معرفي سايتي بسيار ديدني در زمينه ايرانيان مطرح در جهان در سايتwww.eduphysics.com شیرزاد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

mj-shirzad

معرفي سايتي بسيار ديدني در زمينه ايرانيان مطرح در جهان در سايتwww.eduphysics.com شیرزاد

پست توسط mj-shirzad »

هموطنان عزیز و همکاران محترم در آموزش و پرورش کشور
ما آب به آسیاب که میریزیم:
آیا قبول دارید یکی از معضلات بزرگ کشور ما ایران پدیده نشت نشاء(فرار مغزها ) می باشد
سیستم آموزش و پرورش کشور ما طوری طراحی شده است که بیشتر توجه به آموختن اندیشه ها دارد وکمتر برای بارور کردن اندیشه ها برنامه ریزی کرده است
بنده شیرزاد یکی از دبیران فیزیک مشهد هستم و از اینکه میبینم ما معلمین با این سیستم آموزشی آب به آسیاب دشمن میریزیم بسیار ناراحت هستم وتمام تلاشم را میکنم که از فرار مغزها در کشور جلوگیری کنم .
به همه عزیزانم در ایران مشاهده و تحقیق در سایت های زیر را توصیه میکنم
http://www.topiranian.com
http://www.bozorganiran.com

mj-shirzad

راهكارهاي عملي كه تمام مردم ايران فكر و ذكرشان پيشرفت آموزش وپرورش شود

پست توسط mj-shirzad »

هموطنان عزیز و همکاران محترم در آموزش و پرورش کشور

من به دنبال راهكارهاي عملي (باتوجه به شرايط موجود ) هستم كه تمام مردم ايران فكر و ذكرشان پيشرفت آموزش وپرورش كشور شود
آيا كسي حاضر هست در اين قسمت با من همكاري كند
من مشتاقانه منتظر نظرات ارزشمند شما هستم .
(فراموش نكنيد با توجه به شرايط موجود)
محمد جواد شيرزاد دبير فيزيك در مشهد
تلفن تماس :09153101946
وب سايت :www.eduphysics.com

مهمان

پست توسط مهمان »

آقاي شيرزاد عزيز من با ديدگاه شما كاملا موافقم و نگراني شما را درك مي كنم. اما چند پرسش اساسي دارم (كه به هم ربط دارند و شايد در مجموع فقط يك پرسش باشد).
در جهان كنوني دشمن چه تعريفي دارد؟ چرا چندين سال است كه در ذهن ما كلمه دشمن را جا انداخته اند؟ به اين خاطر نيست كه ما را از دشمن اصلي غافل كنند؟
اينقدر پافشاري جمهوري اسلامي براي دستيابي به انرژي هسته اي براي چيست؟ و دليل مخالفت جامعه جهاني چه دليلي دارد؟
آيا شما حاضريد چاقو را دست يك آدم ديوانه بدهيد؟
من هم مانند شما و خيليهاي ديگر بسيار مشتاق هستم كه ايران به يك قدرت تكنولوژي و صنعت در دنيا تبديل شود اما وقتي سياست بر همه چيز سايه مي افكند انسان ناگهان دچار نوعي ترس مي شود كه در نهايت از اين پژوهشها و زحمتها چه كساني بهره خواهند برد و با چه هدفي؟
چرا بسياري از دانشمندان آلمان و اروپا از چنگال رژيم نازي گريختند و با وجود امكانات فراواني كه هيتلر در اختيار آنان قرار مي داد حاضر به همكاري نشدند؟
از بعد سياسي كه بگذريم مساله شايسته سالاري و احترام به دانش و دانشمند نيز مطرح است. آيا شما حاضريد زير دست آدمي پايين تر ( از لحاظ سواد و تخصص و تجربه ) از خود كار كنيد؟
اگر اينهمه خرجي كه بابت انرژي هسته اي مي شود (هزينه هاي قانوني و غير قانوني) و در نهايت باعث بخطر افتادن منافع ملي و سرمايه ها و تخريب وجهه ايراني در دنيا ميگردد صرف پرداختن به انرژي هاي پاك و بي خطر مانند انرژي خورشيدي - باد - آب - ژيوترمال - ... شود نه تنها به سود مملكت خواهد بود بلكه براي مردم انرژي بسيار ارزان قيمت و در دسترس و همچنين بدون ضايعات فراهم خواهد شد.

mj-shirzad

با تشكر از شما دوست عزيز

پست توسط mj-shirzad »

مهمان نوشته شده:آقاي شيرزاد عزيز من با ديدگاه شما كاملا موافقم و نگراني شما را درك مي كنم. اما چند پرسش اساسي دارم (كه به هم ربط دارند و شايد در مجموع فقط يك پرسش باشد).
در جهان كنوني دشمن چه تعريفي دارد؟ چرا چندين سال است كه در ذهن ما كلمه دشمن را جا انداخته اند؟ به اين خاطر نيست كه ما را از دشمن اصلي غافل كنند؟
اينقدر پافشاري جمهوري اسلامي براي دستيابي به انرژي هسته اي براي چيست؟ و دليل مخالفت جامعه جهاني چه دليلي دارد؟
آيا شما حاضريد چاقو را دست يك آدم ديوانه بدهيد؟
من هم مانند شما و خيليهاي ديگر بسيار مشتاق هستم كه ايران به يك قدرت تكنولوژي و صنعت در دنيا تبديل شود اما وقتي سياست بر همه چيز سايه مي افكند انسان ناگهان دچار نوعي ترس مي شود كه در نهايت از اين پژوهشها و زحمتها چه كساني بهره خواهند برد و با چه هدفي؟
چرا بسياري از دانشمندان آلمان و اروپا از چنگال رژيم نازي گريختند و با وجود امكانات فراواني كه هيتلر در اختيار آنان قرار مي داد حاضر به همكاري نشدند؟
از بعد سياسي كه بگذريم مساله شايسته سالاري و احترام به دانش و دانشمند نيز مطرح است. آيا شما حاضريد زير دست آدمي پايين تر ( از لحاظ سواد و تخصص و تجربه ) از خود كار كنيد؟
اگر اينهمه خرجي كه بابت انرژي هسته اي مي شود (هزينه هاي قانوني و غير قانوني) و در نهايت باعث بخطر افتادن منافع ملي و سرمايه ها و تخريب وجهه ايراني در دنيا ميگردد صرف پرداختن به انرژي هاي پاك و بي خطر مانند انرژي خورشيدي - باد - آب - ژيوترمال - ... شود نه تنها به سود مملكت خواهد بود بلكه براي مردم انرژي بسيار ارزان قيمت و در دسترس و همچنين بدون ضايعات فراهم خواهد شد.
با تشكر از شما دوست عزيز
من تمام شرايط موجود را درك ميكنم به اين خاطر نوشتم با توجه به شرايط موجود :
ببنيد من اصلا نميخواهم وارد سياست شوم
وقتي من معلم كه تربيت نسل آينده را به عهده دارم با يد به قدري حقوق داشته باشم كه به سختي از عهده مخارج كرايه خانه و ... بر مي آيم
يعني اينكه سيستم ازمن نمي خواهد براي نسل آينده كار كنم به هيچ وجه

اما من صداي ناله امام حسين در روز عاشورا را با تمام وجودعميقا درك ميكنم امام حسين پيشواي تمام آزادگان جهان براي زنده ماندن حقيقت از زندگي خود وخانواده اش مي گذرد
از شما هموطنان عزيز سوالي دارم

آيا موقعيت حر يزيد رياحي را نداريم كه سر دو راهي بهشت وجهنم گير كرده است
و در آخربراي زنده ماندن حقيقت از زندگي خودش مي گذرد

هموطنان عزيز الان حقيقت چيست؟
ما براي رسيدن به حقيقت زير پا له شده با توجه به ناله و درخواست امام حسين چه كاري ميكنيم .
همه اين مشكلات حل ميشود زماني كه ما آموزش و پرورش قوي داشته باشيم.
زماني كه ذهن دانش آموز را مانند يك فرقان در نظر نگيريم كه داريم با بيل توش اطلاعات ميريزيم
بلكه به جاي انباشتن و پر كردن خزينه ها ي آب بهفكر توليد چشمه ها باشيم
عزيزان دلسوخته من كتاب نشت نشاء اثر رضا امير خاني را حتما مطالعه كنيد .

من منتظر ياري شما عزيزان هستم

mj-shirzad

پست توسط mj-shirzad »

من ميگويم سيستم آموزش وپرورش و آموزش عالي كشور ما دارد در هر سال ميلياردها دلار هزينه ميكند وماحصلش در سال ميشوند عدهاي نخبه مطرح در دنيا
اما نفعش را كه ميبرد
آيا قبول داريد كه جهان سوم وظيفه دارد كه نيروي مطرح سطح بالا با هزينه خودش تربيت كند و دو دسته و با احترام به كشور هاي پيشرفته تقديم كند آيا شما به عنوان يك ايراني وطن پرست از اين پولي كه از بيت المال خرج ميشود ناراحت نميشويد

همه اين مشكلات حل ميشود زماني كه ما آموزش و پرورش قوي داشته باشيم.
لطف كنيد راهكارهاي عملي خود را بنويسيد (با توجه به شرايط موجود)
با تشكر

مهمان

پست توسط مهمان »

آقاي شيرزاد عزيز : در پاسخ اخير به علل عمده اشاره كردم (سياست و عدم شايسته سالاري). اما براي روشنتر شدن موضوع خدمتتان عرض كنم برخي مشكلات در جامعه (و از جمله اين مشكل) بايستي در سطح كلان مملكت حل شود و ممكن است حتي يكروزه هم بشود آنها را حل كرد. براي مثال بحث فساد اقتصادي ؛ در كشور چين يكي از مقامات مملكتي باعث فساد مالي شده بود (و تلويزيون هم در صحبت با سفير چين در تهران آنرا پخش كرد) او را اعدام كردند. نتيجه اين شد كه بسياري از مشكلات خود به خود حل شد. در آن سيستم حكومتي افراد بدنبال ارتقاي پستي زودرس و گرفتن موقعيتهاي شغلي بالا و بدون ضابطه نيستند نه بخاطر اينكه پيشرفت شغلي بد باشد بخاطر اينكه مقام و پست بالاتر بمعني مسووليت بيشتر است و مسووليت بيشتر يعني بازخواست شديدتر. در حاليكه در كشور ما بسياري از خلافكاريهاي بزرگ و ميلياردي براحتي چشمپوشي مي شود ( چون پاي خيليها درگير خواهد بود). بنابراين زماني كشور در مسير درست قرار خواهد گرفت كه هر مدير رده بالايي (از رييس يك بانك گرفته تا بالاتر) به تناسب موقعيت شغلي و امكاناتي كه در اختيار دارد بازخواست گردد وگرنه همين آش است و همين كاسه.
نكته بعدي اينكه اگر قدري با ديد بازتر نگاه كنيم رفتن نخبگان به كشورهاي پيشرفته و شكوفايي استعدادهاي آنها در نهايت به سود جامعه بشري است. مثل اينست كه يك بچه روستايي را نگذاريم براي ادامه تحصيل به شهر برود و بگوييم او در آينده در خدمت شهريها خواهد بود.
نكته آخر اينكه در اين بين امام حسين - حر يا يزيد در اين روزگار چه كساني هستند و آيا بسادگي ميتوان تشخيص داد؟ با وجود اينكه من هم مثل شما از سياست خوشم نمي آيد اما همانطور كه در پاسخ اول عرض كردم متاسفانه بسياري از امور زندگي ما با سياست گره خورده و حتي بيشتر از ساير كشورها.
در چنين شرايطي از هر جا كه شروع ميكنيم به سياست و حكومت ميرسيم. دليل آن هم واضح است چون خود دولت عامل بي اعتمادي - فقر - اقتصاد ناسالم - فساد - بي عدالتي است. چرا با اينهمه ثروت خدادادي بايد مردم ما گرفتار فقر باشند. چرا بايد اتوموبيل بي كيفيت را به دوبرابر قيمت بخريم.
نتيجه آن ميشود كه جوان ما نسبت به همه چيز بي اعتماد مي شود (حتي نسبت به شما معلم عزيز).
شما بگوييد در اين سه دهه بعد از انقلاب چه چيز از موارد معنوي زندگي مردم بهتر شده و رشد كرده است : احترام به بزرگترها - اميد به زندگي - مسايل اعتقادي - صداقت و يكرنگي - حفظ منافع ملي - آينده؟ آيا دانش آموزان فعلي همان احترامي كه ما به آموزگاران خود ميگذاشتيم ميگذارند؟ آيا همانقدر اعتماد دارند؟
ميخواهم بگويم اين بحث شما به خيلي چيزها ربط پيدا ميكند و همانطور كه عرض كردم بايد از رده هاي بالا و در سطح كلان مملكت حل شود.

mj-shirzad

پست توسط mj-shirzad »

دوست وهموطن و همدل عزيز: بنده باصحبت هاي شما كالا موافقم
ما نميتوانيم به جنگ با دولت وحكومت برويم .
به خدا قسم ميدانم و همه ميدانيم كه اگر بخواهند مشكلات كشور و آموزش وپرورش كمتر از يكسال حل ميشود. من با تمام وجود به اين موضوع اعتقاد دارم
اما چه كنيم كه من و شما آنها نيستيم
من دلم به حال نسل جواني كه همه چيز حتي هويت را ازش گرفته اند ميسوزد
من دلم به حال نسل جواني كه در جلوي چشمانمان پرپر ميشود ميسوزد
بايد كاري كرد
اما آن كار كار و فعاليت سياسي نيست

من اين را خوب ميدانم كه اگر نخبه هايي با توانايي هاي بالا بخواهند در اين كشور بمانند و كار كنند دين شان را به ايران ادا كردند اما به بشريت مديونند وخيانت كردند
ولي چرا كسي به فكر نيست
تنها راهي كه به ذهنم با توجه به شرايط موجود ميرسد اين است كه بايد آموزش و پرورش به هر طريقي كه ممكن است قوي شود حالا به چه طريق ...
با كمك خيرين - خانواده ها - نميدانم
به هر حال نميتوان دست روي دست گذاشت
شما و تمام عزيزان دلسوخته مقام انسان ما را ياري كنيد. حق ما به عنوان يك ايراني با اين همه امكانات وتوانمنديها اين نيست
ببينيد اصلا چطور ميشود ذهن انسانها را بيدار كرد چطور ميتوان به دولتمردان مملكت توضيح داد كه اگر هر كشوري كه در دنيا خواست پيشرفت كند به آموزش و پرورش رسيد و.........
واقعا بعضي موقهعها به بن بست ميرسم
ولي منتظر راهنماييهاي شما عزيزان ميهن پرست هستم

mj-shirzad

پست توسط mj-shirzad »

شما چه افرادي را براي مصاحبه در مشهد معرفي مي كنيد
براي سايت http://www.eduphysics.com

نمایه کاربر
mj-shirzaad

محل اقامت: مشهد ايرج ميرزا 58

تماس:

پست توسط mj-shirzaad »

مي توانيد ادامه اين موضوع را در تالار گفتگوي سايت بنده ببينيد.
اگر برای شام تنها یک لیوان برنج و یک قرص نان داری ،با نان شب را سر کن و لیوان برنجت را برای پیشرفت کشورت به خزانه آموزش و پرورش بریز

معين

سپاس: 4

تماس:

پست توسط معين »

من در سايت عضو شده ام اما سايت متاسفانه ايدي من را نمي پذيرد.
چه بايد كرد؟
.

نمایه کاربر
black hole

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 8

تماس:

پست توسط black hole »

درود بر شما!!!!
جناب مهمان به نكات خيلي خوبي اشاره كردن.سياست كشور ما از پايه اشتباه است.تداخل دين وحكومت!!!
از اين چيزها بگذريم.آیا امکاناتی که آموزش و پرورش برای تیزهوشان تهیه می کند با دیگر مدارس برابر است؟آیا این از عدالت هست که ما در مدارس عادي با امکانات صفر باشيم و انها در نهایت امکانات؟آیا حق من توسط تیزهوشانی ها پایمال نشد؟
البته من تمام اين مسايل ومشكلات رو از طرف خودم ميبينم.چون اگه سال سوم راهنمايي كمي بيشتر مخ ميزدم ودرس ميخوندم به خاطر كمبود 4 صدم معدل تا معدلم 19 بشه الان جز بچه هاي تيز هوشان بودم.اما حالا چي؟؟؟
هيچي.تنها اميدم به اينه كه بتونم امسال توالمپياد رتبه بيارم .
راستي من در سايتتون عضو هستم سايت خوبي داريد.اميدوارم موفق باشيد.
ماییم ومی ومطرب واین کنج خراب
جان ودل وجام وجامه دررهن شراب
فارغ زامید رحمت وبیم عذاب
ازآذرخاک وبادوازآتش وآب

الينا

محل اقامت: اصفهان

پست توسط الينا »

من چون خودم در يك خانواده كه پدر و مادرم هر دو فرهنگي بودند بزرگ شدم فكر مي كنم هر چه قدر هم معلمان براي گسترش علم كوشش كنند فايده ندارد . بلكه اين خانواده ها و جامعه هستند كه بايد به دنبال علم باشند و تشنهي علم امروزه اگر به يك بچه بگويي بيا و اين كتاب رابخوان انگار سخت ترين كار دنيا را به او گفته اي ولي او به راحتي ساعتها از ساعات پر ارزش خودش را پاي تاوزيون و سي دي و ماهواره تلف مي كند .به نظر من وقتي خانواده ها از اول در ذهن بچه ها جا نيانداخته اند كه ارزش انسان به علم و دانش و دانسته هاي اوست وقتي ما همه ي حرفهاي پيامبر و ساير علما را دربارهي علم و ارزش آن رها كردهايم ـ مثل اينكه گفته اند از گهواره تا گور دانش بجوي و....) و در تلوزيون و .. به جاي اينكه اين ارزشها را تبليغ كنيم فقط به جمله ي : نكاح سنتي ... تاكييد مي كنيم و مي خواهيم ذهن جوانها را به جاهاي ديگري بكشانيم وقتي مضمون تمام سريالهاي تلوزيون خواستگاري و عاشقي شده از جوانان چه انتظاري داريم بله اين خانواده ها هستند كه بايد براي تحصيل و تحقيق و علم آموزي جوان خرج كنند نه براي لوازم آرايشي و مانتوي مد روز و ...

انشتين مشهد

پست توسط انشتين مشهد »

سلام دوستان

نمایه کاربر
mj-shirzaad

محل اقامت: مشهد ايرج ميرزا 58

تماس:

پست توسط mj-shirzaad »

با سلام به الينا
من با صحبت هاي شما موافقم
ولي خانوادها چگونه درست ميشوند. آيا قبول داري بچه هاي الان مادران و پدران فردايند.
اگر كشور ما روي آموزش و پرورش سرمايه گذاري كند ما قطعا آينده بهتري خواهيم داشت.

پس به نظر من ما باز هم ميرسيم به اينكه فقط و فقط پيشرفت آموزش و پرورش
فقط و فقط پيشرفت آموزش و پرورش
فقط و فقط پيشرفت آموزش و پرورش و ........باز هم فقط و فقط پيشرفت آموزش و پرورش

با تشكر محمد جواد شيرزاد دبير فيزيك مشهد
اگر برای شام تنها یک لیوان برنج و یک قرص نان داری ،با نان شب را سر کن و لیوان برنجت را برای پیشرفت کشورت به خزانه آموزش و پرورش بریز

مهمان

پست توسط مهمان »

black hole نوشته شده:درود بر شما!!!!
جناب مهمان به نكات خيلي خوبي اشاره كردن.سياست كشور ما از پايه اشتباه است.تداخل دين وحكومت!!!
از اين چيزها بگذريم.آیا امکاناتی که آموزش و پرورش برای تیزهوشان تهیه می کند با دیگر مدارس برابر است؟آیا این از عدالت هست که ما در مدارس عادي با امکانات صفر باشيم و انها در نهایت امکانات؟آیا حق من توسط تیزهوشانی ها پایمال نشد؟
البته من تمام اين مسايل ومشكلات رو از طرف خودم ميبينم.چون اگه سال سوم راهنمايي كمي بيشتر مخ ميزدم ودرس ميخوندم به خاطر كمبود 4 صدم معدل تا معدلم 19 بشه الان جز بچه هاي تيز هوشان بودم.اما حالا چي؟؟؟
هيچي.تنها اميدم به اينه كه بتونم امسال توالمپياد رتبه بيارم .
راستي من در سايتتون عضو هستم سايت خوبي داريد.اميدوارم موفق باشيد.
:lol: :oops: :wink: :twisted: :evil:

ارسال پست