ستاد انتخاب رشته هوپا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Don Bardiya

محل اقامت: تهران

سپاس: 2

تماس:

Re: ستاد انتخاب رشته هوپا

پست توسط Don Bardiya »

چند وقت پیش بیشتر استادای تاپ دانشگاههای دولتی رو بازنشسته کردن smile012 الان آزاد تهران مرکزش شرف داره به تموم دانشگاهها .
I don't ever want god to hear our screams and mistake them for prayers

نمایه کاربر
Legionnaire

سپاس: 15

تماس:

پست توسط Legionnaire »

كوير نوشته شده:ولی این نکته که اگه روزانه قبول بشی و نری سال بعد از دادن کنکور محرومی توی خود دفترچه اومده....
سلام خوب يه سوال اگه يه رشته اي رو قبول بشي و بخواي نري ميشه كه بري ثبت نام كني و بعد از يه مدت انصراف بدي
يا كلا چه راه حلي براي اين مسئله هست كه يه رشته اي رو انتخاب كردي و توي اون رشته پذيرفته شدي اسمت اومده ولي بخواي نري و براي كنكور بعدي كنكور بدي smile033
ممنون

نمایه کاربر
كوير

محل اقامت: ساری

سپاس: 35

تماس:

پست توسط كوير »

Legionnaire نوشته شده:
كوير نوشته شده:ولی این نکته که اگه روزانه قبول بشی و نری سال بعد از دادن کنکور محرومی توی خود دفترچه اومده....
سلام خوب يه سوال اگه يه رشته اي رو قبول بشي و بخواي نري ميشه كه بري ثبت نام كني و بعد از يه مدت انصراف بدي
يا كلا چه راه حلي براي اين مسئله هست كه يه رشته اي رو انتخاب كردي و توي اون رشته پذيرفته شدي اسمت اومده ولي بخواي نري و براي كنكور بعدي كنكور بدي smile033
ممنون
سلام...
من در این مورد نمیدونم...ولی فکر نمیکنم شرایط به این راحتی ها باشه....
من توی گوگکل یه سرچ در مورد شرایط انصراف کردم.... اینو میگه:
ترک تحصیل بدون کسب اجازه از مرکز محل تحصیل انصراف از تحصیل محسوب می شود و دانشجوی منصرف از تحصیل حق ادامه تحصیل ندارد.

در موارد استثنایی که دانشجو ترک تحصیل خود را موجه می داند باید دلائل آن را حد اکثر تا زمان ثبت نام نیم سال تحصیلی بعد به مرکز محل تحصیل خود ارائه دهد در صورت تایید موجه بودن ترک تحصیل توسط شورای آموزشی مرکز آن نیمسال تحصیلی که دانشجو بدون اطلاع ترک تحصیل کرده است باپرداخت شهریه ثابت جزو مرخصی تحصیلی وی محسوب می شود.
ماده 35:

ترك تحصيل بدون كسب اجازه از دانشكده محل تحصيل ، انصراف از تحصيل محسوب مي شود و دانشجوي منصرف از تحصيل ، حق ادامه تحصيل ندارد.

تبصره:

در موارد استثنايي ، كه دانشجو ترك تحصيل خود را موجه مي داند ، بايد دلايل خود را حداقل يك ماه قبل از پايان همان نيمسال به دانشگاه ارائه دهد.

در صورت تأييد موجه بودن ترك تحصيل توسط دانشگاه، آن نيمسال جزو مرخصي تحصيلي دانشجو محسوب مي شود.

ماده 36:

دانشجويي كه بخواهد از تحصيل منصرف شود، بايد ردخوسات انصراف خود را شخصا به اداره آموزش دانشگاه تسليم نمايد. اين دانشجو مجاز است فقط براي يك بار در فاصله يك ماه از تاريخ درخواست ، تقاضاي انصراف خود را پس بگيرد. پس از انقضاي اين مهلت ، حكم انصراف از تحصيل وي صادر مي شود و دانشجو پس از آن ، حق ادامه تحصيل در آن دوره را ندارد.

تبصره 1:

دانشجوي منصرف از تحصيل موظف است به كليه تعهداتي كه در دوران تحصيل سپرده است، عمل كند.

تبصره 2:

تحصيل مجدد دانشجوي منصرف از تحصيل موكول به شركت و قبولي در آزمون سراسري بر اساس ضوابط مربوط است.
پس فکر کنم برای اینکه انصراف از تحصیلت موجه باشه باید یک دلیل موجه هم بیاری....
ولی یک سوال.... مگه تو اگه رشته ای که میخوای دوره ی روزانه جایی که میخوای ( حتماً میخواستی که انتخاب کردی...اونم روزانه! ) قبول بشی امکان داره اصلاً نری؟؟؟

smile072
تو هم یک روز بزرگ میشی میری تا شهر رویاها
به یاد خونه میافتی چشات میشه مثل دریا
به یاد امشب و هر شب که من ویرون و آواره
نشستم تا سحر بیدار به پای تو و گهواره

نمایه کاربر
termeh

سپاس: 3

پست توسط termeh »

Legionnaire نوشته شده:
ممنون
نمي دونم بزار امشب از بابام ميپرسم
نسل من و تو نسلی بود که یواشکی بوسید ، نوشید ، خندید ، حرف زد ، فکر کرد ، اعتراض کرد ، گریه کرد ، آرزو کرد ، دعا کرد ، درد و دل کرد ، انتخاب کرد ، عاشق شد

به سلامتی " یــواشــکــی " که اگه نبود ، نسل من و تو منقرض میشد

نمایه کاربر
Don Bardiya

تماس:

پست توسط Don Bardiya »

_ اگه من طراحی صنعتی نیمه متمرکز قبول بشم دیگه سراغ رشته های متمرکز پایینیم نمیرن ؟
_ میگن پارسال گفته بودن نیمه هاتون رو اول بزنید امسالم اینطوریه ؟
_ برای هر رشته نیمه متمرکز یه کد دادن برای چندتا دانشگاه میگن تو انتخاب رشته مجدد باید دانشگاه رو انتخاب کرد ؟ اگه تو انتخاب رشته مجدد قبول نشم می رن سراغ انتخابای اولیم که بعد از اون نمیه متمرکزه بوده ؟

دفترچه رو خوندم چیزی دستگیرم نشد . هر کی یه چیز میگه . خواهشا جواب بدید smile054 smile054 smile054

نمایه کاربر
goddess

سپاس: 37

پست توسط goddess »

Don Bardiya نوشته شده:_ اگه من طراحی صنعتی نیمه متمرکز قبول بشم دیگه سراغ رشته های متمرکز پایینیم نمیرن ؟
_ برای هر رشته نیمه متمرکز یه کد دادن برای چندتا دانشگاه میگن تو انتخاب رشته مجدد باید دانشگاه رو انتخاب کرد ؟ اگه تو انتخاب رشته مجدد قبول نشم می رن سراغ انتخابای اولیم که بعد از اون نمیه متمرکزه بوده ؟

دفترچه رو خوندم چیزی دستگیرم نشد . هر کی یه چیز میگه . خواهشا جواب بدید

سلام

اول باید ببینی کدوم از رشته ها برات اولویت داره

مثلا نیمه مترکز می خوای یا متمرکز (بیشتر )

چون اگه هر دوتاش قبول شدی و برای مصاحبه نیمه متمرکز هم رفتی قبول شدی اون وقت اگه تا قبل بهمن داشتی همون متمرکزه رو می خوندی باید بی خیالش شی و مجبورا نیمه مترکز رو بخونی

ولی فک کنم اگه مصاحبه اش قبول نشدی بتونی ادامه رشته متمرکز بخونی ..می پرسم حالا

نمایه کاربر
Don Bardiya

تماس:

پست توسط Don Bardiya »

keplero1 نوشته شده:سلام
چون اگه هر دوتاش قبول شدی و برای مصاحبه نیمه متمرکز هم رفتی قبول شدی اون وقت اگه تا قبل بهمن داشتی همون متمرکزه رو می خوندی باید بی خیالش شی و مجبورا نیمه مترکز رو بخونی
مرسی smile072

نمایه کاربر
بنيادي

سپاس: 1

تماس:

پست توسط بنيادي »

keplero1 نوشته شده:
Don Bardiya نوشته شده:_ اگه من طراحی صنعتی نیمه متمرکز قبول بشم دیگه سراغ رشته های متمرکز پایینیم نمیرن ؟

دفترچه رو خوندم چیزی دستگیرم نشد . هر کی یه چیز میگه . خواهشا جواب بدید

سلام

بله حق با شماس اگه مصاحبه اش قبول نشدی میتونی ادامه رشته متمرکز بخونی smile072

نمایه کاربر
goddess

پست توسط goddess »

بعد یه چیز دیگه :

شما برای انتخاب نیمه متمرکز یه محدودیت دیگه هم دارید ه فقط 2 تا می تونید ازش انتخاب رشته کنید و اون هم که من از مشاور شنیدم این بود که
نیمه مترکز ها اگه می خوای بزنی باید انتخاب اولت باشه اگه انتخاب های اولت نمیه متمرکز نباشه و بعد تو از نیمه مترکز انتخاب رشته کنی

انتخاب سوخته محسوب می شه ودیگه سامانه انتخاب رشته برات نمی خونه !!!!

می گم بچه ها شرایط خوابگاه /تعهد ندادن / به جدید الورود خوابگاه ندادن چطوری می شه بهش تکیه کرد ............؟؟/

واقعا کسی مثل من که اگه بعد از قطب خودم بخوام ایلام یا سنندج .ایم چیزا بزنم بهم خوابگاه نمی دن >>>؟؟؟؟؟؟؟؟

این جوری من انتخابهام به 40 هم نمی رسه چیکار کنم ؟؟؟//

نمایه کاربر
Don Bardiya

تماس:

پست توسط Don Bardiya »

keplero1 نوشته شده: نیمه مترکز ها اگه می خوای بزنی باید انتخاب اولت باشه اگه انتخاب های اولت نمیه متمرکز نباشه و بعد تو از نیمه مترکز انتخاب رشته کنی
انتخاب سوخته محسوب می شه ودیگه سامانه انتخاب رشته برات نمی خونه !!!!
مرسی ولی دیگه انتخاب رشته کردمو و احتمالا سوخته شد رفت . امیدوارم بقیه این اشتباهو نکنن smile079

نمایه کاربر
بنيادي

تماس:

پست توسط بنيادي »

از این حرفا زیاده ولی 80 درصد مواقع خوابگاه تعلق می گیره

اونا به فکر مسائل بعدشن که اینو میگن

البته اگه وزارت علوم همینطوری ادامه بده کار به اونجا هم می رسه...

ولی واسه دانشجوها همیشه خوابگاه هست

نهایتش خونه است دیگه اگه خوابگاه خودگردان نشد.

نمایه کاربر
cms560

سپاس: 3

پست توسط cms560 »

keplero1 نوشته شده:

این جوری من انتخابهام به 40 هم نمی رسه چیکار کنم ؟؟؟//
واي چه مصيبتي!!! smile034

خب نرسه مگه چي ميشه؟ من زمان خودم 7 تا انتخاب كردم (با رتبه 4 رقمي) گفتم شد كه شد، نشد هم كه بايد بشه و الحمدلله شد. (معاف از سربازي هم نبودم و نيستم)

براي تمام عزيزان انتخاب رشته اي آرزوي موفقيت دارم و توصيه مي كنم اگه وارد دانشگاه شديد درس بخوانيد "اما" به فرصت هاي جانبي دانشگاه (!!!) حسابي توجه داشته باشيد وگر نه آخر كار دو جاتون ميسوزه (كه يكيش دماغه)

توصيه ي بالا تا حدودي شوخي بود...
بيا ساقي آن مي كه حال آورد *** كرامت فزايد كمال آورد
به من ده كه بس بيدل افتاده ام *** وزين هر دو بي حاصل افتاده ام

نمایه کاربر
goddess

پست توسط goddess »

بنيادي نوشته شده:از این حرفا زیاده ولی 80 درصد مواقع خوابگاه تعلق می گیره

ممنون نهایت انتخاب رشته هام به 47 تا رسید ............

اول قطب های خودم (استان فارس...هرمزگان ....کهکلویه و بویر احمد(یاسوج)..بوشهر ..........

حالا دور دورش زدم با شرط خوابگاه .............. به شرط داشتن راه هوایی smile021

خوزستان(جندی شاپور).......کرمان (دانشگاه شهید باهنر )...........چهار محال بختیاری (شهرکرد)......یزد ...

کابوس های کنکور رو و نتیجه به کنار ....کابوس جواب انتخاب رشته دیگه به جمیع آن اضافه شد smile039

نمایه کاربر
بنيادي

تماس:

پست توسط بنيادي »

keplero1 نوشته شده:
بنيادي نوشته شده:از این حرفا زیاده ولی 80 درصد مواقع خوابگاه تعلق می گیره

ممنون نهایت انتخاب رشته هام به 47 تا رسید ............

اول قطب های خودم (استان فارس...هرمزگان ....کهکلویه و بویر احمد(یاسوج)..بوشهر ..........

حالا دور دورش زدم با شرط خوابگاه .............. به شرط داشتن راه هوایی smile021

خوزستان(جندی شاپور).......کرمان (دانشگاه شهید باهنر )...........چهار محال بختیاری (شهرکرد)......یزد ...

کابوس های کنکور رو و نتیجه به کنار ....کابوس جواب انتخاب رشته دیگه به جمیع آن اضافه شد smile039
Take it easy smile072 smile072 smile072 smile036 smile124

نمایه کاربر
goddess

پست توسط goddess »

بنيادي نوشته شده:
Take it easy
i try to do that .....thanks smile072

ارسال پست