شغل مرتبط با لیسانس فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ASIEH F

تماس:

Re: شغل مرتبط با لیسانس فیزیک

پست توسط ASIEH F »

ASIEH F نوشته شده:ممنون از راهنماییتون
خودمم دارم به همین قکر میکنم ، تلاش و تلاش برای همه فن حریف شدن
اما با کنکوری ک من دادم شاااید بتونم از دانشگاه تبریز قبول بشم
به احتمال زیاد از ارومیه قبول میشم
از دانشگاه های بهتر از این نمیتونم

اما الان یه چیزی قکرمو مشغول کرده
چند برابر اون دوستتون که تو برزیل درس خونده باید تلاش کنم تا نتیجه بگیرم؟!

دوست گرامی نگقتی smile033

نمایه کاربر
بهزاد

سپاس: 85

تماس:

Re: شغل مرتبط با لیسانس فیزیک

پست توسط بهزاد »

ASIEH F نوشته شده:
ASIEH F نوشته شده:ممنون از راهنماییتون
خودمم دارم به همین قکر میکنم ، تلاش و تلاش برای همه فن حریف شدن
اما با کنکوری ک من دادم شاااید بتونم از دانشگاه تبریز قبول بشم
به احتمال زیاد از ارومیه قبول میشم
از دانشگاه های بهتر از این نمیتونم

اما الان یه چیزی قکرمو مشغول کرده
چند برابر اون دوستتون که تو برزیل درس خونده باید تلاش کنم تا نتیجه بگیرم؟!

دوست گرامی نگقتی smile033

ببخشید نبودم

دانشگاه تبریز خوبه واسه ارشد ولی درباره ارومیه نمیتونم اظهار نظر کنم
ببینید نمیشه اینقدر راحت در این باره با مقدار و عدد و اینا منظور و رسوند اما چندتا مثال میزنم
باید خودتونو با کار هایی که تو دانشگاه های تراز اول انجام میشه ارزیابی کنید ( منظورم مقایسه نیست) بخاطر اینکه از جامعه عملی و بروزرسانیش عقب نمونید
خیلی مهمه وقتی دانشجوهای خوب یه دانشگاه خوب دارن متوسط روزی ۷ ساعت مطالعه و پژوهش میکنن شما باید ۱۰ ساعت اینکار رو انجام بدید
مسلمه باید جز نفرات برتر دانشگاتون باشی و علاوه بر اون از لحاظ معدل نسبت به بقیه دانشگاه ها هم باید از جایگاه خوبی برخوردار بشی
( تو کارشناسی اینا مهم نیست به هیچ وجه ... ولی تو تحصیلات تکمیلی بسیاااااااااااااااااااااااااااااار مهمه)
اگه رفتی یه زمینه ای مثلا ماده چگال

عین بعضیا نباید بگی خوب فقط میخوام ماده چگال نرم کار کانم یا سخت
باید هم ماده چگال سخت و هم نرم رو پایه و مبانی ش رو یاد بگیرید و کارهای تئوری و تجربی شو کامل بشناسید و بعد سراغ یکیش برید
اینقد مقاله بخونید یه راه و چاه مقاله دادن و روش علمی دستتون بیاد(مقاله دادن زیاد چیز مهمی نیست واسه ارشد ولی با توجه به اوضاع الان باعث میشه یه روزمه قوی داشته باشید)
زیاد عجله نکنید واسه فارغ التحصیل شدن با کفیت پیش برید

اون دوستم زحمت کشید خیلی هم کشید اما بیهوده

ببینید مسپله فقط هم کار زیاد نیست ... خیلیااااااا دارن شبا بیدار میخونن و درس میخونن
اما چند درصدشون دارن کار علمی میکنن و میفهمن دارن چیکار میکنن و چی میخونن

خیلیییییا واسه دکتری میرن خارج .... میدونی چقد باید زحمت کشید تا بورس دریافت کنی ؟ ولی چند درصشون یه جای خوب میرن و با یه استاد خوب کار میکنن ؟ خیلیا فقط میخوان برن این خیلللیییی بدتره بدبختیش خیلی بیشتره
چند درصدشون نسبت به زحمتی که کشیدن جواب میگیرن اصلا؟؟؟؟/

اینا رو میگم که باید همه چیو در نظر بگیری .... واسه این علم با توجه به شرایط الان باید حتی ریسک اینو بپذیری پس فردا به هیچ نرسی و بعد قدم بذاری تو این راه .... نباااید واسه کار بیای تحصیلات تکمیلی فیزیک فقط وفقط علاقه س که تو رو تا اخر میتونه بکشه
هرچند بازم میگم اگه واقعا با علاقه پی گیری کنی و خوب پیش بری یه روزی به نتیجه های حداقل قابل قبول میرسی

الاااان تو هیچ جاااااای دنیااااا شما یه ساینتیست ثروت مند که از راه ساینس کسب ثروت پیدا کرده باشه پیدا نمیکنید

چرا مثلا مردم امریکا اینقد کم میرن توی ساینس ادامه تحصیل میدن ؟؟؟‌به این معتقدند که این همه زحمتی که میکشه ادم تو این راه به پول ناچیز اینده ش به هیچ عنوان نمی ارزه ... پس فقط و فقط علاقه مندا میرن

امیدوارم موفق و پیروز باشی
“It doesn’t matter how beautiful your theory is, it doesn’t matter how smart you are or what your name is.
If it doesn’t agree with experiment, it’s wrong.”

Richard Feynman

ارسال پست