پلنگ های جهش یافته

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
Alborz Omidi sh

نام: البرز امیدی شاه آباد

عضویت : یک‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۱۴ - ۱۴:۰۲


پست: 94

سپاس: 27

جنسیت:

پلنگ های جهش یافته

پست توسط Alborz Omidi sh »

پلنگ های جهش یافته

جهش یافته ها تغییرات طبیعی هستند که به دلیل تغییرات ژنتیکی خود به خود یا بیان ژن های مغلوب (پنهان) رخ می دهند. ژن های مغلوب زمانی ظاهر می شوند که همخونی بیش از حد وجود داشته باشد، چه در جمعیت های وحشی جدا شده و چه در جمعیت های اسیر. آلبینیسم (سفید خالص)، چینچیلا (سفید با نشانه های کم رنگ) و ملانیسم (سیاه) شایع ترین جهش ها هستند. اریتریستیک (قرمز)، لوسیستیک (آلبینیسم جزئی/کرم) و مالتیزینگ (آبی) نیز در گربه‌های بزرگ گزارش شده است. گاهی اوقات علامت گذاری ها ناهنجار هستند، به عنوان مثال. خیلی پراکنده یا خیلی سنگین (فراوانی) که ظاهر یک فرد رنگ پریده یا تیره را ایجاد می کند. جهش های سفید، سیاه، قرمز، آبی یا کرم شبیه به جهش های موجود در گربه های خانگی است. گاهی اوقات این الگو با حالت عادی متفاوت است. علاوه بر رنگ‌های غیرعادی، افراد بزرگ یا کوچک غیرطبیعی، افراد مو بلند، دم کوتاه یا حتی افراد کم دم نیز وجود دارند. همه اینها در گربه های خانگی رخ می دهد، پس چرا در گربه های بزرگ کمتر رایج هستند؟ گربه‌های وحشی که این ویژگی‌ها را نشان می‌دهند ممکن است برای انتقال این صفات کمتر زنده بمانند. در اسارت، انسان کنترل می کند که کدام صفت پرورش داده می شود، از این رو رنگ ها و انواع گربه های خانگی بسیار زیاد است. در طبیعت، طبیعت در برابر هر صفتی که شانس بقای حیوان را افزایش نمی دهد، انتخاب می کند.

در گذشته، واکنش آشکار به هر گربه بزرگ غیر معمول شلیک به آن برای اتاق جایزه بود. در نتیجه، بسیاری از جهش‌های جالب ممکن است قبل از انتقال ژن‌ها از بین رفته باشند. برخی از جهش‌های رنگی که به ضرر گربه‌های بزرگ وحشی است در اسارت پرورش داده می‌شوند و در طبیعت زنده نیستند. اینکه آیا این جهش یافته ها باید به خاطر کنجکاوی یا زیبایی شناسی به تنهایی تداوم یابد جای سوال دارد.

من از پل مک کارتی برای تحقیق و ارائه مطالب گسترده در مورد پلنگ سپاسگزارم.پلنگ سیاه

پلنگ‌ها معمولاً گاومیش/خاکستری با لکه‌های سیاه جوهری که به صورت گل رز چیده شده‌اند، هستند. پلنگ های ملانیستی نسبتاً رایج هستند و در باغ وحش ها و به عنوان حیوانات خانگی عجیب و غریب (پلنگ سیاه) پرورش داده می شوند. پلنگ سیاه از مناطق مرطوب جنگلی انبوه در جنوب غربی چین، برمه، آسام و نپال گزارش شده است. از تراوانکور و سایر بخش‌های جنوب هند و گفته می‌شود که در جاوا و بخش جنوبی شبه جزیره مالایا رایج هستند، جایی که ممکن است تعداد آنها از پلنگ‌های خالدار بیشتر باشد. آنها در مناطق گرمسیری آفریقا کمتر رایج هستند، اما از اتیوپی (ابیسینیا سابق)، جنگل های کوه کنیا و ابردارها گزارش شده اند. یکی توسط پیتر ترنبول کمپ در جنگل استوایی کامرون ثبت شد.

با توجه به "تاریخ طبیعی مصور" توسط rev jg wood (1853، 1874): تعدادی پلنگ [هندی] وجود دارند که پوست آنها بسیار تیره است که نام پلنگ سیاه را برای آنها به ارمغان می آورد. این احتمالا فقط یک نوع است و نه یک گونه مجزا. اگرچه در نگاه اول این پلنگ تقریباً یکنواخت سیاه رنگ به نظر می رسد، اما در یک بررسی دقیق تر دیده می شود که با لکه های معمولی پاردین مبله شده است که در نورهای خاص بسیار مشهود است. اغلب پلنگ‌های مختلفی با خز بسیار تیره به نمایش گذاشته شده‌اند و در عین حال بیشتر از لکه‌های مشخص پلنگ معمولی استفاده می‌کنند. اینها یک نژاد مخلوط بین پلنگ سیاه و پلنگ آفریقا بودند. گونه سیاه رنگ این حیوان در جاوا یافت می شود و توسط برخی از نویسندگان به عنوان گونه ای جداگانه تحت عنوان "felis (leopardus) melas" در نظر گرفته شده است که کلمه اخیر یک اصطلاح یونانی است و به معنای "سیاه" است.
1910-blkleopard.jpg
الگوی خالدار هنوز روی پلنگ سیاه دیده می شود، به خصوص از زوایای خاصی که جلوه آن از ابریشم چاپ شده است. پلنگ سیاه توسط یک ژن مغلوب ایجاد می شود و همیشه واقعی است. گاهی اوقات به اشتباه پیشنهاد می شود که پلنگ سیاه بارورتر از شکل معمولی قهوه ای رنگ است. طبق دایره المعارف حیات وحش فانک و واگنالز، پلنگ های سیاه نسبت به پلنگ های معمولی با میانگین بستر 1.8 در مقایسه با 2.1 بارور کمتری دارند. این ممکن است به دلیل ماهیت بسیار قوی آنها و یافتن اسارت استرس زاتر باشد. آنها گاهی اوقات این تصور را ایجاد می کنند که بارورتر هستند زیرا آنها به طور انتخابی به عنوان حیوانات خانگی عجیب و غریب پرورش داده می شوند و به دلیل اینکه ژن های مغلوب درست تولید می کنند، یعنی دو پلنگ سیاه همیشه توله سیاه تولید می کنند. پلنگ سیاه اسیر ممکن است قوی تر از پلنگ خالدار باشد. احتمالا به دلیل همخونی از آنجا که حیوانات شکارچیان شبانه هستند، ملانیسم لزوما مانع بقا نمی شود. نمونه های سوار شده پلنگ سیاه مستعد محو شدن هستند و تصور پلنگ قهوه ای شکلاتی و پلنگ قرمز را ایجاد می کنند.

بیشتر شکل‌های رنگی دیگر پلنگ‌ها تنها از روی توصیف‌ها، نقاشی‌ها، شکارچیان جایزه یا نمونه‌های موزه‌ای شناخته می‌شوند. نمونه‌های بسیار نادری وجود داشته است که در آن لکه‌های یک پلنگ سیاه معمولی با هم ترکیب شده و یک پلنگ سیاه جت بدون علامت قابل مشاهده به وجود آمده است. ملانیسم کاذب (آبوندیسم) در پلنگ رخ می دهد. لکه ها متراکم تر از حد معمولی هستند و با هم ادغام می شوند تا تا حد زیادی رنگ پس زمینه را مبهم کنند. آنها ممکن است چرخش و در برخی نقاط، مناطق سیاه و سفید را تشکیل دهند. برخلاف پلنگ سیاه واقعی، رنگ پس‌زمینه مایل به قهوه‌ای در جاهایی قابل مشاهده است. یک پلنگ شبه ملانیست دارای کت نارنجی مایل به قهوه ای با گل های رز و لکه های به هم پیوسته بود، اما شکم سفید با لکه های سیاه معمولی (مانند سگ سیاه و خرمایی) داشت.

پلنگ پا سفید

پلنگ با پنجه های سفید این عکس های ارائه شده توسط rozenn izel یک پلنگ آمور نر به نام روکوت (متولد 2015/04/28) را در "le parc des félins" نزدیک پاریس در فرانسه نشان می دهد. او دارای 4 پنجه سفید (دستکش) و دارای علائم سیاه روی سینه و شکم سفید است. بیشتر پلنگ ها انگشتان پا و زیر اندام خامه ای دارند، اما برای پلنگ آمور غیرمعمول نیست که زیر اندام های "سفید" و برخی انگشتان سفید داشته باشند. rokot از باغ وحش نیکولایف، اوکراین آمده است.
white-mitted-leopard.jpg
albinoleopard.jpg
kingleopard-1.jpg
1934-pseudomelleop (1).jpg

نویسنده : البرز امیدی شاه آباد
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
پژوهشگر زیست شناسی تکاملی 🦖

hedieh1385

نام: هدیه

عضویت : شنبه ۱۴۰۱/۳/۲۸ - ۱۹:۴۴


پست: 5جنسیت:

Re: پلنگ های جهش یافته

پست توسط hedieh1385 »

خیلیی عالیی بود🤩

پلنگا خیلی حیوونات جالب و دوست داشتنیی هستن:)

ارسال پست