وقتی مرگ فیزیک می رسد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
reza azadi

سپاس: 14

وقتی مرگ فیزیک می رسد

پست توسط reza azadi »

با سلام
به دلیل شواهد به دست امده در مورد کوچکترین اجزائ تشکیل دهنده ماده که بیان می کند این اجزا فاقد فاکتوری به نام اندازه هستند دو نتیجه حاصل می شود 1 _در دنیای فیزیک اندازه-فاصله و در نتیجه حرکت وجود ندارد و این پارامتر های که ما در زندگی ملاحضه میکنیم به دلیل 1 نوع ساختار تجزیه و تحلیل کننده مغزمان است 2 همچنین شهود ما از ابزاری جهت درک جهان استفاده می کند که به دلیل نوع ساختارشان از توانایی حس کردن ماهیت خود و دنیای اطراف خود عاجزند و با خطای کامل ولی منظم (وغیر منظم در سطح پایین)به کار خود ادامه می دهند همانند فردی که در خواب است
و2_ وقتی اندازه وجود نداشته باشد فاصله ای نیز وجود ندارد پس حرکتی نیز حاصل نمی شود و به این علت که زمان تنها در بودن حرکت موجودیت مییابد زمان نیز خطای است برای تعریف ساختار جهان
فیزیک حال حاضر تنها به دلیل ساختار ادراک بشر است که موجودیت می یابد و قابل تعریف است بلکه فیزیک واقعی متا فیزیک می باشد ... ادامه دارد smile082 smile082 smile082 smile128 smile064
مراجعه کنید به بخش گفتگوی ازاد مبحث :من یک کارتون خواب هستم smile123 smile009 smile064
آخرین ویرایش توسط reza azadi یک‌شنبه ۱۳۸۷/۱۰/۱ - ۱۳:۴۹, ویرایش شده کلا 1 بار
تصویر

نمایه کاربر
کاوه

نام: (radical) سابق

محل اقامت: تهران

سپاس: 102

تماس:

Re: وقتی مرگ فیزیک می رسد

پست توسط کاوه »

reza azadi نوشته شده:با سلام
به دلیل شواهد به دست امده در مورد کوچکترین اجزائ تشکیل دهنده ماده که بیان می کند این اجزا فاقد فاکتوری به نام اندازه هستند دو نتیجه حاصل می شود 1 _در دنیای فیزیک اندازه-فاصله و در نتیجه حرکت وجود ندارد و این پارامتر های که ما در زندگی ملاحضه میکنیم به دلیل 1 نوع ساختار تجزیه و تحلیل کننده مغزمان است 2 همچنین شهود ما از ابزاری جهت درک جهان استفاده می کند که به دلیل نوع ساختارشان از توانایی حس کردن ماهیت خود و دنیای اطراف خود عاجزند و با خطای کامل ولی منظم (وغیر منظم در سطح پایین)به کار خود ادامه می دهند همانند فردی که در خواب است
و2_ وقتی اندازه وجود نداشته باشد فاصله ای نیز وجود ندارد پس حرکتی نیز حاصل نمی شود و به این علت که زمان تنها در بودن حرکت موجودیت مییابد زمان نیز خطای است برای تعریف ساختار جهان
فیزیک حال حاضر تنها به دلیل ساختار ادراک بشر است که موجودیت می یابد و قابل تعریف است بلکه فیزیک واقعی متا فیزک می باشد ... ادامه دارد smile082 smile082 smile082 smile128 smile064
مراجعه کنید به بخش گفتگوی ازاد مبحث :من یک کارتون خواب هستم smile123 smile009 smile064
کدوم شواهد بدست اومده لطفا لینک بده
[center]کاربر گرامی در صورت مشاهده پستهای ناقض قوانین آن را توسط کلید ! به مدیریت اطلاع دهید

نمایه کاربر
reza azadi

پست توسط reza azadi »

منظورم از شواهد لینک نبود بلکه...؟ smile064 !
تصویر

نمایه کاربر
کاوه

نام: (radical) سابق

محل اقامت: تهران

سپاس: 102

تماس:

پست توسط کاوه »

reza azadi نوشته شده:منظورم از شواهد لینک نبود بلکه...؟ smile064 !
جناب می گم منبع گفته هاتون چیه ؟
[center]کاربر گرامی در صورت مشاهده پستهای ناقض قوانین آن را توسط کلید ! به مدیریت اطلاع دهید

نمایه کاربر
ali.reza

سپاس: 23

پست توسط ali.reza »

radical نوشته شده:
دقیقا
یعنی چی که هرکس از راه می رسه برا خودش نظریه در می کنه
آزادی....

نمایه کاربر
ویستا M

سپاس: 5

پست توسط ویستا M »

سلام!!
اینکه ما درک نمی کنیم دلیل نمی شه که بزنیم زیر همه چیو بگیم فیزیک تموم شد میشه؟!!
ما ادمها خیلی چیز ها رو درک نمی کنیم اما این کوته نظریه که بگیم اونها نیستند!!!انسان فقط یه قسمت کوچیک از طبیعیته
نه همه ی اون!!
بهتره انسان رو با فیزیک مطابقت بدیم نه فیزیکو با انسان!!
فیزیک همواره همان چیزی خواهد شد که تو از آن انتظار داری

نمایه کاربر
ویستا M

پست توسط ویستا M »

اگه بخواید بدونید کلمه ی متا در زبان یونانی یعنی بعد از...پس متا فیزیک یعنی بعد از فیزیک...یعنی اون چیزی که فیزیک
قبولش نداره!!حالا چطور می گید فیزیک شاخه ای از متا فیزیکه!متا فیزیک یه اسم وقتی ارسطو موند که اسم مسائلی رو که
نمیشد با فیزیک اون موقع قبولش کنه چی بذاره گذاشت متا فیزیک!!چون بهد از فیزیک بهش پی برد
پس فیزیک اصلا به متا فیزیک ربطی نداره که بخواد زیر شاخه ی اون هم باشه!!!!
شما ماواء الطبیعه رو با فیزیک مقایسه می کنید؟؟؟؟؟لابد فیزیکم یه جورشه دیگه!!!! smile055 smile055

نمایه کاربر
reza azadi

پست توسط reza azadi »

radical نوشته شده:
اقای علی رضا به نوعی جواب دادند smile064
تصویر

نمایه کاربر
reza azadi

پست توسط reza azadi »

ali.reza نوشته شده:
radical نوشته شده:
دقیقا
اگر لطف کنی شما جواب سوالتان را بدهید با اینکه علامت سوال نداشت smile074 smile080 smile064
تصویر

نمایه کاربر
reza azadi

پست توسط reza azadi »

ویستا M نوشته شده:سلام!!
اینکه ما درک نمی کنیم دلیل نمی شه که بزنیم زیر همه چیو بگیم فیزیک تموم شد میشه؟!!
ما ادمها خیلی چیز ها رو درک نمی کنیم اما این کوته نظریه که بگیم اونها نیستند!!!انسان فقط یه قسمت کوچیک از طبیعیته
نه همه ی اون!!
بهتره انسان رو با فیزیک مطابقت بدیم نه فیزیکو با انسان!!
منظورم از مرگ پایان نبود
شما گفتید :(ما ادمها خیلی...) من نگفتم نیستند بلکه گفتم هستند به متن مراجعه کنید
من نگفتم فیزیک شاخه ای از متا فیزیک است شاید از متن اینطور برداشت شود!... smile031
تصویر

stephen

پست توسط stephen »

انسان موجود محدودي است و هرچه ميگذرد شناختش به جهان بيشتر مي شود. همه اين سير تكامل و پيشرفت علم را مي شناسيم و نياز به مثال نيست. هر زمان را كه در نظر بگيريم يكسري از مسائل (كه انها را مي ديده است) براي انسان گنگ و غيرقابل درك بوده است و انسان براي خلاصي خود به متا فيزيك متوصل شده است و همانطور كه دوست عزيزمان اشاره كرد (متافيزيك يعني بعد از فيزيك) خود فيزيك اين مسائل را بعدا حل مي كند. البته بايد در نظر داشت كه همانطور كه گفتم انسان موجود محدودي است و به بمبست نيز برخورد خواهد كرد اما من فكر نميكنم اين پايانش باشد. با تشكر smile018 smile038

نمایه کاربر
ali.reza

سپاس: 23

پست توسط ali.reza »

reza azadi نوشته شده:
ali.reza نوشته شده:
radical نوشته شده:
دقیقا
اگر لطف کنی شما جواب سوالتان را بدهید با اینکه علامت سوال نداشت smile074 smile080 smile064
متوجه نمی شم من سوال نکردم. smile024
شما پست هاتان هم مثل نظریاتتان عجیب است. smile039
آزادی....

نمایه کاربر
x102x96x

محل اقامت: آنجا كه شراب ناب هم نمي برد ...

سپاس: 2

تماس:

پست توسط x102x96x »

فیزیک حال حاضر تنها به دلیل ساختار ادراک بشر است که موجودیت می یابد و قابل تعریف است بلکه فیزیک واقعی متا فیزیک می باشد ... ادامه دارد smile082 smile082 smile082 smile128 smile064
به نام خدا
سلام
اینکه زمان را ما می سازیم و زمان نسبی است و ... اثبات شده است و ...
ولی اینکه متافیزیک را این گونه از فیزیک جدا می کنید درست نیست ...
فیزیک عالم است ...
ریاضی ماورای عالم فیزیک ... دو مکمل .
در فیزیک کوانتوم در مبحث امواج و بررسی تطابق های ماده و موج می این می رسیم که جهان ماده پنداری است ...
جهان هولوگرافیک این مسائل را بیان می کند و اثبات ./
radical نوشته شده:
فیزیک حال حاضر تنها به دلیل ساختار ادراک بشر است که موجودیت می یابد و قابل تعریف است بلکه فیزیک واقعی متا فیزک می باشد ... ادامه دارد smile082 smile082 smile082 smile128 smile064
کدوم شواهد بدست اومده لطفا لینک بده
شما هم بهتر است به جای اینکه پیرو ِ پرسشگری باشید از پژوهشگری پیروی کنید ...
فقط نپرسید خودتان هم اندکی به راه علم بیایید ...
یا حق
تا که عشقت مطربی آغاز کرد / گاه چنگم ، گاه تارم روز و شب
هرکسی از ظن(ذم) خود شد یار(خار) من / ...
-----
بیندیشید...؛
http://xdivinewisdom.blogspot.com

اندیشه علمی...؛
http://xscientific.blogspot.com/p/blog-page.html

نمایه کاربر
ویستا M

پست توسط ویستا M »

به نام خدا
سلام
اینکه زمان را ما می سازیم و زمان نسبی است و ... اثبات شده است و ...
ولی اینکه متافیزیک را این گونه از فیزیک جدا می کنید درست نیست ...
فیزیک عالم است ...
ریاضی ماورای عالم فیزیک ... دو مکمل .
در فیزیک کوانتوم در مبحث امواج و بررسی تطابق های ماده و موج می این می رسیم که جهان ماده پنداری است ...
جهان هولوگرافیک این مسائل را بیان می کند و اثبات ./
ببخشید جناب xm4nx_007
فیزیک اصلا به متافیزیک ربطی نداره که بخوایم جداشون کنیم حالا می خواد به قول شما درست باشه یا نباشه!
بالا هم ذکر شد که چرا ماوارءالطبیعه شده متا فیزیک!!!
ببینید ساده تر بگم ارسطو داره با مباحثش پیشرفت علم رو کند می کنه بی زحمت شما کندترش نکنید!
والا ما همه جا شنیدم ریاضی زبان فیزیکه نشنیدیم بگند ماورائ فیزیک اگه علاقه دارید به مبحث کلکل ریاضیدان و فیزیک دان سر بزنید!
از نظر شما متا فیزیک یعنی ریاضی !!!؟؟؟ smile039
خیلی جالبه!! smile055
ریاضی معلول فیزیکه نه ماواری اون!!
همیشه موفق باشید...

نمایه کاربر
reza azadi

پست توسط reza azadi »

ali.reza نوشته شده:
reza azadi نوشته شده:
ali.reza نوشته شده:
radical نوشته شده: جناب می گم منبع گفته هاتون چیه ؟
دقیقا
متوجه نمی شم من سوال نکردم. smile024
شما پست هاتان هم مثل نظریاتتان عجیب است. smile039
منظورم نظر خودتان در مورد نظرتان بود smile064
تصویر

ارسال پست