آيا جرم تغيير مي كند؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

اميتيس

سپاس: 1

آيا جرم تغيير مي كند؟

پست توسط اميتيس »

به اعتقاد آلبرت انيشتين تنها سرعت نور در خلا است كه هميشه ثابت مي ماند و طبق اين گفته جرم نيز بايد متغير باشد! اين چگونه ممكن است؟آيا جرم تغيير مي كند؟

فيروزه

تماس:

پست توسط فيروزه »

بله جرم تغير پيدا مي كند.منتها تنها در سرعت هاي بسيار بالا.مثلا در سرعت نور جرم جسم بي نهايت است

اميتيس

پست توسط اميتيس »

البته من اين موضوع رو مي دونستم كه جسمي كه با سرعت نور حركت مي كند بي نهايت جرم دارد ولي من با درك اين موضوع مشكل دارم.چون هميشه به ما گفتن كه جرم هميشه ثابت است :x
من نمي فهمم مگر ممكنه كه جرم تغيير كنه :!: آيا اين مخالف نظريه پايستگي جرم نيست :?:

الهه

تماس:

پست توسط الهه »

اصل پايستگي جرم به تنهايي درست نيست بلكه پس از نظريه ي اينشتين از طرف خود او پيشنهاد شد كه اصل پايستگي جرم و انرژي را جايگزين دو اصل مزا از هم كنيم...
همانطور كه مي دانيد جرم انرژي هم ارز هستند.و اين انرژي جنبشي جسم است كه ما آن را به صورت جرم هم بازيابي مي كنيم.

مهمان

پست توسط مهمان »

:roll: :?: :P :lol: :!: :( :shock:

اميتيس

پست توسط اميتيس »

خانوم الهه منظور شما اين است كه جرم در حقيقت همان انرژي جنبشي جسم است؟ :idea:
مهمان منظورت از اين اسمايل هايي كه درست پست نشده چيست؟

قلي فيز يك دون

محل اقامت: ت

تماس:

پست توسط قلي فيز يك دون »

بايد به شما بگم كه شما تصور درستي از جرم نداريد . در اين جا جرم به معني مقاومت در برابر شتاب هست و اين كه جرم افزايش پيدا مي كنه يعني نيرويي كه ما به جسم وارد ميكنيم صرف افزايش شتاب نمي شه بلكه صرف افزايش جرم ميشه پس بقاي انزي هم به جاي خودش هست

اميتيس

پست توسط اميتيس »

يعني جرم به وجود بياد :roll:

فيروزه

تماس:

پست توسط فيروزه »

بله دقيقا منظور همينه.

قلي فيز يك دون

محل اقامت: ت

تماس:

پست توسط قلي فيز يك دون »

خير من اصلا منضورم اين نبود كه جرم به وجود مي ياد چون اين امر مستلزم افزايش اتم هاي ماده هست :evil:

امسترليدا

جرم در اين جهان متغيير است

پست توسط امسترليدا »

شما با مبحث نسبيت خاص اشنا هستيد
البرت انيشتين در سال1905نظريه ي نسبست خاص خودرا ارايه داد طبق اين نظريه تنها چيزي كه
در اين جهان ثابت است سرعت نور در خلاء ميباشدكه اين نظريه هم چنين بيان مي كند:
توان دوم سرعت نور در خلاءضرب در جرم برابر است باانرژي اين فرمول بيانگر اين مي باشد كه جرم وانرژي دو حالت متفاوت ازيك چيزند كه جرم -انرژي ناميده ميشود براي مثلاگر انرژي يك جسم به اندازه ي مشخصي كاهش يابدجرم ان به اندازه ي انرژي كاهش يافته تقسيم بر توان دوم سرعت ثابت نور درخلاءكاهش مي يابد
توجه داشته باش كه جرم انرژي نابود نمي شودبلكه بصورت متفاوتي ازادمي شود كه انرژي تابشي ناميده مي شود درست مثل يك تكه المينيوم كه اگر مدتي در فضاي معمولي قرار بگيرد
كم كم جرم ان كاسته مي شود(جرم به انرژي تبديل مي شود)
بنابراين جرم هم در جهان متغيير است

پيروووووووووزباشيد :lol: :wink: :P

امسترليدا

جرم

پست توسط امسترليدا »

ببين منظورم از المينيوم اون بالا اورانيوم ميباشد :roll: :roll: :roll:

فيروزه

تماس:

پست توسط فيروزه »

قلي فيزيكدون اصلا معلوم هست چي ميگي؟
تورو خدا يكم واضح تر بنويس.تا من اشتباه نكنم بعد تو منو ضايع نكني :oops: :oops: :oops:

اميتيس

پست توسط اميتيس »

ببينيد من در ابهام تمام هستم خانوم الهه مي گن كه اين انرژي جنبشي جسم است كه ما انرا به صورت جرم بازيابي مي كنيم من منظور ايشون رو كامل متوجه نشدم.اگر جرم همان انرژي جنبشي جسم باشد پس اگر من يك تكه آهن رو گرم كنم و انرژي جنبشي آنرا افزايش دهم پس بايد جرم آن افزايش يابد :?:
در صورتي كه انيشتين جرم و انرژي را جدا از هم دانسته :!:

اميتيس

پست توسط اميتيس »

از ايثارتون ممنون كه اشتباهات رو گردن شما بيندازيم! هدف ما اين نيست كه چيزي رو كه دانشمندا گفتن نغز كنيم يا حتي قبول كنيم ما مي خواهيم كه اول خودمون رو ارضا كنيم و بعد با كمك هم با انديشه هاي نو آشنا بشيم اين بزرگترين اشتباهه كه چيزي رو كوركورانه قبول كرد. و هميشه به ياد داشته باشيد كه نظر هر كس برايش محترم است بزرگترين مشكل ما اين است كه به نظرات هم احترام نمي گذاريم.

ارسال پست