چه چیزی فضا را خالی نگه می دارد؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 1839

سپاس: 3342

جنسیت:

تماس:

چه چیزی فضا را خالی نگه می دارد؟

پست توسط rohamjpl »

جا خالی نیست نقطه ای در فضای بیرونی پر از گاز، غبار، باد از ذرات باردار ستاره ها، نور ستاره ها، پرتوهای کیهانی، تابش باقی مانده از انفجار بزرگ، گرانش، میدان های الکتریکی و مغناطیسی و نوترینوهای ناشی از واکنش های هسته ای است. فضا نیز پر از دو چیز است که ما نمی‌توانیم مستقیماً آنها را تشخیص دهیم ماده تاریک و انرژی تاریک. حتی اگر بتوان همه این چیزها را از ناحیه خاصی از فضا حذف کرد و جلوی آن را گرفت، سه چیز وجود دارد که ما هرگز نمی توانیم حذف کنیم: (1) انرژی خلاء، (2) میدان هیگز، و (3) ) انحنای فضازمان.
فضای بیرونی با میدان ها و ذرات متحد می شود. حتی یک خلاء "کامل" همچنان انرژی خلاء، میدان هیگز و انحنای فضازمان را در خود نگه می دارد. فضا برای انسان‌ها خالی به نظر می‌رسد، زیرا ما نمی‌توانیم بیشتر چیزها را در آنجا ببینیم، و به این دلیل که هوا بسیار کمتر از آنچه به آن عادت کرده‌ایم وجود دارد.
انرژی خلاء (که نوسانات خلاء یا انرژی نقطه صفر نیز نامیده می شود) دریایی از ذرات و پادذره هایی است که برای مدت کوتاهی به درون و خارج می شوند. انرژی خلاء تأثیر بسیار واقعی دارد زیرا میدان های الکتریکی را ضعیف می کند یا صفحه نمایش می دهد. نوسانات خلاء یک مصنوع تئوری عجیب، آزمایش نشده و عجیب نیستند. در عوض، نوسانات خلاء برای بسیاری از پدیده های روزمره اساسی هستند. لیزرها، مانند دستگاه دی وی دی شما، به شدت به وجود نوسانات خلاء بستگی دارد. یک پرتو لیزر زمانی ایجاد می شود که یک ماده را به درستی تنظیم کنید تا یک واکنش زنجیره ای از انتشار نور منسجم را دریافت کنید. این واکنش زنجیره ای با نوسانات خلاء آغاز می شود. به همین ترتیب، فروپاشی رادیواکتیو، مانند تجربه در کربن 14 که باستان شناسان برای تاریخ گذاری مواد از آن استفاده می کنند، با نوسانات خلاء آغاز می شود. انرژی خلاء را می توان از طریق اثر کازیمیر اندازه گیری کرد: دو کره فلزی بدون بار بسیار به هم نزدیک می شوند و انرژی خلاء باعث جذب آنها می شود. هنگامی که جدایی آنها به اندازه کافی کوچک باشد، جاذبه ناشی از انرژی خلاء بر اثرات گرانشی و الکترومغناطیسی غالب می شود. انرژی خلاء نیز عامل تغییر سطح انرژی هیدروژن بره است. انرژی خلاء یک اصل ثابت در فیزیک جریان اصلی است. مهار نوسانات خلاء به عنوان منبع رایگان انرژی
بعد، میدان هیگز در همه جا وجود دارد و همان چیزی است که به بسیاری از ذرات جرم می دهد. به دلیل پایستگی انرژی انبوه، انرژی انبوه نمی تواند در یک سیستم بسته ایجاد یا از بین برود. در نتیجه وقتی میدان هیگز به ذره ای جرم می دهد، این کار را با خارج کردن انرژی از خلاء انجام می دهد.
در نهایت، طبق نظریه نسبیت عام اینشتین، انحنای فضازمان یک ویژگی ذاتی خود فضا است. توده ها با دادن انحنا به فضا روی آن اثر می کنند و فضا با حرکت دادن آنها به شکل منحنی خود بر روی توده ها عمل می کند. پدیده حرکت توده ها در خطوط مستقیم در فضازمان منحنی به عنوان گرانش شناخته می شود. مسیر منحنی یک ماهواره در مدار در واقع یک خط مستقیم در یک فضای منحنی است. فضای خالی از جرم هنوز شکلی دارد (هنوز میدان متریک اینشتین را دارد). آن شکل حتی می تواند منحنی باشد، حتی بدون هیچ جرمی، طبق معادلات. هیچ راهی برای مکیدن گرانش یا مسدود کردن گرانش از ناحیه ای از فضا وجود ندارد زیرا گرانش فقط شکل خود فضا است. در نتیجه، حتی خالی ترین خلاءهای فیزیکی همیشه دارای میدان انحنا خواهند بود.
تصویر
فضای کاملاً «خالی» همیشه دارای انرژی خلاء، میدان هیگز و انحنای فضازمان خواهد بود. خلاءهای معمولی تر، مانند فضای بیرونی، دارای گاز، غبار، باد، نور، میدان های الکتریکی، میدان های مغناطیسی، پرتوهای کیهانی، نوترینوها، ماده تاریک و انرژی تاریک هستند..hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
تصویر

ارسال پست