رابطه عمق نفوذ امواج با طول موج و فركانس امواج چيست؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست

مهمان

رابطه عمق نفوذ امواج با طول موج و فركانس امواج چيست؟

پست توسط مهمان »

با سلام خدمت همه شما علم دوستان و محققان عزيز .
من مدتي توي كتابهاي مختلف مطالب ضد هم در مورد اين موضوع پيدا مي كنم . اگه جواب من رو لطف كنين و بگين خيلي خيلي ممنون مي شم . يه بار ديگه سوالم رو تكرار مي كنم : عمق نفوذ امواج در بدن و بافتها با طول موج و فركانس امواج چه رابطه اي دارد ؟؟؟؟
ممنون مي شم كه اگه جواب رو از منبع خاصي اراپه مي كنين نام منبع رو هم بگين !

نمایه کاربر
اميرخان

سپاس: 6

Re: رابطه عمق نفوذ امواج با طول موج و فركانس امواج چيه؟؟؟؟

پست توسط اميرخان »

Anonymous نوشته شده:با سلام خدمت همه شما علم دوستان و محققان عزيز .
من مدتي توي كتابهاي مختلف مطالب ضد هم در مورد اين موضوع پيدا مي كنم . اگه جواب من رو لطف كنين و بگين خيلي خيلي ممنون مي شم . يه بار ديگه سوالم رو تكرار مي كنم : عمق نفوذ امواج در بدن و بافتها با طول موج و فركانس امواج چه رابطه اي دارد ؟؟؟؟
ممنون مي شم كه اگه جواب رو از منبع خاصي اراپه مي كنين نام منبع رو هم بگين !
درود...
هر چه فركانس موج الكترومغناطيسي افزايش يابد٬(طول موج كم شود)٬انرژى موج افزايش مي يابد و بالعكس.
هر چه انرژى افزوني يابد٬قدرت نفوذ هم بيشتر مي شود.
مثال:امواج گاما ٬قدرت نفوذ بيشتري نسبت به امواج راديويي(يا هر موج كم انرژى تر از خودش)را داراست.
در ضمن٬اگر به اعداد و ارقام مربوطه درباب رابطه ي فركانس هاي مختلف و عمق نفوذ در موادي مانند فولاد٬نياز داشتيد بگوييد تا چند مورد قرار دهم.
بدرود...

saeed_davoodi12

نام: سعید داودی

سپاس: 3

Re: رابطه عمق نفوذ امواج با طول موج و فركانس امواج چيه؟؟؟؟

پست توسط saeed_davoodi12 »

سلام دوست عزیز
توی بدن شرایط فرق میکند
هر بافتی یک طول موج خاصی را جذب و یک طول موج دیگری را عبور میدهد .... مثلا لایه اوزون UVC را جذب میکند و باقی طول موج ها را عبور میدهد یا به طور مثال عدسی چشم IRA را جذب و نور مریی را عبور میدهد .میزان جذب شدن در مواد به صورت نمایی میباشد . اگر سوال بیشتری داشتی ایمیل بفرست برام .... نام کاربریم انتهاش @ یاهوو اضافه کن ... موفق باشید

ارسال پست