چه لزومی داشت جهان این همه بزرگ باشد ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

قوانین انجمن
مسئولیت مطالبی که در تالار نوشته میشود به عهده نویسنده است و مدیریت سایت هوپا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.
مطالب نوشته شده در سایت به معنی رد یا تایید آنها از سوی مدیریت سایت هوپا نمی باشد.
مدیریت سایت هوپا حق دارد هر گونه تاپیک مغایر با قوانین را بدون اطلاع به نویسنده مطلب حذف یا ویرایش کند.
هر گونه بی احترامی به سایر کاربران در سایت ممنوع میباشد و با شخص مربوطه برخورد خواهد شد.
از به انحراف کشیدن تاپیک ها و مطرح کردن مطالبی که موجب به انحراف رفتن تاپیک میشود شدیدا خود داری کنید.
این قوانین توسط مدیریت سایت هوپا قابل تغییر است و با توجه به شرایط حاکم بر سایت ممکن است تغییر کند.
نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 1089

تماس:

چه لزومی داشت جهان این همه بزرگ باشد ؟

پست توسط غلامعلی نوری »

درود همراهان گرامی

نمی دانم این پرسش را چگونه بپرسم

چرا جهان این همه بزرگ است ؟

یا چرا باید این همه بزرگ باشد ؟

یا چه لزومی داشت این همه بزرگ باشد ؟
آخرین ویرایش توسط غلامعلی نوری جمعه ۱۳۹۹/۸/۲۳ - ۱۶:۳۹, ویرایش شده کلا 1 بار

Paradoxy

سپاس: 1236

Re: چه لزومی داشت جهان این همه بزرگ باشد ؟

پست توسط Paradoxy »

حکمتی داره که ما نمیدونیم.

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 1089

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

Paradoxy نوشته شده:
جمعه ۱۳۹۹/۸/۲۳ - ۱۵:۵۱
حکمتی داره که ما نمیدونیم.
درود
اگر پاسخ و واکنش به این پرسش درهمین حد باشد سد رحمت به شما و کسانی که مانند شما می اندیشند smile036

ولی برخی با وجودی که نمی دانند پاسخ دهند و در بن بست گیر می کنند باز در عمل دیگران را بخاطر توهم همان حکمت خیالین و رهایی از بن بست پاسخگویی می کشند .

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 172

پست توسط عبدالرضا علي پور »

غلامعلی نوری نوشته شده:
جمعه ۱۳۹۹/۸/۲۳ - ۱۰:۵۳
درود همراهان گرامی

درود بر دکتر نوری --- طبیعت جهان با نوع نگاه و سولات ما کار نمیکند -- همونطور که میتونیم مطرح کنیم چرا ما بنا به میل و اختیار خودمون به این دنیا پا ننهادیم -- ذات و سرشت و طبیعت جهان هست و ما در حال کنکاش چراها هستیم -- تا بتوانیم دلیل بودن جهان و بزرگی جهان و موجودییت خودمون را بفهمیم -- هنوز هیچکسی نتونسته دلیل قانع کننده ای به این نوع سوالات بدهد -- فقط میدونم که میتونه بی انتها باشه اینم بر اساس حوزه مشاهدات خودمون که کوتاس -- یعنی گسترش جهان به صورتیه و با سرعتی داره انجام میگیره که باید بتونیم 100 ها برابر سرعت نور سالهای سال حرکت کنیم تا بخش کوچکیش برامون تازه قابل مشاهده بشود -- جهان کسی نمیدونه انتهایش کجاست ممکنه حتا تا بی نهایت همین باشه و ما همیشه بخش کوچکی را مشاهده کنیم

شاید زمین ما در مقابل جهان به مانند موچه ای باشد در دل اقیانوس که انتها و ابتدایش معلوم نیست

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

خلق همچین جهانی رو در عهده وتوانایی کسی جز خدا نمبینه.به نظر ات جالب نیست تمام الکترون ها مشابه هم هستند؟از نظر بار الکتریکی جرم تکانه؟ینی این الکترون با اون یکی فرقی به هیچ عنوان نداره.بگو که چه وجودی جز خدا همچین توانایی ای داره؟
این که همه الکترون ها مشابه هم هستند اونقدر عجیب نیست. هرچی نباشه تمام این الکترون ها حاصل فرآیند *تولید زوج* در عصر لپتونی بیگ بنگ هستند. بعد از بیگ بنگ، فوتون های پر انرژی نور تبدیل شدن به یک الکترون و یک پوزیترون. درست همونطور که ماده به انرژی تبدیل میشه مثل بمب هسته ای، انرژی هم میتونه تبدیل بشه به ماده. و هرچی نباشه منشأ تمام الکترون ها فوتون ها بودند، اصولا الکترون ها اگر مشابه هم نبودند باید تعجب میکردیم.

من همیشه فکر میکنم چطور جهان با این عظمتش می‌تونه خالقی نداشته باشه؟ بعد که فکر میکنم یه خالق اینارو آفریده باز بیشتر توی فکر میرم که چطور اون خالق با اون عظمتش، خودش نیازی به خالقی نداره...
جالب نیست؟ از یک طرف وقتی به عظمت جهان فک میکنیم میگیم محاله بی خالق باشه. ولی از طرف دیگه وقتی به عظمت خدا فکر میکنیم که عظمتش خیلی خیلی بیشتر از جهان خودمونه، سریع دهنمون رو میبندیم و فکر کردن رو تعطیل میکنیم...اما آیا واقعا عظمت یک چیز به تنهایی میتونه خالق داشتن اون چیز رو ضمانت کنه؟

cnt

نام: ارش سی ان تی

سپاس: 19

پست توسط cnt »

استفاده از متون مذهبی برای کشفیات علمی کارکرد دوگانه یا چندگانه دارد .یعنی اون موقع که زمین به اشتباه مرکز عالم بود دین تاییدش میکرد و حالا هم که اثبات شده زمین مرکز عالم نیست و این زمین هست که به دور خورشید میچرخد باز هم دین تاییدش میکند .

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 291

تماس:

پست توسط فروهر »

غلامعلی نوری نوشته شده:
جمعه ۱۳۹۹/۸/۲۳ - ۱۰:۵۳
درود همراهان گرامی

درود دکتر

بنده شخصا فکر می کنم بیکران بودن و بزرگی این دنیا بخاطر غرور آدمه...

چون انسان مرزی برای ارزوها و اهدافش قائل نمیشه و از همه موجودات غرور بیشتری داره
شاید افریننده یا علت العلل میخواسته به آدم نشون بده که چقدر حقیر و ناچیزه و نباید بخاطر داشته هاش مغرور بشه..البته از بعد دینی گفتم که یکم بحث ساده تر بشه
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

شاید افریننده یا علت العلل میخواسته به آدم نشون بده که چقدر حقیر و ناچیزه و نباید بخاطر داشته هاش مغرور بشه
خب خیلی ساده میتونست از اول انسان رو به گونه ای خلق کنه که متوجه ناچیز بودنش باشه. چرا بیاد لقمه رو بچرخونه، یه همچین جهانی بیافرینه فقط برای اثبات ناچیزی انسان به خود انسان؟ smile031 حالا بگذریم از سوالات دیگه ای که در مورد خود این غروره پیش میاد.

نمایه کاربر
فروهر

تماس:

پست توسط فروهر »

Paradoxy نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۴ - ۰۶:۰۰
شاید افریننده یا علت العلل میخواسته به آدم نشون بده که چقدر حقیر و ناچیزه و نباید بخاطر داشته هاش مغرور بشه
خب خیلی ساده میتونست از اول انسان رو به گونه ای خلق کنه که متوجه ناچیز بودنش باشه. چرا بیاد لقمه رو بچرخونه، یه همچین جهانی بیافرینه فقط برای اثبات ناچیزی انسان به خود انسان؟ smile031 حالا بگذریم از سوالات دیگه ای که در مورد خود این غروره پیش میاد.
آره درست میگی راه های مختلفی وجود داره که به انسان بفهمونه ناچیز و حقیره...

ولی خب آفریننده دوست داشته اینطور بفهمونه
چه میشه کرد...

آقا دوست داشته عشقش کشیده از این راه بفهمونه الان منو تو چیکار کنیم ؟!

...

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

فروهر نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۴ - ۰۸:۱۱
Paradoxy نوشته شده:

چه میشه کرد...

...
از کجا میدونید آفریننده دوست داشته که اینطور بفهمونه؟ جای خاصی گفته؟ یا ادعای بالا (در مورد اثبات حقیری انسان به انسان) صرفا فرض شما برای توضیح آفرینش جهان به این بزرگی هستش؟

یک آفریننده ی هوشمند، همیشه بهینه ترین و سریع ترین راه رو انتخاب میکنه در خلقتش. الماس هم به شکل طبیعی و هم به شکل مصنوعی ساخته میشه. الماس طبیعی، که آفریننده هوشمندی بالا سرش نیست و توسط فشار زمین شکل میگیره، میلیون ها سال به زمان نیاز داره. اما الماس مصنوعی که آفریننده هوشمندی مثل انسان بالا سرشه در عرض یک هفته میتونه تولید بشه. در ریاضیات یک قضیه داریم به اسم حمار که میگه همواره کوتاه‌ترین مسیر بین دو نقطه، خط راستیه که دونقطه را به یکدیگر متصل می کنه. فکر میکنم اسم قضیه (حمار که عربی الاغ هست) ازینجا برداشته شده که حتی یک حیوون هم غذا بزاریم جلوش، مستقیم میاد سمت غذا. نمیره یه دور الله اکبری بزنه بعد برگرده غذا رو بخوره... ازین جهت، فکر نمیکنم که خدا، با اون همه عظمت، علم و آگاهی و هوشمندیش بیاد لقمه رو دور سر خودش و ما بچرخونه وقتی این همه راه سریع تر، بهینه تر و معقول تر برای ثابت کردن حقیر بودن انسان داره. هرچی نباشه این جهان بزرگ نه تنها باعث از بین رفتن غرور خیلیا نمیشه، بلکه سوالاتی مثل تاپیک فعلی رو هم به وجود میاره. نه تنها کمکی به هدایت نکرده که خودش عامل گمراهیه... همون بگیم حکمتی داره در کل سنگین تره. جمله آخر شما هم، گویای همون "حکمتی داره... پس دهنت رو ببند" هستش.

نمایه کاربر
فروهر

تماس:

پست توسط فروهر »

Paradoxy نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۴ - ۱۳:۴۱
فروهر نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۴ - ۰۸:۱۱
Paradoxy نوشته شده:

چه میشه کرد...

...
از کجا میدونید آفریننده دوست داشته که اینطور بفهمونه؟ جای خاصی گفته؟ یا ادعای بالا صرفا فرض شما برای توضیح آفرینش جهان به این بزرگی هستش؟

یک آفریننده ی هوشمند، همیشه بهینه ترین و سریع ترین راه رو انتخاب میکنه در خلقتش. الماس هم به شکل طبیعی و هم به شکل مصنوعی ساخته میشه. الماس طبیعی، که آفریننده هوشمندی بالا سرش نیست و توسط فشار زمین شکل میگیره، میلیون ها سال به زمان نیاز داره. اما الماس مصنوعی که آفریننده هوشمندی مثل انسان بالا سرشه در عرض یک هفته میتونه تولید بشه. در ریاضیات یک قضیه داریم به اسم حمار که میگه همواره کوتاه‌ترین مسیر بین دو نقطه، خط راستیه که دونقطه را به یکدیگر متصل می کنه. فکر میکنم اسم قضیه (حمار که عربی الاغ هست) ازینجا برداشته شده که حتی یک حیوون هم غذا بزاریم جلوش، مستقیم میاد سمت غذا. نمیره یه دور الله اکبری بزنه بعد برگرده غذا رو بخوره... ازین جهت، فکر نمیکنم که خدا، با اون همه عظمت، علم و آگاهی و هوشمندیش بیاد لقمه رو دور سر خودش و ما بچرخونه وقتی این همه راه سریع تر، بهینه تر و معقول تر وجود داره. همون بگیم حکمتی داره در کل سنگین تره. همونطور که جمله آخر شما هم، داره همون "حکمتی داره... پس دهنت رو ببند" رو به شکل مودبانه میگه.

از کجا فهمیدم؟ از اونجایی که همین الانشم اینکارو کرده و اون طور که خواسته دنیارو چیده
مگه غیر از اینه؟!

اشتباه میکنی وقتی یه آفریننده قادر مطلق باشه هر راهی باشه براش فرقی نداره چه بهینه باشه و چه نه

اگه ما مفهوم آفریننده رو درک کنیم و سطحی نبینیم می فهمیم برای افریننده فرقی نمی کنه میان بر بزنه یا همینطور مستقیم بره چون تو همون زمان و مکان بدون کم و کاست به نتیجش میرسه

اشتباهت اینه که آفریننده رو در جایگاه مخلوق گذاشتی و گفتی چون انسان از این راه سریع تر به نتیجه رسیده چرا آفریننده اینکارو نمی کنه..

این انسانه که برای رسیدن به خواستش مجبوره میانبر بزنه یا قضیه حمارو سر لوحه کارش قرار بده

برای خدا یا آفریننده هیچ اجبار یا نیازی وجود نداره ... مگر اینکه بخواهیم آفریننده رو در چهارچوب فضا زمان قرار بدیم و بگیم آه عجب احمقیه چرا از این راه نرفت آسون تر بود؟!
اگه این کارو هم بکنیم دیگه به اون بابا نمیشه گفت افریننده (طبق اون مفهومی که ما راجع به افریننده داریم.)

پس در این مبحث این تحلیل و منطق ما نیست که تعیین می کنه کدوم راه برای این آفریننده بهتره..
بلکه این خواست و اراده خود آفریننده است که این مسیر رو انتخاب کرده...

اگرم از در دیگه وارد بشیم و بخواهیم حکمتشو بدونیم..

گاهی اوقات انسان ها هم مسیر پیش رو شونو به میانبر زدن ترجیح میدن

1.چون میانبر جاده خاکی و پر از چال و چوله
2.در شب هیچ نوری توی جاده میانبر نیست
3.از همه مهم تر اسفالت نیست ریسک پنچری و... وجود داره
4.ممکنه ماشین خراب بشه و دیر تر از مسیر عادی به مقصد میرسی

در مسیر عادی انسان بهتر به نتیجه میرسه و تجربیات بهتری کسب میکنه...

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

از کجا فهمیدم؟ از اونجایی که همین الانشم اینکارو کرده و اون طور که خواسته دنیارو چیده
مگه غیر از اینه؟!
ممکنه خلق جهان به این بزرگی هزار و یک دلیل دیگه داشته باشه، نه دلیلی که شما می فرمایید! مگه توی ذهن خدا هستید که بدون شک میگید خدا کرده تا نشون بده انسان ها چقدر حقیرند؟ شاید اصلا دلیلش این نیست. منم میتونم هر ادعایی به خدا بچسبونم بعد که ازم سوال میشه از کجا معلوم بگم همینیه که هست.
اشتباه میکنی وقتی یه آفریننده قادر مطلق باشه هر راهی باشه براش فرقی نداره چه بهینه باشه و چه نه
اونوقت اون آفریدگار هوشمند نیست. حتی حمار هم ازون هوشمندتره.
برای خدا یا آفریننده هیچ اجبار یا نیازی وجود نداره ... مگر اینکه بخواهیم آفریننده رو در چهارچوب فضا زمان قرار بدیم و بگیم آه عجب احمقیه چرا از این راه نرفت آسون تر بود؟!
اگه این کارو هم بکنیم دیگه به اون بابا نمیشه گفت افریننده (طبق اون مفهومی که ما راجع به افریننده داریم.)
بحث آسانی و میانبر رو هم کلا مطرح نکردم. کلا چیز دیگه ای گفتم اگر دقت کنید.شما باید توجه داشته باشید که ما در مورد خدایی داریم صحبت میکنیم که شخصیت داره. خشمگین میشه. خوشحال میشه، عرشش بلرزه در میاد و ... . طبیعت بیجان نیست. برای چنین خدایی لقمه چرخوندن و کار بیهوده کردن معنی نمیده. اینکه قدرتش مطلقه و سختی و آسونی براش معنی نمیده، به این معنی نیست که کار بیهوده هم انجام میده. خیر، اصلا همچین خدایی نمیتونه کار بیهوده انجام بده. لقمه چرخوندن هم مترادفه با انجام کار بیهوده. اصلا وقتی میگیم خدا حکیمه؛ دقیقا داریم میگیم خدا همیشه بهینه ترین انتخاب هارو انجام میده.

نمایه کاربر
فروهر

تماس:

پست توسط فروهر »

Paradoxy نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۴ - ۱۵:۱۰
مگه غیر از اینه؟!
ممکنه خلق جهان به این بزرگی هزار و یک دلیل دیگه داشته باشه، نه دلیلی که شما می فرمایید! مگه توی ذهن خدا هستید که بدون شک میگید خدا کرده تا نشون بده انسان ها چقدر حقیرند؟ شاید اصلا دلیلش این نیست. منم میتونم هر ادعایی به خدا بچسبونم بعد که ازم سوال میشه از کجا معلوم بگم همینیه که هست.
اونوقت اون آفریدگار هوشمند نیست. حتی حمار هم ازون هوشمندتره.
بحث آسانی و میانبر رو هم کلا مطرح نکردم. کلا چیز دیگه ای گفتم اگر دقت کنید.شما باید توجه داشته باشید که ما در مورد خدایی داریم صحبت میکنیم که شخصیت داره. خشمگین میشه. خوشحال میشه، عرشش بلرزه در میاد و ... . طبیعت بیجان نیست. برای چنین خدایی لقمه چرخوندن و کار بیهوده کردن معنی نمیده. اینکه قدرتش مطلقه و سختی و آسونی براش معنی نمیده، به این معنی نیست که کار بیهوده هم انجام میده. خیر، اصلا همچین خدایی نمیتونه کار بیهوده انجام بده. لقمه چرخوندن هم مترادفه با انجام کار بیهوده. اصلا وقتی میگیم خدا حکیمه؛ دقیقا داریم میگیم خدا همیشه بهینه ترین انتخاب هارو انجام میده.
من نگفتم قطعا دلیلش اینه گفتم یکی از دلایلش می تونه این باشه ... حرف منو عوض میکنی بعد دوباره به من نسبتش میدی... خیلی سطحی انگارانه و گذراست...

2.آقا اصن من میگم هوشمند هوشمنده در این هیچ شکی نیست تو هم به حرفای من دقت کافی نمی کنی که قادر مطلق یعنی چی؟

یعنی هم میتونه یه جهان نقلی به قول دکتر نوری بیافرینه و هم می تونه یه جهان به این عظمت خب اون جهان بیکران رو انتخاب کرده و این دال بر این نمیشه که از نا آگاهی و بی خردیشه..

مثلا شما یه برنامه رایانه ای میسازید و میگید رنگ پس زمینه اش باید بنفش باشه... به شما میگن بنفش کد نویسیش سختره نارنجی رو انتخاب کن شما قبول نمی کنید و میگید هر چقدرم سخت باشه من بنفشو انتخاب میکنم ... در نهایت همه این بحثا بر میگرده به علایق شما
و دلیلی نداره کسی ادعا کنه شما کار بیهوده ای انجام دادین شما تشخیص دادین رنگ بنفش مخاطبای زیادی جذب میکنه و این دال بر بیهوده کار کردن نیست

الان این قضیه هم همینه... به غیر از این خودمونو سرگرم کردیم و اسپم بازی می کنیم

و در ضمن این کار از دید شما بیهوده است و تو نمی تونی ادعا کنی همه جهان بیهوده خلق شده یا ادعا کنی خدا یا آفریننده بیهوده اینکارو کرده..

این ادعا هم بیهوده است...بحث آسانی رو مطرح نکردی ولی در نهایت به اون منتهی میشه حالا به شکل دیگه و یکم پایین و بالا...

خیلی دوست دارم ته هدف و ارزویی که شخصیتی مثل تو، تو این دنیا داره بدونم...؟

یه سوال دارم اگه بگن خودتو با یکی از دانشمندای قرن نوزده و بیست مقایسه کن با کدوم مقایسه میکنی؟

توی فیزیک همه فن حریف هستی...

اما تو تاریخ و فلسفه چی بهش میگن؟ باگ داری...

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

1. من پست هاتون رو مجددا نگاه کردم. هیچ جا (یکی از دلایلی که ... یا مترادف های این عبارت) رو ننوشتید. در جواب سوال های من پاسخ های سر بالایی مثل عشقش کشیده دادید که طبیعتا برداشت من رو همونطوری کرد که دیدید. قبل ازین که به مخاطبتون صفت سطحی نگر نسبت بدید با دقت متن هایی که مینویسید رو بخونید، من در ذهن شما نیستم که بدونم اون تو چی میگذره. خود من بارها متن هایی که مینویسم رو ویرایش میکنم. جمله بندی تغییر میدم و سعی میکنم واضح تر مواضعم رو روشن کنم.

2. من جایی نگفتم خلقت جهان به این بزرگی از بی خردیش هست. پست اول من رو ببینید. خیلی ساده نوشتم حکمتی داشته که ما نمیدونیم. هنوزم به نظر من جواب سوال این تاپیک همون حکمتی داشته است. منتهی هرکی بیاد اینجا حکمتی از خودش در بکنه من جوابش رو میدم!

حالا یک بار دیگه برگردید و به متن هایی که نوشتم خوب دقت کنید. من در جواب شما در واقع نوشتم ((اگر خلقت جهان به این عظمت، صرفا برای از بین بردن غرور انسان بوده، اون موقع کار خدا بیهوده و عبس بوده، بنا به دلایل یاد شده)). کلا دعوای منم بر سر اینه که ادعای شما مبنی بر این که حکمت خدا از بین بردن غرور انسان
است باطله، دیگه کاری ندارم اون بالایی حکمتش چی بوده. باید بگیم نمیدونیم، یا اگر میدونید یک چیز مستدل بفرمایید که مارو قانع کنه.
کاش انسان ها *تهی* برای آرزو و اهدافشون می داشتند. ولی ما آدم ها به مرور زمان تغییر میکنیم. اهدافمون عوض میشه. از رویاهای بلندپروزانه کودکانه میرسیم به آرزوهای در دسترس و منطقی پیش پا افتاده ای که از روزمرگی نشئت میگیره. ته هدف فعلی من بیست و اندی ساله چیه؟ خب من دوست دارم ماشین زمان بسازم. احتمالا چند سال دیگه وقتی بر میگردم و این متن رو میخونم خندم بگیره که چقدر رویای بچه گانه ای داشتم، ولی من فعلی این رو میخوام.
اگه یه دانشجویی که تازه لیسانس فیزیکش رو گرفته، همه فن حریف میدونید، شما هم در معیارهاتون باگ های بزرگی دارید.

نمایه کاربر
فروهر

تماس:

پست توسط فروهر »

Paradoxy نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۴ - ۲۲:۲۶
1. من پست هاتون رو مجددا نگاه کردم. هیچ جا (یکی از دلایلی که ... یا مترادف های این عبارت) رو ننوشتید. در جواب سوال های من پاسخ های سر بالایی مثل عشقش کشیده دادید که طبیعتا برداشت من رو همونطوری کرد که دیدید. قبل ازین که به مخاطبتون صفت سطحی نگر نسبت بدید با دقت متن هایی که مینویسید رو بخونید، من در ذهن شما نیستم که بدونم اون تو چی میگذره. خود من بارها متن هایی که مینویسم رو ویرایش میکنم. جمله بندی تغییر میدم و سعی میکنم واضح تر مواضعم رو روشن کنم.

2. من جایی نگفتم خلقت جهان به این بزرگی از بی خردیش هست. پست اول من رو ببینید. خیلی ساده نوشتم حکمتی داشته که ما نمیدونیم. هنوزم به نظر من جواب سوال این تاپیک همون حکمتی داشته است. منتهی هرکی بیاد اینجا حکمتی از خودش در بکنه من جوابش رو میدم!

حالا یک بار دیگه برگردید و به متن هایی که نوشتم خوب دقت کنید. من در جواب شما در واقع نوشتم ((اگر خلقت جهان به این عظمت، صرفا برای از بین بردن غرور انسان بوده، اون موقع کار خدا بیهوده و عبس بوده، بنا به دلایل یاد شده)). کلا دعوای منم بر سر اینه که ادعای شما مبنی بر این که حکمت خدا از بین بردن غرور انسان
است باطله، دیگه کاری ندارم اون بالایی حکمتش چی بوده. باید بگیم نمیدونیم، یا اگر میدونید یک چیز مستدل بفرمایید که مارو قانع کنه.
کاش انسان ها *تهی* برای آرزو و اهدافشون می داشتند. ولی ما آدم ها به مرور زمان تغییر میکنیم. اهدافمون عوض میشه. از رویاهای بلندپروزانه کودکانه میرسیم به آرزوهای در دسترس و منطقی پیش پا افتاده ای که از روزمرگی نشئت میگیره. ته هدف فعلی من بیست و اندی ساله چیه؟ خب من دوست دارم ماشین زمان بسازم. احتمالا چند سال دیگه وقتی بر میگردم و این متن رو میخونم خندم بگیره که چقدر رویای بچه گانه ای داشتم، ولی من فعلی این رو میخوام.
اگه یه دانشجویی که تازه لیسانس فیزیکش رو گرفته، همه فن حریف میدونید، شما هم در معیارهاتون باگ های بزرگی دارید.
وقتی یکی میاد یک سوال مهم در بعد فلسفی بیان میکنه در مورد آفرینش.. از مخاطبای تایپیک انتظار داره تجزیه و تحلیل کنن این موضوع رو، دیگه انتظار اینو نداره یه جواب عامه پسند و تکراری (حتما حکمتی درش بوده) بشنود...

ما همگی در مورد اینکه حکمتی تو کار هست اطلاع داریم دیگه شما نیازی نیست بیای اینو تایپ کنی و یادآوری کنی به ما! و قائله رو ختم به خیر کنی!

خوب بود منم مثل شما می گفتم حتما حکمتی توش بوده؟

و نظری که من دادم قطعا دقیق و.درست نیست نه تنها من بلکه همه کاربرا بیان تو این تایپیک نظر بدن قطعا و حتما فقط در حد یه نظر و فرضیه بیش نیست... اگه بازم به نوشته هام دقت کنی و سطحی نگذری اول بسم الله من کلمه شاید گذاشتم... دقیقا این کلمه رو برای کاربرانی مثل شما گذاشتم که فکر نکنی من نظرم اینه صد در صد!

و عشقش کشیده جمله زشتی نیست بلکه مترادف همان جمله دوست داشت است

ارسال پست