شخصیت انیشتین

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
BIG WHITE HOLE

شخصیت انیشتین

پست توسط BIG WHITE HOLE »

سلام به دوستان دوستاشتنی smile016
در مورد بعد سیاسی انیشتین نظر بدید.
اصلا انیشتین و قبول دارید؟
اگه دارید , از نظر علمی یا از نظر سیاسی یا هر 2
به نظر شما انیشتین باهوشتره یا هاوکینگ ,
با تمام احترامی که به بعد علمی انیشتین دارم ولی یه جورایی اعتقاد خیلی خاصی به هاوکینگ دارم.
این نظر منه.
پیشاپیش از پاسخگوویی دوستان خوبم متشکرم smile021
پیروز و ازاد باشید.

نمایه کاربر
tohid_science

محل اقامت: دنیا

سپاس: 3

تماس:

Re: شخصیت انیشتین

پست توسط tohid_science »

با سلام . دوست عزیز هر دانشمندی در زمان خودش میتونه شخصیت مهمی باشه . مثلا ایزاک نیوتون در زمان خودش خیلی معروف بود الا ن هم خیلی معروف هست اما کارها ی علمی نیوتون را الان یک دانش آموز دبیرستانی هم میتونه انجام بده چون نیوتون آن کار را آسان کرده . و جواب شما اینه که انیشتین قانونی رو که کشف کرد دنیا رو متحول کرد و کارهایی که استیفن هاوکینگ الان داره انجام میده دست کمی از قانون های انیشتین نداره اما هر دوی آنها به من و شما و همه ی انسانها کمک کرده اند و فرقی نمیتونیم برای آنها قائل باشیم . چون هدف هر دوی آنها یکی است یعنی کمک به بشر . من به نوبه ی خودم هر دوی آنها رو خیلی دوست دارم و تمام تلاشمو میکنم که یه روز بهتر از اونا باشم نه مثل اونا و نه پایین تر از اونا . smile018
این جهان کوه است و فعل ما ندا باز گردد این ندا ها را صدا

نمایه کاربر
proshat 110

محل اقامت: تهران

سپاس: 1

پست توسط proshat 110 »

tohid_science نوشته شده:با سلام . دوست عزیز هر دانشمندی در زمان خودش میتونه شخصیت مهمی باشه . مثلا ایزاک نیوتون در زمان خودش خیلی معروف بود الا ن هم خیلی معروف هست اما کارها ی علمی نیوتون را الان یک دانش آموز دبیرستانی هم میتونه انجام بده چون نیوتون آن کار را آسان کرده . و جواب شما اینه که انیشتین قانونی رو که کشف کرد دنیا رو متحول کرد و کارهایی که استیفن هاوکینگ الان داره انجام میده دست کمی از قانون های انیشتین نداره اما هر دوی آنها به من و شما و همه ی انسانها کمک کرده اند و فرقی نمیتونیم برای آنها قائل باشیم . چون هدف هر دوی آنها یکی است یعنی کمک به بشر . من به نوبه ی خودم هر دوی آنها رو خیلی دوست دارم و تمام تلاشمو میکنم که یه روز بهتر از اونا باشم نه مثل اونا و نه پایین تر از اونا . smile018
salam man ham ba tohid movafegham. smile012 smile008 smile002
نبینمت یه وقت شبی تسلیم دست سرنوشت
به عشق تو سرش بالاست ترانه اردیبهشت
تقدیم به همه اردیبهشتیها
اردیبهشت به معنای فرشته نگهبان کوهساران و چشمه ساران
http://www.p72mg.blogfa.com

نمایه کاربر
منطق

پست توسط منطق »

من هم با tohid موافقم هر کسی را باید در زمان خودش مورد بررسی قرار داد

اما من از شخصیت انیشتین خوشم میاد از شخصیتش

ElahE_AsTrOnAuT

پست توسط ElahE_AsTrOnAuT »

سلام
در مورد شخصیت انیشتین باید بگم شاید خیلی چیزها رو نمی دونیم.انیشتین یه شخصیت بزرگ علمیه اما از جهات دیگه خیلی مورد تحسین نیست.من وقتی یه مستند از زندگی ایشون دیدم فهمیدم که خیلی ایشون رو نمی شناختم.به هر حال نمی شه انکار کرد که از لحاظ علمی دنیا رو متحول کرد.
پایان

BIG WHITE HOLE

سلام به توحید جان smile017
اگه من یا شما یا هر کس دیگه بخواهیم یکی از دانشمندان علوم توی دنیا رو به عنوان الگوی خودمون قرار بدیم یا اینکه از یکی بیشتر خوشمون بیاد از ارزشهای علمی و خدمات ارزنده اونا به بشر کم نمیکنه.
این صرفا یه نظر سنجی و بستگی به سلیقه و طرز فکر فرد که چقدر بتونه از نظر فکری و روحی با یه دانشمند ارتباط برقرار کنه و از سبک کدوم بیشتر خوشش بیاد داره. smile034
به هر حال دلم می خواست یه کدوم رو انتخواب می کردی.
ولی از جوابت به سوالم خیلی خوشحال شدم smile016 . دمت گرم.
اصلا شاید سوال من اشتباه ولی خب دیگه یه نظر سنجی....................................... smile017 smile039
پیروز و ازاد باشی.

nejati

تماس:

پست توسط nejati »

tohid_science نوشته شده:با سلام . دوست عزیز هر دانشمندی در زمان خودش میتونه شخصیت مهمی باشه . مثلا ایزاک نیوتون در زمان خودش خیلی معروف بود الا ن هم خیلی معروف هست اما کارها ی علمی نیوتون را الان یک دانش آموز دبیرستانی هم میتونه انجام بده چون نیوتون آن کار را آسان کرده . و جواب شما اینه که انیشتین قانونی رو که کشف کرد دنیا رو متحول کرد و کارهایی که استیفن هاوکینگ الان داره انجام میده دست کمی از قانون های انیشتین نداره اما هر دوی آنها به من و شما و همه ی انسانها کمک کرده اند و فرقی نمیتونیم برای آنها قائل باشیم . چون هدف هر دوی آنها یکی است یعنی کمک به بشر . من به نوبه ی خودم هر دوی آنها رو خیلی دوست دارم و تمام تلاشمو میکنم که یه روز بهتر از اونا باشم نه مثل اونا و نه پایین تر از اونا . i
عجب پس يه بچه دبيرستاني هم ميتونه مثل نيوتن الان چيزاييو كه اون كشف كرده كشف كنه عجب!!!!!
حالا نيوتن رو ولش شما برين 2500 سال قبل ميلاد كه قضيه فيثاغورث كشف شد حالا بعد 4500 سال اونو اثبات كنين
يا شما اگه براتون اين راحت بود قوانين كپلر رو بدون نگاه كردن به هاليدي اثبات كنين يا طرح يه تلسكوپ ساده رو بدين كه نيوتن به اون به چشم يه اسباب بازي نگاه ميكرد!!!!!!
من رو نيوتن تعصب خاصي دارم ابر نابغه اي كه مثل او نيامد و نخواهد امد
هاوكينگ بلاشك انگشت كوچيكه نيتن هم نميشه
حالا شما به بزرگي خودتون ببخشيد نيوتن رو بخاطر كشفهاش كه در حد بچه دبيرستاني هاست
ما از انسانهاي 5000 سال پيش خيلي باهوشتر نيستيم تفاوت در نيوتن ها و گاليله هاست نه در ما

s_arsalan

پست توسط s_arsalan »

از مدت ها قبل از نیمه ی قرن بیستم،فروش دستاورد های شیمی به اربابان قدرت ٰ، روالی عادی بود ( هم از آن سان که جناب نوبل فروخت ) ، لکن دستاورد های فیزیک مدرن ، نه مشتری داشت و نه فروشنده . جناب اینشتاین ، اولین کسی بود که ناب ترین دستاورد فیزیک مدرن را به جنابِ روزولت فروخت و رهنمود های لازم جهت تولید بمب اتمی را به ایشان ارائه فرمود . بسیار تلاش شد تا بلکه این عملکرد ایشان توجیه و غسل تعمید شود ، لکن این فقره توجیه ناپذیر می نماید . همین والسلام

نمایه کاربر
proshat 110

محل اقامت: تهران

پست توسط proshat 110 »

nejati نوشته شده:
tohid_science نوشته شده:با سلام . دوست عزیز هر دانشمندی در زمان خودش میتونه شخصیت مهمی باشه . مثلا ایزاک نیوتون در زمان خودش خیلی معروف بود الا ن هم خیلی معروف هست اما کارها ی علمی نیوتون را الان یک دانش آموز دبیرستانی هم میتونه انجام بده چون نیوتون آن کار را آسان کرده . و جواب شما اینه که انیشتین قانونی رو که کشف کرد دنیا رو متحول کرد و کارهایی که استیفن هاوکینگ الان داره انجام میده دست کمی از قانون های انیشتین نداره اما هر دوی آنها به من و شما و همه ی انسانها کمک کرده اند و فرقی نمیتونیم برای آنها قائل باشیم . چون هدف هر دوی آنها یکی است یعنی کمک به بشر . من به نوبه ی خودم هر دوی آنها رو خیلی دوست دارم و تمام تلاشمو میکنم که یه روز بهتر از اونا باشم نه مثل اونا و نه پایین تر از اونا . i
عجب پس يه بچه دبيرستاني هم ميتونه مثل نيوتن الان چيزاييو كه اون كشف كرده كشف كنه عجب!!!!!
حالا نيوتن رو ولش شما برين 2500 سال قبل ميلاد كه قضيه فيثاغورث كشف شد حالا بعد 4500 سال اونو اثبات كنين
يا شما اگه براتون اين راحت بود قوانين كپلر رو بدون نگاه كردن به هاليدي اثبات كنين يا طرح يه تلسكوپ ساده رو بدين كه نيوتن به اون به چشم يه اسباب بازي نگاه ميكرد!!!!!!
من رو نيوتن تعصب خاصي دارم ابر نابغه اي كه مثل او نيامد و نخواهد امد
هاوكينگ بلاشك انگشت كوچيكه نيتن هم نميشه
حالا شما به بزرگي خودتون ببخشيد نيوتن رو بخاطر كشفهاش كه در حد بچه دبيرستاني هاست
ما از انسانهاي 5000 سال پيش خيلي باهوشتر نيستيم تفاوت در نيوتن ها و گاليله هاست نه در ما
salam dooste aziz man ba ghesmati az sohbathaye shoma mokhalefam be khater inke hawking mesle ma salem nist vali ba neveshtane ketabhaye moteadede dar in zamine be bashar da yadgiriye fizik be zabane sade komak karde va ishan korsiye niyoton ra dar daneshgahe cambrigh dar dast darand dar haly ke bimariye falaj konandeiy darad.meghdare ziyadi az nazariye anishtaine ra sabet karde pas oo ham adame bozorgist valy in be in mana nist ke begim niyoton kari anjam nadade oo ham ba emkanate zamanash va ba jave elmiye oon mogheh in ghavanin ra kashf kard man naghz nemikonam valy biensafist agar hawking ra hesab nakonim. smile038 smile018
نبینمت یه وقت شبی تسلیم دست سرنوشت
به عشق تو سرش بالاست ترانه اردیبهشت
تقدیم به همه اردیبهشتیها
اردیبهشت به معنای فرشته نگهبان کوهساران و چشمه ساران
http://www.p72mg.blogfa.com

solidstatephysics

پست توسط solidstatephysics »

سلام من دانشجوی فیزیک حالت جامد هستم در مورد سوالتون باید بگم اصلا نظر شما رو قبول ندارم .
شما که هنوز اینشتین رو انیشتین می نویسید چه طور راجب شخصیت اون اظهار نظر می کنید . حالا مونده تا بعضییا متوجه بشن اینشتین کی بود . به نظر من که هیچ دانشمندی نمی تونه به پای اون برسه . اینشتین به جایی رسید که تونست خدا رو بفهمه و درک کنه . مگه مسلمان بودن فقط اشهد گفتنه ؟ به نظر من که اون مسلمان از دنیا رفت . من هیچ وقت دلایل اون رو برای رد "اصل عدم قطعیت هایزنبرگ " از یاد نمی برم که به "بور" و "هایزنبرگ" می گفت : " خدا تاس نمی اندازد" یعنی چه طور ممکنه خدا ندونه که مثلا الکترون الان کجاست یا ... آلبرت اینشتین ابر مرد فیزیک جهانه و هیچ کس نمی تونه شخصیت اون رو زیر سوال ببره . یادتون نره که پدر فیزیک ایران
پروفسور حسابی هم شاگرد ایشون بود هم مدتی با ایشون کار کرد ( ضمن این که احترام زیادی برای هاوگینگ قائلم و قبولش دارم)
اگه تندی کردم ببخشید

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

پست توسط mahboobeh »

من یکی که اونو خیلی قبول دارم

BIG WHITE HOLE

solidstatephysics
عزیز
ما که چیزی نگفتیم داری مارو میزنی . داش{داداش} ما زمین خورده هرچی طالب علمیم و هرچی عالم.
حالا دکتر مطهری یا انیشتین. انیشتینم چون تلفظش راحتتره اینجوری مینویسم. فقط همین .
وگرنه من از اول دبیرستان تو کف نسبیت انیشتین بودم.
هایزنبرگم قبلا به اشتباهش اعتراف کرد.
در ضمن فکر نکنم من یا شما یا حتی انیشتین بتونیم با یه فرضیه {هر چه قدرم پیشرفته} خدا رو درک کنیم. هنوز اطلاعاتت از انیشتین خیلی کمه smile023 {ناراحت نشیا}.
اونم خدا رو قبول داشتنه که نیاز به اشهد نداره.
راستی من خودم دانشجوی فیزیک حالت جامد هستم که میخوام تغییر رشته بدم به اختر فیزیک و هیچوقت هم شخصیت هیچ کسی رو زیر سوال نمیبرم . اونم انیشتین.
این فقط یه نظر سنجی سادس و کسی هم حق نداره به نظر کسی بی احترامی کنه.
فقط همین .
یه دنیا ستاره ماله تو رفیق smile016

نمایه کاربر
Aposha

سپاس: 4

پست توسط Aposha »

سلام، smile023
آقایونِ حالت جامدی های عزیز، یک گرانشی با شما صحبت می کنه، smile021
تا جایی که من اطلاع دارم، آقای اینشتین در نامه ای به تاریخِ سوم ژانوویه ی 1954 به آقای اِریک گودکایند (استادِ فلسفه)، چیزایِ خیلی تندی به تمامِ عقایدِ دینی و مذهبی نسبت داده و تمامِ کتبِ آسمانی رو "مجموعه ای از داستان هایی شریف و زیبا، اما احمقانه و کودکانه" خوانده. اینکه آتیست بودنش رو مثلِ دیراک، بور و ... بیان نمی کرده صرفا به خاطر شخصیتِ شدیدا محافظِ کارش بوده. در کتاب شاعر و دانشمندِ هرمان هسه (گفتگوی هرمان هسه با اینشتین)، آقای اینشتین تا جای ممکن از سوالِ "خدا چیست؟" طفره رفته، و در آخر جواب داده "خدایی که من به آن معتقدم، معادله ای است که تمام قوانینِ عالم را توجیه کند، اگر وجود داشته باشد" . حالا اینکه شما ایشون رو _اشهد گفته یا نگفته_ مسلمون یا کلا معتقد به خدا فرض می کنید یا نه، پای خودتون. این رو هم که حتما می دونید که آقای اینشتین علاقه ی شدیدی به بانوانِ جوانتر از خودش داشته. smile023
همه ی اینها به کنار، شخصیتِ علمیِ ایشون قطعا از بزرگترین و تاثیرگذارترین ها در تاریخِ علم و فلسفه بوده، هست و خواهد بود.
شخصا هم طرفدارِ پر و با قرصِ روشِ نگاهِ آقای اینشتین به مسایل هستم، ولی از نظرِ شخصیتی، ریچارد فاینمن رو به عنوان الگو ترجیح می دم.
i\hbar\frac{partial \psi}{\partial t} = \hat{H}\psi

ارسال پست