میدان مغناطیس زمین و تولید نیروی برق

مدیران انجمن: parse, javad123javad

samanta_ict

سپاس: 6

میدان مغناطیس زمین و تولید نیروی برق

پست توسط samanta_ict »

من خیلی وقته طرح های مختلفی توی ذهنم دارم که وقت نمی کنم به همشون بپردازم و همشون رو پردازش کنم و به نتیجه برسونم

چون خودم درگیر یه طرح جزیی فیزیکم .

پس تصمیم گرفتم طرح هام رو به دوستان دیگه هم بگم تا اگه اونا فرصت دارند به این طرح ها بپردازند تا شاید از 100 تا یکیش به بار

بشینه. از این به بعد با طرح کردن این طرح ها امیدوارم شما هم کمکم کنید که بتونیم یه حرکت کوچیکی توی زمینه پزوهش ایجاد کنیم

اولین مورد :

شاید این سوال واسه شما هم پیش اومده باشه که چرا با وجود میدان مغناطیسی قوی زمین نمیشه ازش برای تولید برق استفاده کرد ؟

من این سوال مدت هاست ذهنم رو مشغول کرده . می خواستم ببینم دوستان نظرشون راجع به این قضیه چیه ؟

مثلا آیا با حرکت یک سیم پیچ روی زمین میشه توی اون الکتریسیته جاری کرد چون یه جورایی با حرکت سیم پیچ در اون تغییرز شار به وجود می آد دیگه . مثلا آیا نمی شه با استفاده از سیم پیچ های کوچک که به آدمی متصل باشه از اون ها واسه ی تولید برق واسه ی نیاز روزمره مثلا شارج مبایل و .. استفاده کرد یا با بستن یک سیم پیچ به هر جسم متحرکی از اون الکتریسیته استخراج کرد ؟ می دونم دوستان دیگه هم نظریات بهتری دارند امیدوارم باعث شده باشم که خلاقیت دوستان رو تو این ساعت به کار بیفته .

البته اگه دوستان علاقه داشته باشن من ادامه میدم

نمایه کاربر
كوير

محل اقامت: ساری

سپاس: 35

تماس:

Re: میدان مغناطیس زمین و تولید نیروی برق( طرحی جالب)

پست توسط كوير »

سلام،

باید به این نکته دقت کرده باشی که مثلا توی اون اجسامی که با سیم پیچ ازشون برق تولید شد یا بلندگوی رادیو این آهن ربا بود که درون سیم پیچ قرار گرفت. فکر کنم می تونم به این نکته توجه کنم . پس برای تولید الکتریسیته از مغناطیس زمین باید یک سیم پیچ به شعاع قطر زمین ساخت.

نمی دونم حرفم تا چه حد درسته ولی تنها چیزی هست که فعلا به ذهنم رسیده.
بازم روش فکر میکنم و امیدوارم بقیه هم کمک کنن تا به نتیجه ای قابل قبول برسیم.
تو هم یک روز بزرگ میشی میری تا شهر رویاها
به یاد خونه میافتی چشات میشه مثل دریا
به یاد امشب و هر شب که من ویرون و آواره
نشستم تا سحر بیدار به پای تو و گهواره

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

سلام

جناب کویر فکر کنم شما مطلبی رو فراموشتون شده که البته مطمئنم به علت کثرت اطلاعاته .

ولی می خوام یاد آوری کنم که تغییر شار باعث جاری شدن الکتریسیته توی سیم پیچ میشد و تا انجا که من یادمه به علت بیشینه بون تولید الکتریسیته ما آهنربا رو در جهت عمود وارد سیم پیچ می کردیم تا بیشترین مقدار الکتریسیته بر اثر تغییر شار ایجاد بشه .

ما در تولید الکتریسیته فقط بحث تغییر شار رو داشتیم شما می تونستید با قطع کردن خطوط میدان مغناطیسی آهنربا به وسیله ی سیم پیچ الکتریسیته تولید کنید .

پس نیازی به سیم پیچی به قطر زمین نیست .

بریم سر ادامه بحث ... smile020

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

من فکر کنم اگه بحث روال علمی پیدا کنه بحث جالبی میشه .

یا اصلا اگه نمیشه از این روش برق تولید کرد علتش چیه ؟

یا اگه نیاز به سرع بالا برای قطع شار داره خوب می تونیم توی وسایلی که سرعت بالا دارند استفاده کرد

همیشه راهی هست باید پیداش کنیم

دوستان دیگه نظرشون چیه ؟

ghazal

سپاس: 31

پست توسط ghazal »

سلام.
طرح بسیار جالبیست.اما فکر میکنم مشکل اینجاست که با چند متر راه رفتن میدان مغناطیسی زمین تغییر آنچنانی نمیکنه.شاید(مطمئن نیستم)بشه مثلا در هواپیماها یا قطارهای تند رو شمال به جنوب که تغییر مکان زیادتره،ازش استفاده کرد.سعی میکنم تقریب عددی اش رو براتون محاسبه کنم.

نمایه کاربر
كوير

محل اقامت: ساری

سپاس: 35

تماس:

پست توسط كوير »

آشويس نوشته شده:سلام

جناب کویر فکر کنم شما مطلبی رو فراموشتون شده که البته مطمئنم به علت کثرت اطلاعاته .

ولی می خوام یاد آوری کنم که تغییر شار باعث جاری شدن الکتریسیته توی سیم پیچ میشد و تا انجا که من یادمه به علت بیشینه بون تولید الکتریسیته ما آهنربا رو در جهت عمود وارد سیم پیچ می کردیم تا بیشترین مقدار الکتریسیته بر اثر تغییر شار ایجاد بشه .

ما در تولید الکتریسیته فقط بحث تغییر شار رو داشتیم شما می تونستید با قطع کردن خطوط میدان مغناطیسی آهنربا به وسیله ی سیم پیچ الکتریسیته تولید کنید .

پس نیازی به سیم پیچی به قطر زمین نیست .

بریم سر ادامه بحث ... smile020
درست میگید. این نکته فراموشم شده بود. ولی در عین حال شما میگید باید میدام مغناطیسی زمین قطع بشه که فکر کنم این فقط توی دو قطب زمینامکان پذیر باشه . چون به نظرم اگه روی سطح زمین حرکت کنیم خطوط میدان مغناطیسی فقط از توی سیم پیچ عبود میکنن بدون این که اون رو قطع کنن . البته من دلیل دارم. دلیلم شکل خطوط میدان مغناطیسی زمینه که توی فیزیک خوندیم. توی اون شکل میدان موازی با سطح زمین بود. البته این گفتم شاید موجب این بشه که بگیم پس در امتداد شعاع زمین سیم پیچ به حرکت در بیاد که فکر میکنم در اون صورت بشه الکتریسیته تولید کرد. البته نمی دونم چرا تا حالا تولید نشه.
خوشحال می شم این بحث ادامه پیدا کنه و اشکالات من هم گرفته بشه .
تو هم یک روز بزرگ میشی میری تا شهر رویاها
به یاد خونه میافتی چشات میشه مثل دریا
به یاد امشب و هر شب که من ویرون و آواره
نشستم تا سحر بیدار به پای تو و گهواره

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

جناب غزل ممنون میشم اگه محسبات عددی رو انجام بدید تا متوجه مقدار الکتریسیته تولید شده بشیم ولی جناب کویر حق با شماست ولی در هر جای زمین میشه میدان مغناطیسی زمین رو قطع کرد .شما اگه رو به شما حرکت کنید داخل و هم جهت با خطوط مغناطیسی زمین هستید ولی اگه به شرق حرکت کنید در حالت عمو بر میدان هستید و راجع به اینکه چرا تا به حال تولید نشده میشه گفت نبوغ یعنی فکر کردن به مسائلی که دیگران بهش فکر نمی کنند یا به اون توجه نکردن

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

مثلا آیا به صورت یه ماهواره نمی تونه این سیم پیچ دور زمین بگرده و انرزی مورد نیاز خودش رو برای کاره ای تحقیقاتی تامین کنه؟

ghazal

پست توسط ghazal »

سلام.
مسئله:
ماکزیمم مقدار پتانسیلی که به علت حرکت در میدان مغناطیسی زمین در دو سر یک سیم لوله اعمال میشود،چقدر است؟

بهتر است برای ساده سازی مسئله چند مطلب را در نظر بگیریم.

1 - میدان مغناطیسی زمین در نواحی مختلف مقادیر متفاوتی دارد که از یک الگوی یکنواخت تبعیت نمیکند.اما میتوان به سادگی فرض کرد ماهواره ما که حامل سیم لوله است بین کمترین مقدار و بیشترین مقدار شدت میدان زمین حرکت میکند.بیشترین مقدار شدت میدان حدود 60000 نانو تسلا است.پس دو برابر این مقدار میشود حدود تغییرات B

2 - فرض میکنیم فاصله مکانی این تغییرات چیزی در حدود فاصله دو قطب زمین(نصف محیط زمین) است.چون میدان در قطب ها به ماکزیمم مقدار خودش میرسد.

3-فرض میکنیم ماهواره در کمترین ارتفاع نسبت به زمین حرکت کند تا تغییرات میدان بیشترین مقدار ممکن باشد.سرعت حرکت در چنین مداری حدود 7 کیلومتر بر ثانیه است.پس میتوان با در دست داشتن فاصله مکانی و سرعت،بازه زمانی حین این پیمایش را بدست آورد.

4 - مساحت مقطع سیم لوله نیز از مرتبه متر مربع خواهد بود.

با در دست داشتن این اطلاعات براحتی میشود تغییرات شار در سیم لوله را حساب کرد.این عدد بسیار ناامید کننده بود :

(9-)^10 * 4.2 ولت!!!!!
یعنی یک میلیاردیم مجموع 3 باتری 1.5 ولتی!!!!
تازه این مقدار ایده ال سازی شده است. و اگر مسئله را برای مولفه افقی میدان که هنگام حرکت ماهواره در ایجاد شار دخیل است،حل کنیم جواب به مراتب کمتر از این خواهد بود.
حال بیایید از دید گاه دیگری این مسئله را بررسی کنیم.برعکس!!
یعنی فرض کنیم ما یک سیم لوله داریم که میخواهیم 220 ولت دو سر آن اعمال شود. میخواهیم بدانیم آیا ناحیه تغییرات میدان و هم چنین سرعت مناسبی پیدا میشود که ما را به این مقصود برساند؟

طبق عکس زیر بیشترین ناحیه تغییرات مولفه افقی میدان در طول جغرافیایی 45 درجه شرقی تا طول جغرافیایی حدود 105 درجه شرقی است(بیشترین تغییر در کمترین فاصله)حد اکثر تغییرات میدان از مرتبه چند ده هزار نانو تسلا و در این مورد خاص حدود 25000 نانو تسلا است.(در ضمن این فاصله را افقی در نظر میگیریم تا بیشترین تغییرات را داشته باشیم)ضمنا باز هم فرض میکنیم سیم لوله همان ابعاد قبلی را دارد.نتیجه این میشود که ماهواره حامل سیم لوله باید با سرعتی معادل مقدار زیر این مسافت را طی کند تا بتوان 220 ولت را در دو سر سیم لوله مشاهده کرد .

سرعتی معادل با 11 ^10 * 2.7 متر بر ثانیه!!!!یعنی چیزی حدود 1000 برابر سرعت نور!!!!! smile024

با این اعداد و ارقام به نظر من بهتره بی خیالش بشیم و دنبال راههای دیگه بگردیم! smile021

منابع اطلاعاتی هر قسمت از تخمین رو که خواستید بفرمایید تا تقدیم کنم.
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

ghazal مرسی خیلی عالی بود .

پس پرونده این طرح بسته شد .

خواص خارق العاده هرم ها و استفاده از آنها :

ساختمان هرم اين ويژگيهاي بسيار عجيب را دارد.بسياري كوشيدند آنرا به مغناطيس زمين و ... نسبت دهند ولي مسئله فراتر از اينهاست!
من این مطالب رو اینجا براتون جمع کردم تا بخونید و متوجه بشیم که هرم ها چه خواصی دارند ؟

و چرا هرم از هر نوعی که باشه و در هر ابعادی می تونه انرزی رو متمرکز کنه ؟؟؟؟؟؟؟ و چه استفاده ای در فیزیک یشه از اون کرد

اگر دوستان دنبال صحت و سقم این مطالب هستند بهتره کلمه لاتین هرم یا همون پیرامید رو سرچ بکنه تا ... از حیرت بمونه که چرا ؟؟؟؟؟
دانشمندان به يك نكته عجيب ، باور نكردني و گيج كننده رسيده اند :

اگر هرمي يك ضلعش دقياقآ در راستاي شمال جنوب قرار گيرد ، و در ارتفاع يك سوم از قاعده آن : ويژگي هاي عجيب و جادوئي پديدار مي شود كه هيچ احد اناسي تاكنون نتوانسته است پرده از راز آن بردارد! عجيب اين است كه در هرم بزرگ جيزه آرامگاه فرعون خئوپس ، اتاق فرعون نيز در اين مكان با همين نسبت از زمان قرار دارد...

ايتدا دو مهندس مشاهده كردند كه تيغ هاي ريش تراشي كه در اين مركز هرم قرار داده ميشوند ، صبح روز بعد خود به خود تيز مي شوند! در حالي كه حداكثر استفاده از يك تيغ براي اصلاح سه وعده تا پنج وعده بود آنها از چندين تيغ 150 مرتبه و بيشتر براي اصلاح استفاده كردند..
آنها اين سيستم را به نام دستگاه تيز كني تيغ ريش تراشي در اداره ثبت اختراعات به ثبت رساندند مدتي بعد طب هرم دانشمندا را فرا گرفت.بسياري به آزمايشهايي عجيب دست زدند و جالب اينكه نتيجه آزمايشها همه را انگشت به دهان مي ساخت، يك نمونه از آزمايشها اين بود:

يك نفر هرمي 30 سانتي از فلز ساخت و در شرايط ذكر شده آنرا قرار داد.او سيبي را به دو نيم كرد و نصف سيب را درون هرم در مركز آن و نصف ديگر آنرا روي ميز ولي بيرون هرم گذاشت.او مرتب به آن سر ميزد و مشاهده هايش را يادداشت مي كرد...
چه حدس ميزنيد؟ براستي عجيب بود ولي عمر سيب درون هرم بيش از 10 برابر بيشتر از نصفه بيروني بود!!! شايان ذكر است تمام ويژگيهاي محيطي براي هر دو سيب يكسان بود...
با اينكه نصفه بيرون از هرم از بعد از گذشت دو روز شروع به پژمرده شدن كرد ولي سيب درون هرم بعد از گذشت حتي دو هفته هنوز مثل لحظه بريده شدن تازه بود...
از جمله عجائب خلق شده توسط بشر اهرام مصر مي باشد. بدون شك يكي از پر راز و رمز ترين بناهاي ساخته شده در كره زمين اهرام مي باشند. نظرات ضد و نقيض در مورد فلسفه ساخت اين اهرام و اينكه چه كساني آنرا ساخته اند؛ بسيار است. اما قدر مسلم آنكه اين بناها يكي از شاهكارهاي ساخته شده ي فعلي مي باشند. بناهايي كه نكات جالب و شگفت انگيز بسيار دارد. بعنوان مثال گفته مي شود كه اگر دو خط عمود بر هم از دو منتها اليه شرقي – غربي و شمالي- جنوبي زمين رسم كنيم محل تلاقي آندو در محل ساخت اهرام مصر خواهد بود و ديگر اينكه ابعاد و اندازه هاي اهرام مصر به لحاظ هندسي با بعضي فواصل و نسبتهاي نجومي متناسب مي باشد. در هر صورت ساخت چنين بناهاي عظيمي كه بعضاً تاريخ ساخت آنها را به بيش از 5000 سال قبل مي دانند ، نياز به دانش و تكنولوژي بسيار پيشرفته اي خواهد داشت و بي جهت نيست كه انرا جزء عجائب هفتگانه مي دانند. اما از بعد ديگر نيز مشاهدات نشان مي دهند كه بطور كلي ساختار هندسي اهرام داراي خواص منحصر به فردي مي باشد كه در ادامه به آنها اشاره خواهد شد. گفته مي شود كه بيشترين ميزان اثرات مشاهده شده از ساختارهاي هرمي، مربوط به هرمهايي است كه زاويه ي ابعاد آن 606/52 درجه مي باشد.

بعضي از اثرات مشاهده شده در مورد خواص هرمها به شكل ذيل است:

غذاهايي كه در زير اهرام نگه داشته شود 2 تا 3 برابر بيشتر غذاهايي كه در دماهاي معمول نگهداشته مي شوند؛ بدون فساد باقي خواهند ماند. مزه غذاها در زير اهرام كمتر دچار تغيير مي شود. اهرام منجر به آبگيري و موميايي شدن هرچيزي مي شوند ولي مانع از فساد آنها شده و از رشد قارچها هم ممانعت مي كنند. بعلاوه آنها منجر به كاهش سرعت رشد و يا توقف كامل رشد ميكرو اوگانيسم هاي مختلف مي شوند.

-واكنش به محيط هاي هرمي

افرادي كه در خانه هاي هرمي زندگي مي كنند؛ يا كساني كه در ساختمانهاي هرمي كار مي كنند، يا آنهايي كه در زير ساختارهاي هرمي مي خوابند همگي نوعي واكنش فوري مثبت در برخوردها از خود نشان مي دهند.

موجودات بصورت مغناطيسي به نسخه هاي مشابه هرمي جذب مي شوند. مشاهدات مختلف از نقاط مختلف نشان مي دهند كه حيوانات اهلي از هر نوع تمايلي به باقي ماندن و نزديك شدن به ساختارهاي هرمي دارند و در زير آنها سرعت رشد بيشتري دارند. بعلاوه مشاهدات نشان مي دهد كه سگها و گربه ها به طريق مشابه و با هارمونيهاي خاصي به اين محيطهاي توليد كننده ي انرژي، پاسخ هاي مشابهي مي دهند.

در مكتب مديتاسيون، اعتقاد به قدرت خارق العلاده اهرام وجود دارد. بسياري از مردم اعتقاد دارند كه نيروهاي روان شناختي با استفاده از اهرام تحريك شده يا افزايش مي يابند. اصولاً اهرام ساختارهاي هندسي تقويت كننده انرژي به حساب مي آيند كه نيروهاي روحاني و بعد روحاني كساني را كه در معرض آنها قرار دارند ، افزايش مي دهد.

استفاده از اهرام در فرايندهاي مديتاسيون مي تواند منجر به تشديد فرايندهايي شود كه منجر به فراهم آوري احساس بي وزني شده و نيروي مثبت را در افراد ايجاد مي كند. بسياري از كساني كه چنين تجربه اي را داشته اند ادعا مي كنند كه اهرام منجر به افزايش نيروي حافظه، تجسم گذشته، تحريك ايجاد ارتباط تله پاتيك و افزايش هوشياري فرد مي شود. تجربيات مديتاتور هاي مختلف از نقاط مختلف دنيا نشان مي دهد كه انجام مديتاسيون در زير اهرام مي تواند همراه با بروز احساسات خاص باشد كه شامل موارد ذيل است:

احساس بي وزني، احساسي شبيه به تحريكات الكتريكي خفيف، احساس گرمي به خصوص در قسمتهاي فوقاني بدن، سستي و رهايي از فشار هاي عصبي، احساس مديتاسيون عميق تر و بروز انرژي بيشتر.

ـ تحقيقات و مطالعات انجام شده بر روي اهرام

Bill Kerell از جمله محققاني است كه حدود 17 سال تحقيقات وسيعي بر روي اهرام داشته است و با استفاده از ميگوهاي آب شور تجربيات زيادي كسب كرده است. ميگوهاي آب شور به طور متوسط حدود 6 يا 7 هفته زنده مي مانند ولي چنانچه آنها زير ساختارهاي هرمي پرورش يابند حتي بيشتر از يك سال زنده مي مانند. بعلاوه او مشاهده نمود كه چنين ميگوهايي 2 تا 3 برابر حد معمول بزرگتر مي شوند. او مطالعاتي نيز بر روي نمونه هاي انساني داشته است. در طي اين تجربيات او مشاهده نموده كه افراد مبتلا به فشار خون بالا در زير اهرام بطور كامل خواب آلوده مي شوند. ولي افرادي كه دچار خستگي هستند از نو انرژي خود را باز مي يابند. بعلاوه مشخص شد كه كسانيكه در زير اهرام به مديتاسيون مي پردازند، داراي تخليه هاي الكتريكي آلفا و تتاي بيشتري خواهند شد و فركانس و قدرت اين امواج نيز بيشتر خواهد بود.

دكتر Carl Benedicks مشاهده نمود كه اهرام نوعي فركانسهاي تقويت شده در بدن فرد ايجاد مي كنند. دكتر Lertes و Born كشف كردند كه اين فركانسها در محدوده امواج با موج كوتاه مي باشند. محققان دريافته اند اجسامي که در زير اهرام براي مدت طولاني قرار دارند خاصيت قطبي و شارژ الكتريكي خود را به مدت بيشتري حفظ مي كنند.

يكي از پزشكان كانادايي اثر اهرام را بر روي بيماران مبتلا به سوختگي بررسي نموده است. او مشاهده كرد كه در معرض قرار دادن بيماران با اهرام به مدت چند دقيقه، منجر به كاهش درد در اين بيماران مي شود. بعلاوه سرعت بهبود زخم در اين موارد بيشتر بود.

يكي ديگر از ابعادي كه براي اهرام بعنوان يك توانايي بالقوه در نظر گرفته مي شود؛ قدرت و توان انتقال امواج الكتريكي توسط اين ساختارها مي باشد. زمانيكه چيزي در داخل اهرام قرار بگيرد توانايي دريافت طولاني اطلاعاتي را خواهد داشت كه آنرا بر يك اساس خاص قويتر مي سازد. اين فركانسها توانايي بالقوه ي اشياء را به فعليت رسانيده و اصطلاحاً آنها را شارژ مي كند. با استفاده از همين توانايي مي توان كريستالها، گياهان و اسانسها را تقويت نمود و كافي است براي اين كار آنها را به مدت 24-2 ساعت زير يك هرم قرار داد. اسانسهاي گياهان و گلها را نيز بدين صورت مي توان تقويت نمود. دانشمندان مشاهده نمودنده اند كه ساختار مولكولي آب از لحاظ زواياي پيوندي و بار الكتريكي در زير هرمها تغيير مي يابد ولي علت آنرا نمي دانند. آب بطور كلي مزه ي كلري خود را در زير هرم از دست داده و مزه ي بهتري پيدا مي كند. اين گونه فرض مي شود كه زمانيكه يك گياه در زير هرم قرار مي گيرد ، اين موجود اطلاعات تقويت شده اي را در مورد خود بدست خواهد آورد و هرچه اين سيگنالهاي اطلاعاتي قويتر باشد ، گياه انرژي بيشتري پيدا خواهد نمود. گياهاني كه در زير هرمها رشد مي كنند طراوت، شادابي و سرعت رشد بيشتري داشته و كمتر دچار آفت مي شوند.

با توجه به تمامي اين مطالب و مشاهدات بايد قبول نمود نوعي نيروي جادويي در هرمها وجود دارد. در حقيقت اهرام اين توانايي را دارند كه مجموعه نيروهاي اطراف را متمركز كنند (چرا؟)و اين چيزي است كه قطعاً وجود خواهد داشت. خود مصريان باستان نيز احتمالاً بر اساس همين اصول اهرام را ساخته اند چرا كه اين بناهاي عظيم را آرامگاه و مأواي خود مي دانستند و آنها را دالاني براي رسيدن به آسمانها فرض مي كرده اند. كما اينكه مطالعات مختلف بر اساس چرخش صور فلكي مختلف و نحوه قرار گيري زمين در منظومه شمسي ثابت كننده اين ادعا بوده و ثابت كرده اند كه دالانهاي مخفي موجود در اهرام در همان دوران ساخت اين بناها، مشرف به صور فلكي خاصي بوده است.

در هر صورت نيروهاي مافوق طبيعي در جهان آفرينش به وفور وجود دارند و انسان مي تواند با اندكي تأمل و دقت، تمامي آنها را مسخر خود ساخته و از آنها استفاده نمايد.
محققانی که در مورد اهرام مصر تحقیق می کنند مشاهده کرده اند که مواد غذایی فاسد شدنی از قبیل گوشت، شیر و تخم مرغ در داخل اهرام مصر ماهها و حتی گاهی سالها بدون هیچ گونه فسادی باقی می ماند و خوردن آنها برای انسان هیچ خطری ندارد. شاید هرم خئوپوس کهن ترین بنای عظیمی باشد که به دست انسان بنا شده و تا امروز باقی مانده است. این هرم در کنار پیکره ابوالهول در منطقه جیزه در 16 کیلومتری غرب قاهره در مصر قرار دارد. وسعت کل محل 216 کیلومتر مربع و سطح زیر بنای آن 13 جریب (معادل 500000 متر مربع) است.
سطح زیر بنای هرم با دقتی باور نکردنی تسطیح شده است. به طوری که اختلاف سطح آن در سرتاسر زیر بنا از چند میلیمتر تجاوز نمی کند. برخی این اختلاف را ناشی از زمین لرزه ها و آتشفشانها و حرکات زمین می دانند. در ساختمان این هرم دو میلیون و ششصد هزار قطعه سنگ ساختمانی از جنس گرانیت و مرمر به وزن 2 تا 70 تن به کار رفته است. این سنگ ها به دقت فوق العاده زیادی روی هم چیده شده بنایی به ارتفاع 140 متر را تشکیل داده است.
گوشه ای ار عجایب داخل هرم
اگر مقداری آب چند هفته در هرم قرار گیرد به آبی فعال با خواص عجیب تبدیل می گردد. برای مثال، اگر آب آلوده باشد بعد از این مدت کاملا ضد عفونی می شود. دست دختر چهارده ساله که در حادثه ای به شدت آسیب دیده بود، بعد از سی دقیقه قرار گرفتن در این آب از درد افتاد و بعد از دو روز بهبود پیدا کرد. خانمی به نام پتی با استفاده مکرر از این آب چهره ای جوان و شاداب تر یافته است.
کنی هیل گیاهی را به مدت پنج روز بدون آب داخل هرم نگهداری کرد، زمانی که گیاه را کاملا تازه و شاداب بود از هرم خارج کرد بلافاصله پژمرده شد.
اگر بذر گوجه فرنگی داخل هرم کشت شود و سپس نشای آن در بیرون کاشته شود محصول آن چند برابر بوته های مشابه می شود.
شیر که به سرعت فاسد می شود بیسش از یک هقته در هرم سالم و قابل استفاده باقی می ماند اما در غلظت آن تغییراتی حاصل می شود. این امر دو شرکت بزرگ ایتالیایی و فرانسوی را بر آن داشته است که پاکتهای مقوایی شیر را در به صورت هرم به بازار عرضه کنند.
گوشت در داخل هرمهایی با ابعاد اهرام مصر و یا متناسب با آنها، با وجو آنکه دو سوم از آب خود را از دست می دهد هرکز فاسد نمی شود.
آزمایشهای مکرر نشان داده که تیغ صورت تراشی در داخل هرم تیز تر می شود! چنانکه گاه حتی تا 200 بار می توان از یک تیغ برای اصلاح کردن صورت استفاده کرد. ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که چرا از خواص هرم بهره نمی گیرند در پاسخ به چند نمونه اشاره می کنیم:
بعضی از کشورها ساختمانهای هرمی شکل برای هدف های متفاوت ساخته اند.
بیمارستانهایی برای بهبود سریع تر بیماران روانی.
کلیسا برای تمرکز معنویت بشر.
اتاقهایی در دانشگاهها برای استراحت و تمرکز اندیشه و فعالیت بهتر مغز.
محاسبات بسیار پیچیده ریاضی در سطح قاعده و هرم اعجاب برانگیز است. جالب اینجاست که از طریق هرم می توان شمال و جنوب مغناطیسی را یافت.

physics2013

سپاس: 2

هرم ها و خواص شگفت انگیز آنها

پست توسط physics2013 »

سلام . مطلب خیلی جالبی بود . واقعا که شگفت انگیزه . میشه منبعش را هم اعلام کنید .

ghazal

پست توسط ghazal »

آشویس :
مطلبتون در مورد هرم ها خیلی جالب بود.من هم قبلا چیز هایی در مورد شون شنیده بودم.ولی یه سوال اساسی! کسی میدونه چرا تنها و تنها این نوع ساختاره که چنین کارکردهایی داره؟مثلا به نظر میاد ساختار کره، در متمرکز کردن موثرتر باشه!!

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

والا جناب ظریف .. عزیز تو اینترنت سرچ کنی پیدا می کنی

ولی غزل جان منم حیرونم و البته خوشحال smile018

persiat

نام: مهدی نصیری

محل اقامت: qayen

سپاس: 2

تماس:

پست توسط persiat »

شاید بشه با کمک گرفتن از چند اهنرای دیگه از این نیرو استفاده کرد
من ی چیزایی تو کلهم میگزره اما چون سنم پایینه زیاد جرئت جلو اومدن ندارم
اما بزبون ریاضی شاید بشه ی معادله بین میدان هایی که جریان ایجاد شده و بقیهی اهنربا ها درست میکنن نوشت که با حرکت اروم ی انسان رو ی اهنربای بزرگ که تقریبا میشه گفت با این حرکت دلتا بی (در حالت معمول ) صفره ی کاری کرد که توان معادله باعث بزرگ تر شدن این اختلاف بشه!!!!!!!!!!!
خواهشا اگه درست نیس بهم نخندید

نمایه کاربر
نوترينو0

محل اقامت: san andreas

سپاس: 11

پست توسط نوترينو0 »

persiat نوشته شده:شاید بشه با کمک گرفتن از چند اهنرای دیگه از این نیرو استفاده کرد
من ی چیزایی تو کلهم میگزره اما چون سنم پایینه زیاد جرئت جلو اومدن ندارم
اما بزبون ریاضی شاید بشه ی معادله بین میدان هایی که جریان ایجاد شده و بقیهی اهنربا ها درست میکنن نوشت که با حرکت اروم ی انسان رو ی اهنربای بزرگ که تقریبا میشه گفت با این حرکت دلتا بی (در حالت معمول ) صفره ی کاری کرد که توان معادله باعث بزرگ تر شدن این اختلاف بشه!!!!!!!!!!!
خواهشا اگه درست نیس بهم نخندید
توی فیزیک زمان ما (1370!) یه مساله بود که اختلاف پتانسیل بین دو چرخ قطار وقتی شرق به غرب حرکت میکنه و میدان مگنتیک زمین رو قطع میکنه حساب می کردیم که فک کنم میشد 0.002 ولت! همونجور که دوستان نشون دادن خیلی انرژی ناچیزیه در ضمن انرژی حرکتی که روتور رو بچرخونه باید در نظر گرفت
- خیلی خوبه که ذهن بسیار فعالی داری دوست عزیز قدرشو بدون!
- مطلبی در مورد قالیچه های پرنده خونده بودم که پس از بافت توی چشمه مخصوص میشستند و مغناطیسش میتونست شناوری ایجاد کنه smile042
- توی طبیعت انرژی مفت زیاده فقط باید مهار بشه، نمونه: انرژی گرمایی هسته زمین، باد، جزر و مد، اختلاف دمای عمق خاک با محیط ...
آنكس كه نداند و بداند كه نداند

ارسال پست