تفاوت مومنتوم و گشتاور

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

Re: تفاوت مومنتوم و گشتاور

پست توسط rohamavation »

معادله برنولی در گاری متحرکتصویر
فرض کنید من گاری متحرک با سرعت U دارم.
و آب لوله با سرعت V نسبت به زمین جریان می یابد
سوال از معادله برنولی استفاده می کند، فشار در بالا اتمسفر است
اگر من از معادله برنولی نسبت به گاری استفاده کنم، ارتفاع h با زمانی که روی زمین هستم متفاوت است. چرا ؟
V3 = 2V نسبت به سبد خرید با استفاده از معادله برنولی می توانم به راحتی ارتفاع را بدست بیاورم
اما هنگام حرکت به سمت قاب زمین و استفاده از برنولی پاسخ متفاوتی دریافت می کنم
کدام یک درست است؟من قصد دارم این را به عنوان یک پاسخ پست کنم، حتی اگر یکی نباشد.
توجه داشته باشید که تا کنون سه مورد از چهار مورد تأثیر بر خودرو به حساب آمده است. چهارمی، نیروی قرمز رنگ، هنوز ظاهر نشده است. اگر سرعت چرخ دستی صفر باشد، نیرو هیچ کاری روی سیستم انجام نمی دهد. اما اگر گاری در حال حرکت است، پس روی سیستم گاری در حال انجام است.$h =( 2V + U )^2 /2g $
حال اگر حجم سیال در گاری ثابت و سرعت گاری ثابت باشد، آن کار روی سیال عبوری از گاری انجام می شود و باید در نظر گرفته شود.
اعتبار ناشی از OP برای چسبیدن به این سوال، زیرا همانطور که مطرح شد، i0
نمی دانم کجا اشتباه کردید، اما نکته کلیدی این است که همه سرعت ها باید از یک چارچوب مرجع اندازه گیری شوند. اگر چارچوب مرجع شما سبد خرید است، سرعت ورود و خروج از سبد خرید باید نسبت به آن بیان شود. اگر مرجع زمین باشد، سرعت ها به این ترتیب محاسبه می شوند، اما باید سرعت چرخ دستی را به سرعت لوله اضافه یا کم کنید. اما مرجع ریاضی را تغییر نمی دهد. حرکت به سمت یک لوله سرعت بالاتری از جریان سیال به داخل یا سرعت کمتری برای خروج سیال خواهد بود. بدون توجه به مرجع، سرعت عبور از لوله و داخل گاری باید یکسان باشد.hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
آخرین ویرایش توسط rohamavation جمعه ۱۴۰۱/۵/۱۴ - ۱۰:۲۶, ویرایش شده کلا 1 بار
تصویر

نمایه کاربر
rohamavation

تماس:

پست توسط rohamavation »

معنای فیزیکی فشار یکسان بر روی یک پلان (پارادوکس هیدرواستاتیک) با وزن متفاوت بالای آنها تصویر
در این تصویر نقاط قرمز فشار یکسانی دارند زیرا وزن سیال بالای آنها یکسان است. اما طبق قانون پاسکال، نقطه روی مشکی باید فشار یکسانی داشته باشد (هر دو 3 نقطه روی یک پلان هستند)، اما وزن سیال بالای نقطه سیاه یکسان نیست. پس چگونه این را توضیح دهیم؟
بخشی از وزن هر سیال توسط پایه هر یک از دو مخزن بالایی تحمل می شود. بنابراین، تنها بخشی از وزن که واقعاً مهم است، این است که مستقیماً بالای هر یک از لوله‌های پایینی قرار دارد (گویی هر کدام به صورت عمودی به سمت بالا کشیده شده‌اند). وزن سیال در دو طرف در این مناطق محدودتر یکسان خواهد بود. اگر فشار را در نقاط قرمز بر اساس مقادیر سیال پوشاننده محاسبه کنید، فشارها یکسان خواهند بود.
معنای فیزیکی تغییر نیروی فشار با ارتفاع در سیال
ما معمولا ثابت می کنیم که فشار تابعی از ارتفاع Z است. یک مکعب را در یک سیال تصور کنید، سپس نیروی فشار روی سطح پایینی بیشتر از نیروی فشار روی سطح بالایی است. اما ما نمی گوییم چگونه این را در سطح مولکولی توضیح دهیم، آیا مولکول های سیال بیشتر در کف حرکت می کنند و بیشتر به سطح پایین برخورد می کنند؟
آیا مولکول های سیال بیشتر در کف حرکت می کنند و بیشتر به سطح پایین برخورد می کنند؟
با توجه به دمای یکسان در بالا و پایین، مولکول ها بیشتر حرکت نمی کنند، بنابراین باید مکانیسم دیگری در عمل وجود داشته باشد.
به طور کلی سیال در پایین تحت وزن سیال بالای آن فشرده می شود.
برای گازها، تراکم قابل توجه است و در نتیجه غلظت یا چگالی آنها در پایین افزایش می یابد. بنابراین، حتی اگر مولکول‌ها ممکن است با سرعت متوسط ​​یکسانی حرکت کنند، بیشتر با یکدیگر یا با یک سنسور فشار برخورد می‌کنند که منجر به فشار بالاتر می‌شود.
برای مایعاتی که خیلی فشرده نمی شوند، چگالی عملاً با عمق تغییر نمی کند، اما حتی کاهش ناچیز فاصله بین مولکول ها منجر به افزایش قابل توجه نیروهای دافعه و در نتیجه فشار می شود. این نوع واکنش در جامدات قانع‌کننده‌تر است: اگر کتابی را روی میز بگذاریم، هیچ تغییر شکلی در سطح میز مشاهده نمی‌کنیم، اما از آنجایی که کتاب از بین نمی‌رود، باید نتیجه بگیریم که سطح میز میز به اندازه کافی تغییر شکل داده یا فشرده شده است تا نیروی واکنش یا فشار کافی برای متعادل کردن وزن کتاب ایجاد شود.hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
آخرین ویرایش توسط rohamavation جمعه ۱۴۰۱/۵/۱۴ - ۱۰:۲۶, ویرایش شده کلا 1 بار
تصویر

نمایه کاربر
rohamavation

تماس:

پست توسط rohamavation »

سیستم، هر چیزی که در تتصویر (میز، قرقره، فنر، ریسمان، بلوک، دیوار)، در ابتدا در حالت استراحت بود و فنر کشیده نشده بود. اصطکاک در همه جا وجود ندارد و فنر، ریسمان و قرقره بدون جرم هستند. بنابراین حرکت اولیه، Pi=0.اکنون پس از مدتی اجسام A و B با جرم m و 2m به ترتیب دارای سرعت $v\hat{i}$ و$-v\hat{j}$ هستند. تکانه نهایی سیستم نشان داده شده در تصویر، در جهت$P_f=mv\hat{i}$ است. اکنون هیچ نیروی خارجی در جهت $\hat{i}$ وجود ندارد، بنابراین می توانم پایستگی تکانه را اعمال کنم. از این رو $P_i=P_f=mv\hat{i}=0.$. بنابراین v=0. اما این پوچ است. بر این اساس، جسم نباید در $\hat{i}$ سرعت داشته باشد.جهت در هر زمان اما البته، این برخلاف تجربه رایج ما است، بنابراین باید در محاسبات (یا استخراج) من اشتباهی وجود داشته باشد، اما نمی توانم آن را پیدا کنم.
حدس می زنم که کشش ناشی از رشته روی بلوک A
ناشی از گرانش است، از این رو می توان آن را به عنوان یک نیروی خارجی به حساب آورد. اما همچنان، رشته و هر چیزی که در تصویر است بخشی از سیستم ما است. پس تنش را بیرونی بدانم یا درونی؟
زمین را فراموش نکنید. در جهت عمودی، منظومه توده های A و B به سمت پایین حرکت می کند و زمین به شدت به سمت بالا حرکت می کند. به طور مشابه، در جهت افقی، به دلیل وجود طناب در قرقره، نیرویی به سمت میز هدایت می شود که ممکن است به زمین ثابت شود.
اگر خود را از دیوار دور کنید، با پارادوکس مشابهی مواجه خواهید شد. شما پس از آن شتاب خواهید داشت و اگر زمین را فراموش کنید، فکر می کنید تکانه حفظ نشده استhope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
تصویر

ارسال پست