فرمول شتاب و سرعت

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
superman123

نام: amirali

سپاس: 48

فرمول شتاب و سرعت

پست توسط superman123 »

سلام دوستان فرمول شتاب سرعت/ثانیه بود و فرمول سرعت = متر/ثانیه در نتیجه شتاب برابر است با m/s*s که می شود گفت متر بر مجذور ثانیه قانون دوم نیوتن می گوید که اقا f=ma پس در نتیجه جرم تقسیم بر نیرو برابر است با شتاب از طرفی وزن یک نیرو است و فرمول ان شتاب جاذبه * جرم است پس نیرو برابر است با kg*m/s^2 است خب این یک چیز واضه است حالا اینجا برای من سوال است گفتیم جرم تقسیم بر نیرو برابر است با شتاب پس با فرمول هایی که داشتیم می شود kg/kg*m/s^2 که برابر می شود با s^2/m شاید من اشتباه بگم

farazb29

سپاس: 319

Re: فرمول شتاب و سرعت

پست توسط farazb29 »

superman123 نوشته شده:سلام دوستان فرمول شتاب سرعت/ثانیه بود و فرمول سرعت = متر/ثانیه در نتیجه شتاب برابر است با m/s*s که می شود گفت متر بر مجذور ثانیه قانون دوم نیوتن می گوید که اقا f=ma پس در نتیجه جرم تقسیم بر نیرو برابر است با شتاب از طرفی وزن یک نیرو است و فرمول ان شتاب جاذبه * جرم است پس نیرو برابر است با kg*m/s^2 است خب این یک چیز واضه است حالا اینجا برای من سوال است گفتیم جرم تقسیم بر نیرو برابر است با شتاب پس با فرمول هایی که داشتیم می شود kg/kg*m/s^2 که برابر می شود با s^2/m شاید من اشتباه بگم

بهتر است در این مسائل بیشتر دقت کنید دوست عزیز......
F=ma ، نیرو تقسیم بر جرم می شود شتاب.a=F/m
نه جرم تقسیم بر نیرو بشود شتاب.
smile072 smile072 smile072

mehdi.zirack

سپاس: 1

پست توسط mehdi.zirack »

سلام.

لطفا اگر کسی جواب این سوال من رو می دونه منو راهنمایی کنه.
دو جسم به فاصله r1 از یکدیگر قرار دارند. هر یک از این دو به سمت مقصدی مشخص و مجزا با سرعتی مشخص در حال حرکت هستند.
سوال اینه که چه مدت زمان طول میکشه تا این دو جسم به فاصله r2 از یکدیگر برسند؟

ممنون از دوستانی که جواب میدن

نمایه کاربر
ali66280

نام: جیمز کلرک ماکسول

سپاس: 9

پست توسط ali66280 »

سلام
خیلی معلومه که جوابش فقط نوشتنش وقت می بره smile058

شما باید معادله ی مکان هر کدام رو به صورت برداری پیدا کنی که نوشتنش خیلی راحته
بعد که برای هر کدوم از اجسام دو معادله نوشتی (یکی در جهت x و یکی در جهت y) اونوقته که باید r2 رو به دست بیاری که برابر جذر مجموع مربعات تغییر x و تغییر y هست.

امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.

mehdi.zirack

سپاس: 1

پست توسط mehdi.zirack »

مطمئنا واسه شما خیلی راحته!!

اما من رشته ام کامپیوتره و زیاد از فیزیک سر در نمی یارم بعلاوه از آخرین واحد فیزیکی که پاس کردم 10 سال گذشته.
فرض کنید جسم a در مختصات (2,3) قرار داره و در حال حرکت به مختصات (16,31) هست و جسم b در مختصات (8,12) قرار داره و در حال حرکت به مختصات (22,36) هست پس فاصله اولیه 10=r1 است. سرعت حرکت هر دو جسم برابر 2m/s است. معادله جسم اول y=2x-1 و معادله حرکت دومی y = x-4 است.
حال سوال من اینه چه مدت زمانی طول میکشه که فاصله جسم a از b برابر 12 بشه؟

ممنونم.

نمایه کاربر
Reza newton

نام: Reza Newton !

سپاس: 29

تماس:

پست توسط Reza newton »

mehdi.zirack نوشته شده:سلام.

لطفا اگر کسی جواب این سوال من رو می دونه منو راهنمایی کنه.
دو جسم به فاصله r1 از یکدیگر قرار دارند. هر یک از این دو به سمت مقصدی مشخص و مجزا با سرعتی مشخص در حال حرکت هستند.
سوال اینه که چه مدت زمان طول میکشه تا این دو جسم به فاصله r2 از یکدیگر برسند؟

ممنون از دوستانی که جواب میدن

این سوال پارامتری و زیاده.البته نه در مورد سرعت انها سخنی گفته نه دربارهی r2که کمتره یا بیشتر
هر که گردد مبتلا اندر فراق.....اوشناسد شرح درد اشتیاق
یا ابالفضل ابن علی

ارسال پست