ایران میمون انداخت فضا!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Aryan_M

نام: آرین مخدومی

محل اقامت: مشهد

سپاس: 84

ایران میمون انداخت فضا!

پست توسط Aryan_M »

با شلام و تبریک به تمام ایرانی ها و فارسی زبانان جهان که ایران تونست یک میمون رو موفقیت آمیز بندازه فضا.
البته تو یک خبر خوندم که قبلا سال 90 یک میمون انداختند که یا میمون مرد یا موشک ترکید.
در هر صورت فکر می کنم از اون شکل موشکی که در میاد به نظرم این موشک سوخت جامد باید باشه و شتاب پروازش باید خیلی زیاد باشه.
میمونه حتما خیلی توانا بوده که شتابو تحمل کرده.
البته تو خبرا دیدم که می گفتن اون سوسک و کرم و لاکپشتی که فرستادند مردن.
حالا نگین سیاه نمایی می کنم خود کشواری پیشتاز در عرصه فضایی هم تعداد زیادی حیوونو تو موشکاشون کشتن. می تونین سرگذشتشونو بخونین.
تازه این پیشرفت ایران در صنایع فضایی خیلی هم تحسین بر انگیزه اونم تو این وضعیت تحریم و با این همه دشمن قصم خورده خارجی که با ما پدر کشتگی دارن.
البته خیلیا که به پیشرفت ایران حسودیشون می شه یا چشم دیدن پیشرفت ایرانو ندارن می گن معلوم نیست ایران صحیح و سالم میمون فرستاده باشه.
اتفاقا ما هم خیلی راحت می تونیم بگیم آمریکا به کره ماه نرفته و اصلا خیلی از سفرای فضایی ناسا و روسیه خالی بندیه. تازه براشون کلی هم دلیل آوردن.
منظورم اینه که ما مردمای عادی اونقدر اطلاعات عینی نداریم که سفرهای فضایی دولت ها رو تایید یا رد کنیم.

در هر صورت این که تکنولوژی ایران با سرعت در حال پیشرفته یک حقیقته و دشمنای قصم خورده ما از این موضوع نگرانن و هرچی ما بیشتر پیشرفت کنیم اونا بشتر حرس می خورن و بیشتر تحریم می کنن.

نمایه کاربر
alijohar

سپاس: 94

Re: ایران میمون انداخت فضا!

پست توسط alijohar »

با تکنولوژی عهد بوق روسی و چینی میمون انداختن هوا که هنر نیست
راست میگن یه آخوندک بندازن هوا تا شرق و غرب حیران بشن
اين جهان زندان و ما زندانيان
بر شكن زندان و خود را وا رهان

omid1360

نام: امید

سپاس: 7

پست توسط omid1360 »

اومدن سکوی نفتی نصب کنند سکو غرق شده اونوقت موشک میفرستن فضا بابا شما همین صنایع نفتی خودمون رو درست اداره بکنید فضا پیشکشتون

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

omid1360 نوشته شده:اومدن سکوی نفتی نصب کنند سکو غرق شده اونوقت موشک میفرستن فضا بابا شما همین صنایع نفتی خودمون رو درست اداره بکنید فضا پیشکشتون
والا

نمایه کاربر
amishtain

نام: AMIRFARHANG

سپاس: 112

پست توسط amishtain »

والا با اون سرعتی که موشک رفت بالا من فکر کردم میمون اون تو ترکید و کارش تموم شد ولی دیدم زنده ست....

نمایه کاربر
Aryan_M

پست توسط Aryan_M »

این تکنولوژی عهد بوقی که میگین هنوز هم تکنولوژی خیلی بالایه.
در این 50 سال بیشتر پیشرفت ها الکترونیکی بوده ولی روسها در زمان شوروی سابق چیزایی می ساختن که الان از ساختش عاجزن یا حد اقل هنوز هم در نوک قله تکنولوژی قرار دارد.
کلا تکنولوژی نظامی و هسته ای و فضایی همیشه نیم تا یک قرن جلو تر از چیزای دیگست.
روسها در دوران جنگ سرد 6-7 تا ایستگاه فضای فرستادن فضا و شاتل بوران و زیردریایی های قول آسا ساختن و آمریکا هم تمام این پروژه های شاتل کنونی رو در دوران جنگ سرد شروع به ساخت کرد و هواپیمای SR71 که سریع ترین و کارآمدترین موتور دنیا رو داره یعنی turbo ramjet در دوران جنگ سرد ساخته شد و همچنان در راس تکنولوژی قرار دارد. هواپیمای بمب افکن B2 آمریکایی نیز در دوران جنگ سرد ساخته شد. بزرگترین هواپیمای جهان یعنی آنتونوف AN255 در دوران جنگ سرد ساخته شد.
بزرگترین بمبهای هسته ای جهان که در راس تکنولوژی هستند نیز در دوران جنگ سرد ساخته شدند از جمله تراز ساخت شوروی.

چین در تکنولوژی کم از آمریکا و روسیه نیست. چین نیز در 60-70 سال پیش مثل ایران بود یعنی همچنان تحت تحدید توسط آمریکا و چینی ها تونستند از فشار های آمریکا سربلند بیرون بیان و تا امروز به این ابر قدرت نظامی و اقتصادی تبدیل بشن.

نمایه کاربر
Aryan_M

پست توسط Aryan_M »

سکوی نفت غرق شدن که ربطی به موشک نساختن نداره.
هر چیزی جای خودشو داره و هر کاری برای هدف خاصی انجام می شه نباید مفاهیم رو غاطی کرد.
این خیلی عادت بدیه که تو مردم ایران افتاده مثلا من می رم یک کار علمی می کنم همه به من می گن بشین درستو بخون نمرت 20 نشده می ری از این کارا می کنی...(همه از این چیزا می گن)
شما فکر می کنین مشکلات مهندسی در ساخت چیز های ساده تر در کشورای پیشرفته وجود ندارد؟ سخت در اشتباهید.
هر مشکلی جای حل خودشو داره.
مثلا آمریکایی میومدند می گفتن پروژه آپولو گرونه پولشو بدین کارخونه و چاه نفت و از این چیزا بسازن؟
می دونین همین پروژه های فضایی چه نقش قویی در اذهان عمومی و پیشرفت علمی یک کشور داره؟

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

amishtain نوشته شده:والا با اون سرعتی که موشک رفت بالا من فکر کردم میمون اون تو ترکید و کارش تموم شد ولی دیدم زنده ست....
خدمه شاتل موقع پرتاب نیرویی برابر 3 الی 4g بهشون وارد میشه. من موندم به اون بدبخت میمونه چقد بهش وارد شده smile001

نمایه کاربر
ostad eshgh

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 82

پست توسط ostad eshgh »

Aryan_M نوشته شده:این تکنولوژی عهد بوقی که میگین هنوز هم تکنولوژی خیلی بالایه.
در این 50 سال بیشتر پیشرفت ها الکترونیکی بوده ولی روسها در زمان شوروی سابق چیزایی می ساختن که الان از ساختش عاجزن یا حد اقل هنوز هم در نوک قله تکنولوژی قرار دارد.
کلا تکنولوژی نظامی و هسته ای و فضایی همیشه نیم تا یک قرن جلو تر از چیزای دیگست.
روسها در دوران جنگ سرد 6-7 تا ایستگاه فضای فرستادن فضا و شاتل بوران و زیردریایی های قول آسا ساختن و آمریکا هم تمام این پروژه های شاتل کنونی رو در دوران جنگ سرد شروع به ساخت کرد و هواپیمای SR71 که سریع ترین و کارآمدترین موتور دنیا رو داره یعنی turbo ramjet در دوران جنگ سرد ساخته شد و همچنان در راس تکنولوژی قرار دارد. هواپیمای بمب افکن B2 آمریکایی نیز در دوران جنگ سرد ساخته شد. بزرگترین هواپیمای جهان یعنی آنتونوف AN255 در دوران جنگ سرد ساخته شد.
بزرگترین بمبهای هسته ای جهان که در راس تکنولوژی هستند نیز در دوران جنگ سرد ساخته شدند از جمله تراز ساخت شوروی.

چین در تکنولوژی کم از آمریکا و روسیه نیست. چین نیز در 60-70 سال پیش مثل ایران بود یعنی همچنان تحت تحدید توسط آمریکا و چینی ها تونستند از فشار های آمریکا سربلند بیرون بیان و تا امروز به این ابر قدرت نظامی و اقتصادی تبدیل بشن.
smile072
just keep going

نمایه کاربر
Aryan_M

پست توسط Aryan_M »

من فیلمو نگاه کردم شتابش تخمین زدم حدود 3تا7 g باید باشه. البته در لحظه پرتاب.
پس خیلی نباید زیاد باشه.

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

Aryan_M نوشته شده:من فیلمو نگاه کردم شتابش تخمین زدم حدود 3تا7 g باید باشه. البته در لحظه پرتاب.
پس خیلی نباید زیاد باشه.
خب فیلمشو منم دیدم که اون سرعتی که موشک لحظه پرتاب داشت تقریبا برابر سرعت ایجکت کردن یه خلبان بود بابا.

فک کنم تقریبا 12g بهش وارد شده smile001

نمایه کاربر
Aryan_M

پست توسط Aryan_M »

درست می گی من اشتباه حساب کردم.
من اندازه موشکو 14 متر تخمین زدم با در نظر گرفتن اون کامیون کنار موشک و بر این اثاث تو ثانیه اول پرتاب حدودا 4 برابر ارتفاع موشک رفت بالا و با این تقریب که شروع واکنش سوختن نیاز به یکم زمان داره نتیجه گرفتم که شتاب باید بیشتر از 11g باشه. البته اندازه گیری زمانو بر اثاث ثانیه شمار فیلم در نظر گرفتم اگر زمان به جای 1 ثانیه 0.8 ثانیه باشه شتاب می شه حدودا 17g ولی اگر باشه 1.2 ثانیه می شه 7g.
پس شتاب حدودا بین 6تا18 g باید باشه. البته این شتاب پرتابه چون وقتی سرعت زیاد می شه اصطکاک شتابو کاهش می ده.
اون میمون حتما یک رازی تو بقاش هست.
فکر کنم یک کاری کردن خونش غلیظ بشه در اثر شتاب جابه جا نشه. یا این که بهش اونقدر آرام بخش دادن که فقط بتونه کلشو تکون بده. چون دیدم قبلا برای پرتاب حیوونا به فضا برای تحمل شتاب بیهوششون می کردن.یا این که نصف خون بدنشو تخلیه کردن!!! smile022
آخرین ویرایش توسط Aryan_M چهارشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ - ۲۰:۵۵, ویرایش شده کلا 1 بار

پروانه 5

سپاس: 10

پست توسط پروانه 5 »

بردیا2012 نوشته شده:نه زندس دیگه با از ما بهترون کار میکنه شایدم رفته حوضه علمیه درس طلبگی بخونه
یکی اون میره درس طلبگی بخونه یکی ....!

نمایه کاربر
کوه یخ

نام: iceberg

محل اقامت: ice field

سپاس: 36

تماس:

پست توسط کوه یخ »

یکی خواجه حافظ شیرازی
کوه یخم من که رو آب شدم شناور
داغ حوادث میکنه آبم سراسر

(ابی)
این آخرین باره من ازت میخوام برگردی به خونه//این آخرین باره من ازت میخوام عاقل شی دیوونه...
(ابی+این آخرین باره...)

*و صدای متلاشی شدن شیشه شادی در شب...(سهراب سپهری)

*داداش وقتی داری خالی میندی حرفه ای خالی ببند!!! ما رو خر فرض نکن!!!

ما که رسوای جهانیم//غم عالم به پشم

نمایه کاربر
moghini

نام: مقینی

پست توسط moghini »

آخه یکی حق داره متلک بندازه که خودش یه غلطی کرده باشه.
منو شما (منظورم همه ی سرکوفت زناست)که یه ارزن برای این کشور مفید نبودیم چی باید بگیم؟
بلی آنان که از این پیش بودند چنین بستند راه ترک و تازی

ازآن این داستان گفتم که امروز بدانی قدر و بر هیچش نبازی

*

به پای هر وجب خاکی ازین ملک چه بسیار است آن سرها که رفته

ز مستی بر سر هر قطعه زین خاک خدا داند چه افسرها که رفته

قفل شده