تبديل مس به طلا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

۱۲۳۴

نام: مینو

عضویت : سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۳ - ۱۱:۵۲


پست: 66

سپاس: 2

جنسیت:

Re: تبديل مس به طلا

پست توسط ۱۲۳۴ »

۱۲۳۴ نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۵ - ۱۶:۲۸
۱۲۳۴ نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۵ - ۱۲:۴۰
  نقره و مس ترکیبش میشه تنگستن . در واقع باید گفت که عناصر و فلزات گرانبها پدرشان نقره است و مس وقتی به اصطلاح فرزند نقره می شود تنگستن می شود شاید امام صادق علیه السلام میخواسته به این نکته اشاره کنه .تنگستن خودش نوعی فلز گرانبهاست . ترکیب نقره با فلزات و عناصر دیگر فلزات و عناصر گرانبها را باعث می شود.یعنی سایر عناصر نیز وقتی والدشان نقره می شود گرانبها می شوند .همه موجودات دارای والد هستند حتی ذرات و ملایک .این که در قرآن آورده شده که تنها خداوند است که نه زاده و نه زاییده شده است به همین جهت است.در واقع نقره اولین فلز گرانبهایی است که پدیدار شده است و بقیه فلزات و عناصر گرانبها بعد از نقره به وجود آمده اند .این شبه طلایی که از مس به دست می‌آید مثل یک گیاه پیوندی می ماند مثلا زردآلو را پیوند بزنی. ترکیب نقره با آهن هم پلاتین میده.ترکیب آلومینیوم هم با نقره و طلا هم در طول دوره های زمین شناسی فیروزه و...می دهد .درضمن ذرات مسی بیشتر قابلیت تبدیل به شبه طلا را دارند که ریشه هیدروژنی داشته باشند.ومس اصلا به طلا تبدیل نمی شود.این که بگوییم . عناصر هر کدام ریشه ذری خاص دارند.مثلا نیتروژن ریشه هیدروژن دارد یا خود هیدروژن ریشه هلیم دارد. و ید ریشه مس دارد یا تنگستن ریشه مس دارد.
  تنگستن در طبیعت به صورت آلیاژ هست . و ریشه مسی داره . در زمین شناسی امکانش هست که مس و نقره به مرور زمان عنصری به نام تنگستن را به وجود آورند البته مس بوده که شده تنگستن . بنابراین خود مس فلز گرانبهایی دارد به نام تنگستن که در طبیعت به آن تبدیل شده است و نیازی هم نبوده که بشر با دخالت های بی جای خود آن را گرانبها و تبدیل به طلا کند . فلز روی هم طی دوره های زمین شناسی به فلز گرانبهایی به نام پالادیم تبدیل شده است .فکر می کنم فلز کلسیم هم طی دوره های زمین شناسی به فلز گرانبهای رودیوم تبدیل شده است .فکر می کنم کبالت نیز ریشه لیتیم داشته باشد. الماس ریشه کربنی دارد و مثلا هر ذره ی کربنی با شماره عددی خاص که طول عمر خاصی هم دارد الماس خاصی را ایجاد می کند که هر چه طول عمر ذره کربن بیشتر باشد مثلا الماس صورتی و الماس های گرانقیمت ساخته شده است .البته در طبیعت به مقدار کم یافت می شود .عقیق هم ریشه کربنی دارد.
  آخرین ویرایش توسط ۱۲۳۴ پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۳۱ - ۱۲:۵۵, ویرایش شده کلا 6 بار

  نمایه کاربر
  rohamjpl

  نام: Roham Hesami رهام حسامی

  محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

  عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


  پست: 2151

  سپاس: 3824

  جنسیت:

  تماس:

  Re: تبديل مس به طلا

  پست توسط rohamjpl »

  تنگستن از نام سوئدی برای "سنگ سنگین" گرفته شده نام "ولفرام" از یک ماده معدنی متفاوت به نام ولفرمیت گرفته شده است که همچنین دارای محتوای بالایی از عنصر تنگستنه سنگ معدن اولیه تنگستن ولفرمیته که مجموعه ای بین دو گونه معدنی فربریت، اکسید تنگستن آهن، و هوبنریت، اکسید تنگستن منگنز است.تصویرhope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
  semester of aerospace engineering
  smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
  smile260 smile016 :?:
  تصویر

  ۱۲۳۴

  نام: مینو

  عضویت : سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۳ - ۱۱:۵۲


  پست: 66

  سپاس: 2

  جنسیت:

  Re: تبديل مس به طلا

  پست توسط ۱۲۳۴ »

  اگر جدول تناوبی را به شکل ساعت بکشیم که در واقع به همین شکل هم هست و ساختارش در طبیعت همین شکل را داره و نظم ذرات هم از همین ناشی میشه در واقع در ریاضی و فیزیک و نجوم اگر جدول تناوبی را دایره و ساعت شکل بگیریم اثبات قضایا در طبیعت راحت میشه . والد ساعت صفر اکسیژن والد گاز های هوا است وبقیه عناصر مولود هستند. والد ساعت یک هلیم والد گاز های بي اثر هست و بقیه عناصر مولود هستند . والد ساعت ۲ ید والد عناصر غیرفلزی آبی هست وکارش در بدن سرچشمه لنف هست وبقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۳ لیتیم والد عناصر قلیایی هست و بقیه عناصر مولود هستند . والد ساعت ۴ رادیم والد عناصر رادیو اکتیویته هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۵ سرب هست که وقتی مولود هیدروژن میشه کلسیم میشه وکارش در بدن در ساخت استخوان و دندان هست و والد عناصر سمی و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۶ پتاسیم که والد عناصر دارای اشعه مادون هست کارش در بدن تبادل بین سلولی هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۷ ؟ هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۸ کربن والد عناصر غیرفلزی خشکی هست و کارش در بدن سرچشمه گوشت هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۹ گوگرد والد عناصر خورنده هست که کارش در بدن آنزیم در روده هست و بقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۱۰ سدیم هست و کارش در بدن تبادل بین سلولی هست وبقیه عناصر مولود هستند .والد ساعت ۱۱ نقره والد جواهر آلات هست و بقیه عناصر مولود هستند و عدد ۱۲ اورانیوم که خودش اکسیژن بوده و مولود رادیم شده اورانیوم شده هست و بقیه عناصر مولود هستند .شاید من نکته ایی را اشتباه کنم ولی مطمئنا این رابطه والد ومولود در بین ذرات برقراره .مثلا هلیم وقتی مولود لیتیم میشه هیدروژن میشه.یا اکسیژن وقتی مولود هیدروژن میشه آلومینیوم میشه. هیدروژن وقتی مولود نقره میشه طلا میشه .و مس وقتی مولود نقره میشه تنگستن میشه . سرب وقتی مولود هیدروژن میشه کلسیم میشه . تا این حد تغییر خصوصیات دارند . مثلا اگر بتوانند در ماشینهای هیدروژنی تبدیل ذراتی که قابل تبدیل به هم هستند را انجام بدهند چون هلیم و هیدروژن و
  و نیتروژن و طلا به یکدیگر قابل تبدیلند می توانند خطرات را از بین ببرند و سود آور هم باشه . ولی مس و طلا به یکدیگر قابل تبدیل نیستند و شاید یک عنصر دیگه بوده است .ید وقتی مولود هیدروژن می شود مس می شود .مثلا روی یا زینک و فسفر و رادیم به یکدیگر قابل تبدیل هستند البته با شرایط خاص. اگر رادیم مولود هیدروژن شود روی یا زینک می شود .اگر رادیم مولود ید شود فسفر می شود .اگر لیتیم مولود هیدروژن شود آهن می شود و اگر آهن مولود نقره شود پلاتین می شود. و اگر هلیم مولود لیتیم شود هیدروژن می شود .تمام گازهای هوا به غیر از گازهای بی اثر مولود اکسیژن هستند . و اگر هلیم مولود اکسیژن قرار گیرد نیتروژن می شود .

  ارسال پست