رابطه اینرسی و ترمودینامیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 1852

سپاس: 3351

جنسیت:

تماس:

رابطه اینرسی و ترمودینامیک

پست توسط rohamjpl »

بنابراین، اینرسی نتیجه قانون دوم ترمودینامیک است: اصل آنتروپی افزایش می یابد، تمایل به حذف اثرات نوسانات را دارد و باعث می شود ناظران شتاب دهنده نیروی اینرسی را بیان کنند.
رابطه بین انرژی داخلی و حرارتی چیست؟
در ترمودینامیک، انرژی داخلی (که انرژی حرارتی نیز نامیده می شود)، که با نماد U نشان داده می شود، به عنوان انرژی مرتبط با اشکال میکروسکوپی انرژی تعریف می شود. اشکال میکروسکوپی انرژی عبارتند از آنهایی که ناشی از چرخش، ارتعاش، انتقال و برهمکنش بین مولکول‌های یک ماده است.بنابراین، اینرسی نتیجه قانون دوم ترمودینامیک است: اصل آنتروپی افزایش می یابد، تمایل به حذف اثرات نوسانات را دارد و باعث می شود ناظران شتاب دهنده نیروی اینرسی را بیان کنند.آنتروپی معیاری است برای ناآگاهی ما از یک سیستم ترمودینامیکی، یا در شکل ریاضی دقیق آن (فرمول آنتروپی بولتزمن)، $S=k\log \Omega$، که در آن $Ω$ تعداد ریز حالت‌های سیستم مربوط به مشخصات کلان سیستم است. اگر سیستم بسته باشد، قانون دوم ترمودینامیک می گوید که آنتروپی به طور متوسط به حداکثر تمایل دارد.
سیستم کلاسیک یک تکه جرم که در فضای آزاد در دمای صفر می چرخد (که معمولاً در مسائل مکانیک استاندارد فرض می شود) آنتروپی یکسان صفر دارد، S=0 - سیستم کاملاً مشخص است. علاوه بر این، مطابق با قانون دوم ترمودینامیک، در S=0 باقی خواهد ماند.
البته، ما می‌توانیم بیشتر و بیشتر واقع‌بینانه‌تر باشیم، به عنوان مثال. با فرض اینکه تکه جرم در T=0 نباشد، با فرض اینکه تشعشع مرتبط باشد، فرض کنیم جرم ساختار داخلی دارد، با فرض اینکه یک سیستم بسته نیست، و غیره. این مسئله را پیچیده تر می کند.

hope I helped you understand the question.
Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
تصویر

ارسال پست