آيا معجزه يك امر طبيعی است؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

قوانین انجمن
مسئولیت مطالبی که در تالار نوشته میشود به عهده نویسنده است و مدیریت سایت هوپا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.
مطالب نوشته شده در سایت به معنی رد یا تایید آنها از سوی مدیریت سایت هوپا نمی باشد.
مدیریت سایت هوپا حق دارد هر گونه تاپیک مغایر با قوانین را بدون اطلاع به نویسنده مطلب حذف یا ویرایش کند.
هر گونه بی احترامی به سایر کاربران در سایت ممنوع میباشد و با شخص مربوطه برخورد خواهد شد.
از به انحراف کشیدن تاپیک ها و مطرح کردن مطالبی که موجب به انحراف رفتن تاپیک میشود شدیدا خود داری کنید.
این قوانین توسط مدیریت سایت هوپا قابل تغییر است و با توجه به شرایط حاکم بر سایت ممکن است تغییر کند.
u.bahman3

سپاس: 7

آيا معجزه يك امر طبيعی است؟

پست توسط u.bahman3 »

درود بر همه
اعتقاد خيلي بر اين است كه امر مقدس "معجزه" يك رويداد طبيعي بوده البته شكي در اين نيست كه اين امر به اذن پروردگار است ولي يكسري نظريات و عقايد بحث شده كه اين مهم يك امري است كه خارج از قوانين طبيعت يا بهتر بگويم همان فيزيك نيست ; بلكه به خاطر ناقص بودن ما از شناخت اين قوانين و عدم كشف و در نهايت عاجز از درك انها است. وبه همين خاطر ما براي جبران اين كمبود متوسل به كلمه هاي مثل متا فيزيك يا علوم ماورا طبيعي ميشويم.
غرض از اين چند خط متلب زير سوال بردن عقيده كسي نيست بلكه هدف طرح اين سوال است كه ايا ما با شناخت بيشتر از دنياي خود ميتوانيم به شناخت و رمز اين رخدادها پي ببريم و يا معجزات "معجزه" باقي خواهند ماند
سپاس از شما

نمایه کاربر
alijohar

سپاس: 2854

Re: ايا معجزه يك امر طبيعي است؟

پست توسط alijohar »

u.bahman3 نوشته شده:درود بر همه
اعتقاد خيلي بر اين است كه امر مقدس "معجزه" يك رويداد طبيعي بوده البته شكي در اين نيست كه اين امر به اذن پروردگار است ولي يكسري نظريات و عقايد بحث شده كه اين مهم يك امري است كه خارج از قوانين طبيعت يا بهتر بگويم همان فيزيك نيست ; بلكه به خاطر ناقص بودن ما از شناخت اين قوانين و عدم كشف و در نهايت عاجز از درك انها است. وبه همين خاطر ما براي جبران اين كمبود متوسل به كلمه هاي مثل متا فيزيك يا علوم ماورا طبيعي ميشويم.
غرض از اين چند خط متلب زير سوال بردن عقيده كسي نيست بلكه هدف طرح اين سوال است كه ايا ما با شناخت بيشتر از دنياي خود ميتوانيم به شناخت و رمز اين رخدادها پي ببريم و يا معجزات "معجزه" باقي خواهند ماند
سپاس از شما
سلام
1- معجزه ؛ بر خلاف علم و بر خلاف عقلانیت است. و مدعیان آن دروغ گویان یا شعبده بازانی بیش نبوده اند.
2- معجزه ؛ نفی قانون علیت و اساسی ترین قوانین طبیعت است و با هیچ متد علمی و یا عقلانی توضیح پذیر نیست.
3- معجزه ؛ حتی برای خدای قادر متعال هم ناممکن است ؛ زیرا لازمه آن فروپاشی انتظام کائنات و کلیه قوانین منسوب به خود خداست.
4- مثال :
به معجزه دروغین شق القمر توجه کنید ؛ دونیمه شدن ماه ؛ لازمه اش نفی قانون جاذبه عمومی یا نسبیت خاص است.
برای دور نگه داشتن دو نیمه ؛ باید نیرویی غیر از نیروی های شناخته شده 4 گانه ، به دو نیمه وارد شود. این نیرو نمی تواند مادی باشد
چرا که هیچ گزارشی در طبیعت در باره چنین نیروی مادی داده نشده , پس این نیرو ؛ نیرویی است غیر مادی به اذن الله !
حال سوال اینست که نیروی "غیر مادی " ؛ چطوری می تواند بر نیروی مادی (گرانش) تاثیر کند و غلبه یاید ؟
5- در زمان دو نیمه شدن ماه ؛ باید آثار آن در مدار ماه به دور زمین و نیز آثار آن در زمین مشاهده می شده است.
هیچ گزارشی در تغییر حرکت مدار ماه نداریم.
این مسئله ؛ باید در مدار های کلیه سیارات و نیز در مدت زمان شبانه روز ؛ در انقراض گونه های جانوری ؛، در جزر و مد ها و ده ها موضوع دیگر خودش را نشان دهد. هیچ اثری نداریم.
نتیجه :
دوست من ! اگر عقل ما ناقص است چطوری به وجود خدا= عقل کل ، پی بردیم ؟!
وقتی ما می توانیم بفهمیم عقل کل وجود دارد ،می توانیم بفهمیم معجزه وجود ندارد.
اين جهان زندان و ما زندانيان
بر شكن زندان و خود را وا رهان

نمایه کاربر
electro gravity

نام: داریوش

محل اقامت: شیراز

سپاس: 277

پست توسط electro gravity »

سپاس از شما
معجزه را متاسفانه کسی ندیده همه فقط میگن که ما فلان معجزه را شنیده ایم
اصلا یک سوالی از شما دارم چرا همه ی معجزه ها باید توی بیابان و برهوت و جایی باشه که هیچکس از آن خبری نداره
همه فقط شنیدند که چیزی به نام معجزه وجود داره اما چه کسی این موضوع را با چشم های خود دیده؟
بزرگترین دلیل برای رد معجزه سایتی است به نام youtube smile058 smile021 smile021 smile021
چرا هیچکس ، هیچ فیلمی از معجزه در این سایت آپلود نکرده smile015
smile072 smile072 smile072
We the people
Are we the people??

some kind of monster
..........................................
شادی مون قد توپ فوتبال، پرچم سرزمین مون چینی
من هنوزم یه پونزم روی صندلی معلم دینی

Hooman kh

نام: هومن خدایاری

محل اقامت: تهران

سپاس: 77

تماس:

پست توسط Hooman kh »

معجزه چیزی نیست جز پدیده ای فیزیکی که فعلا توجیحی براش نداریم.وذاتا تفکری اشتباه هستش که فرض کنیم چیزی ورای قانون های فیزیک در جریانه.

نمایه کاربر
alijohar

پست توسط alijohar »

.فیزیک غیر ممکن هم داریم جان من ،

Hooman kh

تماس:

پست توسط Hooman kh »

alijohar نوشته شده:.فیزیک غیر ممکن هم داریم جان من ،

ما مفهوم علمی به نام فیزیک غیر ممکن نداریم که تو دانشگاه تدریس بشه.شاید یه شاخه عوام پسندانه باشه

نمایه کاربر
alijohar

پست توسط alijohar »

Hooman kh نوشته شده:

ما مفهوم علمی به نام فیزیک غیر ممکن نداریم که تو دانشگاه تدریس بشه.شاید یه شاخه عوام پسندانه باشه
بر اساس پادايم فيزيك كوانتوم ، اين غير ممكن است كه تو سريعتر از سرعت نور حركت كني ، اين مثالي بود از فيزيك غير ممكن

نمایه کاربر
akbarshabro

نام: اسمم اکبر نیست!

سپاس: 340

پست توسط akbarshabro »

alijohar نوشته شده:
سپاس از شما
سلام
1- معجزه ؛ بر خلاف علم و بر خلاف عقلانیت است. و مدعیان آن دروغ گویان یا شعبده بازانی بیش نبوده اند.
2- معجزه ؛ نفی قانون علیت و اساسی ترین قوانین طبیعت است و با هیچ متد علمی و یا عقلانی توضیح پذیر نیست.
3- معجزه ؛ حتی برای خدای قادر متعال هم ناممکن است ؛ زیرا لازمه آن فروپاشی انتظام کائنات و کلیه قوانین منسوب به خود خداست.
4- مثال :
به معجزه دروغین شق القمر توجه کنید ؛ دونیمه شدن ماه ؛ لازمه اش نفی قانون جاذبه عمومی یا نسبیت خاص است.
برای دور نگه داشتن دو نیمه ؛ باید نیرویی غیر از نیروی های شناخته شده 4 گانه ، به دو نیمه وارد شود. این نیرو نمی تواند مادی باشد
چرا که هیچ گزارشی در طبیعت در باره چنین نیروی مادی داده نشده , پس این نیرو ؛ نیرویی است غیر مادی به اذن الله !
حال سوال اینست که نیروی "غیر مادی " ؛ چطوری می تواند بر نیروی مادی (گرانش) تاثیر کند و غلبه یاید ؟
5- در زمان دو نیمه شدن ماه ؛ باید آثار آن در مدار ماه به دور زمین و نیز آثار آن در زمین مشاهده می شده است.
هیچ گزارشی در تغییر حرکت مدار ماه نداریم.
این مسئله ؛ باید در مدار های کلیه سیارات و نیز در مدت زمان شبانه روز ؛ در انقراض گونه های جانوری ؛، در جزر و مد ها و ده ها موضوع دیگر خودش را نشان دهد. هیچ اثری نداریم.
نتیجه :
دوست من ! اگر عقل ما ناقص است چطوری به وجود خدا= عقل کل ، پی بردیم ؟!
وقتی ما می توانیم بفهمیم عقل کل وجود دارد ،می توانیم بفهمیم معجزه وجود ندارد.
سلام جناب جوهر.( یا هر چیزی که معنی سلام میده).پس از مدت ها سری به فروم هوپا زدم. فرومی که البته دریایست به عمق یک وجب ولی درین عصر بی آبی غنیمت است. شما نزدیک 3000 پست و لایک دارید و انصافا مطلب به نسبت خیلی ها خوب می نویسید. برایم جالب است بدانم و از شما هم درخواست می کنم بگویید این حوصله را از کجا می آورید. پاسخ های تکراری ( که از ارزش خود برخوردار هستند) گویی پایی شما را بسته اند. خدا وجود ندارد.( یا حدقل وجودش اهمیتی ندارد که عین جمله قبل هست).(که شما اصرار دارید همواره این جمله را داد بزنید) در مرحله بعد چه؟ ارزش زندگی چه؟ تم شما می گوید عرفان ( یا جعل عرفان؟؟) . اگر مایل باشید بحث های در مورد ارزش زندگی و چرای زندگی و پاسخی برای بی خدایان بدبخت شده با هم داشته باشیم. شاید ارزش این را ندارد که وقت خود را گذاشته و پاسخ هر نورسیده مومنی را که از در میرسد بدهید. (ممکن است از نوشته من بوی کمی غرور بیاید. هر چند به شخصا اصلا مغرور نیستم و بیشتر در نگارش و تبدیل فکر مشکل دارم ولی برایم هم نظر شما نسبت به من مهم نیست)( و ایضا نظر احتمالی شما نسبت به درخواست نا محسوس من برای اهمیت دادن به این نوشته که از جمله آخر برداشت می شود) ( و ایضا مورد قبل به صورت تسلسلی).
"YOU WILL NEVER BE HAPPY IF YOU CONTINUE TO SEARCH FOR WHAT HAPPINES CONSISTS OF.YOU WILL NEVER LIVE IF YOU ARE LOOKING FOR THE MEANING OF LIFE " ALBERT CAMUS

منتظر موعود

سپاس: 17

پست توسط منتظر موعود »

electro gravity نوشته شده:
سپاس از شما
اصلا یک سوالی از شما دارم چرا همه ی معجزه ها باید توی بیابان و برهوت و جایی باشه که هیچکس از آن خبری نداره
همه فقط شنیدند که چیزی به نام معجزه وجود داره اما چه کسی این موضوع را با چشم های خود دیده؟
بزرگترین دلیل برای رد معجزه سایتی است به نام youtube smile058 smile021 smile021 smile021
قرآن،معجزه ای بی پایان!
رندان تشنه لب را آبی نمی دهد کس

گویی ولی شناسان رفتند ازین ولایت

نمایه کاربر
electro gravity

نام: داریوش

محل اقامت: شیراز

سپاس: 277

پست توسط electro gravity »

منتظر موعود نوشته شده:
electro gravity نوشته شده:
سپاس از شما
قرآن،معجزه ای بی پایان!
آره صد در صد همینطوره!!!!!
We the people
Are we the people??

some kind of monster
..........................................
شادی مون قد توپ فوتبال، پرچم سرزمین مون چینی
من هنوزم یه پونزم روی صندلی معلم دینی

نمایه کاربر
marqos

سپاس: 185

پست توسط marqos »

ﺍﺯ ﺁﻥ ﻟﺤﻈﻪ ﮐﻪ ﺑﺸﺮ ﺗﻮﺍﻧﺴﺖ ﻭﻗﺎﯾﻊ ﺭﺍ ﺛﺒﺖ ﻭ ﺿﺒﻂ ﮐﻨﺪ...
ﺩﯾﮕﺮ
ﻧﻪ ﻋﺼﺎ ﻣﺎﺭ ﺷﺪ
ﻧﻪ ﺩﺭﯾﺎ ﺷﮑﺎﻓﺘﻪ ﺷﺪ
ﻧﻪ ﻣﺎﻩ ﺑﻪ ﺩﻭ ﻧﯿﻢ ﺗﻘﺴﯿﻢ ﺷﺪ
ﻧﻪ ﻓﺮﺯﻧﺪﯼ ﺑﺪﻭﻥ ﭘﺪﺭ ﻣﺘﻮﻟﺪ ﺷﺪ
ﻧﻪ ﻣﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺯﻧﺪﻩ ﺷﺪ
ﻧﻪ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺩﺭ ﺩﻫﺎﻥ ﻣﺎﻫﯽ ﺭﻓﺖ
ﻧﻪ ﺷﺘﺮﯼ ﺍﺯ ﺩﻝ ﮐﻮﻩ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺁﻣﺪ
ﻭ ﻧﻪ ﺁﺗﺸﯽ ﮔﻠﺴﺘﺎﻥ ﺷﺪ

Hooman kh

تماس:

پست توسط Hooman kh »

alijohar نوشته شده:
Hooman kh نوشته شده:

بر اساس پادايم فيزيك كوانتوم ، اين غير ممكن است كه تو سريعتر از سرعت نور حركت كني ، اين مثالي بود از فيزيك غير ممكن
این عمل غیر ممکن هستش بنابرین نمی تونیم بگیم فیزیک.خود کلمه فیزیک یعنی طبیعت و ماهیت. چیزی که در قوانین طبیعت نگنجه فیزیک نیست.تخیله.

windowsxp

نام: هوپا

سپاس: 6

پست توسط windowsxp »

marqos نوشته شده:ﺍﺯ ﺁﻥ ﻟﺤﻈﻪ ﮐﻪ ﺑﺸﺮ ﺗﻮﺍﻧﺴﺖ ﻭﻗﺎﯾﻊ ﺭﺍ ﺛﺒﺖ ﻭ ﺿﺒﻂ ﮐﻨﺪ...
ﺩﯾﮕﺮ
ﻧﻪ ﻋﺼﺎ ﻣﺎﺭ ﺷﺪ
ﻧﻪ ﺩﺭﯾﺎ ﺷﮑﺎﻓﺘﻪ ﺷﺪ
ﻧﻪ ﻣﺎﻩ ﺑﻪ ﺩﻭ ﻧﯿﻢ ﺗﻘﺴﯿﻢ ﺷﺪ
ﻧﻪ ﻓﺮﺯﻧﺪﯼ ﺑﺪﻭﻥ ﭘﺪﺭ ﻣﺘﻮﻟﺪ ﺷﺪ
ﻧﻪ ﻣﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺯﻧﺪﻩ ﺷﺪ
ﻧﻪ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺩﺭ ﺩﻫﺎﻥ ﻣﺎﻫﯽ ﺭﻓﺖ
ﻧﻪ ﺷﺘﺮﯼ ﺍﺯ ﺩﻝ ﮐﻮﻩ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺁﻣﺪ
ﻭ ﻧﻪ ﺁﺗﺸﯽ ﮔﻠﺴﺘﺎﻥ ﺷﺪ
من فکر میکنم بشر بزرگ شد و دیگه معجزه های کارتونی تموم شد ضبط و ثبت وقایع عمر خیلی طولانی نداره ولی قرآن کتاب معجزه است که عمر طولانی تری داره که از قضا ثبت و ضبط شده .

نمایه کاربر
Rock

سپاس: 10

پست توسط Rock »

میدونم که به همه چی تا حالا گفتم وجود نداره اما این یه حقیته که خیلی از چیزا که به نظر مردم حقیقت داره واقعا حقیقت نداره !!

در یک کلام :
معجزه ای وجود ندارد !
how low

تصویر

نمایه کاربر
Thunderbolt

سپاس: 1162

پست توسط Thunderbolt »

منتظر موعود نوشته شده: قرآن،معجزه ای بی پایان!
خوب یکی از این معجزه‌های بی‌پایان را بیاورید، شاید ما هم مومن شدیم!!
دو سهم برای خون دادن، خون ریختن و مرگ و زیستن.

ارسال پست