دانشگاه های جهان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
secolar

سپاس: 3

دانشگاه های جهان

پست توسط secolar »

من از همه ی بشر هایی که این مطلب می خونند یک سوالی داشتم اونم این بود که ایا این رتبه بندی هایی که در باره ی دانشگاه هابیرون می دن تا چه حد معتبرن وواقعا براساس سظح علمی دانشگاه هستند مثلا موسساتی مثلا نیوز ویک یا بومتریک به نظر من اصلا معتبر نیستن چون معیاراشون سطح علمی دانشگاه ها نیستند ازشما دوستان میخواستم که چند تا سایت این موسساتی روکه دانشگاه های جهان براساس سطح علمی وتعداد مقالات علمی منتشر شده از سوی دانشگاه درسال وملاک هایی ازاین قبیل رو معیار قرار می دهندرو معرفی کنید باتشکر فراوان.(secolar )

نمایه کاربر
arash.sepehri

تماس:

Re: دانشگاه های جهان

پست توسط arash.sepehri »

بله کاملاً با شما موافقم. من گزارشی توی NewsWeek در مورد دانشگاه شریف و مطلبی که در مورد هاروارد نوشته بود خوندم که بسیار جالبه!! پیشنهاد میکنم حتماً بخونید. همین مطلب تا حدودی بی اعتباری rating این موسسه رو ثابت میکنه.

هاروارد را فراموش کنيد، يکي از بهترين دانشگاه‌هاي جهان در مقطع ليسانس، در ايران است. اين عبارتي است که «افشين مولوي»، گزارش‌نويس هفته نامه آمريکايي نيوزويک، گزارش خود را با آن آغاز کرده‌است. افشين مولوي که گزارش‌هايي از او درباره مسائل ايران در واشنگتن‌پست و رويترز نيز منتشر شده‌است، در گزارشي که در شماره هفته آينده نيوزويک منتشر‌خواهد شد، (و هم‌اکنون بر روي سايت نيوزويک در دسترس است)، با تمجيد از جايگاه علمي برجسته دانشجويان ايراني به مسأله فرار نخبگان از ايران پرداخته و از آن به عنوان تراژدي نام برده‌است. آنچه در پي مي‌آيد، متن کامل اين گزارش است

...
http://rouznegar.blogfa.com/post-237.aspx
i dont know where i'm in ...

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

هرچند که من با رنکینگ (اونم کلّی‌ش و نه بر اساسِ رشته) مخالفم، امّا سایت‌های topuniversities.com و arwu.org رو متعادل‌تر می‌دونم (اوّلی رو بیشتر قبول دارم smile039 )، البته اطلاعاتی در زمینه‌ی مبنایِ رنکینگشون ندارم... اصولاً‌ هم به‌جز مصارفِ تبلیغاتی، استفاده‌ی جدیِ دیگه‌ای نمی‌تونه داشته باشه و مهم استادها و خودِ‌ دانشگاه و امکانات و امثالهم هست؛ البته از یه‌نظر هم به‌درد می‌خوره که دیدِ کلّی‌ای بهت می‌ده تا بتونی متناسب با رزومه‌ی خودت دانشگاه انتخاب کنی یا هم با دانشگاه‌هایِ جدید آشنا شی.
+ این لینک رو هم بخونی بد نیست:
http://www.applyabroad.org/forum/showth ... 8%AA%D8%9F

نمایه کاربر
secolar

پست توسط secolar »

من با جواب این دوستم موافقم ولی نه با دلیلش چون اقای مولوی توی news week به مساله ی فرار مغزها پرداخته وبه نظر من ما توی دانشگاه های ایران از نظر استاد ودانشجوی خوب کم نداریم ودلیلشم اینه که شما مثلا اگه بری توی سایت دانشگاه صنعتی شریف میبینی اکثر استادها مدارکشون ازدانشگاه های سظح بالای کشورهای پیشرفته گرفتن وخیلی هاشونم هم زمان توی همون کشوری که مدرکشونو گرفتن دارن درس میدن ودلیلم واسه دانشجوها همونیه اقای مولوی توی news week گفتن چون ایشون حرف از یک امار زدن ومسلما نشریه پرفروش وتیراژی مثل news week امار دروغ مثل بعضی از مقامات ما نمی ده ودلیل دیگرش این هست که شما اگه برین امار ببینید ایرانیهای مشغول به تحصیل در دانشگاه های امریکا بیشترین تعداد دانشجوهای خارجی در کشور امریکا هستند واینکه ایران در رتبه بندی فرار مغزها در جهان درسال2011 مقام اول کسب کرده وبه قول یکی از مقامات دانشگاه صنعتی شریف اگه دانشگاه های بالای جدول هم بیاوریم داخل ایران با این امکانات بعد از یکسال حداقل500رتبه سقوط میکنه نمی شه که باکل جهان قطع ارتباط کنیم بعد انتطار داشته باشیم خودمون تو رده های بالای جدول ببینیم علم امروزه مساویه با ارتباطات.ثانیا دلیل من برای بی اعتبار خوندن رده بندی news weekمعیار هایی هست که رده بندی شو براساس همون تنظیم کردن که زیاد به مقالات علمی تولید شده ازطرف دانشگاه ومعیار های علمی دیگه( البته به نظر من توجه نکرده) البته باید متوجه این نکته باشیم که نشریه news week هرساله بالای رده بندی که منتشر میکنه معیار هایی رو که مورد ملاک قرار داده رو می زنه تا خوانندگان هم از معیار های رده بندی مطلع باشند.در هرصورت از پاسخ شما سپاسگزارم.(secolar)

نمایه کاربر
DYNT70

سپاس: 13

پست توسط DYNT70 »

چرا رتبه ی دانشگاه تهران از شریف بهتره ولی شرایط قبولی تو شریف سخت تره؟

نمایه کاربر
omid h

محل اقامت: كرج

سپاس: 4

تماس:

پست توسط omid h »

چون دانشگاه شریف فقط رشته های مهندسی داره
ضمنا توی این همه سال تنها 33 هزار فارغ التحصیل داشته
البته هم اکنون سالانه 2000 نفر فارغ التحصیل داره و فکر کنم حدود 1200 نفر هم در مقطع کارشناسی جذب می کنه
دو تا از مهم ترین دلایلش همینه(البته به نظر من)

نمایه کاربر
vinie

پست توسط vinie »

طبق اخرین رنکینگ جهانی که انجام شده 5 دانشگاه ها برتر دنیا به ترتیب زیر هستش.
1-University of Cambridge
2-Harvard University
3-Yale University
4-UCL (University College London)
5-Massachusetts Institute of Technology (MIT)

منبعش هم:
http://www.topuniversities.com/university-rankings

البته اگر رنکینگ رو به صورت تخصصی تر می خوای :
http://www.timeshighereducation.co.uk/w ... y-rankings

و در مورد دانشگاه های ایران هم باوجود بعضی استادان و دانشجویان عالی ،می بینید که هیچ اعتباری نداره حتی در بهترین دانشگاه های اسیا.
کاوه ی آهنگر می گوید

با نگاهی گویا

با لبانی خاموش:

« قصر ضحاک هنوز آباد است

تو به ویرانی این کاخ بکوش »

حمید مصدق

kimiya...kh

نام: کیمیا

محل اقامت: همدان

سپاس: 10

تماس: