیسیه.
اگه تحصیل در سطحِ لیسانس منظورته، که خب مدرکِ بالاتر از لیسانس داشته باشی پذیرش نمی‌گیری.
کلّاً نه، مدرکِ عالیِ فرانسه گرفتن به تحصیل در فرانسه یا هیچ کشور فرانسوی زبانِ دیگه کمک نمی‌کنه و اصولاً هم بی‌ربطه.

پی‌نوشت: منم مثلِ خودت از صفر شروع کردم و بعد از دو ماه خوندن از سوئیس ویزا گرفتم... ولی بگم که روزگارت رو سیاه می‌کنی اگه از فرانسه خوشت نیاد و بخوایی به فرانسوی درس بخونی. اگه هدفت زبانه که خب مسئله‌ای نیست و فرانسوی خوندن تو دانشگاه کارِ قشنگ و نه لزوماً مفیدیه، ولی اگه هدفت تحصیله، زبانی که بلد نیستی فقط جلویِ پات رو می‌گیره و بری یه‌جایِ انگلیسی زبان بهتره.

ممنونم بابت توضیحاتتون smile072
فقط من هنوز چن تا سوال تو ذهنمه... اگر فرض رو بر این بگیریم که من آدم کم هوشی نیستم...آموختن گرامر فرانسه واقعا واسم سخته؟...خب مسلما مثل انگلیسی که نیست...و اصن یادگیری انگلیسی به نظر من کاری نداشت...
و اینکه شما زبان فرانسه رو به صرف تحصیل در سوییس یاد گرفتین؟ خب سوال من اینه که چرا فرانسه؟اخه سوییس که یه کشور صرفا فرانکوفون نیست...و زبان رسمی خاصی نداره!منظورم اینه که هم المانی هم فرانسوی هم ایتالیایی..صحبت میکنن...پس چرا فرانسوی رو به یه زبان دیگه مثل المانی ترجیح دادین؟(اخه من شنیدم المانی راحت تره و همونجور که نوشته میشه خونده هم میشه-برعکس فرانسوی)!
یه لطفی بکنید بگید اموختن فرانسه به صورت خصوصی بهتره یا اموزشگاه و یاا دانشگاه؟

...

...

. اسمايلز

...

مهم نیســــت که از بیـــــــرون چه طــــور به نظــــــــر میام ! کسایــــــی که درونم رو می بینند ؛ برام کــــــافیند .... برای اونهـــــــــایی که از روی ظاهــــــرم قضاوت می کنند ، حرفی ندارم ! همون بیرون بمونند ، براشـــــون کافیــــــــه ... !!!

...

دقیقاً پشت سرتان!
smile038

نمایه کاربر
SAYE

پست توسط SAYE »

Roamer نوشته شده:سلام؛
اگر ویندوز داری که روزتا استون تا حد آ1 و اگر هم اندروید داری که Duolingo رو نصب کنی تا حدی دستت میاد که از نظر تلفظ به چه صورت هستن.

ممنونم smile072

...

...

. اسمايلز

...

...

دقیقاً پشت سرتان!
smile038

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

SAYE نوشته شده:اگر فرض رو بر این بگیریم که من آدم کم هوشی نیستم...آموختن گرامر فرانسه واقعا واسم سخته؟...خب مسلما مثل انگلیسی که نیست...و اصن یادگیری انگلیسی به نظر من کاری نداشت...

من از کجا باید بدونم خب؟ smile031 واسه‌یِ من فرانسوی سخت‌تر از انگلیسی بود ولی واسه‌یِ تو خب خودت باید شروع کنی و ببینی.

SAYE نوشته شده:و اینکه شما زبان فرانسه رو به صرف تحصیل در سوییس یاد گرفتین؟ خب سوال من اینه که چرا فرانسه؟اخه سوییس که یه کشور صرفا فرانکوفون نیست...و زبان رسمی خاصی نداره!منظورم اینه که هم المانی هم فرانسوی هم ایتالیایی..صحبت میکنن...پس چرا فرانسوی رو به یه زبان دیگه مثل المانی ترجیح دادین؟(اخه من شنیدم المانی راحت تره و همونجور که نوشته میشه خونده هم میشه-برعکس فرانسوی)!

آره. فرانسوی هم بلد نیستم من و فقط می‌تونم متونِ درسی رو بخونم باهاش. من اتفاقاً خودم از آلمانی بیشتر خوشم میاد، منتهی احتمالِ پذیرش گرفتن از EPFL فرانسوی‌زبان بالاتر از ETH آلمانی‌زبانه و دانشگاه‌هایِ محتملِ فرانسوی‌زبان هم به‌صورتِ میانگین از آلمانی‌زبان‌ها سطحِ بالاتر بودند رو همین حساب گفتم ریسک نکنم بهتره. دانشگا‌ه‌هایِ ایتالیایی و رومانیایی هم که خب نسبت به این دو تا پرتند!
+ اینی که کدوم زبان سخت‌تر و ایناست بستگی به‌خودِ آدم داره. مثلاً واسه من حروفِ اضافه‌یِ آلمانی بسیار سخت‌تر از حروفِ اضافه‌یِ فرانسوی‌اند که همین سخت‌تر می‌کنه کارو. یا این‌که «همون‌جور که نوشته می‌شه خونده هم می‌شه» خب بی‌ربطه: بعد از یه‌مدت دستت میاد که cours یا court یا courent همه کوغ خونده می‌شن همون‌طور هم که بعداً دستت میاد یه‌لغتِ سه خطیِ آلمانی چه‌طور خونده می‌شه.

SAYE نوشته شده:یه لطفی بکنید بگید اموختن فرانسه به صورت خصوصی بهتره یا اموزشگاه و یاا دانشگاه؟

اگه پول و وقتش رو داری اوّل معلم خصوصی بگیر و بعد برو فرانسه یا سوئیس واسه چند ماهی*. گزینه‌یِ بعدی آموزشگاهه. دانشگاه رو تنها زمانی باید بری که بخوایی کارِ آکادمیکِ مرتبط به‌زبانِ فرانسه کنی و بس.
خلاصه‌یِ کلام هم اگه می‌خوایی واسه تحصیل فرانسوی یاد بگیری، مدرک دانشگاهی نمی‌خواد بگیری.

* فرانسه رو نمی‌دونم، ولی سوئیس واسه کلاس زبان ویزا نسبتاً راحت می‌ده. اون‌جا تابستونا هم دانشگاهِ ژنو دوره‌یِ فشرده‌یِ فرانسه داره و هم‌چنین این‌لینگوآ و الخ. فرانسویِ سوئیسی هم راحت‌تره چون نسبت به‌پاریسی‌ها خیلی آروم‌تر صحبت می‌کنن و از طرفی تلفظشون زیاد از حد متفاوت نیست (مثلاً در حدِ کبِک پرت نیست!) و اگه تو دهاتی چیزی نری و بری جایی مثلِ ژنو یا لوزان، دایره‌یِ لغویِ شدیداً نزدیک به‌فرانسویِ معیار هم داره منتهی فقط به‌جایِ مثلاً تلفون‌پوختابل اینا می‌گن نَتِل یا مثلاً تو اعداد واسه هفتاد و هشتاد و نود مثلِ آدمی‌زاد و برعکس فرانسویِ معیار لغتِ بسیط دارن (سپتانتْ، ویتانتْ و نُنانتْ) و قس‌علی‌هذا.

نمایه کاربر
SAYE

پست توسط SAYE »

smile072 smile124

...

...

. اسمايلز

...

...

دقیقاً پشت سرتان!
smile038

ارسال پست