کنکور تجربی بدم یا کنکور ریاضی؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
tafakkor

سپاس: 1

کنکور تجربی بدم یا کنکور ریاضی؟

پست توسط tafakkor »

سلام
من دانش آموز چهارم دبیرستان هستم،رشتم ریاضیه.امسال کنکور دارم.موندم کنکور تجربی بدم یا کنکور ریاضی،تنها دلیلم واسه کنکور تجربی پزشکیه،واسه کنکور ریاضی هم فیزیک شایدم مهندسی برق .در مورد فیزیک تو دانشگاه هیچ اطلاعاتی ندارم،نمی دونم اگه فیزیک بخونم تهش چیه.می ترسم تا دکتراشو برم بعد ببینم اون جور که من می خواستم نبود.الان راحت میشه فیزیک دانشگاهای خوب(مثل شریف ،تهران و...)قبول شد.لطفن اگه کسی می تونه راهنمایی کنه.
تو این دنیا هر کسی یه جایگاهی داره،پس به جای این که سعی کنیم جایگاه دیگران رو بگیریم،بهتره جایگاه خودمون و پیدا کنیم.

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4152

تماس:

Re: کنکور تجربی بدم یا کنکور ریاضی؟

پست توسط DARKENERGY »

در مورد فیزیک تو دانشگاه هیچ اطلاعاتی ندارم،نمی دونم اگه فیزیک بخونم تهش چیه.می ترسم تا دکتراشو برم بعد ببینم اون جور که من می خواستم نبود
http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=13&t=32195

*

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

*

آدمی که از آفتابِ صبح گرم نشه، از آفتاب غروب گرم نمیشه

rappelle_toi: l'amour devrait te faire sentir bien

White

سپاس: 211

پست توسط White »

شما امسال کنکور دارین،اونوقت نمی دونین چه کنکوری بدین؟؟ مگه کنکورثبت نام نکردین؟؟
اصن زیست خوندین که میخواین تجربی شرکت کنین؟!

من تجربه دوستامو میگم،کسانی که رشتشون ریاضی بوده و یهو تغییر رشته دادن 90 دصد نتیجه دلخواه نگرفتن..
هر راهی ک شروع کردین رو ادامه بدین.مطمئن باشید موفق میشید.

آرزوی موفقیت دارم براتون smile020 smile072

tafakkor

سپاس: 1

پست توسط tafakkor »

parastu2000 نوشته شده:شما امسال کنکور دارین،اونوقت نمی دونین چه کنکوری بدین؟؟ مگه کنکورثبت نام نکردین؟؟

من تجربه دوستامو میگم،کسانی که رشتشون ریاضی بوده و یهو تغییر رشته دادن 90 دصد نتیجه دلخواه نگرفتن..

خیلی ممنون. smile072
زیست خوندم.
ولی نمیدونم اگه فیزیک بخونم و تا دکترا هم پیش برم چه اتفاقی میفته.تته چیزی هست یا نه؟
راستی دانشگاه های آمریکایی تو رشته فیزیک بورسیه میکنن؟اگه بورسیه میکنن،واسه بورسیه پول می خواد خرج کنی یا نه؟
تو این دنیا هر کسی یه جایگاهی داره،پس به جای این که سعی کنیم جایگاه دیگران رو بگیریم،بهتره جایگاه خودمون و پیدا کنیم.

kimiya...kh

نام: کیمیا

محل اقامت: همدان

سپاس: 10

It’s my birthday
تماس:

پست توسط kimiya...kh »

tafakkor نوشته شده:
parastu2000 نوشته شده:شما امسال کنکور دارین،اونوقت نمی دونین چه کنکوری بدین؟؟ مگه کنکورثبت نام نکردین؟؟

خیلی ممنون. smile072
زیست خوندم.
ولی نمیدونم اگه فیزیک بخونم و تا دکترا هم پیش برم چه اتفاقی میفته.تته چیزی هست یا نه؟
راستی دانشگاه های آمریکایی تو رشته فیزیک بورسیه میکنن؟اگه بورسیه میکنن،واسه بورسیه پول می خواد خرج کنی یا نه؟
اگه فیزیک بخونی اگه زیست بخونی بالاخره تهش به یه چیزی میرسی.
زیست بیشتر برای رشته هایی مثل پزشکی خوبه و فیزیک مهندسی
دانشگاه های آمریکایی هم بورسیه میدن ولی اگه بخوای بورس بگیری بهتره تو مقطع کارشناسی باشی
پولم که یه چیز خیلی روشنه.برای تحصیل باید پول داشته باشی.چه این جا و چه اونجا.حتی اگه بورس گرفته باشی

calm

سپاس: 10

پست توسط calm »

سلام.
به نظر من کسی که تصمیم می گیره فیزیک بخونه باید فیزیک رو با تمامش وجودش دوست داشته باشه و بتونه به خاطر علاقه مندیش از خیلی چیزا صرف نظر کنه.فیزیک رشته ی بسیار سختیه و صبر زیادی رو می طلبه تا به نتیجه برسه.شما اگر یه مهندسی بخونید زودتر می تونید وارد بازار کار بشید و نتیجه ی زحماتتون رو ببینید،البته این کاملا به دیدگاه شما مربوط میشه،ممکنه کسی اصلا به رشته ی تحصیلیش به دید منبع درآمد نگاه نکنه.
در مورد پذیرش گرفتن هم اگر شما با معدل خوبی از یک دانشگاه خوب لیسانستون رو بگیرید با نمره ی قابل قبول تافل و جی آر ای و انجام پروسه ی اپلای می تونید از دانشگاه های آمریکا فاند(TA /RA /award یا ..) بگیرید.اصلا کار غیرممکنی نیست.یه کم تلاش می خواد اما شدنیه.تا جایی که من می بینم بچه هایی که معدل خوبی دارن به راحتی پذیرش به همراه کمک هزینه های تحصیلی می گیرن.البته معدل خوب در دانشگاه هایی مثل شریف یا تهران اصلا کار راحتی نیست.واقعا باید زحمت کشید.

ارسال پست