شما به فال حافظ اعتقاد دارین؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

Re: اعتقاد دارین؟

پست توسط hhamid »

مهرداد پرويز نوشته شده: اما اگر این رویداد برای خودم رخ دهد مرا به فکر فرو میبرد! به نظر من گاهی فکر کردن زیاد به چیزی ممکن باعث رخ دادن آن گردد.
چرا؟
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

na.iz نوشته شده:سلام.... شما به فال حافظ اعتقاد دارین؟؟؟؟ یا هر چیزی مثله اون!!! من که اعتقاد ندارم یعنی نداشتم ..ولی از شب یلدا به این ور 3بار برای من دیگران فال گرفتن و منم از کنجکاوی فالی که در می اومد 2 بار دیگه به صورت اینترنتی گرفتم و هر 5 بار همون شعر در اومد smile048 ..حافظ فکر کنم 499 تا شعر توی دیوانش داشته باشه که حالا فرض می کنیم 500 تا باشه یعنی به عبارتی احتمال اومدن یه شعر خاص در یک بار میشه 500/1 حالا توی 5 بار می شه5^ (500/1) اگه از نظر قوانین احتمال درست حساب کرده باشم...اگر این طور باشه که نصفه عمرم بر فناست.....حالا می خواستم نظر شما رو بدونم ..البته احتمال افتادنه این اتفاق صفر نیست با این حال برای من جالب بود...
دوست عزیز و گرامی مسئله ی شما برای بنده بسیار عجیب بود ولی در کل بنده با توجه به اینکه بسیار معتقد به دانش و علم هستم امّا فال حافظ را بسیار می پذیرم زیرا سرشار از معارف عمیق است و به همین سبب در اکثر موارد برای بنده بسیار درست در آمده!
الا یا ایّها السّاقی ادرکساً و ناولــــــها ....................... که عشق آسان نمود اوّل ولی افتاد مشکل ها
به بوی نافه ای آخر صبازان طره بگشاید ....................... ز تاب جعد مشکینش چه خون افتاده در دلها

ارادتمند شما سینا.ج ( smile072 )
( smile133 )
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
مهرداد پرويز

سپاس: 5

تماس:

پست توسط مهرداد پرويز »

na.iz نوشته شده:
مهرداد پرويز نوشته شده:اگرچه نمی توان به این مسائل با دیده یقین نگاه کرد و فعلا هیچ راهی هم برای اثباتش نیست اما در جهان چیزهایی رخ میدهد که نه میتوان با خطکش اندازه گرفت و نه شمارش کرد و نه...
در کل می توان گفت در این مورد به هر حال از دیدگاه من که خارج گود ایستاده ام و نظاره گری با ژست منطق گرایی مطلق و خرد ورزی ناب و آخر آخر عقل و علم و دانش و.....هستم!!! ؛ به هر صورت این صرفا یک اتفاق بوده که رخ داده که احتمالات هم میگوید غیر ممکن نیست. اما اگر این رویداد برای خودم رخ دهد مرا به فکر فرو میبرد!
به نظر من گاهی فکر کردن زیاد به چیزی ممکن باعث رخ دادن آن گردد.
پس شما اعتقاد دارین...بالاخره یکی پیدا شد...به هر حال از همه کسانی که نظر دادن ممنون..من که کلا دیگه طرف جناب حافظ حالا حالا ها نمی رم.بازم ممنون smile072 smile072
نه خیر بنده نگفتم که به فال حافظ معتقدم ( و اصولا به تفال)
اما معتقدم که هنوز چیزهای بسیاری در دنیاست که به عرصه فیزیک قدم نگذاشته اند و برای ما هنوز متافیزیک اند.
بسیاری از اعتقادات ما همانند حکایت آفرینش کائنات است:"هیچکس حضور نداشت...هیچ کس شاهد هیچ چیز نبود...
با این حال عجیب است که همه می دانند چه وقایعی روی داد!!!"
(خوزه ساراماگو)

نمایه کاربر
مهرداد پرويز

تماس:

پست توسط مهرداد پرويز »

hhamid نوشته شده:
مهرداد پرويز نوشته شده: اما اگر این رویداد برای خودم رخ دهد مرا به فکر فرو میبرد! به نظر من گاهی فکر کردن زیاد به چیزی ممکن باعث رخ دادن آن گردد.
چرا؟
اینکه اگر این رویداد برای خودم رخ دهد و به فکر فرو روم فکر نمی کنم زیاد سوال برانگیز باشد چون به هر حال عجیب می نماید.
اما اینکه فکر کردن زیاد به چیزی باعث رخ دادنش می شود صرفا یک نظریه شهودی است و البته این موضوع فقط نظر من نیست و مدتهاست که ذهن خیلی ها را به خود مشغول کرده. حتما فیلم معروف "راز " را دیده اید.
بسیاری از اعتقادات ما همانند حکایت آفرینش کائنات است:"هیچکس حضور نداشت...هیچ کس شاهد هیچ چیز نبود...
(خوزه ساراماگو)

نمایه کاربر
Don Bardiya

سپاس: 2

تماس:

پست توسط Don Bardiya »

خاصیت شعر حافظ اینه که بیتاش انسجام معنایی ندارنو شیخ از درو دیوارو زمینو هوا هر چی دم دستش بوده تو شعراش می گفته تا طیف مخاطباش گسترده بشنو همه با خوندنش خویشتن پنداری کنن . البته این طور چند لایه شعر گفتن کار هرکسی نیست و الحق و الانصاف یکپارچه کردن مضامین بی ربط ( یا کم ربط) فقط کار شاعر رندی چون حافظه .
I don't ever want god to hear our screams and mistake them for prayers

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

مهرداد پرويز نوشته شده:
hhamid نوشته شده:
چرا؟
اینکه اگر این رویداد برای خودم رخ دهد و به فکر فرو روم فکر نمی کنم زیاد سوال برانگیز باشد چون به هر حال عجیب می نماید.
اما اینکه فکر کردن زیاد به چیزی باعث رخ دادنش می شود صرفا یک نظریه شهودی است و البته این موضوع فقط نظر من نیست و مدتهاست که ذهن خیلی ها را به خود مشغول کرده. حتما فیلم معروف "راز " را دیده اید.
این نظر شهودی و راز و ... بسیار بی منطق است .
http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.ph ... &sk=t&sd=a

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
na.iz

پست توسط na.iz »

Sinasuperman نوشته شده:
na.iz نوشته شده:سلام.... شما به فال حافظ اعتقاد دارین؟؟؟؟ یا هر چیزی مثله اون!!! من که اعتقاد ندارم یعنی نداشتم ..ولی از شب یلدا به این ور 3بار برای من دیگران فال گرفتن و منم از کنجکاوی فالی که در می اومد 2 بار دیگه به صورت اینترنتی گرفتم و هر 5 بار همون شعر در اومد smile048 ..حافظ فکر کنم 499 تا شعر توی دیوانش داشته باشه که حالا فرض می کنیم 500 تا باشه یعنی به عبارتی احتمال اومدن یه شعر خاص در یک بار میشه 500/1 حالا توی 5 بار می شه5^ (500/1) اگه از نظر قوانین احتمال درست حساب کرده باشم...اگر این طور باشه که نصفه عمرم بر فناست.....حالا می خواستم نظر شما رو بدونم ..البته احتمال افتادنه این اتفاق صفر نیست با این حال برای من جالب بود...
دوست عزیز و گرامی مسئله ی شما برای بنده بسیار عجیب بود ولی در کل بنده با توجه به اینکه بسیار معتقد به دانش و علم هستم امّا فال حافظ را بسیار می پذیرم زیرا سرشار از معارف عمیق است و به همین سبب در اکثر موارد برای بنده بسیار درست در آمده!
الا یا ایّها السّاقی ادرکساً و ناولــــــها ....................... که عشق آسان نمود اوّل ولی افتاد مشکل ها
به بوی نافه ای آخر صبازان طره بگشاید ....................... ز تاب جعد مشکینش چه خون افتاده در دلها

ارادتمند شما سینا.ج ( smile072 )
( smile133 )
ممنون از نظرتون
مهرداد پرويز نوشته شده:
na.iz نوشته شده:
مهرداد پرويز نوشته شده:اگرچه نمی توان به این مسائل با دیده یقین نگاه کرد و فعلا هیچ راهی هم برای اثباتش نیست اما در جهان چیزهایی رخ میدهد که نه میتوان با خطکش اندازه گرفت و نه شمارش کرد و نه...
در کل می توان گفت در این مورد به هر حال از دیدگاه من که خارج گود ایستاده ام و نظاره گری با ژست منطق گرایی مطلق و خرد ورزی ناب و آخر آخر عقل و علم و دانش و.....هستم!!! ؛ به هر صورت این صرفا یک اتفاق بوده که رخ داده که احتمالات هم میگوید غیر ممکن نیست. اما اگر این رویداد برای خودم رخ دهد مرا به فکر فرو میبرد!
پس شما اعتقاد دارین...بالاخره یکی پیدا شد...به هر حال از همه کسانی که نظر دادن ممنون..من که کلا دیگه طرف جناب حافظ حالا حالا ها نمی رم.بازم ممنون smile072 smile072
اما معتقدم که هنوز چیزهای بسیاری در دنیاست که به عرصه فیزیک قدم نگذاشته اند و برای ما هنوز متافیزیک اند.
من یه چیزی رو نفهمیدم مگه می شه هم معتقد بود هم نه یا مگه می شه حالت میانه وجود داشته باشه؟ شما می گید اگه برام اتفاق می افتاد به فکر فرو میرفتم وبعد می گید معتقد نیستید smile024 smile024 چه طوری؟
من نمی دانم
که چرا می گویند: اسب حیوان نجیبی است ، کبوتر زیباست.
و چرا در قفس هیچکسی کرکس نیست.
گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد.
چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.
واژه ها را باید شست .
واژه باید خود باد، واژه باید خود باران باشد.
چترها را باید بست.
زیر باران باید رفت.

نمایه کاربر
na.iz

پست توسط na.iz »

جناب DON BARDIAاین عکسی که شما گذاشتید خیلی بامزست smile039 اگه نمی گفتم عقده می شد smile039 smile039 smile038 smile038 smile001 smile001
من نمی دانم
که چرا می گویند: اسب حیوان نجیبی است ، کبوتر زیباست.
و چرا در قفس هیچکسی کرکس نیست.
گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد.
چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.
واژه ها را باید شست .
واژه باید خود باد، واژه باید خود باران باشد.
چترها را باید بست.
زیر باران باید رفت.

نمایه کاربر
مهرداد پرويز

تماس:

پست توسط مهرداد پرويز »

hhamid نوشته شده:
مهرداد پرويز نوشته شده:
hhamid نوشته شده:
چرا؟
این نظر شهودی و راز و ... بسیار بی منطق است .
http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.ph ... &sk=t&sd=a
شاید! اما اگر واقعی بود چه؟
منظورم این است که ممکن است ما از چیزی خوشمان نیاید یا به نظر ما نشدنی و مسخره باشد اما دلیل نمی شود که واقعا نشود!
(خوزه ساراماگو)

نمایه کاربر
emobin*

محل اقامت: قائمشهر

تماس:

پست توسط emobin* »

دیوان حافظ به جای خود
دیوانی پر از معارفی عمیق که آدم رو به فکر فرو میبره!!

اما راجع به فال
نقل قول از استاد دانشگاه:
«ابیاتی که حافظ در یک غزل خود به کار می برد به گونه ایست که مفاهیم وسیعی را در بر می گیرد و هر فرد با توجه به شرایط روحی که دارد از آن برداشتی می کند . توجه داشته باشید این برداشت توسط قسمت منطقی ذهن(سمت چپ) صورت نمی گیرد .. بلکه تمام آن به سمت راست مغز یعنی ضمیر ناخوداگاه انسان باز می گردد و در لحظه تصمیم درستی است. »
اما این فال هایی که زیر نویس فارسی داره --مثلا روز ها بر شما به خوبی می گذرد و منتظر خبر خوشی باشید-- smile058 smile058 smile058

اما مسئله ی آخر
قانون جذب و مسائلی که در فیلم راز بحث شده حقیقت محضه چون تجربیات و شهودات بیرونی و قابل لمس داره. دوستان توجه کنید که
چیزی را که هنوز علم به حقیقت آن پی نبرده،، و در پی آن ، این مسئله از منطق شما بیرون است و چون شما آن را درک نمی کنید نمی تواند دلیل بر نبود آن باشد. مگر آنکه باز از طریق علم خلاف آن را ثابت کنید. می توانید به گذشته ی تاریخ نگاه کنید که چه مسائل کفر آمیزی در زمان وقت اکنون به مسئله ی پیش پا افتاده ای تبدیل شده و مردمان آن زمان نادان.....

چیزی رو که من روزی اون رو افسانه می دونستم غلبه بر جاذبه ی زمین:::: http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=23220
اگر مهر می ورزید نگویید خدا در قلب من است.بلکه آزادانه بگویید من در قلب خدا هستم

........
.....
..
.

نمایه کاربر
مهرداد پرويز

تماس:

پست توسط مهرداد پرويز »

na.iz نوشته شده:
مهرداد پرويز نوشته شده:
na.iz نوشته شده:
من یه چیزی رو نفهمیدم مگه می شه هم معتقد بود هم نه یا مگه می شه حالت میانه وجود داشته باشه؟ شما می گید اگه برام اتفاق می افتاد به فکر فرو میرفتم وبعد می گید معتقد نیستید smile024 smile024 چه طوری؟
بگذارید مثالی بزنم:
اگر در یک دادگاه متهمی را ( مثلا متهم به کلاهبرداری) در برابر قاضی قرار دهند و بعضی از شواهد نشان دهنده مجرم بودن متهم و بعضی شواهد هم نشان دهنده بی گناهی متهم باشند به نظر شما قاضی باید چه کند؟
داور عادل در اینجا حکمی نمی دهد و به تحقیقات بی طرفانه ادامه می دهد تا مطمئن شود کدام طرف قضیه درست است و نمی تواند مثلا بگوید:" من اعتقاد دارم متهم ، مجرم است . پس مجازاتش کنید!!!" در اینجا بحث بر سر اعتقاد و بی اعتقادی از سر توهمات و خیالپردازی نیست؛ باید یقین حاصل شود.
(خوزه ساراماگو)

نمایه کاربر
Nazgol

محل اقامت: شیراز

تماس:

پست توسط Nazgol »

Don Bardiya نوشته شده:خاصیت شعر حافظ اینه که بیتاش انسجام معنایی ندارنو شیخ از درو دیوارو زمینو هوا هر چی دم دستش بوده تو شعراش می گفته تا طیف مخاطباش گسترده بشنو همه با خوندنش خویشتن پنداری کنن . البته این طور چند لایه شعر گفتن کار هرکسی نیست و الحق و الانصاف یکپارچه کردن مضامین بی ربط ( یا کم ربط) فقط کار شاعر رندی چون حافظه .
smile097 smile097 شما که هر چی از دهنت در اومده بار حافظ کردین

به فال حافظ اعتقاد ندارم اما واسه شعر حافظ احترام خاصی قائلم و اینجوری هم که شما میگید چرت و پرت به هم نبافته smile097
silent lips may avoid many problems,
but smiling lips may solve many problems.
so always have a smile on youe face in the beautiful journey called life :-)

نمایه کاربر
Don Bardiya

تماس:

پست توسط Don Bardiya »

Nazgol نوشته شده:
Don Bardiya نوشته شده:خاصیت شعر حافظ اینه که بیتاش انسجام معنایی ندارنو شیخ از درو دیوارو زمینو هوا هر چی دم دستش بوده تو شعراش می گفته تا طیف مخاطباش گسترده بشنو همه با خوندنش خویشتن پنداری کنن . البته این طور چند لایه شعر گفتن کار هرکسی نیست و الحق و الانصاف یکپارچه کردن مضامین بی ربط ( یا کم ربط) فقط کار شاعر رندی چون حافظه .
smile097 smile097 شما که هر چی از دهنت در اومده بار حافظ کردین

به فال حافظ اعتقاد ندارم اما واسه شعر حافظ احترام خاصی قائلم و اینجوری هم که شما میگید چرت و پرت به هم نبافته smile097
من گفتم چرتو پرت گفته smile024

na.iz نوشته شده:جناب DON BARDIAاین عکسی که شما گذاشتید خیلی بامزست smile039 اگه نمی گفتم عقده می شد smile039 smile039 smile038 smile038 smile001 smile001
smile072
I don't ever want god to hear our screams and mistake them for prayers

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

emobin* نوشته شده:قانون جذب و مسائلی که در فیلم راز بحث شده حقیقت محضه چون تجربیات و شهودات بیرونی و قابل لمس داره
شهود یا عدم شهود دلیل بر اثبات و رد یک موضوع نیست.
اگر توانستید نتایج آزمایش را بنابر فرضیه ای منطقی توجیه کنید، فرضیه اثبات می شود نه بر پایه ی روایت و مشاهدات و احساسات و ...
emobin* نوشته شده: دوستان توجه کنید که چیزی را که هنوز علم به حقیقت آن پی نبرده،، و در پی آن ، این مسئله از منطق شما بیرون است و چون شما آن را درک نمی کنید نمی تواند دلیل بر نبود آن باشد
دلیل بر بودن آن هم نیست.من به شما می گویم موجودی در این اتاق حضور دارد که علم و منطقی آنرا درک نمی کند ولی من احساس می کنم که حقیقتا وجود دارد.
جالب اینجاست که شما احساس و تجربه و مشاهده را قابل انحراف یا خطا یا دچار توهم شدن نمی دانید.
emobin* نوشته شده:مگر آنکه باز از طریق علم خلاف آن را ثابت کنید.
شما که مدعی وجود این قانون هستید باید آنرا اثبات کنید. من هم می توانم به شیوه ای قانون جذب را رد کنم و به مخالفان بگویم که درک آن از عقل و منطق و علم شما بر نمی آید.
emobin* نوشته شده:می توانید به گذشته ی تاریخ نگاه کنید که چه مسائل کفر آمیزی در زمان وقت اکنون به مسئله ی پیش پا افتاده ای تبدیل شده
ما اینجا از کفر آمیز بودن سخن نمی گوییم بلکه از بی منطق بودن سخن می گوییم.ثانیا اشتباه گذشتگان دلیل بر اشتباه ما نیست
اگر نقد یا نقضی بر این گفته ها دارید بیاورید.
emobin* نوشته شده:چیزی رو که من روزی اون رو افسانه می دونستم غلبه بر جاذبه ی زمین
چرا افسانه می دانستید؟
مگر تا آن زمان پرنده ای در حال پرواز ندیده بودید.
درضمن این قیاس مع الفارق است چون با پدیده ای ناشناخته سروکار داریم نه با مجموعه ای از نتیجه گیری های بیربط با مشاهدات .

با تشکر
پیر خرفت smile072 Hhamid

نمایه کاربر
1300144

سپاس: 79

پست توسط 1300144 »

na.iz نوشته شده: لطفا شعری که در می آد رو بنویسین..ممنون می شم
گل در بر و می در کف ومعشوق به کام است
سلطان جهانم به چنین روز غلام است
گو شمع بیارید در این جمع که امشب
در مجلس ما ماه رخ دوست تمام است
.....
..... .
زندگی تو پر از پیروزی و موفقیت میشود.به قدری نعمت تو زیاد میشود که دیگر از همه چیز بی نیاز میشوی.خبرهای خوشی به دستت میرسد.آسوده باش که تا آخر عمر خوشبختی از آن تو میباشد
این اولین فال من بود.من کاملا (100%)بهش اعتقاد دارم smile051
ولی من نیت کرده بودم که یه راهی برام مشخص شه که به کسی که دوست دارم برسم.آخه این روزا واقعا فکرمو مشغول کرده و آرامشمو کاملا از دست دادم.نمیدونم چرا اینطوری شدم؟واسه همین یه بار دیگه فال گرفتم حافظم خیلی صریح گفت مشورت با افراد خردمند تو رو از این مشکل خلاص میکنه.ولی من با کدوم خردمند درباره این موضوع که از دید خودم مسخره ست ولی داره روانیم میکنه حرف بزنم؟اگه کسی میتونه کمکم کنه لطفا این کارو بکنه smile072
گرم بیایی و پرسی چه بردی اندر خاک؟ .................... ز خاک نعره برآرم که آرزوی تو را

ارسال پست