رشته فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
lepton

رشته فیزیک

پست توسط lepton »

دوستانی که رشته فیزیک را در دانشگاه ادامه می دهند و یا فارغ التحصیل شده اند می خواستم نظرتان در مورد رشته فیزیک بپرسم.خوب نظرتان چیست؟
ارزشش را دارد که تا سطح فوق الیسانس و دکترا ادامه داد؟با نه بهتره همان مهندسی و پزشکی را رفت.
همچنین نظرتان را در مورد رشته فیزیک مهندسی هم بیان کنید.
با تشکر

lepton

Re: رشته فیزیک

پست توسط lepton »

کسی نبود؟

morteza20

سپاس: 1

پست توسط morteza20 »

به نظر من اگر به فیزیک علاقه داری این رشته رو انتخاب کن و اگ علاقه نداری بی خیال این رشته شو
فیزیک زیباست ولی سختی های زیادی داره اما سختی های این رشته هم می تونه شیرین باشه(اگر به فیزیک علاقه مند باشی)
در مورد بازار کار هم باید یگم که با کارشناسی ارشد و دکترا می تونی کار مناسبی پیدا کنی ولی با کارشناسی پیدا کردن شغل در زمینه ی فیزیک کمی مشکل هست.
در ضمن من الان دانشجوی کارشناسی فیزیک هستم و این نظر شخصی من بود. امیدوارم سایر دوستان بتونند بیشتر کمک کنند. smile072

نمایه کاربر
احسان2142

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 20

تماس:

پست توسط احسان2142 »

سلام!
morteza20 نوشته شده:به نظر من اگر به فیزیک علاقه داری این رشته رو انتخاب کن و اگ علاقه نداری بی خیال این رشته شو
فیزیک زیباست ولی سختی های زیادی داره اما سختی های این رشته هم می تونه شیرین باشه(اگر به فیزیک علاقه مند باشی)
در مورد بازار کار هم باید یگم که با کارشناسی ارشد و دکترا می تونی کار مناسبی پیدا کنی ولی با کارشناسی پیدا کردن شغل در زمینه ی فیزیک کمی مشکل هست.
در ضمن من الان دانشجوی کارشناسی فیزیک هستم و این نظر شخصی من بود. امیدوارم سایر دوستان بتونند بیشتر کمک کنند. smile072
من با توجه به پرس و جوهایی که کردم متوجه شدم این رشته حتی تا مقطع دکتری آینده ی خوب ندارد . پس شما چگونه می گویید که بازار کار دارد؟

lepton

پست توسط lepton »

علاقه که است ولی وقتی در مورد آینده شغل پرس جو می کنم اطرافیان بدجوری منو می تراسانند.به همبن دلبل نظر دوستان را می خواهم بدانم.

ستاره مرتضوی

سپاس: 3

پست توسط ستاره مرتضوی »

سلام دوست عزیز
من لیسانسم فیزیک و الان ترم اخر فوق لیسانس مهندسی هسته ای هستم
من راست و بی هیچ منظور می گم از نظر شغلی نمی شه رو فیزیک حساب کرد و درامد خوبی نداره اگه واقعا عاشق فیزیک هستید بهتره برید خارج درس بخونید تا هم امنیت شغلی داشته باشید و هم به علاقتون نزدیک باشید

lepton

پست توسط lepton »

ممنون بابت پاسخگویی.
امیدوارم دوستان دیگر هم نظرشان را بیان کنند.

نمایه کاربر
fargol

سپاس: 35

پست توسط fargol »

ستاره مرتضوی نوشته شده:سلام دوست عزیز
من لیسانسم فیزیک و الان ترم اخر فوق لیسانس مهندسی هسته ای هستم
من راست و بی هیچ منظور می گم از نظر شغلی نمی شه رو فیزیک حساب کرد و درامد خوبی نداره اگه واقعا عاشق فیزیک هستید بهتره برید خارج درس بخونید تا هم امنیت شغلی داشته باشید و هم به علاقتون نزدیک باشید
مثلاً برای کسی مثل شما که فوق هسته ای دارید چطور؟ بازار کار برای رشتۀ شما نیست؟ به نظر شما چه رشته ای برای رفتن به مهندسی هسته ای بهتره؟
گر مِی نخوری طعنه مزن مستان را
بنیاد مکن تو حیله و دستان را

تو غرّه بدان مشو که مِی می نخوری
صد لقمه خوری که مِی غلامست آن را

خیام بزرگ

morteza20

سپاس: 1

پست توسط morteza20 »

احسان2142 نوشته شده:سلام!
morteza20 نوشته شده:به نظر من اگر به فیزیک علاقه داری این رشته رو انتخاب کن و اگ علاقه نداری بی خیال این رشته شو
من با توجه به پرس و جوهایی که کردم متوجه شدم این رشته حتی تا مقطع دکتری آینده ی خوب ندارد . پس شما چگونه می گویید که بازار کار دارد؟
قبول دارم که پیدا کردن شغل در این زمینه مشکل است و مشکل اصلی توجه کم به علوم پایه در ایران است. به هر حال فکر می کنم با داشتن مدرک بالاتر از لیسانس میتوان شغل مناسبی داشت ولی آسان نیست مثلا شاید بشود با مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه های کوچک(مثلا پیام نور و آزاد یا غیر انتفاعی در شهر های کوچک) تدریس کرد
جناب lepton می تونی توی گوگل سرچ کنی یا توی دانشگاه ها با اساتید و یا دانشجویان دوره دکترا در این مورد صحبت کنی.
لینک های زیر رو هم ببینید:
http://nsphysics.blogfa.com/post-159.aspx

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mava ... 9%85%D8%AF

http://shabaneh.ir/moarefi-reshte-arshad-physic.html

لینک اول شماره ای داده که فکر کنم میتونی تماس بگیری و کمک بگیری

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

morteza20 نوشته شده:شاید بشود با مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه های کوچک(مثلا پیام نور و آزاد یا غیر انتفاعی در شهر های کوچک) تدریس کرد
مثلا كسي كه اختر فيزيك مي خونه مي خواد بعد از فارق التحصيلي كار پژوهشي انجام بده نه اينكه بره با دانشجو ها (اونم از نوع آزادش) سروكله بزنه اون دوست داره كه وقتش رو پشت تلسكوپ بگذرونه نه اينكه ورق دانشجو ها رو تصحيح كنه

نمایه کاربر
NAV!D

پست توسط NAV!D »

سلام دوستان . smile072 ضمن عرض تبریک سال نو خدمت شما اساتید .
دوستان من میخواهم که فیزیک را نه برای درس و دانشگاه بلکه برای خودم فرا بگیرم حال میخواهم تا شما دوستان عزیز به بنده راهنمایی کنید تا بدونم از کجا باید شروع کنم . جا داره بگم چون ررشته درسی ام فنی و حرفه ای بوده و الان هم دانشجویی رشته مهندسی جوش هستم smile035 فیزیک و ریاضی قوی ندارم smile006 . میخواهم که دوستان عزیز بگند که چجوری ریاضی و فیزیک ام رو قوی کنم نه برای درس بلکه میخواهم تا اونجا که بشه ریاضی و فیزیک را یاد بگیرم . smile018
ممنون smile124
افکار و باورهای تو آینده تو را رقم خواهد زد ...

ارسال پست