تحقيق: زمان خواندن كتاب چقدر است؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست

كتابهاي منتشر شده از كدام جهت ضعف بيشتري دارند؟

قيمت
2
20%
مطالب قديمي
2
20%
پخش نامناسب (در دسترس نبودن در همه جا)
2
20%
جنس بد و كيفيت نامناسب
1
10%
مطالب اشتباه و غلط
0
بدون راي
و غيره
3
30%

مجموع رای گیری: 10

نمایه کاربر
omid h

محل اقامت: كرج

سپاس: 4

تماس:

تحقيق: زمان خواندن كتاب چقدر است؟

پست توسط omid h »

لطفا كمكم كنيد
همه ي ما در همه جا مي شنويم كه ميانگين خواندن كتاب در كشور ما كمتر از دو سه دقيقه است البته اگر كسي به لينك زير رفته باشد
http://www.ketab.ir/HomePage.aspx?TabID ... Lang=fa-IR
http://www.ketab.ir/HomePage.aspx?TabID ... Lang=fa-IR
كه اطلاعات انتشار كتاب از سال 84 به قبل در اتولي و در دومي كتابهاي منتشره ي هر روز است را مي بينيد واقعا زياد اند پس چه طور سرانه اينقدر كم است؟

پس بياييد خودمان حساب كنيم
لطفا تعداد كتابهاي غير درسي و كمك درسي اي كه اعم از جلد بزرگ و كوچك خوانديد را جمع كنيد تعداد صفحات آن را جمع كنيم به طور متوسط براي هر صفحه زمان يك دقيقه را اختيار مي كنيم بعد هر چه شد مي آييم و بر زماني كه مي توانستيم كتاب بخوانيم تقسيم مي كنيم.
طبيعي است كه تا 6 سالگي نمي توانستيم كتاب بخوانيم پس آن را سنتان كم كنيد.

در اين حال ما ممكن است كتابهاي كودكي خود را نداشته باشيم اشكالي ندارد يا اينكه كتابها سخت باشد مثلا يك كودك 7 ساله براي خواندن هر خط يم دقيقه زمان مي خواهد كه بايد در سرانه حساب شود ولي من مي خواهنم نشان دهم بدون آن هم از دو دقيقه سرانه بالاتر مي رود.!!!

مثلا براي من حدود 10000 صفحه (البته من نصفي از كتابهامو دادم رفته! -بهانه-!!!) شد.
حالا ميانگين روزانه اش مي شود 2.74 دقيقه حالا اگر يك سوم روز كه همه مي خوابيم و طبيعتا كتاب نمي خوانيم را كم كنيم مي شود 3.9
حالا اينها بدون احتساب روزنامه ها و كتابهاي الكترونيكي و كتابهاي زمان كودكي كه نيست و درسي ها و كمك درسي ها و كنكور و كتابهايي كه ممكنه از كتابخانه ها گرفته باشم و يادم نباشه چند صفحه اند و همه تصور شده كه بسيار آسانند و خواندنشان يك دقيقه فقط طول مي كشد!!!

حالا لطفا شما هم تعداد صفحات و ميانگين خواندن كتابهاتون رو اينجا بگذاريد تا بتوانيم خودمان يك تحقيق درست در سطح عالي جامعه كه شما باشيد صورت دهيم.

اگر تونستيد در راي گيري بالا شركت كنيد تا بفهميم كه آيا بدي كتابها علت كم خواني آنهاست؟

ممنون
(راستي مديران عزيز من نمي دونستم كه اين پروژه رو كجا بگذارم اگه اشتباه گذاشتم لطفا تصحيح نماييد با عرض پوزش)

نمایه کاربر
بيتا

سپاس: 7

تماس:

پست توسط بيتا »

راستي مديران عزيز من نمي دونستم كه اين پروژه رو كجا بگذارم اگه اشتباه گذاشتم لطفا تصحيح نماييد با عرض پوزش)

omid h, ممنون از تاپيكتون .
تاپيك شما به بخش گفتگوي آزاد منتقل شد.
در من کسی آهسته میگرید ....

اراد بيك زاده

محل اقامت: تهران

تماس:

پست توسط اراد بيك زاده »

بنظر تو ايجاد اين تا پيك لازم بود ؟
اراد بيك زاده

نمایه کاربر
porfosor

محل اقامت: مشهد مقدس

تماس:

پست توسط porfosor »

به نام خدا
اري لازم بود...! همه جا به ما سر كوفت ميزنند كه ايرانيان كتاب نمي خوانند و سرانه ي كتاب خواندن انها دو الي سه دقيقه است در حالي كه ما در ايران در مدرسه ابتدايي (كلاس سوم) 6 كتاب مي خوانيم ولي در فرنگ (اون ور اب) تا پنجم ابتدايي سه كتاب ميخوانند...! بعد هم ميگوين ايرانيان كتاب نمي خوانند ...! وا عجبا (عجب ها!!!!)
يا حسين(ع)...
هزاران سال می گذرد و همچنان ماه بر فراز تخت جمشید ، گوشه ای از شکوه ایرانیان ، طلوع می کند.......

مينا69

پست توسط مينا69 »

به نظر من علت كتاب نخوندن ايراني ها
1 قيمت زياد كتاب
2 نبودن كتاب هاي خوب وغلط هايي كه در كتاب ها زياده
3 زياد نبودن كتاب هاي جذاب وجالب
كه اگر اين مشكلات رفع بشه امار كتاب خواني در ايران بيشتر از جاهاي ديگه ميشه

محمد نيك

سپاس: 6

پست توسط محمد نيك »

اینا همش بهونه هست آدم کتابخون باشه کتابش رو می خونه حالا می خواد یه کتاب گالینگور باشه یا رو پوست خربزه نوشته باشه یا مثلا صبح تا شب هزارتا خرج الکی برای شکمو عروسی پسر عموشو شب عیدو هزارتا مناسبت دیگه می کنه اونوقت زورش میاد بیشتر 5000تومان بده برای کتاب بعدش میگه خب چی کار کنم گرونه! یا مثلا صبح تا شب الکی تو خیابونا پرسه میزنه و پای کامپیوتر میشینه چت می کنه و ورق بازی می کنه یا هزارتا کار بیهوده دیگه می کنه و بعدش میگه خب چی کار کنم سرم شلوغه!
شما اگه حدفاصل مسیر خونتون تا محل کارتون رو هم مطالعه کنید برای یه روز فکر کنم کافی باشه.
بعضی دیگه هستند کتاب می خرند ولی فقط میزارنش تو کتابخونشون که بگن ما اهل کتاب هستیم مثلا تو نمایشگاه کتاب شیراز برای بن کتاب یه صف داشت قربون صف نفت قبلن ها و جلوی هر غرفه انبوه جمعیت ایستاده بود و همه پاکت پاکت کتاب می خریدند ولی جای بسی تعجب داشت که سرانه مطالعه کشور 3دقیقه هستش
I don't know the key to success ,but the key to failure is trying to please every body

نمایه کاربر
Medina

محل اقامت: شيراز

پست توسط Medina »

به نظرم تو كشورمون تبليغات و طبقه بندي درستي براي كتاب نمي شه . توي رسانه ها هم فقط تبليغ براي كتاباي مذهبي ميشه و كتابهاي با موضوعات جالب وجذاب به مردم شناسانده نميشود و مردم غالبا اطلاعات تاريخي خودشون رو از طريق فيلم ها وسريالها وشنيده ها به دست مي آورند .
چه كسي مي خواهد من و تو ما نشويم، خانه اش ويران باد...

نمایه کاربر
omid h

محل اقامت: كرج

سپاس: 4

تماس:

پست توسط omid h »

من قيمت بالا را قبول ندارم چون توي كشورهاي ديگه غيلي گرانتر است با اين وجود بعضي ها با وجود ارزش كم پول ما مي روند و از خارج كتاب سفارش مي دهند پس نخواهم پذيرفت
كتابها به اين تيراژ بالا يعني هيچ كدام خوب نيستند اگر شما بخواهيد من يك ليست بلند و بالا بگم
بعد چرا مردم من براي بعضي چيزهاي بي اهميت ديگر و خيلي گرانتر پول مي دهند اما براي اين يك قلم نه؟!
در هر حال از بذل توجهتان ممنونم
اگر در اين تجحقيق ميانگين حداقل كتاب خوندنتون هم براي سنديت بگذاريد ممنون تر مي شم.
smile008 smile008 smile008

Ati joon

Re: تحقيق: زمان خواندن كتاب چقدر است؟

پست توسط Ati joon »

be nazare man ham in ke ketabha gerune hamash bahunast mage ketabkhuneharo az ma gereftan va hamintor ketabhaye besiar ali darim ke iraniha tarjome kardan mese ketabaiaghaye parvize shahriari.
ama man ye moshkell daram chera ma miangine motalee migirim
age motalei omghi nabashe be nazare man arzesh nadare va in ke ma barasi konim che ghad mardome keshvare ma motalee mikonan mozakhrafe ma bayad barasi konimm az on motalee che ghad fahmidan ke motesasefane dar keshvare ma faghat daran andishehaye baghairo be khorde bacheha midan na amuzesh bedan chetory andishe konan ama dar keshvarhay mese chin hamin atariai ke ma darimo bachehaye dorane ebtedaishun misazan.

ارسال پست