معرفی فیلم و سریال

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
TopNotch

سپاس: 322

Re: معرفی فیلم

پست توسط TopNotch »

تصویر

یه فیلم خوش ساخت با داستان جالب.
فیلم داستانی رو روایت میکنه که با پس زمینه ی تلخی که داره آدمو جذب میکنه و با چالشای فلسفی و بررسی علت و معلول همچنان شمارو توی فکر نگه میداره.
اگر به داستان ها معمایی و سفر در رمان و پارادوکس ها علاقه دارین،خوشتون میاد پشنهاد میکنم ببینینش
it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing.

نمایه کاربر
MENERVA

محل اقامت: تهران

سپاس: 96

پست توسط MENERVA »

TopNotch نوشته شده:
فیلم داستانی رو روایت میکنه که با پس زمینه ی تلخی که داره آدمو جذب میکنه و با چالشای فلسفی و بررسی علت و معلول همچنان شمارو توی فکر نگه میداره.
اگر به داستان ها معمایی و سفر در رمان و پارادوکس ها علاقه دارین،خوشتون میاد پشنهاد میکنم ببینینش

همین الان تمومش کردم, جالب بود. ارزش یه بار دیدنو داشت.

نمایه کاربر
TopNotch

پست توسط TopNotch »

MENERVA نوشته شده:
TopNotch نوشته شده:

همین الان تمومش کردم, جالب بود. ارزش یه بار دیدنو داشت.

اومم.. نمیدونم چرا این حرفو میزنی ولی به نظر من با دوباره نگاه کردن این فیلم میشه دو یا سه برداشت مختلف کرد.

نمایه کاربر
TopNotch

پست توسط TopNotch »

تصویر
این سریال خیلی خوبیه حتما ببنیندش
توی دنیای اینترتیمنت امروزی وجود همچین سریالی واقعا خوبه و تحسین میشه و نقد مثبت و بالایی که از همه جا بهش سرازیر شد و امتیازای کم سابقه ایی که گرفت هم دلالت بر همین موضوع داره.
خیلی خلاصه بگم سریال به رابطه ی انسان و رشد تکنولوژی می پردازه و خیلی خلاقانه ساخته شده،هر قسمت توی یه زمان جدا اتفاق میفته و بازیگرا و داستان به کلی عوض میشن و پیشنهاد من اینکه با دقت نگاه کنید بهش و طعنه های نویسنده رو توی هر داستان حس کنین

نمایه کاربر
MENERVA

پست توسط MENERVA »

mulholland drive یا "جاده مالهالند" جزو top10 سینمایی های منه.
کارگردان فیلم استاد صاحب سبک سینما دیوید لینچه

تصویر

شاید ژانر جاده مالهالند رو عاشقانه نگن ولی من این فیلمو می ذارم جزو فیلم عاشقانه های تاریخ سینما. عاشقانه های دایان و کامیلا یکی از زیباترین عاشقانه های سینماس, داستان پردازی و حس این دوتا دختر به هم خییلی طبیعی و خیلی رمانتیک کار شده و با بازی فوق العاده بازیگراش و اون نگاهای عاشقانه و موسیقی متن شگفت انگیز صحنه های معاشقش قلب هر ادمیو تکون می ده. ولی محتوای فیلم فقط درباره عشق نیس, محتوای خیلی بزرگ تری داره. ژانر اثر سورعاله و فراواقعه, مرز بین واقعیت و رویا به باریکی تار موه و بعضی صحنه ها نمی شه گفت داستان تو خوابه یا واقعیت, خیلی روانشناسانه و دقیقه.

سبک سورعال به معنی فراواقع یا تخیلی نیس (تو فارسی اشتباهی می گن فراواقع) Surrealism درباره ضمیرناخوداگاه ادمه و فیلمای سورعال درباره خواب, رویا, احساسات درونی انسان و نیمه تاریک و پنهان ادم ینی ذهن انسان یا به اصطلاح غیرفنی روح آدمه. تو کتابا یا فیلمای سورعال, داستان ورای واقعیت اتفاق میفته و به شکل توهم گونه یا دگرگونه بیان می شه (رعال نیس). مثلن تم این فیلم سیاهه ولی سیاهی فیلم واسه خاطر تلخ بودن داستان نیس, واسه خاطر محتوای فیلمه ک تاریکی و تیرگی ضمیر ناخوداگاه و نیمه تاریک ذهن رو نشون بده. ساختار در خدمت محتواس و فیلمبرداری و رنگ پردازی و... همشون عین یه خواب و رویاس. "عشق" چیزیه که همه ما ادما تجربش کردیم, ولی بعضیامون تجربه تلخی ازش داریم و اون تجربه جزوی از ضمیر ناخوداگاهمون شده. عشق یکی از قوی ترین احساسات ادمه و خیلی از گرایشات ناخودگاه ما رو تشکیل می ده. موضوع این فیلم تجربه عشقی ناکام و اثر تلخ اون تجربه رو ذهن و ناخوداگاه آدمه که تا مرز نابودی اون آدمو جلو می بره, این هسته اصلی فیلمنامس که فیلمساز با این موضوع هدفش رو انجام می ده و هدف فیلمساز "خودشناسی" و سفر کردن به اعماق صمیر ناخوداگاه بوده, دیوید لینچ عقده های عاشقانه (عقده فرویدیستی) و خواهش و ارزوهای ذهنی و غرایز و گرایشای ما رو خعلی دقیق نقد می کنه, حتی جاهایی که قبل تر خودمون نمی شناختیم رو از خودمون به ما نشون می ده. کسی که تجربه شکست عشقی داشته باشه با این فیلم همذات پنداری می کنه چون این فیلم "احساس" رو به شکل "تصویر" درمیاره و هممون اون تصاویر تلخ رو یه جورایی حس می کنیم. با اینکه محتوای فیلم عاشقانس ولی "فیلم عاشقانه" به اون معنی عامیانش نیس, این فیلم خیلی بیشتر از یه فیلم عاشقانه معمولیه, به نظر من ک یکی از بزرگ ترین و هنرمندانه ترین آثار بصریه تاریخ هنره.

موقه دیدن مالهالند انگار داریم یه خواب شیرین می بینیم ولی تو فیلمای لینچ بلخره بیننده از خواب بیدار می شه. کارگردان فیلم خیلی بی رحمه و می دونه که قصر ذهن آدما (mind Palace) جاییه که بهترین تجاربشون رو مجسم می کنن, ما توی قصر ذهن دایان معشوقش رو اونجوری می بینیم که دایان می خواست و این تجربه واسه همه ماها پیش اومده که توی قصر ذهنمون معشوقمون رو اونجوری ک خودمون میخوایم می سازیم واونجور ک ما می خوایم معشوقمون با ما رفتار می کنه, خلی از آدما ک تو واقعیت عاشق شدن اما تو قصر ذهنشون داستان عاشقانه های خودشونو اونجور که خودشون کارگردان باشن می سازن و از واقعیت به رویا پناه می برن, دیوید لینچ با طعنه بهمون می گه قصر ذهنی واقعی نیس و سرانجام ما باید به واقعیت برگردیم, لینچ با بی رحمی ما رو از رویا به دنیای واقعیت پرت می کنه, بعد از سقوط آزاد به دنیای خوداگاه, تنها و سرخورده ما رو ول می کنه. این ماهیت همه فیلمای لینچه....

فیلم مثه پازله و باید قطعه های این پازل رو چید, من این فیلم رو بیشتر از 100بار دیدم و ده ها بار پازل رو تکمیل کردم (اولین بار مدرسه می رفتم دیدمش, بعد از اون تا امروز سالها می گذره و بیشتر از 100 بار دیدمش. کامله کامل ینی از اول تا اخر ده پونزده بار بوده, ولی صحنه هاشو تیکه تیکه بیشتر از صد بار مرور کردم)

تو این فیلم نمادپردازی تو اوجه, رنگ ها معنی خاصی دارن, اشیا نماد مفهومای خاصی ان, باید کتاب فرهنگ سبمبل ها رو ورق زد تا معنی هر کدوم از این سمبل ها رو درک کرد.

پوستر اولیه فیلم به شکل کارتونی بود که بعدن لینچ عوضش کرد:

CvIIQAoWEAEUiUv.jpg
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

نمایه کاربر
4you

سپاس: 2

پست توسط 4you »

این فیلمو بدور از هر افه ی روشنفکری ای توصیه میکنم! (بعد از همین فیلم لینچ که معرفی شده، این فیلمی بود که منو گرفتار خودش کرد )
مال دهه شصت از سینمای ژاپنه که بر اساس یه رمان به همین اسم ساخته شده و به نظر من ده پله از هفت سامورایی هم بالاتره و از خیلی از فیلمای هالیوودی اون دورانم هم سره و هم تو بعضی موارد پیشگام تره. پر از نماده و به بهترین شکل و در قالب نماد ذهن مخاطبو با پرسش های اگزیستانسیالیستی و حتی مارکسیستی! مواجه میکنه و انگار کنه افسانه ی سیزوفه با قواره ی ژاپنی. ضمن اینکه یکی از ناب ترین صحنه های اروتیک تاریخ سینما رو به نظر من تو خودش جا داده. لایه ی بیرونی فیلم در ظاهر به مردسالاری اشاره داره ولی موضوع اصلی این چرت و پرتای فمینیستی نیست! خانوم ها و آقایون این شما و این woman in the dunes
نقد بازار جهان بنگر و آزار جهان
گر شما را نه بس
این سود و زیان ما را بس!

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

پست توسط slice_of_god »

تنفر؛ تنفر بار می‌آورد !

تصویر
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
RobertPlant

پست توسط RobertPlant »

یکی از دوستام ازم خواست فیلم فرانسوی معرفی کنم، گفتم اینجام بزارم دوستانی ک از سینمای نوار خوششون میاد ببین(از نظر سبک بصری سینمای نوار ریشه در سینمای اکسپرسیونیسم المان داره و چی بهتر ازین!). قبلا از ژان لوک گدار ی سری فیلم معرفی کرده بودم، امروز چند تا از فرانسوا توفو (تروفو) معرفی میکنم و بعدا از کلود شابرول معرفی میکنم.

فیلم اول: Jules and Jim
سال تولید: ۱۹۶۹
ژانر: درام

تصویر

http://tinymz.com/jules-and-jim-1962/

پ.ن: زیاد اهل تعریف از فیلم و اسپویل کردن فیلم نیستم. ولی تنها چیزی ک میتونم درباره فیلم بگم، وقتی فیلم رو نگاه میکنی انگار نشستی ی رمان مزخرف عشقی فرانسویو رو میخونی! و این یعنی فوق العاده (:

فیلم دوم: The 400 Blows
سال ساخت: 1959

تصویر

http://filmkhoreh.pw/3775/-%D9%81%DB%8C%D9%

فیلم سوم(کوتاه): Antoine and Colette
سال ساخت: 1962

تصویر

http://tinymz.com/antoine-and-colette-1962/

نکته: فیلم کوتاه انتوان و کولت ادامه The 400 blows هست.

Daytime is not my time ...

تصویر

نمایه کاربر
MENERVA

پست توسط MENERVA »

TopNotch نوشته شده:این سریال خیلی خوبیه حتما ببنیندش
توی دنیای اینترتیمنت امروزی وجود همچین سریالی واقعا خوبه و تحسین میشه و نقد مثبت و بالایی که از همه جا بهش سرازیر شد و امتیازای کم سابقه ایی که گرفت هم دلالت بر همین موضوع داره.
خیلی خلاصه بگم سریال به رابطه ی انسان و رشد تکنولوژی می پردازه و خیلی خلاقانه ساخته شده،هر قسمت توی یه زمان جدا اتفاق میفته و بازیگرا و داستان به کلی عوض میشن و پیشنهاد من اینکه با دقت نگاه کنید بهش و طعنه های نویسنده رو توی هر داستان حس کنین

من زیاد از سریالهای آنتولوژی خوشم نمیاد, تنها سریال آنتولوژی که دیدم کارآگاه واقعی بوده.

اینو سه اپیزود رندم دیدم, خیلی خوب بود؛ واقعن دیدنش دل و جرعت می خواد, توی این سریالهای آبکی و چرند امروزی پیدا کردن همچین سریالی نعمته. الان دارم یه اپیزود دیگه رو می بینم و می دونم که باید آماده کنم خودم رو برای پایان‌بندی لعنتیش. من از سریالهایی که بعد از دیدنش تلخیش زیر زبونت می مونه خیلی خوشم میاد, این از اون سریالهاس که تا مدتها ضرباتش رو حس می کنی.

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

پست توسط matrix »

سریال black mirror رو من هم قبلا توصیه کرده بودم دوستان ببینن البته نه اینجا. این سریال در واقع میشه گفت یک نوع آسیب شناسیه تکنولوژی هست و تبعاتی که میتونه به بار بیاره و به نوعی آینده رو به تصویر میکشه. این سریال که هر قسمتیش جداست و با بقیه فرق میکنه برای فصل پنجم هم تمدید شده چون ایده هاش واقعا عالین. همه قسمت هاش توصیه میشه و هرچی میخوام یه قسمت خاص رو بهتون توصیه کنم نمیتونم چون همه اش درباره اش فکر شده و ایده ها جالب هستن اما بیشتر قسمت ها پایان بدی دارن غیر چند قسمت خاص. در هر حال افرادی که علاقه ای به تکنولوژی ندارن شاید چندان علاقه ای بهش نشون ندن ولی خودم خیلی خوشم اومد و وقتی داشتم یکی از قسمت هاش رو میدیدم یه ایده ای به ذهنم رسید که دوست دارم عملیش کنم.
Sad but true

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4151

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

سریال که حتماً نباید هالیوودیُ انگلیسی زبون باشه!
من تازه به قدرت اسپانیا در فیلمُ سریال پی بردم!

چندماهِ پیش سریال Money Heist رو شروع کردم دیدن، عجب چیزه خوبیه...! مثل breaking bad هالیوود میمونه!
فصل چهارمش هم نتقلیکس فردا منتشر میکنه smile043

تصویر

تصویر

*

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

*

آدمی که از آفتابِ صبح گرم نشه، از آفتاب غروب گرم نمیشه

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

پست توسط matrix »

DARKENERGY نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۱۴ - ۰۶:۵۵
سریال که حتماً نباید هالیوودیُ انگلیسی زبون باشه!
من تازه به قدرت اسپانیا در فیلمُ سریال پی بردم!

چندماهِ پیش سریال Money Heist رو شروع کردم دیدن، عجب چیزه خوبیه...! مثل breaking bad هالیوود میمونه!
فصل چهارمش هم نتقلیکس فردا منتشر میکنه smile043
دارم این سریالو میبینم فصل یکو تموم کردم ولی اومدم اینجا عکسی که گذاشتی همه چی رو لو داد. خدا سنگت کنه دختر smile169 smile025 smile023
اینا رو از این به بعد بزارید توی تگ spoil پلیز
Sad but true

نمایه کاربر
DARKENERGY

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

smile127 smile138

*

*

نمایه کاربر
DARKENERGY

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

تصویر
تصویر
خیلی خوبه این سریال، فصل آخرش هم همین یکی دو ماه پیش اومد.
بعضی سریالها یه کاراکترایی دارن که همیشه یادت میمونه و خیلی جذبش میشی مثل جیمی الکساندر توی این سریال، خیلی خوبه!

خیلی بده سریالی که چندسال هر هفته دنبالش میکردی تموم بشه خیلی بده! :?

*

*

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

سریال مسیحا رو کی دیده؟
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود