تبديل مس به طلا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

۱۲۳۴

نام: مینو

سپاس: 3

Re: تبديل مس به طلا

پست توسط ۱۲۳۴ »

۱۲۳۴ نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۵ - ۱۶:۲۸
۱۲۳۴ نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۵ - ۱۲:۴۰
    نقره و مس ترکیبش میشه تنگستن . در واقع باید گفت که عناصر و فلزات گرانبها پدرشان نقره است و مس وقتی به اصطلاح فرزند نقره می شود تنگستن می شود شاید امام صادق علیه السلام میخواسته به این نکته اشاره کنه .تنگستن خودش نوعی فلز گرانبهاست . ترکیب نقره با فلزات و عناصر دیگر فلزات و عناصر گرانبها را باعث می شود.یعنی سایر عناصر نیز وقتی والدشان نقره می شود گرانبها می شوند .همه موجودات دارای والد هستند حتی ذرات و ملایک .این که در قرآن آورده شده که تنها خداوند است که نه زاده و نه زاییده شده است به همین جهت است.در واقع نقره اولین فلز گرانبهایی است که پدیدار شده است و بقیه فلزات و عناصر گرانبها بعد از نقره به وجود آمده اند .این شبه طلایی که از مس به دست می‌آید مثل یک گیاه پیوندی می ماند مثلا زردآلو را پیوند بزنی. ترکیب نقره با آهن هم پلاتین میده.ترکیب آلومینیوم هم با نقره و طلا هم در طول دوره های زمین شناسی فیروزه و...می دهد .درضمن ذرات مسی بیشتر قابلیت تبدیل به شبه طلا را دارند که ریشه هیدروژنی داشته باشند.ومس اصلا به طلا تبدیل نمی شود.این که بگوییم . عناصر هر کدام ریشه ذری خاص دارند.مثلا نیتروژن ریشه هیدروژن دارد یا خود هیدروژن ریشه هلیم دارد. و ید ریشه مس دارد یا تنگستن ریشه مس دارد.
    تنگستن در طبیعت به صورت آلیاژ هست . و ریشه مسی داره . در زمین شناسی امکانش هست که مس و نقره به مرور زمان عنصری به نام تنگستن را به وجود آورند البته مس بوده که شده تنگستن . بنابراین خود مس فلز گرانبهایی دارد به نام تنگستن که در طبیعت به آن تبدیل شده است و نیازی هم نبوده که بشر با دخالت های بی جای خود آن را گرانبها و تبدیل به طلا کند . فلز روی هم طی دوره های زمین شناسی به فلز گرانبهایی به نام پالادیم تبدیل شده است .فکر می کنم فلز کلسیم هم طی دوره های زمین شناسی به فلز گرانبهای رودیوم تبدیل شده است .فکر می کنم کبالت نیز ریشه لیتیم داشته باشد. الماس ریشه کربنی دارد و مثلا هر ذره ی کربنی با شماره عددی خاص که طول عمر خاصی هم دارد الماس خاصی را ایجاد می کند که هر چه طول عمر ذره کربن بیشتر باشد مثلا الماس صورتی و الماس های گرانقیمت ساخته شده است .البته در طبیعت به مقدار کم یافت می شود .عقیق هم ریشه کربنی دارد.
    آخرین ویرایش توسط ۱۲۳۴ پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۳۱ - ۱۲:۵۵, ویرایش شده کلا 6 بار
    اگر نابغه نیستی که از زندگی پیشتر روی
    با او همگام شو smile072

نمایه کاربر
    rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

پست توسط rohamavation »

تنگستن از نام سوئدی برای "سنگ سنگین" گرفته شده نام "ولفرام" از یک ماده معدنی متفاوت به نام ولفرمیت گرفته شده است که همچنین دارای محتوای بالایی از عنصر تنگستنه سنگ معدن اولیه تنگستن ولفرمیته که مجموعه ای بین دو گونه معدنی فربریت، اکسید تنگستن آهن، و هوبنریت، اکسید تنگستن منگنز است.تصویرhope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
    semester of aerospace engineering
    smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
    smile260 smile016 :?:
    تصویر

۱۲۳۴

پست توسط ۱۲۳۴ »

اگر جدول تناوبی را به شکل ساعت بکشیم که در واقع به همین شکل هم هست و ساختارش در طبیعت همین شکل را داره و نظم ذرات هم از همین ناشی میشه در واقع در ریاضی و فیزیک و نجوم اگر جدول تناوبی را دایره و ساعت شکل بگیریم اثبات قضایا در طبیعت راحت میشه . والد ساعت صفر اکسیژن والد گاز های هوا است وبقیه عناصر مولود هستند. والد ساعت یک هلیم والد گاز های بي اثر هست و بقیه عناصر مولود هستند . والد ساعت ۲ ید والد عناصر غیرفلزی آبی هست وکارش در بدن سرچشمه لنف هست وبقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۳ لیتیم والد عناصر قلیایی هست و بقیه عناصر مولود هستند . والد ساعت ۴ رادیم والد عناصر رادیو اکتیویته هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۵ سرب هست که وقتی مولود هیدروژن میشه کلسیم میشه وکارش در بدن در ساخت استخوان و دندان هست و والد عناصر سمی و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۶ پتاسیم که والد عناصر دارای اشعه مادون هست کارش در بدن تبادل بین سلولی هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۷ ؟ هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۸ کربن والد عناصر غیرفلزی خشکی هست و کارش در بدن سرچشمه گوشت هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۹ گوگرد والد عناصر خورنده هست که کارش در بدن آنزیم در روده هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۱۰ سدیم هست و کارش در بدن تبادل بین سلولی هست وبقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۱۱ نقره والد جواهر آلات هست و بقیه عناصر مولود هستند و عدد ۱۲ اورانیوم که خودش اکسیژن بوده و مولود رادیم شده اورانیوم شده هست و بقیه عناصر مولود هستند .شاید من نکته ایی را اشتباه کنم ولی مطمئنا این رابطه والد ومولود در بین ذرات برقراره .مثلا هلیم وقتی مولود لیتیم میشه هیدروژن میشه.یا اکسیژن وقتی مولود هیدروژن میشه آلومینیوم میشه. هیدروژن وقتی مولود نقره میشه طلا میشه .و مس وقتی مولود نقره میشه تنگستن میشه . سرب وقتی مولود هیدروژن میشه کلسیم میشه . تا این حد تغییر خصوصیات دارند . مثلا اگر بتوانند در ماشینهای هیدروژنی تبدیل ذراتی که قابل تبدیل به هم هستند را انجام بدهند چون هلیم و هیدروژن و
    و نیتروژن و طلا به یکدیگر قابل تبدیلند می توانند خطرات را از بین ببرند و سود آور هم باشه . ولی مس و طلا به یکدیگر قابل تبدیل نیستند و شاید یک عنصر دیگه بوده است .ید وقتی مولود هیدروژن می شود مس می شود .مثلا روی یا زینک و فسفر و رادیم به یکدیگر قابل تبدیل هستند البته با شرایط خاص. اگر رادیم مولود هیدروژن شود روی یا زینک می شود .اگر رادیم مولود ید شود فسفر می شود .اگر لیتیم مولود هیدروژن شود آهن می شود و اگر آهن مولود نقره شود پلاتین می شود. و اگر هلیم مولود لیتیم شود هیدروژن می شود .تمام گازهای هوا به غیر از گازهای بی اثر مولود اکسیژن هستند . و اگر هلیم مولود اکسیژن قرار گیرد نیتروژن می شود .
    با او همگام شو smile072

Farhad shaafi

نام: Farhad shaafi

پست توسط Farhad shaafi »

۱۲۳۴ نوشته شده:
    جمعه ۱۴۰۱/۵/۲۸ - ۰۹:۱۸
    اگر جدول تناوبی را به شکل ساعت بکشیم که در واقع به همین شکل هم هست و ساختارش در طبیعت همین شکل را داره و نظم ذرات هم از همین ناشی میشه در واقع در ریاضی و فیزیک و نجوم اگر جدول تناوبی را دایره و ساعت شکل بگیریم اثبات قضایا در طبیعت راحت میشه . والد ساعت صفر اکسیژن والد گاز های هوا است وبقیه عناصر مولود هستند. والد ساعت یک هلیم والد گاز های بي اثر هست و بقیه عناصر مولود هستند . والد ساعت ۲ ید والد عناصر غیرفلزی آبی هست وکارش در بدن سرچشمه لنف هست وبقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۳ لیتیم والد عناصر قلیایی هست و بقیه عناصر مولود هستند . والد ساعت ۴ رادیم والد عناصر رادیو اکتیویته هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۵ سرب هست که وقتی مولود هیدروژن میشه کلسیم میشه وکارش در بدن در ساخت استخوان و دندان هست و والد عناصر سمی و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۶ پتاسیم که والد عناصر دارای اشعه مادون هست کارش در بدن تبادل بین سلولی هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۷ ؟ هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۸ کربن والد عناصر غیرفلزی خشکی هست و کارش در بدن سرچشمه گوشت هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۹ گوگرد والد عناصر خورنده هست که کارش در بدن آنزیم در روده هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۱۰ سدیم هست و کارش در بدن تبادل بین سلولی هست وبقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۱۱ نقره والد جواهر آلات هست و بقیه عناصر مولود هستند و عدد ۱۲ اورانیوم که خودش اکسیژن بوده و مولود رادیم شده اورانیوم شده هست و بقیه عناصر مولود هستند .شاید من نکته ایی را اشتباه کنم ولی مطمئنا این رابطه والد ومولود در بین ذرات برقراره .مثلا هلیم وقتی مولود لیتیم میشه هیدروژن میشه.یا اکسیژن وقتی مولود هیدروژن میشه آلومینیوم میشه. هیدروژن وقتی مولود نقره میشه طلا میشه .و مس وقتی مولود نقره میشه تنگستن میشه . سرب وقتی مولود هیدروژن میشه کلسیم میشه . تا این حد تغییر خصوصیات دارند . مثلا اگر بتوانند در ماشینهای هیدروژنی تبدیل ذراتی که قابل تبدیل به هم هستند را انجام بدهند چون هلیم و هیدروژن و
    و نیتروژن و طلا به یکدیگر قابل تبدیلند می توانند خطرات را از بین ببرند و سود آور هم باشه . ولی مس و طلا به یکدیگر قابل تبدیل نیستند و شاید یک عنصر دیگه بوده است .ید وقتی مولود هیدروژن می شود مس می شود .مثلا روی یا زینک و فسفر و رادیم به یکدیگر قابل تبدیل هستند البته با شرایط خاص. اگر رادیم مولود هیدروژن شود روی یا زینک می شود .اگر رادیم مولود ید شود فسفر می شود .اگر لیتیم مولود هیدروژن شود آهن می شود و اگر آهن مولود نقره شود پلاتین می شود. و اگر هلیم مولود لیتیم شود هیدروژن می شود .تمام گازهای هوا به غیر از گازهای بی اثر مولود اکسیژن هستند . و اگر هلیم مولود اکسیژن قرار گیرد نیتروژن می شود .
    امید سیدیان نوشته شده:
    چهارشنبه ۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۶:۴۱
    einstein313 نوشته شده:در روایاتی که از امام صادق علیه السلام من دیدم ، مس را به طلای فاسد نام بردند و بیان فرمودند
    و این احتمال هست که بشه مس رو از فساد در آورد و به طلا تدیل کرد
    مس یک عنصره رفیق، فاسد و غیر فاسد نداره!
    einstein313 نوشته شده:و اطلاعاتی که من در این زمینه تا الان پیدا کردم ، فکر کنم با نوعی ارتعاش و موج باید این عمل صورت بگیره ( شایدم یک ماده نیاز داشته باشه )
    بنظر با آمدن علم نانو دستیابی به این علم دور از انتظار نیست
    من هم علاقه دارم بعد از اتمام کارهایی که دارم و... روی این زمینه به صورت جدی کار کنم
    برای تبدیل یک عنصر به عنصر دیگه، هیچ راهی وجود نداره
    مگر این که هسته ی اون عنصر رو یا بشکنید، و یا بهش اضافه کنید.
    یعنی فرایند های شکافت یا گداخت.

هر کدام از این فرایند ها کلی انرژی می خوان که با کار های شیمیایی
    تامیین نمی شه. چون باید در اردر GeV انرژی داده بشه نه MeV.

مس رو با شکافت نمی شه به طلا تبدیل کرد، چون عدد جرمی اش کمتره.
    تنها راهی که وجود داره تا بشه مس رو به طلا تبدیل کرد فرایند گداخت هسته ای هست.
    یعنی کار خیلی سخت و بسیار هزینه بری، و بیهوده ای هست و اصلاً نمی صرفه.

در ضمن من اگر جای شما بودم اسم امام صادق رو نمی آوردم! smile023
    با عرض سلام
    حرف شما اشتباه است راه تبدیل عناصر به هم وجود دارد ابتدا باید مفهوم ایزوتوپ رادرگوگل مطالعه کنید.من ادم کاملا غیرمذهبی هستم ولی درتایید حرف دوست عزیزی که از دیدگاه عرفان و مذهب مسئله را عنوان کردن می تونم بگم با استفاده از لایه نشانی نانو ذرات تبدیل مس به طلا ممکن است البته دقت داشته باشید طلای تولید شده عدد جرمی متفاوت دارد چون ما فقط قادر به تغییر تعداد پروتون ها هستیم و تغییر تعداد نوترون ها می شود فرآیند هسته ای که نیاز به دانش و تجهیزات خاص اتمی دارد بنابراین طلای تولید شده یکی از ایزوتوپ های طلای اصلی است.در هنگام لایه نشانی نانوذرات،گاز در اطراف قوس الکتریکی به الکترون ها و پروتون ها یونیزه می شود.بنابراین امکان تغییر تعداد پروتون ها وجود دارد ودرچین انجام شده و من درحال انجام این پروژه هستم.لطفا وقتی اطلاعی از مطالب علمی نداریم همدیگر رو مسخره نکنیم.اولین قانون رشدعلمی این هست که شنونده خوبی باشیم.علم به سرعت درحال پیشرفت است پس هیچ چیز بعید نیست.

۱۲۳۴

پست توسط ۱۲۳۴ »

۱۲۳۴ نوشته شده:
    اگر جدول تناوبی را به شکل ساعت بکشیم که در واقع به همین شکل هم هست و ساختارش در طبیعت همین شکل را داره و نظم ذرات هم از همین ناشی میشه در واقع در ریاضی و فیزیک و نجوم اگر جدول تناوبی را دایره و ساعت شکل بگیریم اثبات قضایا در طبیعت راحت میشه . والد ساعت صفر اکسیژن والد گاز های هوا است وبقیه عناصر مولود هستند. والد ساعت یک هیدروژن والد فلزات قلیایی خاکی هست و بقیه عناصر مولود هستند و وقتی مولود نئون قرار می گیرد هلیم می شود . والد ساعت ۲ ید والد عناصر غیرفلزی آبی هست و و وقتی مولود هیدروژن قرار می گيرد مس می شود و کارش در بدن سرچشمه لنف هست وبقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۳ لیتیم والد عناصر قلیایی هست و بقیه عناصر مولود هستند و وقتی مولود هیدروژن قرار می گیرد آهن می شود ومنشا خون در بدن است . والد ساعت ۴ رادیم والد عناصر رادیو اکتیویته هست و بقیه عناصر مولود هستند و وقتی مولود هیدروژن قرار می گیرد روی می شود که منشا پوست است .والد ساعت ۵ سرب هست که وقتی مولود هیدروژن میشه کلسیم میشه وکارش در بدن در ساخت استخوان و دندان هست و والد عناصر سمی و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۶ پتاسیم که والد عناصر دارای اشعه مادون هست کارش در بدن تبادل بین سلولی هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۷ بور هست و والد عناصر نیمه رسانا است و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۸ کربن والد عناصر غیرفلزی خشکی هست و کارش در بدن سرچشمه گوشت هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۹ گوگرد والد عناصر خورنده هست که کارش در بدن آنزیم در روده هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۱۰ نئون والد گازهای بي اثر است که وقتی مولود هیدروژن قرار می گیرد سدیم هست و کارش در بدن تبادل بین سلولی هست وبقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۱۱ نقره والد جواهر آلات هست و بقیه عناصر مولود هستند و عدد ۱۲ اورانیوم که خودش اکسیژن بوده و مولود رادیم شده اورانیوم شده هست و بقیه عناصر مولود هستند .شاید من نکته ایی را اشتباه کنم ولی مطمئنا این رابطه والد ومولود در بین ذرات برقراره .مثلا هلیم وقتی مولود لیتیم میشه هیدروژن میشه.یا اکسیژن وقتی مولود هیدروژن میشه آلومینیوم میشه. هیدروژن وقتی مولود نقره میشه طلا میشه .و مس وقتی مولود نقره میشه تنگستن میشه . سرب وقتی مولود هیدروژن میشه کلسیم میشه . تا این حد تغییر خصوصیات دارند . مثلا اگر بتوانند در ماشینهای هیدروژنی تبدیل ذراتی که قابل تبدیل به هم هستند را انجام بدهند چون هلیم و هیدروژن و
    در واقع مس هیچگاه طلا با خاصیت اصلیش نمی شود وفلز گرانبهایش تنگستن است و هیدروژن فلز گرانبهایش طلاست در واقع هیدروژن به طلا تبدیل می شود .فلز نقره والد تمام مواد گرانبها از تمام انواع است .می توان گفت در ذرات نقش والد انتخاب و پیوند بین پروتون و نوترون و الکترون ها وتشکیل ذره جدید است .
    با او همگام شو smile072

۱۲۳۴

پست توسط ۱۲۳۴ »

۱۲۳۴ نوشته شده:
    سه‌شنبه ۱۴۰۱/۸/۳ - ۱۸:۵۳
    ۱۲۳۴ نوشته شده:
    اگر جدول تناوبی را به شکل ساعت بکشیم که در واقع به همین شکل هم هست و ساختارش در طبیعت همین شکل را داره و نظم ذرات هم از همین ناشی میشه در واقع در ریاضی و فیزیک و نجوم اگر جدول تناوبی را دایره و ساعت شکل بگیریم اثبات قضایا در طبیعت راحت میشه . والد ساعت صفر اکسیژن والد گاز های هوا است وبقیه عناصر مولود هستند. والد ساعت یک هیدروژن والد فلزات قلیایی خاکی هست و بقیه عناصر مولود هستند و وقتی مولود نئون قرار می گیرد هلیم می شود . والد ساعت ۲ ید والد عناصر غیرفلزی آبی هست و و وقتی مولود هیدروژن قرار می گيرد مس می شود و کارش در بدن سرچشمه لنف هست وبقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۳ لیتیم والد عناصر قلیایی هست و بقیه عناصر مولود هستند و وقتی مولود هیدروژن قرار می گیرد آهن می شود ومنشا خون در بدن است . والد ساعت ۴ رادیم والد عناصر رادیو اکتیویته هست و بقیه عناصر مولود هستند و وقتی مولود هیدروژن قرار می گیرد روی می شود که منشا پوست است .والد ساعت ۵ سرب هست که وقتی مولود هیدروژن میشه کلسیم میشه وکارش در بدن در ساخت استخوان و دندان هست و والد عناصر سمی و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۶ پتاسیم که والد عناصر دارای اشعه مادون هست کارش در بدن تبادل بین سلولی هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۷ بور هست و والد عناصر نیمه رسانا است و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۸ کربن والد عناصر غیرفلزی خشکی هست و کارش در بدن سرچشمه گوشت هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۹ گوگرد والد عناصر خورنده هست که کارش در بدن آنزیم در روده هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۱۰ نئون والد گازهای بي اثر است که وقتی مولود هیدروژن قرار می گیرد سدیم هست و کارش در بدن تبادل بین سلولی هست وبقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۱۱ نقره والد جواهر آلات هست و بقیه عناصر مولود هستند و عدد ۱۲ اورانیوم که خودش اکسیژن بوده و مولود رادیم شده اورانیوم شده هست و بقیه عناصر مولود هستند .شاید من نکته ایی را اشتباه کنم ولی مطمئنا این رابطه والد ومولود در بین ذرات برقراره .مثلا هلیم وقتی مولود لیتیم میشه هیدروژن میشه.یا اکسیژن وقتی مولود هیدروژن میشه آلومینیوم میشه. هیدروژن وقتی مولود نقره میشه طلا میشه .و مس وقتی مولود نقره میشه تنگستن میشه . سرب وقتی مولود هیدروژن میشه کلسیم میشه . تا این حد تغییر خصوصیات دارند . مثلا اگر بتوانند در ماشینهای هیدروژنی تبدیل ذراتی که قابل تبدیل به هم هستند را انجام بدهند چون هلیم و هیدروژن و
    در واقع مس هیچگاه طلا با خاصیت اصلیش نمی شود وفلز گرانبهایش تنگستن است و هیدروژن فلز گرانبهایش طلاست در واقع هیدروژن به طلا تبدیل می شود .فلز نقره والد تمام مواد گرانبها از تمام انواع است مثلا آلومینیوم نیز وقتی والدش نقره می شود فیروزه می شود.می توان گفت در ذرات نقش والد انتخاب و پیوند بین پروتون و نوترون و الکترون ها وتشکیل ذره جدید است .
    با او همگام شو smile072

۱۲۳۴

پست توسط ۱۲۳۴ »

۱۲۳۴ نوشته شده:
    شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۵ - ۱۶:۴۷
    ۱۲۳۴ نوشته شده:
    ۱۲۳۴ نوشته شده:
      نقره و مس ترکیبش میشه تنگستن . در واقع باید گفت که عناصر و فلزات گرانبها پدرشان نقره است و مس وقتی به اصطلاح فرزند نقره می شود تنگستن می شود شاید امام صادق علیه السلام میخواسته به این نکته اشاره کنه .تنگستن خودش نوعی فلز گرانبهاست . ترکیب نقره با فلزات و عناصر دیگر فلزات و عناصر گرانبها را باعث می شود.یعنی سایر عناصر نیز وقتی والدشان نقره می شود گرانبها می شوند .همه موجودات دارای والد هستند حتی ذرات و ملایک .این که در قرآن آورده شده که تنها خداوند است که نه زاده و نه زاییده شده است به همین جهت است.در واقع نقره اولین فلز گرانبهایی است که پدیدار شده است و بقیه فلزات و عناصر گرانبها بعد از نقره به وجود آمده اند .این شبه طلایی که از مس به دست می‌آید مثل یک گیاه پیوندی می ماند مثلا زردآلو را پیوند بزنی. ترکیب نقره با آهن هم پلاتین میده.ترکیب آلومینیوم هم با نقره و طلا هم در طول دوره های زمین شناسی فیروزه و...می دهد .درضمن ذرات مسی بیشتر قابلیت تبدیل به شبه طلا را دارند که ریشه هیدروژنی داشته باشند.ومس اصلا به طلا تبدیل نمی شود.این که بگوییم . عناصر هر کدام ریشه ذری خاص دارند.مثلا نیتروژن ریشه هیدروژن دارد یا خود هیدروژن ریشه هلیم دارد. و مس ریشه ید دارد یا تنگستن ریشه مس دارد.
      تنگستن در طبیعت به صورت آلیاژ هست . و ریشه مسی داره . در زمین شناسی امکانش هست که مس و نقره به مرور زمان عنصری به نام تنگستن را به وجود آورند البته مس بوده که شده تنگستن . بنابراین خود مس فلز گرانبهایی دارد به نام تنگستن که در طبیعت به آن تبدیل شده است و نیازی هم نبوده که بشر با دخالت های بی جای خود آن را گرانبها و تبدیل به طلا کند . فلز روی هم طی دوره های زمین شناسی به فلز گرانبهایی به نام پالادیم تبدیل شده است .فکر می کنم فلز کلسیم هم طی دوره های زمین شناسی به فلز گرانبهای رودیوم تبدیل شده است .فکر می کنم کبالت نیز ریشه لیتیم داشته باشد. الماس ریشه کربنی دارد و مثلا هر ذره ی کربنی با شماره عددی خاص که طول عمر خاصی هم دارد الماس خاصی را ایجاد می کند که هر چه طول عمر ذره کربن بیشتر باشد مثلا الماس صورتی و الماس های گرانقیمت ساخته شده است .البته در طبیعت به مقدار کم یافت می شود .عقیق هم ریشه کربنی دارد.
      با او همگام شو smile072

نمایه کاربر
      MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

einstein313 نوشته شده:
      چهارشنبه ۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۶:۲۳
      ~Amirhossiŋ~ نوشته شده:سلام

آيا تركيبي وجود داره كه بتونه رنگ يك فلز مثل نقره يا آهن رو به رنگ زرد تغيير داد؟
      در روایاتی که از امام صادق علیه السلام من دیدم ، مس را به طلای فاسد نام بردند و بیان فرمودند
      و این احتمال هست که بشه مس رو از فساد در آورد و به طلا تدیل کرد ( همانگونه که اسنادی هست که این اتفاق صورت گرفته ) ، که این همان علم کیمیاست که هنوز هم دانشمندانی در پی کشف این موضوع هستند

و اطلاعاتی که من در این زمینه تا الان پیدا کردم ، فکر کنم با نوعی ارتعاش و موج باید این عمل صورت بگیره ( شایدم یک ماده نیاز داشته باشه )
      بنظر با آمدن علم نانو دستیابی به این علم دور از انتظار نیست
      من هم علاقه دارم بعد از اتمام کارهایی که دارم و... روی این زمینه به صورت جدی کار کنم

اگرم کسی تا اون موقع به دستاوردی رسید که خوشبحال اون smile021 smile039

البته اگر موضوع فقط زرد کردن رنگ اون فلز هست که میتونید با روشهای سنتز و... آنها را به ابعاد نانو ذره دربیارید و در آن ابعاد نانو ذرات تغییر رنگ میدند بنا به مقیاسشون ، مثلا نانو ذرات نقره در 40 نانو متری آبی رنگ میشند در 100 نانو متر سبز ،
      از اینها گذشته ، نوع شکل نانو ذرات و چینششون هم تاثیر داره در رنگ ، مثلا چینش نانو ذرات نقره 100 نانو متری هرمی شکل قرمز میشه نه سبز
      ۱۳۰۰ سال پیش، تمامی کیمیاگران با قاطعیت تمام به این نتیجه واحد رسیدند که هیچ راه و روشی برای تبدیل مس و سرب به طلا و نقره وجود ندارد و این‌گونه کارها بیهوده و بی‌ثمر است و دست از آن کشیدند. ولی امام جعفر صادق فرمودند که خداوند با دمیدن روح بر آب‌وخاک (گل)، گوشت و استخوان را آفریده است. پس نتیجه گرفت که تمامی عناصر موجود در عالم، جوهر و ذات مشترک و واحدی داشته و قابل تبدیل به یکدیگر هستند. منتهی با علم کیمیا (شیمی) نمی‌توان آن را انجام داد و در نهایت بشر توانست با استفاده از شتاب دهند پروتون (سنکروترون) این کار را انجام دهد هرچند که پایدار نباشند (واپاشی بتازا). دانشی که ما آن را شیمی کوانتومی می‌نامیم. امروزه این فرمایش آن حضرت را دال بر نادانی و بی‌سوادی آن حضرت می‌داند که درست برعکس، دال بر دانایی و با سوادی آن حضرت است. کالیفرنیوم یک عنصر شیمیایی پرتوزا با نماد Cf و عدد اتمی ۹۸ است. این عنصر برای اولین‌بار در سال ۱۹۵۰ در آزمایشگاه ملی لارنس برکلی سپس آزمایشگاه پرتو دانشگاه کالیفرنیا با بمباران کوریوم با ذرات آلفا (یون‌های هلیوم ۴) ساخته شد.
      منتهی بعدا سخنان ایشان تحریف شده است ولی باید به یاد داشت اینکارها خیلی پر هزینه است و فقط برای تولید عناصری استفاده می شود که روی زمین وجود ندارد آن هم برای کارهای تحقیقاتی وگرنه توجیه تجاری و صنعتی ندارد بیشتر به طمع انسان ها مربوط است نه کار تولیدی و صنعتی.

تصویر

برای تولید طلا باید از ایریدیم استفاده کرد که از طلا گرانتر است

تصویر
      با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

۱۲۳۴

پست توسط ۱۲۳۴ »

۱۲۳۴ نوشته شده:
      جمعه ۱۴۰۲/۱/۱۸ - ۱۹:۰۸
      ۱۲۳۴ نوشته شده:
      ۱۲۳۴ نوشته شده:
      ۱۲۳۴ نوشته شده:
        نقره و مس ترکیبش میشه تنگستن . در واقع باید گفت که عناصر و فلزات گرانبها پدرشان نقره است و مس وقتی به اصطلاح فرزند نقره می شود تنگستن می شود شاید امام صادق علیه السلام میخواسته به این نکته اشاره کنه .تنگستن خودش نوعی فلز گرانبهاست . ترکیب نقره با فلزات و عناصر دیگر فلزات و عناصر گرانبها را باعث می شود.یعنی سایر عناصر نیز وقتی والدشان نقره می شود گرانبها می شوند .همه موجودات دارای والد هستند حتی ذرات و ملایک .این که در قرآن آورده شده که تنها خداوند است که نه زاده و نه زاییده شده است به همین جهت است.در واقع نقره اولین فلز گرانبهایی است که پدیدار شده است و بقیه فلزات و عناصر گرانبها بعد از نقره به وجود آمده اند .این شبه طلایی که از مس به دست می‌آید مثل یک گیاه پیوندی می ماند مثلا زردآلو را پیوند بزنی. ترکیب نقره با آهن هم پلاتین میده.ترکیب آلومینیوم هم با نقره و طلا هم در طول دوره های زمین شناسی فیروزه و...می دهد .درضمن ذرات مسی بیشتر قابلیت تبدیل به شبه طلا را دارند که ریشه هیدروژنی داشته باشند.ومس اصلا به طلا تبدیل نمی شود.این که بگوییم . عناصر هر کدام ریشه ذری خاص دارند.مثلا نیتروژن ریشه هیدروژن دارد یا خود هیدروژن ریشه هلیم دارد. و مس ریشه ید دارد یا تنگستن ریشه مس دارد.
        تنگستن در طبیعت به صورت آلیاژ هست . و ریشه مسی داره . در زمین شناسی امکانش هست که مس و نقره به مرور زمان عنصری به نام تنگستن را به وجود آورند البته مس بوده که شده تنگستن . بنابراین خود مس فلز گرانبهایی دارد به نام تنگستن که در طبیعت به آن تبدیل شده است و نیازی هم نبوده که بشر با دخالت های بی جای خود آن را گرانبها و تبدیل به طلا کند . فلز روی هم طی دوره های زمین شناسی به فلز گرانبهایی به نام پالادیم تبدیل شده است .فکر می کنم فلز کلسیم هم طی دوره های زمین شناسی به فلز گرانبهای رودیوم تبدیل شده است .فکر می کنم کبالت نیز ریشه لیتیم داشته باشد و همین خاصیت در مرکز زمین باعث ایجاد آهن ربا ی مغناطیسی غیر دائم می شود. الماس ریشه کربنی دارد و مثلا هر ذره ی کربنی با شماره عددی خاص که طول عمر خاصی هم دارد الماس خاصی را ایجاد می کند که هر چه طول عمر ذره کربن بیشتر باشد مثلا الماس صورتی و الماس های گرانقیمت ساخته شده است .البته در طبیعت به مقدار کم یافت می شود .عقیق هم ریشه کربنی دارد.
        با او همگام شو smile072

۱۲۳۴

پست توسط ۱۲۳۴ »

۱۲۳۴ نوشته شده:
        جمعه ۱۴۰۲/۱/۱۸ - ۱۹:۰۸
        ۱۲۳۴ نوشته شده:
        ۱۲۳۴ نوشته شده:
        ۱۲۳۴ نوشته شده:
          نقره و مس ترکیبش میشه تنگستن . در واقع باید گفت که عناصر و فلزات گرانبها پدرشان نقره است و مس وقتی به اصطلاح فرزند نقره می شود تنگستن می شود شاید امام صادق علیه السلام میخواسته به این نکته اشاره کنه .تنگستن خودش نوعی فلز گرانبهاست . ترکیب نقره با فلزات و عناصر دیگر فلزات و عناصر گرانبها را باعث می شود.یعنی سایر عناصر نیز وقتی والدشان نقره می شود گرانبها می شوند .همه موجودات دارای والد هستند حتی ذرات و ملایک .این که در قرآن آورده شده که تنها خداوند است که نه زاده و نه زاییده شده است به همین جهت است.در واقع نقره اولین فلز گرانبهایی است که پدیدار شده است و بقیه فلزات و عناصر گرانبها بعد از نقره به وجود آمده اند .این شبه طلایی که از مس به دست می‌آید مثل یک گیاه پیوندی می ماند مثلا زردآلو را پیوند بزنی. ترکیب نقره با آهن هم پلاتین میده.ترکیب آلومینیوم هم با نقره و طلا هم در طول دوره های زمین شناسی فیروزه و...می دهد .درضمن ذرات مسی بیشتر قابلیت تبدیل به شبه طلا را دارند که ریشه هیدروژنی داشته باشند.ومس اصلا به طلا تبدیل نمی شود.این که smile260 بگوییم . عناصر هر کدام ریشه ذری خاص دارند.مثلا نیتروژن ریشه هیدروژن دارد یا خود هیدروژن ریشه هلیم دارد. و مس ریشه ید دارد یا تنگستن ریشه مس دارد.
          تنگستن در طبیعت به صورت آلیاژ هست . و ریشه مسی داره . در زمین شناسی امکانش هست که مس و نقره به مرور زمان عنصری به نام تنگستن را به وجود آورند البته مس بوده که شده تنگستن . بنابراین خود مس فلز گرانبهایی دارد به نام تنگستن که در طبیعت به آن تبدیل شده است و نیازی هم نبوده که بشر با دخالت های بی جای خود آن را گرانبها و تبدیل به طلا کند . فلز روی هم طی دوره های زمین شناسی به فلز گرانبهایی به نام پالادیم تبدیل شده است .فکر می کنم فلز کلسیم هم طی دوره های زمین شناسی به فلز گرانبهای رودیوم تبدیل شده است .فکر می کنم کبالت نیز ریشه لیتیم داشته باشد و همین خاصیت در مرکز زمین باعث ایجاد آهن ربا ی مغناطیسی غیر دائم می شود. الماس ریشه کربنی دارد و مثلا هر ذره ی کربنی با شماره عددی خاص که طول عمر خاصی هم دارد الماس خاصی را ایجاد می کند که هر چه طول عمر ذره کربن بیشتر باشد مثلا الماس صورتی و الماس های گرانقیمت ساخته شده است .البته در طبیعت به مقدار کم یافت می شود .عقیق هم ریشه کربنی دارد.
          با او همگام شو smile072

ارسال پست