اينترنت در ايران

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4153

تماس:

Re: اينترنت در ايران

پست توسط DARKENERGY »

نوآور نوشته شده:والا من الآن ماهی 29250 تومان می دهم برای سرعت 750 کیلوبیت بر ثانیه!، بیشتر از 3 گیگابیت هم باید هر گیگ 5000 تومان اضافی هم بدهم! سرعت دانلودم هم با IDM حداکثر 134 کیلوبیت بر ثانیه است... با این حساب لازمه برم گریه کنم! smile054
خوبه که! smile021
من موقعی که دایال آپ داشتم حسرت این وایمکسی ها رو میخوردم که 20 تا سرعتشون بود واسه دانلود بعدش وایمکس گرفتم راضی نبودم دیگه رفتم سراغ این!
بازم 130 خیلی خوبه! smile072

*

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

*

آدمی که از آفتابِ صبح گرم نشه، از آفتاب غروب گرم نمیشه

rappelle_toi: l'amour devrait te faire sentir bien

meaning

سپاس: 223

تماس:

پست توسط meaning »

ولی بازم قضیه بو داره آخه نامحدود اونم با این هزینه کم فک کنم با مهدی هاشمی ریختن رو هم. smile035 راستی شما که تمدید می کنی سرویس رو احتمالا کارت دانشجویی که نمی دی اونم واسه نامحدود وای وای وای؛ پس حتماً هیچ وقت نخواسته پروانه کسبی یا کارت دانشجویی. smile023
“ Two things awe me most, the starry sky above me and the moral law within me“.
Immanuel Kant
Critique of Practical Reason, 1788

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

اخخخخ جون باز میتونم نگاره اپلود کنم smile041 smile017

نمایه کاربر
DARKENERGY

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

erfan-93 نوشته شده:
darkenergy نوشته شده:والا مال خودم نیست!!! البته اونو معمولا این شرکتا میگیرن نه مردم عادی!
اوکی پس بگو حکایت شما حکایت اونه که میگه : دیگران کاشتند و با برداشتیم حالا ما می خوریم گور بابای بقیه.حالا معلوم نیست شاید اولین کسی که این سرویس رو خریده کارت دانشجویی یا پروانه کسب یکی از مشاغل رو در اختیار شبدیز گذاشته. smile028
smile021
نه نه همچین چیزی نیست!

اما جالبه همین وایمکس شبدیز بالای 128 سرعت نمیده به خونه! واقعا خیلی کاراشون خنده داره.کسی که وایمکس داره از همین شرکت باید 16 سرعت دانلود داشته باشه کسی که adsl داره باید 516 داشته باشه!! smile035

*

*

نمایه کاربر
DARKENERGY

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

erfan-93 نوشته شده:ولی بازم قضیه بو داره آخه نامحدود اونم با این هزینه کم فک کنم با مهدی هاشمی ریختن رو هم. smile035 راستی شما که تمدید می کنی سرویس رو احتمالا کارت دانشجویی که نمی دی اونم واسه نامحدود وای وای وای؛ پس حتماً هیچ وقت نخواسته پروانه کسبی یا کارت دانشجویی. smile023
نه اصلا.تمدیدم لازم نداره.من 2 سال پیش ثبت نام کردم تا االانم مشکلی نداشته.فقط آخرین قبض پرداخت شده تلفن رو میخوان واسه ثبت اشتراک.فقط!
4 روزه هم وصل میکنن!
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

*

*

meaning

تماس:

پست توسط meaning »

نوآور نوشته شده:والا من الآن ماهی 29250 تومان می دهم برای سرعت 750 کیلوبیت بر ثانیه!، بیشتر از 3 گیگابیت هم باید هر گیگ 5000 تومان اضافی هم بدهم! سرعت دانلودم هم با IDM حداکثر 134 کیلوبیت بر ثانیه است... با این حساب لازمه برم گریه کنم! smile054
آره دقیقا الان خواستم همینو بگم؛ مثلاً میگن 128 ولی 128 نیست اگه اینطور بود من یه کلیپ نیم ساعته رو خیلی زود تر دانلود می کردم در حالی که من با همین 128 سرعت دانلود تا 12 کیلو بر ثانیه هم رسیده-البته بدون نرم افزار جانبی مثلIDM - smile028 یه بار زنگ زدم پشتیبانی مخابرات گفتمش جریان این سرعتا چیه میگید 128 ولی معلومه نیست، گفت ببین تو وقتی 128 می گیری سرعت بین 8 تا 14 کا هست-زبون بسته روش نشد بگه کیلو بیت بر ثانیه-ولی وقتی 256 میگیری بین 12 تا 32 کا هست-بازم گفت «کا»- .
آخرین ویرایش توسط meaning دوشنبه ۱۳۹۲/۲/۱۶ - ۱۵:۵۴, ویرایش شده کلا 1 بار
Immanuel Kant

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

پست توسط نوآور »

erfan-93 نوشته شده: آره دقیقا الان خواستم همینو بگم؛ مثلاً میگن 128 ولی 128 نیست اگه اینطور بود من یه کلیپ نیم ساعته رو خیلی زود تر دانلود می کردم در حالی که من با همین 128 سرعت دانلود تا 12 کیلو بر ثانیه هم رسیده-البته بدون نرم افزار جانبی مثلIDM - smile028 یه بار زنگ زدم پشتیبانی مخابرات گفتمش جریان این سرعتا چیه میگید 128 ولی معلومه نیست گفت ببین تو وقتی 128 می گیری سرعت بین 8 تا 14 کا هست-زبون بسته روش نشد بگه کیلو بیت بر ثانیه-ولی وقتی 256 میگیری بین 12 تا 32 کا هست-بازم گفت «کا»-
آره دیگه ؛ نباید تعجب کنیم،
اگه یه روز فهمیدی یه چیزی تو این کشور، بی مشکل و درست و درمون انجام می شه، لطفا سریع خبرم کن! smile021

ضمنا الآن تو خبرگزاریهای بیرونی هم دیدم که این مشکل اخیر سرعت اینترنت ، تقریبا مال همه جای کشور هست و اون رو به انتخابات و اینها ربط داده بودند.
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

نمایه کاربر
marqos

سپاس: 39

پست توسط marqos »

شما صدو بیستو هشت بگیر در طی روز سرعت دانلودت من قول میدم بهت زیره صد نیاد ولی وقتی ک شب میشه سرعت تقسیم میشه و جهت حمایت از مصرف کننده قضیه ی سیاست مصرفه منصفانه پیش میاد..
دیگه این قضیه که ای اس پی ها دارن از طریقه محدودیت ترافیکی پول در میارن بر کسی پوشیده نیس
..
ی چی دیه..
شما سرعت بالای 256 رو بدون مشکل میگیرین یا ازتون کارت دانشجویی وو این چیزا میخوان؟

نمایه کاربر
خروش

سپاس: 2067

پست توسط خروش »

-------
سخنگوی انجمن نظام صنفی رایانه‌ای از افتتاح اینترنت ملی خبر داده و گفته است به زودی ارتباط ایران با اینترنت جهانی مسدود خواهد شد.

پیام کرباسی، سخنگوی انجمن نظام صنفی رایانه‌ای در گفت‌وگویی با روزنامه «روزگار» گفته است که به‌زودی شبکه‌ی اینترنت ملی (اینترانت) در ایران راه‌اندازی می‌شود و با افتتاح اینترنت ملی، ارتباطات اینترنتی ایران با اینترنت جهانی قطع خواهد شد.

کرباسی گفته است که با راه‌اندازی اینترنت ملی، سرعت اینترنت کاربران تا دو مگابایت بر ثانیه افزایش خواهد یافت و تایید کرده است که دسترسی به برخی از وب‌سایت‌های جهانی مسدود خواهد شد.

یک عضو دیگر انجمن نظام صنفی رایانه‌ای که نامش فاش نشده است، در گفت‌وگو با همین روزنامه اعلام کرده که دلیل کندی و اخلال شبکه‌ی اینترنت در روزهای اخیر نیز تلاش‌ها و آزمایش‌ها برای راه‌اندازی اینترنت ملی است. این مقام مدعی شده است که اینترنت ملی تا دوهفته‌ی دیگر در کشور به‌راه خواهد افتد.

پیش از این رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فن‌آوری نیز از راه‌اندازی اینترنت ملی خبر داده بود و گفته بود که در چنین طرحی، تمام سایت‌های غیراخلاقی و ضداسلام مسدود خواهند شد.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ایران بر «کمبود پهنای باند» به عنوان یکی از «معضلات اینترنت» ایران تاکید کرد. این در حالی‌ست که دولت ایران از روش‌هایی نظیر کاهش پهنای باند برای کنترل دسترسی کاربران به اینترنت استفاده می‌کند.

حسن هاشمی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: «متاسفانه به دلیل کمبود پهنای باند در بحث توسعه تلویزیون اینترنتی در کشور با مشکل روبه‌رو شده‌ایم.»

با وجود این آن‌چه در هفته‌های گذشته بیش از همه در راس اخبار مرتبط به مسئله اینترنت در ایران بوده، نه موضوع «تلویزیون اینترنتی» که امکان ابتدایی اتصال به اینترنت بوده است. از یک سو کاربران ایرانی با افت شدید سرعت اینترنت مواجه‌اند و از سوی دیگر زمزمه‌های اجرایی‌شدن طرح موسوم به “اینترنت ملی” شنیده می‌شود. این دو در کنار یکدیگر ترکیب دلهره‌آوری را برای کاربران اینترنت در ایران و فعالان آزادی بیان در سراسر جهان فراهم آورده است.

جیلیان یورک، یکی از مدافعان آزادی بیان از بنیاد الکترونیک فرانتیر، در رابطه با تلاش‌های دولتی ایران در راستای “ملی کردن” اینترنت یا حداقل کنترل شدید آن، کوبا را الگوی ایران دانست؛ کشوری که ارتباط مردم خود را به طور کامل با شبکه جهانی وب (WWW) قطع کرده است.
...
-------
http://sepidedam.com/12439
گفتم به شیخ شهر كه كارت ریاست، گفت
آنكس كه شیخ هست و ریاكار نیست، كیست

نمایه کاربر
marqos

پست توسط marqos »

خروش نوشته شده:-------
سخنگوی انجمن نظام صنفی رایانه‌ای از افتتاح اینترنت ملی خبر داده و گفته است به زودی ارتباط ایران با اینترنت جهانی مسدود خواهد شد.

پیام کرباسی، سخنگوی انجمن نظام صنفی رایانه‌ای در گفت‌وگویی با روزنامه «روزگار» گفته است که به‌زودی شبکه‌ی اینترنت ملی (اینترانت) در ایران راه‌اندازی می‌شود و با افتتاح اینترنت ملی، ارتباطات اینترنتی ایران با اینترنت جهانی قطع خواهد شد.

کرباسی گفته است که با راه‌اندازی اینترنت ملی، سرعت اینترنت کاربران تا دو مگابایت بر ثانیه افزایش خواهد یافت و تایید کرده است که دسترسی به برخی از وب‌سایت‌های جهانی مسدود خواهد شد.

یک عضو دیگر انجمن نظام صنفی رایانه‌ای که نامش فاش نشده است، در گفت‌وگو با همین روزنامه اعلام کرده که دلیل کندی و اخلال شبکه‌ی اینترنت در روزهای اخیر نیز تلاش‌ها و آزمایش‌ها برای راه‌اندازی اینترنت ملی است. این مقام مدعی شده است که اینترنت ملی تا دوهفته‌ی دیگر در کشور به‌راه خواهد افتد.

پیش از این رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فن‌آوری نیز از راه‌اندازی اینترنت ملی خبر داده بود و گفته بود که در چنین طرحی، تمام سایت‌های غیراخلاقی و ضداسلام مسدود خواهند شد.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ایران بر «کمبود پهنای باند» به عنوان یکی از «معضلات اینترنت» ایران تاکید کرد. این در حالی‌ست که دولت ایران از روش‌هایی نظیر کاهش پهنای باند برای کنترل دسترسی کاربران به اینترنت استفاده می‌کند.

حسن هاشمی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: «متاسفانه به دلیل کمبود پهنای باند در بحث توسعه تلویزیون اینترنتی در کشور با مشکل روبه‌رو شده‌ایم.»

با وجود این آن‌چه در هفته‌های گذشته بیش از همه در راس اخبار مرتبط به مسئله اینترنت در ایران بوده، نه موضوع «تلویزیون اینترنتی» که امکان ابتدایی اتصال به اینترنت بوده است. از یک سو کاربران ایرانی با افت شدید سرعت اینترنت مواجه‌اند و از سوی دیگر زمزمه‌های اجرایی‌شدن طرح موسوم به “اینترنت ملی” شنیده می‌شود. این دو در کنار یکدیگر ترکیب دلهره‌آوری را برای کاربران اینترنت در ایران و فعالان آزادی بیان در سراسر جهان فراهم آورده است.

جیلیان یورک، یکی از مدافعان آزادی بیان از بنیاد الکترونیک فرانتیر، در رابطه با تلاش‌های دولتی ایران در راستای “ملی کردن” اینترنت یا حداقل کنترل شدید آن، کوبا را الگوی ایران دانست؛ کشوری که ارتباط مردم خود را به طور کامل با شبکه جهانی وب (WWW) قطع کرده است.
...
-------
http://sepidedam.com/12439

اخیرا اینترنت خیلی مشکل داشته .. قطعی فراوان ، سرعته افتضاح " که البته این مورد همیشگی بوده " حدس هایی هم میزدم که ممکنه به این قضیه مرتبط باشه ولی باز هم چنین کاری یه تحوله عظیمه دیگه تو کشور محسوب میشه که بعیده اینقدر راحت و الکی انجامش بدن ..
ولی خب از این پدر سوخته ها هر غلطی بگی بر میاد

در هر حال به قوله اکبر عبدی وقتی از جبه میندازنشون بیرون " ما که کارمونو کردیم عکسمونو گرفتیم " نسل بعدیم مطمئن باشید مث این گاو ها نیستن

meaning

تماس:

پست توسط meaning »

نوآور نوشته شده: اگه یه روز فهمیدی یه چیزی تو این کشور، بی مشکل و درست و درمون انجام می شه، لطفا سریع خبرم کن! smile021
smile124 smile124
مرسی آقای نوآور دیگه جای گفتش باقی نیست،حق مطلب تو یه جمله شما برای این تاپیک ادا شد.
smile072 smile072
marqos نوشته شده:شما سرعت بالای 256 رو بدون مشکل میگیرین یا ازتون کارت دانشجویی وو این چیزا میخوان؟
ای بابا همین الان گفتم که، قبلنا اوایل ِ سال 91 اینطور نبود-حتی یادمه 128 نامحدود هم گرفتم بخوره تو سرشون با اون سرعت لاک پشتی اسمشم گذاشتن نامحدود اصلشم 12 کا هست smile022 - ولی الانا که زنگ زدم پشتیبانی شرکت مخابرت از بالا بهشون فشار اوردن می خوان بدونن مثلا من تو این سن 256 می خوام چیکار ؟؟ میگن یا کارت دانشجویی که بدونن دانشجو هستی یا پروانه کسب حالا هر پروانه کسبی حتی پروانه کسب قصابی، در ضمن الان ملینا میگه مبین نت و شب دیز این گرفتاری ها رو ندارند ولی من که از شرکت مخابرات سرویس می گیرم فشار بیشتری از طرف دولت روشون هست شرکت های خصوصی راحت تر می تونند این قوانین دست و پا گیر رو دور بزنند.

البته اینم بگم اونجا خدمش زیاده بالای 30 نفر پاسخگو داره -حرف ضد و نقیض زیاد می زنن آدم گیج میشه- یکی میگه باید کارت دانشجویی بدی دوباره زنگ می زنم یکی دیگه جواب میده میگه نه کارت دانشجویی نمی خواد فقط شما باید حضوری بری بانک
پول رو پرداخت کنی بعد فیش بانکی رو واسمون فکس کنی.-در هر صورت واریز پول به صورت حضوری از واجبات است- smile040
آخرین ویرایش توسط meaning دوشنبه ۱۳۹۲/۲/۱۶ - ۱۵:۵۴, ویرایش شده کلا 1 بار
Immanuel Kant

نمایه کاربر
marqos

پست توسط marqos »

مخابرات تا جایی که شنیدم اینطوری اذیت میکنه..
وگرنه من الان بدون مشکل میگیریم که خب فاک اپ..چون شبها همونطور که اشاره کردم سرعت بالای صد نمیره هر چقدرم باشه سرعتت .. ولی طی روز سرعت سه چهار برابر بیشتر از اونیه که خریدی .. اون زمان که صدوبیستو هشت داشتم طی روز سرعت دانلود روی 400 هم میرفت ولی شب روی بیست بود .. بعدا که سرعت بالا تر گرفتم بدون مشکل دادن..همونطور که گفتم همون سرعته بالای 100 نگیری بیشتر برات میصرفه.. بالای 500 که بگیری بعد باید نزدیک 50 60 تومن فقط هی پول ترافیک بدی طوری که تا مرز ورشکستگی هم بری..
سیاسته کله ای اس پی های مملکت همینه که از طریقه ترافیک مردمو بچاپن.. پول ترافیک از پهنای باند هم بیشتره .. شرکت ها فقط دنباله کسب سودن و از اونجایی که به نوعی انحصاری هم شدن دیگه دارن همه جوره کسب سود میکنن و ذره ای اهمیت به کیفیت و حقوقه مشتری ندارن .. یکی از یکی دیگه بدتر.. اینترنت بی کیفیت ، محدود و همواره "قطع" رو با قیمته بالا ارائه میدن
گویا پوله فیلترینگ رو که هزینه ی کمی هم نیست میکشن روی اشتراکهای اینترنت.. یعنی محدودیت رو به خودمون با سود میفروشن .. ایران همیشه توی کلاه برداری و اینطور کارا ابتکاره خاصی داشته

نمایه کاربر
Samanson

نام: سامان

سپاس: 22

تماس:

پست توسط Samanson »

تنها پناهگاه آزادی مردم اینترنت بود که اون هم ...

دارند کاری میکنن که همین هایی هم که فرار نکردند, از این کشور فرار کنن برن!

نمایه کاربر
DARKENERGY

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

marqos نوشته شده:مخابرات تا جایی که شنیدم اینطوری اذیت میکنه..
وگرنه من الان بدون مشکل میگیریم که خب فاک اپ..چون شبها همونطور که اشاره کردم سرعت بالای صد نمیره هر چقدرم باشه سرعتت .. ولی طی روز سرعت سه چهار برابر بیشتر از اونیه که خریدی .. اون زمان که صدوبیستو هشت داشتم طی روز سرعت دانلود روی 400 هم میرفت ولی شب روی بیست بود .. بعدا که سرعت بالا تر گرفتم بدون مشکل دادن..همونطور که گفتم همون سرعته بالای 100 نگیری بیشتر برات میصرفه.. بالای 500 که بگیری بعد باید نزدیک 50 60 تومن فقط هی پول ترافیک بدی طوری که تا مرز ورشکستگی هم بری..
سیاسته کله ای اس پی های مملکت همینه که از طریقه ترافیک مردمو بچاپن.. پول ترافیک از پهنای باند هم بیشتره .. شرکت ها فقط دنباله کسب سودن و از اونجایی که به نوعی انحصاری هم شدن دیگه دارن همه جوره کسب سود میکنن و ذره ای اهمیت به کیفیت و حقوقه مشتری ندارن .. یکی از یکی دیگه بدتر.. اینترنت بی کیفیت ، محدود و همواره "قطع" رو با قیمته بالا ارائه میدن
گویا پوله فیلترینگ رو که هزینه ی کمی هم نیست میکشن روی اشتراکهای اینترنت.. یعنی محدودیت رو به خودمون با سود میفروشن .. ایران همیشه توی کلاه برداری و اینطور کارا ابتکاره خاصی داشته
پس من خیلی خیلی خیلی باید خوشحال باشم!!!!

*

*

نمایه کاربر
marqos

پست توسط marqos »

darkenergy نوشته شده:
marqos نوشته شده:مخابرات تا جایی که شنیدم اینطوری اذیت میکنه..
پس من خیلی خیلی خیلی باید خداروشکر کنم!!!!
ارائه ی خدمات اینترنت و همینطور رقابت در خصوص اینترنت کاملا ناعادلانه صورت میگیره و هیچ گونه نظارته بدرد بخوری هم نداره ..
نتیجه اش هم اینه

ارسال پست