آيا معجزه يك امر طبيعی است؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

قوانین انجمن
مسئولیت مطالبی که در تالار نوشته میشود به عهده نویسنده است و مدیریت سایت هوپا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.
مطالب نوشته شده در سایت به معنی رد یا تایید آنها از سوی مدیریت سایت هوپا نمی باشد.
مدیریت سایت هوپا حق دارد هر گونه تاپیک مغایر با قوانین را بدون اطلاع به نویسنده مطلب حذف یا ویرایش کند.
هر گونه بی احترامی به سایر کاربران در سایت ممنوع میباشد و با شخص مربوطه برخورد خواهد شد.
از به انحراف کشیدن تاپیک ها و مطرح کردن مطالبی که موجب به انحراف رفتن تاپیک میشود شدیدا خود داری کنید.
این قوانین توسط مدیریت سایت هوپا قابل تغییر است و با توجه به شرایط حاکم بر سایت ممکن است تغییر کند.
نمایه کاربر
Mizadi

سپاس: 157

Re: ايا معجزه يك امر طبيعي است؟

پست توسط Mizadi »

آيا معجزه يك امر طبيعي است؟!به نظر من این سوال خطرناکی است . فکر میکنید چرا شعبده بازان ، از داخل دیوار رد میشوند ؟ یا بر روی آب راه میروند ؟ تازه اگر توجه کنید می بینید این شعبد بازی ها بیش تر در بین ، مسیحیان رواج دارد ! من دلیلش را به شما میگویم . مگر داستان حضرت عیسی را نشنیده اید که ایشان عصایشان را به آب میزنند و آب شکافته میشود ؟ . جواب این است : این یک حیله ی زیرکانه است ، دشمن میخواهد با عادی کردن مفهوم معجزه ( که تنها از خداوند بزرگ و پیامبران و ائمه که البته اینان خود ، علم معجزه را از خدای متعال گرفتند ، بر میآید ) ایمان مسیحیان را سست کند . زیرا زمانی که حضرت عیسی (ع) به همراه دوازدهمین اختر تابناک حضرت مهدی می آیند برای این که مردم به او اطمینان کنند معجزاتی انجام میدهند . حال اگر این معجزات برای مردم عادی شده باشد چه اتفاقی می افتد ؟
البته این یک مقایسه نبود و معجزات پیامبران هیچ گاه با کار های این شعبده بازان یکی نیست . smile124
دنیای فیزیک و شیمی من ... !
آدرس : http://wopac.ir

باران تلنگری است ، وقتی فراموش می کنیم آسمان کجاست ... !

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
electro gravity

نام: داریوش

محل اقامت: شیراز

سپاس: 277

پست توسط electro gravity »

Mizadi نوشته شده:آيا معجزه يك امر طبيعي است؟!به نظر من این سوال خطرناکی است . فکر میکنید چرا شعبده بازان ، از داخل دیوار رد میشوند ؟ یا بر روی آب راه میروند ؟ تازه اگر توجه کنید می بینید این شعبد بازی ها بیش تر در بین ، مسیحیان رواج دارد ! من دلیلش را به شما میگویم . مگر داستان حضرت عیسی را نشنیده اید که ایشان عصایشان را به آب میزنند و آب شکافته میشود ؟ . جواب این است : این یک حیله ی زیرکانه است ، دشمن میخواهد با عادی کردن مفهوم معجزه ( که تنها از خداوند بزرگ و پیامبران و ائمه که البته اینان خود ، علم معجزه را از خدای متعال گرفتند ، بر میآید ) ایمان مسیحیان را سست کند . زیرا زمانی که حضرت عیسی (ع) به همراه دوازدهمین اختر تابناک حضرت مهدی می آیند برای این که مردم به او اطمینان کنند معجزاتی انجام میدهند . حال اگر این معجزات برای مردم عادی شده باشد چه اتفاقی می افتد ؟
البته این یک مقایسه نبود و معجزات پیامبران هیچ گاه با کار های این شعبده بازان یکی نیست . smile124
دشمن (ع) مگه بیکاریش داده؟
We the people
Are we the people??

some kind of monster
..........................................
شادی مون قد توپ فوتبال، پرچم سرزمین مون چینی
من هنوزم یه پونزم روی صندلی معلم دینی

نمایه کاربر
Mizadi

سپاس: 157

پست توسط Mizadi »

نه این ماییم که با یک سری افکارمون ، خودمون رو به خواب زدیم . smile072
دنیای فیزیک و شیمی من ... !
آدرس : http://wopac.ir

باران تلنگری است ، وقتی فراموش می کنیم آسمان کجاست ... !

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

سپاس: 5196

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

21145.jpg
21145.jpg (40.3 کیلو بایت) مشاهده 1339 مرتبه
علم را بر می گزینم چون شما نمی توانید این لعنتی را با دعا کردن به فضا بفرستید!

تصویر

کاربر گرامی در صورت مشاهده پستهای ناقض قوانین آن را توسط کلید
تصویر
به مدیریت اطلاع دهید

Hamed o

نام: اسکار شالس

سپاس: 1

Re: آيا معجزه يك امر طبيعی است؟

پست توسط Hamed o »

marqos نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۳۹۲/۱۰/۸ - ۲۳:۴۴
ﺍﺯ ﺁﻥ ﻟﺤﻈﻪ ﮐﻪ ﺑﺸﺮ ﺗﻮﺍﻧﺴﺖ ﻭﻗﺎﯾﻊ ﺭﺍ ﺛﺒﺖ ﻭ ﺿﺒﻂ ﮐﻨﺪ...
ﺩﯾﮕﺮ
ﻧﻪ ﻋﺼﺎ ﻣﺎﺭ ﺷﺪ
ﻧﻪ ﺩﺭﯾﺎ ﺷﮑﺎﻓﺘﻪ ﺷﺪ
ﻧﻪ ﻣﺎﻩ ﺑﻪ ﺩﻭ ﻧﯿﻢ ﺗﻘﺴﯿﻢ ﺷﺪ
ﻧﻪ ﻓﺮﺯﻧﺪﯼ ﺑﺪﻭﻥ ﭘﺪﺭ ﻣﺘﻮﻟﺪ ﺷﺪ
ﻧﻪ ﻣﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺯﻧﺪﻩ ﺷﺪ
ﻧﻪ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺩﺭ ﺩﻫﺎﻥ ﻣﺎﻫﯽ ﺭﻓﺖ
ﻧﻪ ﺷﺘﺮﯼ ﺍﺯ ﺩﻝ ﮐﻮﻩ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺁﻣﺪ
ﻭ ﻧﻪ ﺁﺗﺸﯽ ﮔﻠﺴﺘﺎﻥ ﺷﺪ

درود
درواقع این جمله[مغالطه ای]بیش نیست.
اگه فرض ما این باشه(از لحظه ای که وقایع ضبط شدن هیچ معجزه ای رخ نداده)این فرض زمانی درسته که آخرین معجزه ی ثبت شده در کتب تاریخی کمی قبل تر از زمانی باشه که وقایع برای اولین بار ثبت شده ن!!!

در حالی که قضیه این شکلی نیست و حقیقتا آخرین معجزه ی مکتوب متعلق به ۱۵۰۰سال پیش هست.

بدون توجه به صحت یا عدم صحت معجزه؛فقط قصد داشتم به مغالطه ی نادیده گرفتن زمان اشاره کنم⚘

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

نام: م. ج. معروف به گُربه ی زَبّادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 485

تماس:

Re: آيا معجزه يك امر طبيعي است؟

پست توسط M_J1364@yahoo.com »

DARKENERGY نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۱۷ - ۱۹:۳۵
ولی واقعاً بعضی وقتا تو زندگی لحظاتی پیش میاد که بجز دعا به چیزی نمی تونی اطمینان کنی!

نمایه کاربر
Vahed75

سپاس: 18

پست توسط Vahed75 »

M_J1364@yahoo.com نوشته شده:
چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۲۶ - ۰۰:۵۷
DARKENERGY نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۱۷ - ۱۹:۳۵
ولی واقعاً بعضی وقتا تو زندگی لحظاتی پیش میاد که بجز دعا به چیزی نمی تونی اطمینان کنی!
این لحظات حداقل یکبار برای هر انسان عاقل و بالغ رخ میده محمد جان ولی خب این انسان نادانه که با وجود این حس مخلوق بودن سعی در کتمان حقیقت داره
حسرت نبرم به خواب آن مرداب
کارام درون دشت شب خفته است

دریایم و نیست باکم از طوفان
دریا همه عمر خوابش آشفته است.

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 172

پست توسط عبدالرضا علي پور »

انسان دو بعد داره -- احساسات و معنویات اموری حسی هستند که باعث ارامش درونی و رو حی و روانی انسان میشوند که اینها به ساختار شکل گیری منطق و باور یک فرد در هر اجتماعی که بزرگ شده مربوط است -- امور احساسی را نمیشود با روابط مادی نشان داد و برای هر فردی متفاوت است -- بعد دیگر مادی است که با دانش سرو کار داره --- دانش نمیتونه احساسات درونی شما را توجیه کنه حس لذت بردن حتا در افراد مختلف فرق میکنه -- این دو تا بعد هیچ ارتباطی به همدیگه ندارند و جدا از هم هستند هر کسی هم هر طوری بخواد این دوتا را با هم آشتی بده یا مرتبط کنه اخرش محکوم به شکست میشه زیرا بعد دو موضوع از ریشه با هم فرق دارد ---حتا همون دانشمندای ناسا هم وقتی ایستادن و شاهد انفجار ناخواسته یک فضا پیما هستند نا خدا گاه میگویند oh my god و سلیب میکشند و دستشون را بر سرشون میگذارند --- حتا همون خدا نابور هم موقعی که در مقابل جریانات مادی درمانده میشود و میبیند قدرت مقابله نداره به نیروی درونی روحی خودش پناه میبرد -- انسان نمیتونه به صورت رباطیک زندگی کنه و صرفا مادی باشه --- احساسات و رسیدن به ارامش روحی و روانی خیلی برای انسان مهم تر از مسایل صرفا مادی هست -- دانش زمان سونامی یا زلزله و یا سیل مهیب و یا برخورد شهاب سنگ نمیتونه کاری برات انجام بده درمانده هست -- تنها چیزی که در زمان درماندگی و عجز و ناتوانی میتونی بهش پناه ببرید همین معنویات و احساسات است ----کلا میخوام بگم نیاز نیست برای وجود یکی از اینها حتما دیگری را نفی کرد و کنار گذاشت هر دوتاش لازمه -- کلا دارایی و برازندگی -- ولی نباید طوری باشه که یکی اینقدر پر رنگ بشه که دیگری را بریزه دور زیرا هر دو در حد اعتدال لازم است -- یا اینکه یکی بخواد جای دیگری بشینه به هر حال اینها هر دو لازم هستند و هر کدام باید در جای خودش استفاده بشود --- نه اینظور باشد که یه عالم روحانی بخواد اتم بشکافه با معنویات و نه اینطور باشه که یک دانشمند هسته ای بخواد بیاد احساسات دیگران را جریحه دار کنه -- اگر یه زمانی به این درجه برسیم باز که بفهمیم هر دو در جای خودشون لازم هستند و نباید از محدوده خودشون پاشون را جلو تر بگذارند اونوقت میتونیم بگیم درسته -- اینها هیچکدومش نمیتونه اون یکی را رد یا اثبات بکنه و طی این سالها شاید چندین بار به نتیجه رسیده باشید -- چرا نمیتونه ؟ به دلیل اینکه اینها دو مورد جدا از هم هستند و هر کدام در جای خودشون لازم هستند

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 291

تماس:

پست توسط فروهر »

Mizadi نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۲ - ۱۹:۲۱
آيا معجزه يك امر طبيعي است؟!به نظر من این سوال خطرناکی است . فکر میکنید چرا شعبده بازان ، از داخل دیوار رد میشوند ؟ یا بر روی آب راه میروند ؟ تازه اگر توجه کنید می بینید این شعبد بازی ها بیش تر در بین ، مسیحیان رواج دارد ! من دلیلش را به شما میگویم . مگر داستان حضرت عیسی را نشنیده اید که ایشان عصایشان را به آب میزنند و آب شکافته میشود ؟ . جواب این است : این یک حیله ی زیرکانه است ، دشمن میخواهد با عادی کردن مفهوم معجزه ( که تنها از خداوند بزرگ و پیامبران و ائمه که البته اینان خود ، علم معجزه را از خدای متعال گرفتند ، بر میآید ) ایمان مسیحیان را سست کند . زیرا زمانی که حضرت عیسی (ع) به همراه دوازدهمین اختر تابناک حضرت مهدی می آیند برای این که مردم به او اطمینان کنند معجزاتی انجام میدهند . حال اگر این معجزات برای مردم عادی شده باشد چه اتفاقی می افتد ؟
درود، حضرت موسی نه عیسی
موسی عصاشو به آب میزنه..
نوشته بودید عیسی
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

سپاس: 791

تماس:

پست توسط You-See »

مخلوق بودن ارتباطی با معجزه نداره
من در کتاب های دینی دبیرستان سالهای 80 خونده بودم که معجزه خرق عادت است، و کاملا در سنت خداوند که یکی از همین سنت هاش قوانین طبیعیه،
یعنی چی؟
یعنی این که در زمان وقوع معجزه، کسی نمی تونسته شبیه به اون رو بیاره، ولی کاملا در مسیر قوانین طبیعی بوده.
اما این خودش یه باب دیگه رو باز می کنه:
آیا کسی که برای اولین بار ابررسانا رو نمایش داد، معجزه کرد؟
یا کسی که مثلا اثر ترایبولومینوسنس رو کشف کرد معجزه کرد؟

نمی دونم.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

cnt

نام: ارش سی ان تی

سپاس: 19

پست توسط cnt »

در متون مذهبی نوشته شده که وقتی عصای حضرت موسی تبدیل به مار شد و سحر جادوگران رو بلعید .جادوگران به خاطر علم وشناختی که داشتند متوجه شدند که این معجزه هست و سحر و جادو نیست و همه جادوگران فرعون به فرعون پشت کرده و به خدا ایمان اوردند.
به نظرتون با توجه به اینکه اکثریت افراد در حال حاضر توانایی تشخیص بین جادوگری و سحر را از معجزه دارند و تاثیر معجزه الان بیشتر از هر زمانی هست . چرا معجزه ای از همان نوع انجام نمیشه

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

نام: م. ج. معروف به گُربه ی زَبّادی

سپاس: 485

تماس:

پست توسط M_J1364@yahoo.com »

You-See نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۹/۹/۲۹ - ۱۳:۳۲
مخلوق بودن ارتباطی با معجزه نداره
من در کتاب های دینی دبیرستان سالهای 80 خونده بودم که معجزه خرق عادت است، و کاملا در سنت خداوند که یکی از همین سنت هاش قوانین طبیعیه،
یعنی چی؟
یعنی این که در زمان وقوع معجزه، کسی نمی تونسته شبیه به اون رو بیاره، ولی کاملا در مسیر قوانین طبیعی بوده.
این بحثو متأسفانه نیما هم می کرد و به نظرم یه جور بد فهمی توش وجود داره. اگه معجزه بخواد توی مسیر علوم طبیعی هم باشه، جزو آخرین زنجیره های علم باید قرار بگیره که عملاً بشر هیچ وقت (با اون کیفیت خاصی که معجزه داره) به اون نمی رسه. فرض کن یه عارفی بتونه به خاطر کشف شهودی که طی سالیان دراز داشته، با تمرکز، نیم متر از زمین بلند شه و ما هم اسم این کار رو معجزه بذاریم. یه فرد دیگه شاید با تردستی بیاد و زیر پاش یه چارپایه بذاره و بره روش وایسه و ادّعا کنه که با استفاده قوانین فیزیک تونسته اون معجزه رو بازسازی کنه! یه فرد دیگه ای ممکنه به طور حرفه ای تری بیاد و از یه چارپایه ی شیشه ای استفاده کنه که تشخیص وجود چارپایه برای مردم سخت تره و بازم با پیش رفت علم، یه فرد دیگه ای از میدان مغناطیسی که اصلاً دیده نمیشه استفاده کنه تا از زمین خودشو نیم متر بلند کنه ولی همه ی اینا یه نقیصه ای که داره اینه که آسیب پذیره و قابل لو رفتنه یعنی با انداختن طناب زیر چارپایه و استفاده از یه جور شیلد میدان مغناطیسی میشه کاسه کوزه ی این افراد رو به هم ریخت ولی در حالت معجزه (مخصوصاً وقتی اراده ی مستقیم خدا در کار باشه) هیچ بشری در هیچ عصری نمی تونه با هیچ تکنولوژی پیشرفته ای جلوی اون رویداد رو بگیره.

مثلاً اگه امروز موسی زنده بودو عصاشو به آب می زد و به امر خدا دریا یا رودخونه شکافته می شد و اگه آمریکا یا روسیه می خواست با انفجار بمب اتمی در محل انجام معجزه تمام آب ها رو بخار کنه تا نه موسی ای بمونه و نه معجزه ای، بمب یا عمل نمی کرد یا اگه می کرد نمی تونست آب رو بخار کنه یا آتیشش مثل مال ابراهیم به گلستان تبدیل می شد یا هزارتا حالت دیگه رخ می ده که همچنان اون معجزه، "معجزه" باقی بمونه ولو با رویدادن یه معجزه ی ثانوی. حالا ممکنه یکی بیاد بگه بله امکان داره بمب اتمی بترکه و آب دریا رو بخار نکنه فقط ما دانششو الآن نداریم و در آینده شاید بهش برسیم! قضیه اینه که در هر زمانی در آینده اگه به هر تکنولوژی پیشرفته ای برسیم، قادر نیستیم جلوی معجزه رو بگیریم و یا همواره اون معجزه، نسبت به علمِ روز، دور از دسترس و نامعقول به نظر می رسه.
cnt نوشته شده:
شنبه ۱۳۹۹/۹/۲۹ - ۱۷:۳۸
در متون مذهبی نوشته شده که وقتی عصای حضرت موسی تبدیل به مار شد و سحر جادوگران رو بلعید .جادوگران به خاطر علم وشناختی که داشتند متوجه شدند که این معجزه هست و سحر و جادو نیست و همه جادوگران فرعون به فرعون پشت کرده و به خدا ایمان اوردند.
به نظرتون با توجه به اینکه اکثریت افراد در حال حاضر توانایی تشخیص بین جادوگری و سحر را از معجزه دارند و تاثیر معجزه الان بیشتر از هر زمانی هست . چرا معجزه ای از همان نوع انجام نمیشه
والّا من فکر کنم امروز برعکسه. الآن حتی متخصصین طراحی انیمیشن و فوتوشاپو تصاویرو ویدئوهای جعلی، به سختی می تونن یه کار جعلیِ تمیز رو تشخیص بدن، دیگه چه برسه به منو شما. الآن هزاران یا میلیون ها عکسو ویدئو راجع به بشقاب پرنده یا مشاهده ی روح توی اینترنت هست ولی بهتون قول می دم که منو شُمای نوعی خیلی زور بزنیم بتونیم کمتر از ده درصدشون رو ساختگی قلمداد کنیم اونم با شکّ وتردید. حالا شما فکر کن که بعضی از اونا واقعین و مصداق معجزاتِ امروزی؛ چرا این کار براتون سخته؟!

cnt

نام: ارش سی ان تی

سپاس: 19

پست توسط cnt »

پاسخی که در مورد پست اقا یوسف فرمودید بدرستی میتونه پاسخ سوال خودتون هم باشه .

نمایه کاربر
matrix

نام: علیرضا

سپاس: 61

تماس:

پست توسط matrix »

اونطور که من شنیدم و کلیپ ازشون دیدم چند نفر بودند که بدون اینکه سوادی داشته باشن قرآن رو کامل حفظ شدن و روان میتونن قرائت کنن بدون اینکه بتونن بخونن. از نظر علمی این امکان وجود داره اما تا جایی که خبر دارم فعلا از نظر تکنولوژیک این امکان نیست.
--------------------------------------------------------------------------
چیزایی که من تا حالا توی این تاپیک خوندم میشه توی این جمله خلاصه کرد: هرچیزی که علم قادر به توضیح آن است معجزه به حساب نمی آید. علم حال حاضر یا آینده میتونه همه این به اصطلاح معجزات را توضیح بده. پس معجزه وجود ندارد.

من نمیخوام اینو بگم. بهترین دیدگاه به نظرم بحث وجود هست و اینکه معجزه یعنی از نیستی مطلق هستی به وجود آوردن. شاید بهتره بگیم خود وجود معجزه ست نه اینکه معجزه وجود دارد. در این صورت فقط خود وجود کل کیهان و دنیا و هر چیزی که داخلش هست جدای از کنش ها و واکنشها یا اعتباراتی برای ما داره معجزه به حساب میاد. فعلا دیدگاه من اینطور هست

حالا به اینا فکر کنید. آیا از بی زمانی، زمان به وجود آوردن هم معجزه به حساب میاد؟ یا از بی خدایی، خدا به وجود آوردن معجزه ست؟
Rise from the Ashes

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 172

پست توسط عبدالرضا علي پور »

matrix نوشته شده:
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱ - ۰۳:۲۹
اونطور که من شنیدم و کلیپ ازشون دیدم چند نفر بودند که بدون اینکه سوادی داشته باشن قرآن رو کامل حفظ شدن و روان میتونن قرائت کنن بدون اینکه بتونن بخونن. از نظر علمی این امکان وجود داره اما تا جایی که خبر دارم فعلا از نظر تکنولوژیک این امکان نیست.
--------------------------------------------------------------------------
چیزایی که من تا حالا توی این تاپیک خوندم میشه توی این جمله خلاصه کرد: هرچیزی که علم قادر به توضیح آن است معجزه به حساب نمی آید. علم حال حاضر یا آینده میتونه همه این به اصطلاح معجزات را توضیح بده. پس معجزه وجود ندارد.

من نمیخوام اینو بگم. بهترین دیدگاه به نظرم بحث وجود هست و اینکه معجزه یعنی از نیستی مطلق هستی به وجود آوردن. شاید بهتره بگیم خود وجود معجزه ست نه اینکه معجزه وجود دارد. در این صورت فقط خود وجود کل کیهان و دنیا و هر چیزی که داخلش هست جدای از کنش ها و واکنشها یا اعتباراتی برای ما داره معجزه به حساب میاد. فعلا دیدگاه من اینطور هست

حالا به اینا فکر کنید. آیا از بی زمانی، زمان به وجود آوردن هم معجزه به حساب میاد؟ یا از بی خدایی، خدا به وجود آوردن معجزه ست؟
به نظر من هر عملی که باعث بشود یک سری ناهنجاریهای اجتماعی که در نهایت به بی عدالتی و ظلم ختم بشود را از بین ببرد معجزه است

ارسال پست