حرکت بالشت هوا در آب

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
thegodof3d

نام: حامد حسن زاده

سپاس: 29

حرکت بالشت هوا در آب

پست توسط thegodof3d »

سلام ، دوستان میخواستم بدونم حرکت زیر اتفاق می افته؟

تصویر

نمایه کاربر
mmeftahpour

نام: مسعود مفتاح پور

سپاس: 394

Re: حرکت بالشت هوا در آب

پست توسط mmeftahpour »

باسلام
به توپی که با هوا پز شده 3 نیرو وارد می شود. 1. نیروی وارد شده توسط نخ (وزن آب بیرون منبع) 2. نیروی وارد شده توسط آب (نیروی ارشمیدسی برایر با وزن آب جابجا شده) 3. نیروی وزن هوا
نیروی 1 و 2 برابر و در خلاف جهت هم هستند پس همدیگر را خنثی می کنند. پس با توجه به نیروی 3 توپ هوا داخل مخزن سقوط می کند بالطبع در سمت دیگر هم نوپ آب پایین می رود.

با توجه به قانون بقا انرژی هم حرکت رو به بالا دو توب غیر ممکن است. (چون مرگز حرم سبستم در این حالت بالا خواهد رفت. و انرژی پتانسیل سیستم بیشتر خواهد شد و این مخالف قانون بقا انرژی است)

نمایه کاربر
thegodof3d

نام: حامد حسن زاده

سپاس: 29

پست توسط thegodof3d »

سلام و با سپاس از استاد فتح پور عزیز من همین موضوع رو در انجمن فیزیک انگلیسی گذاشتم و اونها مطلب رو پاک کردند و با پیام خصوصی گفتند بحث کردن راجعبه مکانیسم هایی ک حرکت دایمی دارند ممنوعه ! با تشکر از استاد عزیز ولی من این ازمایش رو انجام داده و حرکت اتفاق افتاد.ایا قاطعانه این موضوع رو رد میکنید؟

نمایه کاربر
mmeftahpour

نام: مسعود مفتاح پور

سپاس: 394

پست توسط mmeftahpour »

سلام دوست من
من هم دقیقا نوشتم که حرکت مورد انتظار شما (حرکت رو به بالا حباب حاوی هوا و متعاقبا کشیده شدن کره حاوی آب به بالا) قابل انجام نیست. برعکس کره های حاوی آب و هوا هر دو به سمت پایین خواهند رقت. مکانیزم بسته ایی که انرژی بی نهایت داشته باشه و منجر به حرکت دایمی بشه وجود ندارد.

ارسال پست