عناصر مداری کپلرین را بین مدارها پیدا کنید

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5492

تماس:

عناصر مداری کپلرین را بین مدارها پیدا کنید

پست توسط rohamavation »

بگویید من دو مدار متفاوت دارم: مدار A و مدار B، که از این عناصر مداری کپلری تعریف شده‌اند، که من نسبت به صفحه مرجع و جهت مرجع (که برای این دو مدار یکسان است) می‌دانم:
ط: تمایل
Ω: طول گره صعودی
ω: استدلال پریاپسیس
v: ناهنجاری واقعی در یک زمان خاص
عناصر در اینجا نشان داده شده اند:
توضیحات تصویر را در اینجا وارد کنید
آیا راهی وجود دارد که بتوانم این عناصر مداری مدار B را با مدار A به عنوان صفحه مرجع، و ناهنجاری واقعی مدار A به عنوان جهت مرجع، کشف کنم.
من یک محاسبه ساده را ترجیح می دهم، اما از آنجایی که می خواهم از آن در شبیه سازی پرواز فضایی استفاده کنم، یک راه حل الگوریتم بازگشتی نیز باید درست باشد.تصویر
همچنین مطمئن نیستم که کاملاً سؤال را متوجه شده باشم، بنابراین اگر شما را اشتباه متوجه شده ام اصلاح کنید. این چیزی است که من فهمیدم: شما عناصر مداری دو مدار A و B را دارید و می خواهید مدار A را به عنوان چارچوب مرجع جدید تعریف کنید و مدار B را با توجه به چارچوب مرجع A بیان کنید.
اگر چنین است، بله، ممکن است، و سخت نیست. در واقع، یک مدار به سادگی یک چرخش است. ما می توانیم چرخش ها را به روش های مختلف محاسبه کنیم. من پارامترهای Modified Rodriguez را ترجیح می دهم، اما این پارامترها هنوز آنقدر محبوب نیستند، بنابراین بیایید از پارامترهای اویلر (که به آن زوایای اویلر نیز گفته می شود) استفاده کنیم.
بگذار توضیح بدهم. از یک قاب اینرسی زمین شروع کنید. ابتدا یک چرخش با محور Z (یا سوم) زاویه راست گره صعودی انجام دهید. سپس یک چرخش توسط محور X (یا محور اول) با شیب خود انجام دهید. در نهایت، یک چرخش حول محور Z (دوباره) ناهنجاری واقعی خود انجام دهید. بنابراین، از نظر پارامترهای اویلر، شما یک چرخش 3-1-3 انجام داده اید (یعنی ماتریس های R3، R1 و R3 را با زوایای صحیح با هم ضرب کنید تا ماتریس کسینوس مستقیم (DCM) خود را بدست آورید).
با استفاده از DCM ها، فقط باید هر دو DCM را ضرب کنید تا چارچوب مرجع تغییر کنید، و البته آن را با بردار R فضاپیمای خود ضرب کنید.
. من می خواهم بدانم مثلا چند روز پس از اعتدال بهاری شمالی در مشتری، مدار آن از مدار مریخ "عبور" می کند، به طوری که در آن زمان گذرها می توانند رخ دهند. تقریباً به همان روشی که می دانیم گذر عطارد نسبت به زمین در اوایل ماه مه و اوایل نوامبر اتفاق می افتد، زیرا گره های صعودی/نزولی نسبت به مدار زمین در آن مکان ها هستند. –hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
تصویر

ارسال پست