جهان کراندار

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
mirkoohi

نام: Javad gholinasab mirkoohi

سپاس: 4

جهان کراندار

پست توسط mirkoohi »

من نظرم اینه که فضای جهان تا بینهایت گسترش نیافته و در جایی محدود شده چون اگر غیر از این بود اعداد ثابت بوجود نمیامدند (ثابت پلانک، ثابت گازها، اعداد اتمی و.....) برای اینکه این اعداد ثابت بوجود آمده باشد باید معیاری داشته باشد و معیار وجود نخواهد داشت مگر اینکه جهان ثابت شده باشد و در غیر اینصورت در کل ماده و هیچ چیزی بوجود نمیامد . بنابراین نتیجه میگیریم اول فضا بوجود آمده،و بلافاصله بعدا ذرات پدید اورنده ماده . یعنی دو بیگ بنگ متوالی، به دلیل اینکه در ابتدا هیچ محدودیت نبوده سرعت گسترش بینهایت بوده، چیزی که نمیتوان تصور کرد اما از آنجا که جهان نیز بر قانون اضداد کار میکند نیرویی منفی جلوی گسترش آن را گرفته و اکنون از درون فعالیت میکند.
دلیل دیگر که حتی قوانین نسبیت و کوانتوم با هم مغایره و در دنیای ذرات قوانین دیگری حاکمه. بنظر منکه اصلأ نمیتوانسته در یک لحظه هر دو بوجود آمده باشد. و اگر جهان را در حال گسترش میبینیم به این دلیل که جهان هنوز به انتهای فضا نرسیده. و اگر به انتهای فضا برسد نیروی دافعه بر اساس قانون نیوتن آنرا دوباره به درون هل میدهد. در باره شکست تقارن و ذرات مجازی هم مطلبی در همین انجمن دارم.
نظرات خودتان را با دلیل محکم بگویید.

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

Re: جهان کراندار

پست توسط عبدالرضا علي پور »

به نظر من میتونه بیگ بنگ های مختلفی در عالم های جداگانه شکل بگیره و هر چند بیگ بنگی --در اطراف یک بیگ بنگ میتونه به این بینگ نیرو وارد کنه و برای گسترش این بیگ بنگ مقاومتی ایجاد کنند --حتا چند بیگ بنگ میتونند ذرات را با اعمال فشار انبساط برای اغاز یک بینگ جدید مهیا کنند و هر بیگ بنگی ازدرون مرکز منفجر میشود و به حالت کروی انبساط پیدا میکند
با این حساب زایش هر بیگ بنگی و انبساطش باعث برگشت و منقبض شدن بیگ بنگ دیگری میشود تا به اندازه کافی ان بیگ بنگ را با بیگ بنگ های دیگر مچاله کند و با انفجار بیگ بنگ مچاله شده --انبساط بیگ بنگ فعلی به پایان میرسد و شروع به برگشت و منقبض شدن میکند برای زایش دوباره

عبدالرضا علي پور

حالا ببین یک دایره با نسبت پی را حول محور مرکزی بچرخونی میشه یک کره -- این کره در هر ابعادی نسبت پی درش برقرار است از یک سر سوزن تا بی نهایت بزرگ - حساب کن چند تا بیگ بنگ لازم است تا یک بیگ بنگ بوجود بیاد ؟

mirkoohi

پست توسط mirkoohi »

این چند بیگ بنگ برای زمانیه که هیچ چیزی نباشه حتی خود خلأ مانع از ایجاد بیگ بنگ میشه چون جهان بر اساس نسبیت بزرگ شده و نمیتونه سوراخی توی اون بوجود بیاد پس درون این جهان جهان دیگری ممکن نیست

mirkoohi

پست توسط mirkoohi »

یک سری قوانین وجود دارند که مانع از آن میشود که در جهانی که وجود دارد جهان دیگری ممکن نیست بوجود بیاد. جهان تنها میتونه از هیچ بوجود بیاد و در جهان بوجود آمده جهان دیگری بوجود آوردن محاله، پس این میگن جهان ما شاید پروژه یک دانشجو باشه فقط بدرد فیلم های هالیوودی میخورد

عبدالرضا علي پور

mirkoohi نوشته شده:این چند بیگ بنگ برای زمانیه که هیچ چیزی نباشه حتی خود خلأ مانع از ایجاد بیگ بنگ میشه چون جهان بر اساس نسبیت بزرگ شده و نمیتونه سوراخی توی اون بوجود بیاد پس درون این جهان جهان دیگری ممکن نیست

فکر کنم نتونستم درست منظورم را برسونم -- این جهان ما یک بیگ بنگ است -- و اطرافش را بیگ بنگ هایی محاصره کرده اند -- هر بیگ بنگی جهانی است برای خودش

mirkoohi

پست توسط mirkoohi »

Multiverse این را نمیتوان اثبات یا رد کرد بهر حال ما که از این جهان نمیتونیم خارج بشیم تا ببینیم جهان دیگری هم وجود دارد یا نه، اما از لحاظ منطقی میگم اگر چند جهان در چیزی وجودباشند خب اون چیز چی هست و مسلما نمیتونه که هیچ باشه چون چیزی هست که این جهان ها درون اون قرار دارند و اگر فضا بی در نظر بگیریم که این فضا ها در اون قرار گرفتند باز هم به علیت میرسیم و این سوال پیش میاد که پس فضایی دیگر هم وجود دارد که اون فضا در اون قرار دارد و همین طور ادامه دار میشه در ضمن این جهان ها در اون چیز حرکت می‌کنند که باعث میشه حرکت درون هر کدام از این جهان ها برایند صفر داشته باشد که اینچنین نیست.

عبدالرضا علي پور

برای من باور اینکه جهان بخواد از هیچ بوجود بیاد سخت است -- ولی میتونم به این موضوع باور کنم که جهان میتونه کاملا تا ریز ذرات متوقف بشود یا کارکند

ارسال پست