مقاله ای حیرت اور دیگر در کوانتوم گراویتی از فیزیک مطلق

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
tiathema

سپاس: 47

Re: مقاله ای حیرت اور دیگر در کوانتوم گراویتی از فیزیک مطلق

پست توسط tiathema »

سلام آقای لطفی.
جند تا نکته محض یادآوری:
15 اردیبهشت 96 گفته بودید: "من نصیحت user را قبول میکنم و از مدیران هوپا تقاضا میکنم همه ی تاپیک های مرا حذف کنند اینجا در شان من نیست!"
همون روز ساعت 23 مرقوم فرمودید: "دوستان عزیز ، اینجا جای من نیست این اقا دررقبال تحلیل عمیق من، عکس قانون دست راست را میگذاردو من دیگر حرفی در اینجا ندارم."
و 25 اردیبهشت فرمودید: "دوستان عزیز من بخاطر بعضی از شما ، دوست نداشتم جواب ندهم اما گویا اشخاصی که در شان من نیستند جسارت یافته و خود را در حدی فرض کرده اند که با من هم کلام شوند.
لطفا این تاپیک را و تاپیک های دیگر مرا بسته بدانید.
کبوتر با کبوتر ، باز با باز.
"
چطور شد به جایی برگشتید که زمانی دون شان شما بود؟ منطقا یا باید شان شما پایین آمده باشد یا شان هوپا مجددا رشد کرده باشد! شاید هم جواب این باشد که شما دوست دارید مرکز توجه باشید؟! والا در خفا کار علمی تان را انجام می دادید که خدای نکرده هدف ترور بیولوژیکی امریکای جهان خوار و همدستانش در محور عبری-عربی-غربی نشوید چون سال 96 ترس از امنیت خود داشتید و فرمودید: "جناب admin عزیز ، من تنها در فیزیک نیستم بلکه در بعضی از مسایل دیگر نیز دخیل هسنم لهذا تا زمانی که در محل امنی ساکن نیستم بهتر است تنها مختصری معرف حضور باشم."
لینک نقل و قول های آقای لطفی:
https://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=37&t=36168&start=45
البته من از ظهور مجددتان خرسندم. حضور شما مایه مسرت ماست چنان که حضور دلقکی!

نمایه کاربر
tiathema

سپاس: 47

پست توسط tiathema »

نکته آخر این که حدود 10 سال پیش بود که وزارت علوم و دانشگاه آزاد یه لیست سیاه از مجلات درست کردن که اگه مقاله ای توی اون مجله ها چاپ شده باشه، فاقد اعتبار برای ارتقا یا حتی دفاع رساله تشخیص داده بشه... و با افتخار مجله Physics International از سال 1388 در این لیست سیاه حاضره. هم در لیست سیاه وزارت علوم هم دانشگاه آزاد. ببین این مجله چیه که دانشگاه آزاد اسلامی ایران بهش میگه نامعتبر!

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

tiathema نوشته شده:البته من از ظهور مجددتان خرسندم. حضور شما مایه مسرت ماست چنان که حضور دلقکی!

حتی اگه آقای لطفی یه crank یا یه pseudo-scientist هم باشه، این نحو برخورد، چندان مناسب نیست. ممکنه که محسن در مسیر علم دچار بیراهه رَوی هایی شده باشه که امیدوارم خودش بتونه اصلاحشون کنه (کما اینکه هر دانشمندی ممکنه بارها راه رو به خطا بره و پس از سال ها به حقیقتی برسه) ولی پیغام شما برای این دست از افراد، امید بخش نخواهد بود و عواقب سازنده ای رو هم لزوماً در پی نداره. بله، اگه از من هم بپرسید، شاید نگرشِ علمی و عمقِ دانشِ محسن رو تأیید نکنم یا کافی ندونم ولی قطع بدونید که تقریباً به همون نسبت هم در دانشمند بودنِ شما و افرادی که پُست شما رو "لایک" کردن، شک دارم. اینکه شما همچنان تمایل دارید که بر اساس اعتبارِ یه ژورنال، اعتبارِ مقاله ها یا اندیشه های افراد رو بسنجید، قطعاً نشانه ی بلوغِ علمیِ شما نیست. در نظر داشته باشید که برای شکل گیری یه بحث علمی باید طرفین تا حدودِ قابل قبولی از موضوعِ مورد بحث سر رشته داشته باشن و بعد، همدیگه رو مورد انتقاد یا تمجید قرار بدن.

من ندیدم شما به صورت تکنیکی و با استفاده از مبانی فیزیک، مقاله های محسن رو به چالش بکشید و احتمالاً به دلیل عدم تسلط بر روی موضوع مورد بحث (فیزیک)، صرفاً از روی قرائن و شواهد دارید کارای محسن رو قضاوت می کنید. شما حتی اگه یکی از داورای مجله ی Nature در بخش مثلاً بیولوژی هم باشید، شَرَفِ علمیتون نباید بهتون اجازه بده که ایده های یه فرد دیگه در زمینه ی نامرتبط مثل فیزیک رو به تمسخر بگیرید حتی اگه عالمو آدم ایده های اون فرد رو مسخره کنن. (مگر اینکه در فیزک هم صاحب اندیشه و نظر باشید.) اگه واقعاً مردِ مِیدونید، پس بسم الله، دوتا نقیصه ی اساسی از افکار محسن رو مطرح و علت اشتباه بودنشون رو توضیح بدید. تا هم خودِ محسن به اشتباهش پی ببره و هم سایر کاربرا یه چیزی یاد بگیرن.

اگه می بیند بعضی وقتا محسن یا امثالِ محسن، از ادبیاتِ عجیب غریبی استفاده می کنن، این رو صرفاً به پای این نذارید که امر بهشون مشتبه شده بلکه در بعضی مواقع، یه رفتارِ واکنشی به تحقیرها و تمسخرهایی هست که در دراز مدت بهشون تحمیل میشه، یعنی امثالِ منو شما در ایجادِ این رفتارهای ظاهراً نامطلوب در این افراد بی تقصیر نیستیم. من خودم شخصاً به علّت فراوانی مواجهه با توجیهاتِ ابلهانه ی نظام آکادمیک، نسبت به این جور آدما پرخاشگر شدم چون دیگه کاسه ی صبرم لبریز شده. کافیه متوجه بشم که "نویسنده ی مقالاتی در نِیچر" یا فلان استاد دانشگاه در آمریکا، عملاً هِر را از بِر توی فیزیک تشخیص نمی ده تا این فرد رو (ترجیحاً با حفظ جانب احتیاط) مورد حمله ی لفظی و تحقیر های متقابل قرار بدم، کما اینکه این اتفاق بارها افتاده. البته در برخی مواقع هم سازنده بوده، یعنی مثل یه سیلی (چَک) باعث شده که یه لحظه فرد به خودش بیاد و موضوع رو جدی تر دنبال کنه یا متوجه استدلالِ بی اساسش بشه.

tiathema نوشته شده:نکته آخر این که حدود 10 سال پیش بود که وزارت علوم و دانشگاه آزاد یه لیست سیاه از مجلات درست کردن که اگه مقاله ای توی اون مجله ها چاپ شده باشه، فاقد اعتبار برای ارتقا یا حتی دفاع رساله تشخیص داده بشه... و با افتخار مجله Physics International از سال 1388 در این لیست سیاه حاضره. هم در لیست سیاه وزارت علوم هم دانشگاه آزاد. ببین این مجله چیه که دانشگاه آزاد اسلامی ایران بهش میگه نامعتبر!

این نکته رو شاید نتونید متوجه بشید که مجلاتِ mainstream که شما ظاهراً مدافعِ سر سختشون هستید، اصلاً مقالاتی رو که علیه نظریه های بزرگ بحث می کنن، بر نمی تابن و چاپشون نمی کنن. مهم نیست که نویسنده ی مقاله، اینشتینِ زمانه یا نه، بلکه اصولاً "نوشتنْ علیه نسبیت یا مکانیک کوانتومی" بر خلافِ موازینِ از پیش تعیین شده ی این جور مجلات قلمداد میشه و مقالات مذکور به سرعت و بدون اجازه ی داوری از طرفِ اِدیتور ریجِکت میشن یا موردِ داوریِ ضعیفی قرار گرفته و بعد رد میشن. (احتمالِ چاپِ مقاله ای بحث برانگیز علیه نسبیت یا مکانیک کوانتومی، چه به دلیلِ درکِ صحیحِ مقاله از طرف داوران و ادیتورها به دور از تعصب، چه به دلیل اشتباهات سیستماتیک، کمتر از یک درصده!) شما تنها وقتی این موضوع رو می تونید خوب بفهمید که خودتون به یه دیدگاهی علیه نسبیت یا مکانیک کوانتوم و یا به یه نقصی توی این نظریه ها برسید و تلاش کنید که ایده هاتون رو توی یه ژورنالِ جریان اصلی چاپ کنید. اونوقته که بعد از 300 بار سابمیت کردنو ریجکت شدن؛ اراجیف گویی ها، تناقض گویی ها، جبهه گیری ها یا طرفداری های کورکورانه و بی سوادی های داورها قابل مشاهده میشن مگر در مواقعی بسیار معدود که نتایج تنها تا حدودی معقول به نظر می رسن. اونوقته که با خودتون میگید: "نه، ظاهراً تعمّدی در کار هست!"

ارسال پست