طرح حذف زباله های فضایی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

طرح حذف زباله های فضایی

پست توسط rohamavation »

بیش از 128 میلیون قطعه اسپیس دبریس در اربیت وجود داره اگه من بگم هر شی به اندازه 1 سانتی متر مربع مساحت کل اشیاء موجود در فضا این را تا 1 کیلومتر مربع گرد اوری کنم با مساحت زمین 510 میلیون بنابراین نسبت کل اربیت اشغال شده توسط اسپیس دبریس حداکثر 1 در 510 میلیون است.من گفتم ایده تور -ایده فیلد مغناطیسی و ایده هوک -ا خودم گفتم رهام نگاتیو پرشر هم میشه نگاتیو پرشر به طور کلی که پرشر در یک مکان نسبت به مکان دیگر کمتر باشه.سیستم‌های نگاتیو پرشر معمولاً برای کشیدن مواد از چندین منبع به یک نقطه استفاده میشن هر چندوقتی که ایر دانسیته خیلی کم میشه معادله اولیه برنولی (به‌جای عبارت آنتالپی با عبارت پرشر) دقیق نیست. در هر صورت، هوا و سایر گازها نمی توانند نگاتیو پرشر داشته باشن بنابراین p<0 اتفاق نمی افته.حذف ماده از ناحیه ای از فضا با ایجاد خلاء منجر به پرشر صفر در آنجا میشه نه نگاتیو پرشر. پس ماده ای که در مجاورت خلاءهست نتیجه پرشر کمتری تصویرایجاد میکنه امانگاتیو پرشر ایجاد نمیکنه ایده من از ورتکس گرفتم ایده ورتکس در فضا اگر معادلات اویلر یک بعدی اینکمپرسیبل را در نظر بگیریم (اصولاً F=ma اما برای فلوید بدون ویسکوزیته) معادله به نظر میرسه
$\frac{\partial u}{\partial t} + u\frac{\partial u}{\partial x} = -\frac{1}{\rho}\frac{\partial p}{\partial x}$
سمت چپ اکسلریشن یک توده کوچک مایع و سمت راست فورس تقسیم بر جرمه. از آنجایی که گفتم این غیر استیکی هست فقط پرشرگرادیان وجود دارهتصویر
علامت منفی در جلوی پرشرگرادیان یعنی که اکسلریشن وکتور در جهت مخالف وکتور پرشر گرادیان. گرادیان وکتور از کم به زیاد می روند و بنابراین اکسلریشن در جهت های پرسر به لو پرشر است.
هسته یک ورتکس به طور کلی یک حداقل پرشر (اگرچه ویسکوزیته کمی تغییر می کنه بنابراین فورس از بیرون ورتکس به داخل ورتکس وارد میشه. این کاملاً بر اساس میزان پایین بودن پرشر در داخل ورتکس نسبت به خارجه . ایده کلرینگ اسپیس دبریس شامل به حرکت درآوردن توده‌ای از گازهای جوی که در مسیر اسپیس دبریس قرار دارن به طوری که اسپیس دبریس هنگام عبور با ستون گازی برخورد می‌کنند. افزایش تنشن اتمسفر از گس پارتیکلز ستون در مسیردبریس مانع از انتشاراسپیس دبریس به سمت جلو میشه و به تدریج اسپیس دبریس را کاهش میده این روشی کلرینگ دبریس در اربیت پایین زمین (LEO) هست ببینید ورود گس پارتیکلز به مسیردبریس رزیستنس اتمسفر یا تنشن اتمسفر را که دبریس از آن عبور می کنند افزایش میده به طوری که به تدریج اجسامی که از توده عبور می کنند کاهش میده. از آنجایی که اربیت که ذره ای از اسپیس دبریس در آن حرکت می کند به طور کلی با اربیتال اسپید ذره ارتباط نزدیکی داره حتی یک کاهش کوچک در سرعت ناشی از افزایش پارتیکلز جو در مسیر دبریس می تواند برای سوئیچ کردن دبریسکافی باشه. به اربیت پایین‌تری می‌ره و در نهایت منجر به کلرینگ اتمسفراز دبریس میشه. دبریس اربیت ژئوسنکرون
با توجه به روش اولم روشی برای کلرینگ اسپیس دبریس از اربیت زمین شامل پراکندگی یک ماده اکسپلوسیو گازی برای هدایت یک توده گازی به مسیر اسپیس دبریس . این روش همچنین شامل برانگیختن اکسپلوژن از شارژ شکل است،
در نتیجه باعث میشه که توده گازی در مسیر اسپیس دبریس اینجکشن بشه تا اسپید اربیت اسپیس دبریس کاهش یابد و اسپیس دبریس دوباره وارد جو زمین شوند. ستون گازی به حجمی از مواد یا گس پارتیکلز، معمولاً کمپرسدایر، اشاره دارد که به سمت بالا به سمت فضا حرکت می کنند.
ماده اکسپلوسیو گازی شامل یک ماده اکسپلوسیو ایر فیول است. یک ماژول کنترل یک ماشه اکسپلوژن بار شکل گازی را نسبت به محل اسپیس دبریس تارگت ضرب میکنه به طوری که اسپیس دبریس با ستون گازی برخورد میکنن "ماژول" شامل هر ترکیبی از نرم‌افزار، سخت‌افزار، سفت‌افزار، یا رسانه‌های قابل خواندن کامپیوتر است که دستورالعمل‌های اجرایی کامپیوتری را ذخیره می‌کند تا پردازنده را وادار به انجام مراحل تعریف‌شده توسط آن دستورالعمل‌ها کند. در یک روش ستون گازی به گونه‌ای کانفیگوریشن شده است که گس پارتیکلز برای مدت زمان محدودی در مسیر اسپیس دبریس باقی می‌مانند تا باعث کاهش سرعت حجم هدفی از اسپیس دبریس شود که از توده گازی در طول دوره محدود عبور می‌کنند. زمان. بازه زمانی محدود می تواند از کمتر از چند ثانیه تا چند دقیقه بسته به مثلاً دانسیته اسپیس دبریسفیلد مورد نظر، اندازه پارتیکلز دبری که باید پاک شوند و اسپید اربیت اسپیس دبریس متغیر باشد.
با توجه به روش دوم طرحم سیستمی برای کلرینگ اسپیس دبریس از اربیت زمین شامل یک ژنراتور ورتکس برای به حرکت درآوردن ورتکس از توده گازی به سمت مسیر اسپیس دبریس در نتیجه باعث میشه که توده گازی در مسیر حرکت اسپیس دبریس اینجکشن بشه اسپیس دبریس برای کلرینگ اسپیس دبریس. ورتکس به یک روتیشن یک اسپایرل یا یک جریان روتیشن فلوید در اطراف مرکز روتیشن اشاره داره سیال شامل گس پارتیکلز جوی هست. توده هوای چرخان یا در حال روتیشن می تواند اشکال مختلفی داشته باشد از جمله بدون هیچ محدودیتی به شکل اسپایرل ستون یا اسپایرل ورتکس به طور کلی با بیرون راندن فلوید از طریق یک دهانه کوچک ایجاد میشه که ممکن است به صورت فیزیکی یا از طریق عمل یک اکسپلوژن شکل در یک ژنراتور ورتکس ایجادبشه به دلیل نحوه روتیشن فلوید (یعنی برای حفظ ورتکس اولیه)، یک ورتکس می تواند برای مسافت نسبتاً طولانی قبل از اینکه توسط کشش در محیط حرکت پراکنده بشه منتشر بشه در طرح من ورتکس با رانش ایر کامپرسد از طریق یک دهانه به شکل مناسب مانند یک مخروط با انتهای بازایجاد میشه در یاورتکس با ایجاد یک اکسپلوژن در زیر یک سوراخ در استراکچر شکل ایجاد میشه
یک ژنراتورورتکس یک ورتکس رینگ تولید میکنه که معمولاً از اکسپلوژن استیلن-هوا یا هیدروژن-اکسیژن برای به حرکت درآوردن ستون گازی استفاده میشه. این سیستم شامل یک سکوی شناور (به عنوان مثال، یک بالون در های التیتیود ) برای حفظ ژنراتورورتکس در التیتیود اپریشن از سطح زمین و یک دستگاه تارگت برای تارگت قرار دادن ژنراتور ورتکس به طور قابل ملاحظه ای متعامد به مسیر اسپیس دبریس هایت اپریشن میتونه هر التیتیود ساب اوربیتال مناسبی باشه و معمولاً برای کاهش تنشن اتمسفر روی ورتکس انتخاب میشه. ببینید ژنراتور ورتکس یک تفنگ حلقه‌ای ورتکس پرقدرته که به گونه‌ای ساخته شده است که باعث شود توده گازی به مزوسفر نفوذ کرده و وارد ترموسفر بشه ژنراتور ورتکس با ایجاد یک اکسپلوژن بار اکسپلوژن انرژی میگیره. گازهایی که برای فعال کردن ورتکس به حرکت در می آیند را می توان از استراتوسفر جمع آوری کرد.
کاهش سرعت دبریس عمدتاً با افزایش مقدار گس پارتیکلز جوی ایجاد میشه که مسیر اسپیس دبریس را مسدود میکنه. بنابراین، برای افکتیو بودن، ستون فقط باید با انرژی کافی اینجکشن میشه تا فقط جرم کافی از گس پارتیکلز را در مقابل اسپیس دبریس قرار بده.مدولاسیون اتمسفر، بر خلاف دایرکت ایمپکت یا دایرکت فورس ناشی از یک اکسپلوژن در اربیت میتونه منجر به کاهش بیشتر در مصرف انرژی بشه، زیرا ستون فقط باید با انرژی کافی برای رسیدن به التیتیود تارگت خود حرکت داده بشه تا افکتیو باشه . در یک روش من ستون را می توان با انرژی کافی کانفیگوریشن کرد به طوری که با انرژی باقیمانده کافی به تارگت اربیت برسه تا ایمپکت به اسپیس دبریس که با ستون برخورد می کنند ایجاد کنه.
استفاده از گاز اتمسفر که از قبل در قسمت های بالایی جو وجود داره از هزینه بالا بردن جرم لازم برای حرکت به اربیت جلوگیری میکنه از آنجایی که هیچ جرم باری به اربیت منتقل نمیشه در هنگام استفاده از سیستم‌ها و روش‌های کلرینگ دبریس در این روشم امکان تولید دبریس اضافی وجود نداره. علاوه بر این دبریس را می توان بدون اپریشن پرهزینه ستلایت لانچ یا سایر پدهابه فضا پاک کرد. هزینه های فیول و انرژی کمتر می تواند منجر به کاهش هزینه های اپریشنال و انجام سریعتر ماموریت بشه. علاوه بر کلرینگ اجسام دبریس بزرگ، این روش همچنین می تواند برای کلرینگ پارتیکلز بسیار کوچک از دبریس (مانند چیپ های رنگ و متال پیسسز) که تهدیدی غیرقابل تریسینگ برای اپریشن وسایلاسپیس وییکلز و پرواز انسان به فضا هستند نیز به کار بره ستون گاز را می توان به گونه ای کانفیگوریشن کرد که یک تارگت فیلد نسبتاً بزرگ یا منطقه ای از فضا را بدون نیاز بهتری سینگ یا شناسایی دبریس که بایدکلرینگ بشن کلرینگ کرد، و بنابراین از مشکل اساسی و چالش برانگیز فناوری تریسینگ و تارگت بزرگ جوگیری کرد. زیرا کلرینگ دبریس معمولاً شامل رانده شدن به داخل گاز اتمسفر اربیت با سرعت کم یا بدون اربیت (یعنی ورتیکال) است و در نتیجه خروج اتمسفر را کاهش می‌دهد.
تصویر

کارنبر

سپاس: 6

Re: طرح حذف زباله های فضایی

پست توسط کارنبر »

درود بر شما

همین که به چنین موضوعی می اندیشید شایسته ی تقدیر است و امیدوارم این طرح را همچنان دنبال کنید و به ثمر برسانید، چراکه اکنون فضا نیز همچون خشکی ها و دریاها از آلودگی و زباله در امان نمانده است...

با این وجود به شخصه فقط عنوان این نوشته را فهمیدم و چیزی از بقیه ی آن دست‌گیرم نشد! این قضیه البته که از بی اطلاعیِ من از این رشته و اصطلاحات تخصصیِ آن هم آب می خورد، اما به گمانم یکی دیگر از علت های آن شیوه ی نگارش شما نیز هست؛ چراکه من مقالات گوناگونی راجع به حوزه های مختلفی، از جمله هوافضا، می خوانم، اما آنها را می فهمم...

بنظرم شما کمی سریع و بدون مکث می نویسید، از این رو ارتباط جملاتتان با یکدیگر مدام قطع می شود (هرچند انگلیسی را بهتر می نویسید، شاید چون با کمی مکث اینکار را می کنید). به همین خاطر خواننده نمی تواند به درستی آنچه که در ذهن دارید و می خواهید بگویید را متوجه شود. به این ترتیب ساعت ها وقت و انرژی ای که برای انتقال دانسته هایتان به خرج داده اید بیهوده می شود.

اگر بتوانید کمی سرعت نوشتن خود را کم کنید، دقت آن افزایش خواهد یافت و به این ترتیب افراد بیشتری خواهند توانست مطالب شما را درک کنند. در واقع این کار برای آینده تان نیز مفید خواهد بود؛ برای مثال اگر بخواهید با استاد یا گروهی همکاری کنید، باید بتوانید اندیشه های خود را به خوبی و شسته رفته به آنان ارائه نمایید تا میان شما تفاهم و همکاری ای شکل بگیرد.
Mornië utúlië
Mornië alantië

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

Re: طرح حذف زباله های فضایی

پست توسط rohamavation »

بیش از 128 میلیون قطعه زباله فضایی درمدارزمین وجود داره اگه من بگم هر شی به اندازه 1 سانتی متر مربع مساحت کل اشیاء موجود در فضا این را تا 1 کیلومتر مربع گرد اوری کنم با مساحت زمین 510 میلیون بنابراین نسبت کل مدار اشغال شده توسط زباله های فضایی حداکثر 1 در 510 میلیون است خیلی کمه ولی زیاده ..من گفتم ایده تور -ایده میدان مغناطیسی و ایده قلاب با خودم گفتم رهام فشار منفی هم میشه فشار منفی به طور کلی که فشار در یک مکان نسبت به مکان دیگر کمتر باشه.سیستم‌های فشار منفی معمولاً برای کشیدن مواد از چندین منبع به یک نقطه استفاده میشن هر چندوقتی که چگالی هوا خیلی کم میشه معادله اولیه برنولی (به‌جای عبارت آنتالپی با عبارت فشار) دقیق نیست. در هر صورت، هوا و سایر گازها نمی توانند فشار منفی داشته باشن بنابراین p<0 اتفاق نمی افته.حذف ماده از ناحیه ای از فضا با ایجاد خلاء منجر به فشار صفردر آنجا میشه نه فشار منفی . پس ماده ای که در مجاورت خلاءهست نتیجه فشار کمتری تصویرایجاد میکنه اماهرگزفشار منفی ایجاد نمیکنه ایده من از گرداب چرخشی گرفتم ایده گرداب در فضا اگر معادلات اویلر یک بعدی تراکم ناپذیر را در نظر بگیریم (اصولاً F=ma اما برای سیال بدون ویسکوزیته) معادله به نظر میرسه
$\frac{\partial u}{\partial t} + u\frac{\partial u}{\partial x} = -\frac{1}{\rho}\frac{\partial p}{\partial x}$
سمت چپ شتاب یک توده کوچک مایع و سمت راست نیرو تقسیم بر جرمه. از آنجایی که گفتم این غیر چسبنده هست فقط شیب فشار وجود دارهتصویر
علامت منفی در جلوی شیب فشار یعنی که بردار شتاب در جهت مخالف بردار شیب فشار. شیب بردار از کم به زیاد می روند و بنابراین شتاب در جهت های پرفشار بهکم فشار است.
هسته یک گرداب به طور کلی یک حداقل فشار (اگرچه ویسکوزیته کمی تغییر می کنه بنابراین نیرو از بیرون گرداب به داخل گرداب وارد میشه. این کاملاً بر اساس میزان پایین بودن فار در داخل گرداب نسبت به خارجه . ایده پاک کردن زباله های فضایی شامل به حرکت درآوردن توده‌ای از گازهای جوی که در مسیر زباله های فضایی قرار دارن به طوری که زباله های فضایی هنگام عبور با ستون گازی برخورد می‌کنند. افزایش تنش اتمسفر از ذرات گازی ستون در مسیر زباله ها مانع از انتشارزباله های فضایی به سمت جلو میشه و به تدریج زباله هارو کاهش را کاهش میده این روشی پاک کردن زباله هادر مدار پایین زمین (LEO) هست ببینید ورود رات گازی به مسیرزباله مقاومت اتمسفر یا کشش اتمسفر را که زباله از آن عبور می کنند افزایش میده به طوری که به تدریج اجسامی که از توده عبور می کنند کاهش میده. از آنجایی که مدار که ذره ای از زباله فضایی در آن حرکت می کند به طور کلی با سرعت مداری ذره ارتباط نزدیکی داره حتی یک کاهش کوچک در سرعت ناشی از افزایش ذرات جو در مسیر زباله می تواند برای سوئیچ کردن زباله کافی باشه. به مدار پایین‌تری می‌ره و در نهایت منجر به پاک شدن اتمسفراز زباله میشه. زباله های فضایی مدار مدار زمین ژئوسنکرون یک مدار بلند پیرامون زمین است که به ماهواره ها اجازه میده خود را با چرخش زمین همگام و هماهنگ کنن. یکی از مدارهای زمین‌آهنگ که در بلندای ۳۵۷۸۶ کیلومتری درست بالای استوای زمین جای دارد، با نام “زمین‌ ثابت میگیم
با توجه به روش اولم روشی برای پاک کردن زباله های فضایی از مدار زمین شامل پراکندگی یک ماده منفجره گازی برای هدایت یک توده گازی به مسیر زباله های فضایی. این روش همچنین شامل برانگیختن انفجار از شارژ شکل است،
در نتیجه باعث میشه که توده گازی در مسیر زباله فضایی تزریق بشه تا سرعت مداری زباله کاهش یابد و زباله فضایی دوباره وارد جو زمین شوند. ستون گازی به حجمی از مواد یا ذرات گازی، معمولاً تراکم هوا، اشاره دارد که به سمت بالا به سمت فضا حرکت می کنند.
ماده منفجره گازی شامل یک ماده منفجره سیال است. یک ماژول کنترل یک ماشه انفجاری بار شکل گازی را نسبت به محل زباله فضایی هدف میکنه به طوری که زباله با ستون گازی برخورد میکنن "ماژول" شامل هر ترکیبی از نرم‌افزار، سخت‌افزار، سفت‌افزار، یا رسانه‌های قابل خواندن کامپیوتر است که دستورالعمل‌های اجرایی کامپیوتری را ذخیره می‌کند تا پردازنده را وادار به انجام مراحل تعریف‌شده توسط آن دستورالعمل‌ها کند. در یک روش ستون گازی به گونه‌ای پیکربندی شده است که ذرات گازی برای مدت زمان محدودی در مسیر زباله فضایی باقی می‌مانند تا باعث کاهش سرعت حجم هدفی از زباله های فضایی شود که از توده گازی در طول دوره محدود عبور می‌کنند. زمان. بازه زمانی محدود می تواند از کمتر از چند ثانیه تا چند دقیقه بسته به مثلاًچگالی میدان زباله مورد نظر، اندازه ذرات زباله که باید پاک شوند و سرعت مداری ذرات زباله متغیر باشد.
با توجه به روش دوم طرحم سیستمی برای پاک کردن زباله ها از مدار زمین شامل یک نیروی گرابه برای به حرکت درآوردن گرداب از توده گازی به سمت مسیر اسپیس دبریس در نتیجه باعث میشه که توده گازی در مسیر حرکت زباله فضایی تزریق بشه برای پاک کردن زباله فضایی.گرداب به یک چرخش یک مارپیج یا یک جریان سیال چرخشی در اطراف مرکز چرخش اشاره داره سیال شامل ذرات گازی گازی جوی هست. توده هوای چرخان یا در حال چرخش می تواند اشکال مختلفی داشته باشد از جمله بدون هیچ محدودیتی به شکل مارپیچ ستون یا مارپیچ گرداب به طور کلی با بیرون راندن سیال از طریق یک دهانه کوچک ایجاد میشه که ممکن است به صورت فیزیکی یا از طریق عمل یک انفجار شکل در یک نیروی گرداب ایجادبشه به دلیل نحوه چرخش سیال (یعنی برای حفظ گرداب اولیه)، یک گرداب می تواند برای مسافت نسبتاً طولانی قبل از اینکه توسط کشش در محیط حرکت پراکنده بشه منتشر بشه در طرح من گرداب با رانش هوای متراکم از طریق یک دهانه به شکل مناسب مانند یک مخروط با انتهای بازایجاد میشه در یاگرداب با ایجاد یک انفجار در زیر یک سوراخ درساختار شکل ایجاد میشه
یک نیروی تولیدی گردابه یک حلقه گرداب تولید میکنه که معمولاً از انفجار استیلن-هوا یا هیدروژن-اکسیژن برای به حرکت درآوردن ستون گازی استفاده میشه. این سیستم شامل یک سکوی شناور (به عنوان مثال، یک بالون در ارتفاع بالاست ) برای حفظ ژنراتور گرداب در ارتفاع عملکرد از سطح زمین و یک دستگاه هدف برای هدف قرار دادن ژنراتور گرداب به طور قابل ملاحظه ای متعامد به مسیر زباله فضایی ارتفاع بالا میتونه هر ارتفاع تابع مدار مناسبی باشه و معمولاً برای کاهش تنش اتمسفر روی گرداب انتخاب میشه. ببینید ژنراتور گرداب یک تفنگ حلقه‌ای گرداب پرقدرته که به گونه‌ای ساخته شده است که باعث شود توده گازی به مزوسفر نفوذ کرده و وارد ترموسفر بشه ژنراتور گرداب با ایجاد یک انفجار بار انفجاری انرژی میگیره. گازهایی که برای فعال کردن گرداب به حرکت در می آیند را می توان از استراتوسفر جمع آوری کرد.
کاهش سرعت زباله فضایی عمدتاً با افزایش مقدارذرات گازی جوی ایجاد میشه که مسیر زباله های فضایی را مسدود میکنه. بنابراین، برای موثر بودن، ستون فقط باید با انرژی کافی ترزیق میشه تا فقط جرم کافی از ذرات گازی را در مقابلزباله های فضایی قرار بده.نوسان اتمسفر، بر خلاف ضربه مستقیم یا نیروی مستقیم ناشی از یک انفجار در مدار میتونه منجر به کاهش بیشتر در مصرف انرژی بشه، زیرا ستون فقط باید با انرژی کافی برای رسیدن به ارتفاع هدف خود حرکت داده بشه تا فعال باشه . در یک روش من ستون را می توان با انرژی کافی طبقه بندی کرد به طوری که با انرژی باقیمانده کافی بهمدار هدف برسه تاضربه به زباله فضایی که با ستون برخورد می کنند ایجاد کنه.
استفاده از گاز اتمسفر که از قبل در قسمت های بالایی جو وجود داره از هزینه بالا بردن جرم لازم برای حرکت به مدار جلوگیری میکنه از آنجایی که هیچ جرم باری به مدار منتقل نمیشه در هنگام استفاده از سیستم‌ها و روش‌های پاک کردن زباله ها در این روشم امکان تولید زباله اضافی وجود نداره. علاوه بر این زباله ها را می توان بدون عملیات پرهزینه پرتاب ماهواره یا سایر سکوها به فضا پاک کرد. هزینه های سوخت و انرژی کمتر می تواند منجر به کاهش هزینه های عملیاتی و انجام سریعتر ماموریت بشه. علاوه بر پاکسازی اجسام زباله های بزرگ، این روش همچنین می تواند برای پاک سازی اجرام کوچک بسیار کوچک از زباله هایی (مانند چیپ های رنگ و ذرات فلزی ) که تهدیدی غیرقابل ردیابی برای عملیات وسایل نقلیه فضایی و پرواز انسان به فضا هستند نیز به کار بره ستون گاز را می توان به گونه ایطبقه بندی کرد که یکمیدان هدف نسبتاً بزرگ یا منطقه ای از فضا را بدون نیاز بهتری سینگ یا شناسایی زباله ها که بایدحذف بشن بشن پاک سازی کرد، و بنابراین از مشکل اساسی و چالش برانگیز فناوری ردیابی واهداف بزرگ جوگیری کرد. زیراپاک سازی معمولاً شامل رانده شدن به داخل گاز اتمسفر مدار با سرعت کم یا بدون مدار(یعنی عمودی) است و در نتیجه خروج اتمسفر را کاهش می‌دهد.
تصویر

ارسال پست