نظرتون راجع به انیشتین عوض خواهد شد؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

همیشه اول

محل اقامت: زیر اسمان خدا

سپاس: 1

نظرتون راجع به انیشتین عوض خواهد شد؟

پست توسط همیشه اول »

سلام
نمی دانم چند نفر از شما برنامه ی ماجرا های علمی تخیلی را از شبکه 4 در روز 4 شنبه حدود ساعت 6 تما شا کردید
به هر حال من که نظرم در مورد انیشتین خیلی عوض شد حالا می خوام نظر شما را هم بدانم
انیشتین در نظر بشر قرن 20 به بعد یک اسطوره یک مظهر نبوغ یک نهایت علم(به خصوص در فیزک )است اما ایا او این موفقیت را تنها مدیون نبوغ خود بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟در حالی که بسیار گفته ماریچ همسرش بسیاری از مسائل ریاضی اش را حل می کرده
(ماریچ در ان سال ها تنها دختر در کلاس درس خود و پنجمین دختر ورودی به دانشگاهشان بودهو با انیشتین هم کلاسی بوده که این همکلاسی بودن کار دستش میده و با هم از دواج میکنند)
بعد از ازدواج ماریچ علاوه بر کار های خانه یعنی پس از اتمام انها درست موقع استراحت و خواب بیدار مینشسته و مشغول حل مسائل خود میشده ولی انیشتین در طول روز به درس هایش میرسیده و شب می خوابیده و استراحت می کرده (اولین نشانه ی تبعیض)
انها صاحب فرزندی عقب مانده می شوند که این کار ماریچ را سخت تر میکند و این مشکلات زمانی پیش می اید که هر دو انها با هم مشغول کار روی نظریه ی نسبیت می شوند وخود انیشتین بسیار در نامه هایش می گوید (البته جمله را دقیق به خاطر ندارم )اما ارزوی موفقیت هر دوشان در این طرح را میکند
اما درست وقتی این نظریه به اثبات میرسد و در حالی که همسرش مشغول رسیدگی به فرزندش است انیشتین بدون بردن نامی از همسرش جایزه ی نوبل را به نام خود ثبت میکند(دومین نشانه ی تبعیض)او حتی از فرزندش در بین مردم سخنی نمی گفته
و این قسمت زیبای ماجرا میتواند باشد در کنار کار های زیبا تر بعدی انیشتین smile097 smile024
که جناب در کمال ارامش ماریچ را ترک کرده و با دختر عمویشان از دواج می کنند و در این زمان اوج شهرت انیشتین ماریچ در پی مراقبت از فرزندش دچار اختلالات روانی گشته و همراه پسرش راهی بیمارستان روانی گشتو قبل از پسرش دار فنی را وداع گفت و...
چه میشود گفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرد ها در پی هر کارشان انتظار پاداشی دارن و برای این پاداش هر کسی را فدا می کنند خشم تمام وجودم رو پر کرده و دستام از نوشتن ناتوان شده ولی این واقعیتی است که اگر من الان نگوییم شاید هرگز گفته نشود
به هر حال من که الان نمی تونم بیشتر ادامه بدم اگر تونستم یعنی نه حتما دفعه ی بعد خواهم امد و نظراتم را تکمیل میکنم
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر
دکتر آلینوش طریان دارای دکترای فیزیک از دانشگاه سوربن فرانسه است و نخستین زنی بود که در ایران در رشته فیزیک استاد دانشگاه شد.و نخستین شخصی بود که درس فیزیک ستاره‌ها (اختر فیزیک) را در ایران تدریس کرد. دکتر طریان را «مادر نجوم ایران» می‌نامند.

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

Re: نظرتون راجع به انیشتین عوض خواهد شد؟

پست توسط COSMOLOGIST »

سلام .

خیر
این گونه نیست .

برخی بخش های صحبت های شما صحیح اما برخی را از ذهن خود ساخته و پرداخته کرده اید .

جایزه نوبلی را که انیشتین گرفت به خاطر نسبیت نبود و می دانیم که همسرش او را در نسبیت یاری کرده !!

نکته بعدی اینکه انیشتین بیش از این ها معشوقه داشته ( در آماری غیر رسمس تعداد آن ها 7 تا اعلام شده بود ! )

نکته بعدی هم اینکه مهم ایده نسبیت بوده و ریاضیات آن قبلا بدست آمده بوده .

یا حق . . . smile072

نمایه کاربر
shsaeed

پست توسط shsaeed »

همیشه اول نوشته شده:... زمانی پیش می اید که هر دو انها با هم مشغول کار روی نظریه ی نسبیت می شوند وخود انیشتین بسیار در نامه هایش می گوید (البته جمله را دقیق به خاطر ندارم )اما ارزوی موفقیت هر دوشان در این طرح را میکند
اما درست وقتی این نظریه به اثبات میرسد و در حالی که همسرش مشغول رسیدگی به فرزندش است انیشتین بدون بردن نامی از همسرش جایزه ی نوبل را به نام خود ثبت میکند(دومین نشانه ی تبعیض)او حتی از فرزندش در بین مردم سخنی نمی گفته

سلام

هر چند تاریخ پر است از ناگفته هاست . به نظر می رسه موضوع به این سادگی ها نباشه . به طور مثال ایشون به خاطر نسبیت نوبل نگرفته است . در واقع نسبیت یکی از موضوعاتی است که روی اون کار کرده است. نوبل رو به خاطر پدیده ی فتوالکتریک گرفته شده .(این موضوع مطلب رو بی اعتبار میکنه)
مشکل دیگر این که اگر انیشتین یک انسان معمولی بوده و ادامه ی ماجرایی که فرمودین پس ایسون در دانشگاه پرینستون سالها چیکار میکرده و سایر اساتید و... متوجه این موضوع نشدند ؟
ایشون حتی اگر فیزیکدان بزرگی باشند الزاما یک انسان کامل نیستند .
در آخر صرف خواندن یک مطلب چند خطی نمی شه در مورد شخصیت و زندگی یک انسان قضاوت کرد .

فعلا
احساس مذهبی بزرگترین شاه فنر تحقیقات علمی است. ( آلبرت انیشتین)

همیشه اول

پست توسط همیشه اول »

سلام
اولا من می خواستم اگر ممکن کمک بکنید و این تاپیک رو به گفتگوی ازاد انتقال بدهید اشتباهی اینجا گذاشتمش
Cosmologist نوشته شده:اما برخی را از ذهن خود ساخته و پرداخته کرده اید
من حرف تون رو در این مورد نمی پذیرم شما خیلی رو راست به بنده انگ دروغ گویی زده اید می تونستید بگیدکه شاید اشتباه کردم سند انیشتین رو که به نام شما نزدند که اینقدر ناراحت میشید من اون چیزی رو که شنیدم (شاید هم اشتباه متوجه شدم)را نوشتم
به هر حال اینقدر جدیات لازم؟
Cosmologist نوشته شده:جایزه نوبلی را که انیشتین گرفت به خاطر نسبیت نبود
باشه قبول اشتباه کردم اما به هر حال همسرش نقش به سزایی در موفقیتش در این طرح داشته
Cosmologist نوشته شده:نکته بعدی اینکه انیشتین بیش از این ها معشوقه داشته ( در آماری غیر رسمس تعداد آن ها 7 تا اعلام شده بود ! )
خوب ماشاالله افرین به ایشون که دست مزد همسرش رو با 7تا معشوقه داده الان منظورتون از این جمله چی بود این که بدتر به ضررش شد جالب همتون مثل همید مثل هم
Cosmologist نوشته شده:نکته بعدی هم اینکه مهم ایده نسبیت بوده و ریاضیات آن قبلا بدست آمده بوده .
شما مرد ها همیشه یخدا سطحی نگرید بهتون بر نخوره ها ولی متاسفم که کار یک خانم رو بی ارزش می کنید که کار انیشتین رو ببرید بالا به هر حال خود انیشتین از حل اون مسائل ریاضی قبلا به دست امده عاجز بوده
لطفا در مورد انتقال به گفتگوی ازاد کمکم کند و حتما این کار رو بکنید
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر
دکتر آلینوش طریان دارای دکترای فیزیک از دانشگاه سوربن فرانسه است و نخستین زنی بود که در ایران در رشته فیزیک استاد دانشگاه شد.و نخستین شخصی بود که درس فیزیک ستاره‌ها (اختر فیزیک) را در ایران تدریس کرد. دکتر طریان را «مادر نجوم ایران» می‌نامند.

4Duniverse

سپاس: 6

پست توسط 4Duniverse »

منطق احساسات نمیپذیره !!

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

سلام .
شما خیلی رو راست به بنده انگ دروغ گویی زده اید
بنده چنین جسارتی نمی کنم .

اگر ناراحت شدید عذر خواهی می کنم. smile124

منظور بنده این بود که کمی آب و تابش را زیاد کردید !

به هر حال همسرش نقش به سزایی در موفقیتش در این طرح داشته
بنده هم منکر نقش همسر ایشان نشدم . smile038

منظورتون از این جمله چی بود این که بدتر به ضررش شد
منظور این که معمولا این گونه بوده .

هاوکینگ هم همسر اولش را رها کرد !
جالب همتون مثل همید مثل هم
خوب باید هم این گونه باشد ! منطقی این است که همه مثل هم باشند چرا که از یک نوع هستند !
بهتون بر نخوره ها ولی متاسفم که کار یک خانم رو بی ارزش می کنید
البته فکر می کنم شما هم زیادی دارید کار ایشون رو بزرگ جلوه می دید .

این طور هم نبوده که انیشتین خنگ باشد و همسرش همه چیز را حل کرده باشد .

همسر انیشتین ریاضیات بدی نداشته
اما

از تانسور و هندسه ریمانی چندان سر در نمی آورده
تنها برخی محاسبات را برای راحتی کار انیشتین انجام می داده .

هر چند که همان گونه که گفتم مهم ایده ی انیشتین بوده نه ریاضیاتی که به کار برده

چرا که ریاضیات نظریه نسبیت حتی تا دهه 70 هم همچنان در حال تکامل بودند !

معادلات ناشی از معادله میدان انیشتین م هنوز هم در حال بررسی هستند .

مهم ایده ی انیشتین بوده .
ریاضیات تنها کالبدی برای آن و روح بخشیدن به نظریه فیزیکی وی و این که بتواند در جامعه علمی حرفی برای گفتن داشته باشد ارائه شده است . smile038

به هر روی اگر شما را ناراحت کردم عذر می خواهم
اما
کمی واقع بین باشید

تنها یک ماری کوری !
آن هم به واسطه کمک های همسرش!
آیا این است سهم زنان در علم !

موفق باشید .

یا حق . . . smile072

doost

سپاس: 5

پست توسط doost »

بحث برسر چیه؟
اول اینکه ما همین الان هم نمیتونیم از اصل قضایا یی که در زمان حال اتفاق میافته سردربیاریم چه برسه به زندگی خصوصی انیشتین تاریخ همیشه تحریف شده است
دوم قوانین رو مردان وضع میکنند ومردان اجرا میکنند و ارزش های جامعه مردانه هستند جمله ای از یک خانم نویسنده که برنده جایزه شدن به خاطر دارم که میگه منتقدین کتاب ها به کتاب داستانی که نشان دهنده دغدغه های یک خانم در آشپزخانه است به دیده تحقیر مینگرد ولی اگه کتاب درمورد جنگ و فعالیتهایی باشه که معمولا اقایان انجام میدهند همه به به وچه چه راه میاندازن چون جامعه مردانه وارزش ها مردانه هستند
سوم جمله مشهوری هست که میگه پشت هرمرد موفقی یک زن موفق ایستاده که من به شدت این رو باور دارم
چهارم جلد اول کتاب ویل دورانت رو بخونید اونجایی که یک جانشینی رو بیان میکنه ومیگه در حالی که مردان در بیرون از خانه شکار میکردند زنان مشغول کشاورزی واکتشافات اولیه علوم مثل شیمی و غیره بودند جمله جالبی هم داره که میگه زنان کم کم شروع به اهلی کردن حیوانات کردند و بالاخره زن به لیست حیوانات اهلی خود مرد را هم اضافه نمود
غرض ازا ین مطالب توهین نبود فقط بیان دیدگاه های مختلف مد نظر بود
فقط واقعیات جاری
در ضمن من اصلا با برابری زن و مرد موافق نیستم مدافعان زنانی که اصرار دارند زنان همانند مردان در عرصه های مختلف کاری ظاهر بشن هم دیدگاه مردانه دارند به نظر اونها هم مردانه بودن ارزش است وسعی میکنند زنان رو به اون سطح برسونن
وای چی شد
smile013 smile079 smile101

highness_kt

پست توسط highness_kt »

سوم جمله مشهوری هست که میگه پشت هرمرد موفقی یک زن موفق ایستاده که من به شدت این رو باور دارم
آره پشت هر مرد موفق یه زنه که نتونسته جلوی موفقیتش رو بگیره smile039
بی استخوان ترین بوده بودم
که درهزارجای تنم چوب فروکرده بودند
تا ایستادنی کثیف وخونین،
تا بند بند از هم رهیده .
ژپتوی خرفت
به خیالش مرا زنده کرده است،
هرچه هم نه راست
پینوکیو که نبوده بودم.
نیستی سزاوارترم بود.
فرشته زبانم را برید
که پدر پیرم را ناسزا نگویم.
حالا به حرمت کدام واسطه
گناه نکرده ام امرزیده شده
نمیدانم ...
من از هر چه نجات دهنده است بیزارم

4Duniverse

پست توسط 4Duniverse »

highness_kt نوشته شده:
آره پشت هر مرد موفق یه زنه که نتونسته جلوی موفقیتش رو بگیره smile039
smile038

go0lno0o0sh

سپاس: 7

تماس:

پست توسط go0lno0o0sh »

سلام.
می دونی چیه؟ همیشه هر مرد موفق پشتش حتماً یه زن ایده آل بوده. و به چیزه دیگه هم بگم مردا وقتی به قدرت و مقام و پول می رشن همه چی یادشون می ره و از همه مهم تر اون کسی که شب و روز پا به پاشون بوده و همدمشون. تو این زمینه خیلی ضعیفن. حالا انیشتین هم از لحاظ اخلاقی ممکنه که مثل بقیه باشه حالا سطح علمیش بالاتر بوده و از مغزش در زمینه علمی بیشتر استفاده کرده. همیشه اول جون مردا اکثرشون ینجورین. بیخود اینقدر حرص نخور بعد یه مدت این چیزا برات عادی می شه! smile038 smile072 smile036
تنها واقعیت ارزشمند، بصیرت و بینش است.

4Duniverse

پست توسط 4Duniverse »

go0lno0o0sh نوشته شده:سلام.
مردا وقتی به قدرت و مقام و پول می رشن همه چی یادشون می ره و از همه مهم تر اون کسی که شب و روز پا به پاشون بوده و همدمشون. تو این زمینه خیلی ضعیفن. حالا انیشتین هم از لحاظ اخلاقی ممکنه که مثل بقیه باشه حالا سطح علمیش بالاتر بوده و از مغزش در زمینه علمی بیشتر استفاده کرده. همیشه اول جون مردا اکثرشون ینجورین. بیخود اینقدر حرص نخور بعد یه مدت این چیزا برات عادی می شه! smile038 smile072 smile036
smile001

همیشه اول

پست توسط همیشه اول »

Cosmologist نوشته شده:منظور این که معمولا این گونه بوده .

هاوکینگ هم همسر اولش را رها کرد !
ما شا الله به شما که اینقدر فعالید
Cosmologist نوشته شده:خوب باید هم این گونه باشد ! منطقی این است که همه مثل هم باشند چرا که از یک نوع هستند !
اره جالبیش اینه که به وجود خودتون افتخار هم میکنید در حالی که زندگی کردن بدون خانم ها براتون مشکل
Cosmologist نوشته شده:همسر انیشتین ریاضیات بدی نداشته
شما مرد ها همیشه پشت هم هستید و وکیل های خوبی برای هم دیگر
ازتون خواهش می کنم به جای انیشتین نظر ندهید خود او به برتری ماریچ (اسم ان زن این بوده نه همسر انیشتین )اعتراف کرده
Cosmologist نوشته شده:تنها برخی محاسبات را برای راحتی کار انیشتین انجام می داده .
اهان لابد می خوایید بگید ضرب و تقسیم ها را که انیشتین وقت محاسبه اش رو نداشته ماریچ انجام می داده
خیلی سطحی فکر می کنید و از حق هم جنستون حمایت می کنید کی گفته ماریچ تنها مسا ئل ریاضی را حل می کرده؟
Cosmologist نوشته شده:تنها یک ماری کوری !
این هم به خاطر استثمار شماست
doost نوشته شده:سوم جمله مشهوری هست که میگه پشت هرمرد موفقی یک زن موفق ایستاده که من به شدت این رو باور دارم
ودقیقا این همون مشکل من که زنها پشت مرد ها هستند و خودشون موفق نیستند اخه چرا؟
smile097 smile097 smile097 smile097 smile097 smile097
doost نوشته شده:زنان کم کم شروع به اهلی کردن حیوانات کردند و بالاخره زن به لیست حیوانات اهلی خود مرد را هم اضافه نمود
خیلی به جا و عالی بود ممنونم از هیچ مردی هم عذر خواهی نمی کنم
highness_kt نوشته شده:ه پشت هر مرد موفق یه زنه که نتونسته جلوی موفقیتش رو بگیره
به هر حال که مرد ها همیشه جلوی پیشرفت زن ها رو گرفتند و این دقیقا به خاطر ترسشون از زنهاست
go0lno0o0sh نوشته شده:همیشه اول جون مردا اکثرشون ینجورین. بیخود اینقدر حرص نخور بعد یه مدت این چیزا برات عادی می شه!
smile038 smile072 smile036
مرد ها همشون همین جوری البته دوستان گفتند که طبیعی اما ...
شاید هیچ گویا ترین باشد
تصویر

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

همیشه اول نوشته شده:
اره جالبیش اینه که به وجود خودتون افتخار هم میکنید در حالی که زندگی کردن بدون خانم ها براتون مشکل
خانم ها چه ؟!
آیا بدون آقایان می توانند زندگی کنند !!

دو طرفه به موضوع نگاه کنید لطفا . smile038

همیشه اول نوشته شده:

شما مرد ها همیشه پشت هم هستید و وکیل های خوبی برای هم دیگر
بله - اما نه بیشتر از شما خانم ها ! smile038

همیشه اول نوشته شده:
ازتون خواهش می کنم به جای انیشتین نظر ندهید خود او به برتری ماریچ (اسم ان زن این بوده نه همسر انیشتین )اعتراف کرده
شما حق دارید به جای او نظر دهید اما من نه ؟! smile037

همیشه اول نوشته شده:
Cosmologist نوشته شده:تنها برخی محاسبات را برای راحتی کار انیشتین انجام می داده .
اهان لابد می خوایید بگید ضرب و تقسیم ها را که انیشتین وقت محاسبه اش رو نداشته ماریچ انجام می داده
خیلی سطحی فکر می کنید و از حق هم جنستون حمایت می کنید کی گفته ماریچ تنها مسا ئل ریاضی را حل می کرده؟
ممنون میشم چند تا از اون اسنادی رو که نشون بده ماریچ محاسبات نسبیت عام رو انجام داده در این تاپیک قرار بدید . smile038

مهم نیست به چه زبان - فقط معتبر باشه .

همیشه اول نوشته شده:
Cosmologist نوشته شده:تنها یک ماری کوری !
این هم به خاطر استثمار شماست
...
smile042

متوجه منظورتون نشدم !

در پایان هم می گم که منکر نقش بسیار مهم زنان در جامعه و به قول دوستمون پرورش مردان بزرگ نیستم
اما
چقدر خوب است گاهی بدون تعصب به برخی موضوعات نگاه کنیم .

موفق باشید .

یا حق . . . smile072

4Duniverse

پست توسط 4Duniverse »

خطاب به همیشه اول :

چیزی جز احساسات نمیبینم !!! smile022
منطق احساسات نمیپذیره !!

نمایه کاربر
intellectualist

تماس:

پست توسط intellectualist »

زن ها هر چی میکشن به خاطر احساساتی بودنشان هست.
البته قوی جسمانی مردها در طو ل تاریخ هم خیلی موثر بوده.

یک اعتراف smile012

زن ها همه احساسن این ضعف آن هاست و مردها همیشه از همین دریچه وارد می شوند .

ارسال پست