مدار مارپیچی سیارات حول خورشید

مدیران انجمن: parse, javad123javad

sms5071267

نام: mohammad

سپاس: 17

مدار مارپیچی سیارات حول خورشید

پست توسط sms5071267 »

لطفا کلیپ زیر رو در آپارات ببینید وبعد این نوع حرکت اجرام سماوی را توجیه کنید.این کلیپ نشان میدهد که حرکت سیارات در مدار خود دایره ای یا همون بیضی نیست بلکه از نوع حرکت سینوسی(درصفحه)ومارپیچی(در فضای سه بعدی) است.

http://www.aparat.com/v/NRbEU

**((اوست کسی که شب و روز و خورشید و ماه را آفرید؛هر یک در مداری در حرکتند))**
از
مرتضی freestyle live

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

Re: مدارماپیچی سیارات حول خورشید

پست توسط [email protected] »

سلام... من فکر کنم این نوع حرکت از دید ناظر واقع در مرکز کهکشانه. چون خود منظومه ی شمسی به دور مرکز کهکشان می چرخه حرکت سیارات سه بعدی می شه. البته این موقعی درسته که صفحه ی منظومه ی شمسی تقریباً عمود بر صفحه ی کهکشان خودمون باشه.

mr90

نام: میثم

سپاس: 10

Re: مدار مارپیچی سیارات حول خورشید

پست توسط mr90 »

ویدئو را ندیدم ولی با توجه به اثر گرانشی سایر سیارات بر روی هم حرکت آنها بیضی کامل نیست و خیلی پیچیده تر است و همانطور که دوستمون گفتن بستگی به ناظر هم دارد.

نمایه کاربر
lightwave

سپاس: 41

پست توسط lightwave »

این به دلیل چرخش خورشید حول مرکز کهکشان است و حرف آقای محمد جوانشیری درسته
یعنی سیارات منظومه شخصی به صورت دوار دور خورشید میگردند ولی همزمان با سرعت مشخصی حول مرکز کهکشان میگردند پس مسیر آنها از دید ناظر مرکز کهکشان مارپیچی میشود

sms5071267

پست توسط sms5071267 »

این نوع حرکت اجرام آسمانی شبیه حرکت گردابی (ورتکسی) است . ومن حدس میزنم که کل کهکشان راه شیری از قوانین جریانهای گردابی تبعیت میکندوحرکتی شبیه گردباد یا گرداب دارد واگر چنین باشه تراکم اجرام سماوی وسرعت در مرکز کهکشان بسیار زیاد خواهد بود.لطفا رو نظر من فکرکنید وجواب بدید

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

من خودم ایده ای شبیه به ایده ی شما رو دارم. یعنی فکر می کنم اجرام کهکشان مثل گَرده هایی هستن که روی آب (اتر) ریخته شدن. با این تفاوت که حرکت کپلری انبوه ستاره ها و سیارهها (گرده ها) اطراف مرکز کهکشان باعث میشه که این آب (اتر) بیشتر تحت تاثیر قرار بگیره و یه حرکت گردابی به وجود بیاره که متعاقبن همین حرکت گردابی بر روی حرکت ستاره ها خصوصاً اون هایی که توی لبه ی کهکشانن اثر می ذاره و رفتار اون ها رو غیر کپلری می کنه... فقط فورمول بندی یه همچین رفتاری یه خورده سخته و دارم روش کار می کنم...

sms5071267

پست توسط sms5071267 »

با این اوصاف من وشما مخالف انبساط کهکشان (وعالم )هستیم .

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

متاسفانه باید بگم که فعلاً من موافق انبساط عالمم چون فکر می کنم که این اترِ آبگونه دارای جرم منفیه که ماده رو از خودش می رونه و بنابر این باعث انبساط عالم می شه...

نمایه کاربر
lightwave

پست توسط lightwave »

[email protected] نوشته شده:متاسفانه باید بگم که فعلاً من موافق انبساط عالمم چون فکر می کنم که این اترِ آبگونه دارای جرم منفیه که ماده رو از خودش می رونه و بنابر این باعث انبساط عالم می شه...

در انبساط عالم اصلا راندن ماده مد نظر نیست و این فضا زمان هست که کش میاد و به عبارتی دیگه میشه گفت که فضای بیشتری بین اجرام تولید میشود
اگر فرض بگیریم که انبساط به این معنی نیروی دافعه ی اتر باشه اونوقت باید اجرام از مکانی دور شده و به مکانی دیگر نزدیک شوند در صورتی که اینطور نیست و همه ی اجرام فقط از هم دور میشوند و این دال بر بوجود اومدن فضای اضافی بین اونهاست

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

دور و نزدیک شدن اجرام رو می شه نسبت به هم سنجید و دلیلی نداره که از نقطه ی خاصی دور و یا به نقطه ی خاصی نزدیک بشن. به نظر من کش اومدن فضا-زمان معنی نداره و دافعه ی گرانشی مسئول انبساطه جهانه.

نمایه کاربر
lightwave

پست توسط lightwave »

همینجوری که نمیشه همه چیز را انکار کرد اگه اینطوره منم میگم که 100=200 smile021
خوبه که خودتون هم میگید که باید نسبت به هم سنجید
خب وقتی که شما میگید اتر شما دارای گرانش منفی هست و جسم را دفع میکنه خب این سوال مطرحه که به چه سمت دفع میکنه؟و اگر به سمتی دفع کنه پس یعنی از جایی دور و به جایی نزدیک میشه و این بر خلاف چیزیه که از انبساط مشاهده شده
چیزی که مشاهده میشه اینه که همه ی اجرام از هم فقط دور میشوند!و بنابرین چاره ای نیست که بگیم که این فضا هست که داره کش میاد
اگه اینجوریه منم هرچی خوشم نیومد میگم معنی نداره خودمو خلاص میکنم smile012

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

ببین فرض کن در اطراف زمین تا بی نهایت به صورت یکی در میون پوسته های کروی ای از ماده و از اتر داریم. برایند این دافعه ها معادل میشه با دور شدن و باز شدن هر پوسته از پوسته ی دیگه که کاملاً هم از هر طرف متقارنه. اگه به جای زمین هر سیاره یا ستاره ی دلخواه دیگه ای رو هم قرار بدیم این تقارن باز برقراره یعنی این دافعه در تمام جهات صورت می گیره.
یک جهت خاص وقتی معنی داره که اتر بنده در یه نقطه ی مشخص از جهان تلنبار شده باشه ولی این طور نیست و این اتر همانند آب در سرتاسر جهان پخش شده و بنابراین دافعه ی اون هم در تمام جهات خودش رو نشون می ده.

نمایه کاربر
lightwave

پست توسط lightwave »

خب وضع که خراب تر شد
طبق نظر شما به دلیل متقارن بودن اتر برآیند دافعه آن مساوی صفر خواهد بود و این به این معنی هست که اتر نمیتونه ماده را دفع کنه چون از همه ی جهات به اون نیرو وارد میکنه

نمایه کاربر
[email protected]

تماس:

نه برای چی برایدشون صفر باشه؟
مثل این می مونه بگی که اگه یه پوسته کروی دور کره ی زمین بکشیم چون این پوسته متقارنه پس زمین بهش نیرو وارد نمی کنه!

ولی اگه منظورت اینه که به یه جرم مشخص، هم از اتر داخلی و هم از اتر بیرونی نیروهای مختلف الجهت وارد میشه و بنابراین ماده مذکور تکون نمی خوره و سرجاش می مونه، این یه نتیجه ی اشتباهه چون با مدل سازی پوسته های کروی که بهت گفتم، برایند میدان جاذبه یا دافعه در داخل هر پوسته صفره. بنابراین می مونه فقط اثر دافعه ی پوسته های داخلی بر یه جرم خارجی که به صورت متقارن باعث دفع اون اجرام می شه.

نمایه کاربر
lightwave

پست توسط lightwave »

[email protected] نوشته شده:نه برای چی برایدشون صفر باشه؟
مثل این می مونه بگی که اگه یه پوسته کروی دور کره ی زمین بکشیم چون این پوسته متقارنه پس زمین بهش نیرو وارد نمی کنه!

ولی اگه منظورت اینه که به یه جرم مشخص، هم از اتر داخلی و هم از اتر بیرونی نیروهای مختلف الجهت وارد میشه و بنابراین ماده مذکور تکون نمی خوره و سرجاش می مونه، این یه نتیجه ی اشتباهه چون با مدل سازی پوسته های کروی که بهت گفتم، برایند میدان جاذبه یا دافعه در داخل هر پوسته صفره. بنابراین می مونه فقط اثر دافعه ی پوسته های داخلی بر یه جرم خارجی که به صورت متقارن باعث دفع اون اجرام می شه.

اول شما چرا الکی مدل هندسیت رو عوض میکنی مگه خودت نمیگی که اجرام توسط اتر احاطه شده اند خب این مدل چه ربطی به پوسته دور کره زمین داره.
تقارن اتری که شما مطرح کردی با تقارن اون پوسته فرق میکنه اون تقارن هندسیه و اون تقارن نیرو هست عزیز من.
در مدل کره زمین و پوسته جسم از تقارن هندسی برخورداره اما نیرو فقط از یک سمت یعنی از درون جسم به اون وارد میشه بنابرین تقارن نیرو در اینجا وجود نداره.
ولی شما میگید که اتر در همه جهت های سه بعدی ماده را احاطه کرده و از درون به ماده نیرو وارد نمیکنه بنابرین از همه طرف بر اون نیرو وارد میکنه و به دلیل اینکه هر بردار نیرو برداری نظیر خود در جهت معکوس خواهد داشت در نتیجه برآین آنها صفر میشود

ارسال پست