شغل مرتبط با لیسانس فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

Re: شغل مرتبط با لیسانس فیزیک

پست توسط نوآور »

*رکسانا* نوشته شده: باید جسارتمو ببخشید
این برنامه هایی که گفتین چقد خودتون عملیاتی کردین
یا مثله اون بزرگای ما،سیگار و توتون لب دهانشون،به مردم میگن سیگار نکشید smile039
بعد از اتمام تحصیل، کمی ایده آلیستی فکر کردم، عطای کارمندی برای دولت و ملت را به لقایش بخشیدم و دانسته، مسیر «خویش فرمائی» و کارآفرینی را برگزیدم، پژوهش و مطالعه کردم، با این «بزرگا» و قوانین دست و پا گیرشان واقعا جنگیدم، زحمت و بی خوابی کشیدم و سرانجام تلاشها.... بالاخره شد!
ولی این مسیر، واقعا یک جنگ همیشگی است. با اینترنت بازیها و مگس پرانیهای یک کارمند دولتی، آن هم زیر کولر گازی، یا کنار پکیج فرق دارد. نیاز به مطالعات جنبی، مثل اطلاعات تجاری-مالی و مطالعات بازار دارد. smile072
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

نمایه کاربر
*شارش*

نام: فاطمه غمكده

محل اقامت: بلبلان

سپاس: 595

پست توسط *شارش* »

اگه این طوریاست باید بهت باریک الله گفت
خوشحالم که یه جوون با تموم سختیاش حالا راحتی میکشه
نمیخوام کنجکاوی بکنم و بپرسم چطوری
همین که گفتید باورم شد smile072

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

Yellow Rose نوشته شده:جناب ویستاM عزیز، کسی به فیزیک به عنوان یک رشته نظری و ناکارامد نگاه نکرده.
اتفاقا اکثر جامعه فیزیک کاربردی کار میکنن تا نظری.
سلام
حقیقتا از شکل نوشتار دوستان اینطور به نظرم اومد.من راجب هیچ کس نظری ندادم فقط یه مطلب رو کلی بیان کردم که شما هم باش موافقید.
Yellow Rose نوشته شده:ولی این اون چیزی نیست که اکثر فیزیکیها میخوان، بیشتر دوس دارن فیزیک کار کنن تا اینکه کنکور تدریس کنن.
عذرمیخوام اما من فکرمیکنم کسی که فیزیک میخونه در درجه اول باید بتونه اون رو به دیگران آموزش بده.من به همون اندازه که معتقدم فیزیک کاربردی هم میتونه وجود داشته باشه باوردارم برای یک دانشجوی فیزیک داشتن سواد تدریس بسیار مهمه
دوستان!معلم بودن یک افتخاره و تا زمانی که یک دانشجوی فیزیک نتونه معلم خوبی باشه یعنی فیزیک رو درست نخونده و چه بسا نمیتونه به عنوان کاربردی به کار بگیردش
Yellow Rose نوشته شده:برای یک مهندس نوعی تدرس کردن، خیلی کار خوب و مناسبیه :) چون از ابتدا هم برای کار کردن و پول در آوردن درس خونده، دیگه زیاد مهم نیست که تو درسی که خونده پیشرفت داره یا نه.
من مهندس هستم!
هیچ دفاعی ازش ندارم اما حرفی که زدید کمی بی انصافیه! smile072 smile034
آسی نوشته شده:
ویستاM نوشته شده:
کارشناس فیزیک به سادگی میتونه معلم مدرسه باشه!
جدی ؟! چجوری ؟! الان استخدام شدن تو آموزش و پرورش یه چیزی مثل گذر از هفت خوان رستمه.

راه ساده ای سراغ دارید؟ smile072
درسته.منظورم تدریس بود من از چند و چونش اطلاعی ندارم دوست من
nptbprof نوشته شده:در صورت عدم تحصیل در تربیت معلم برای اسونتر استخدام شدن ______________ شیوه بند پ !
راه دیگه ای به ذهنم نرسید smile057
smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
نوآور نوشته شده:
*رکسانا* نوشته شده: باید جسارتمو ببخشید
این برنامه هایی که گفتین چقد خودتون عملیاتی کردین
یا مثله اون بزرگای ما،سیگار و توتون لب دهانشون،به مردم میگن سیگار نکشید smile039
بعد از اتمام تحصیل، کمی ایده آلیستی فکر کردم، عطای کارمندی برای دولت و ملت را به لقایش بخشیدم و دانسته، مسیر «خویش فرمائی» و کارآفرینی را برگزیدم، پژوهش و مطالعه کردم، با این «بزرگا» و قوانین دست و پا گیرشان واقعا جنگیدم، زحمت و بی خوابی کشیدم و سرانجام تلاشها.... بالاخره شد!
ولی این مسیر، واقعا یک جنگ همیشگی است. با اینترنت بازیها و مگس پرانیهای یک کارمند دولتی، آن هم زیر کولر گازی، یا کنار پکیج فرق دارد. نیاز به مطالعات جنبی، مثل اطلاعات تجاری-مالی و مطالعات بازار دارد. smile072
آفرین
این کار و افکار شما قابل ستایشه smile015
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

آسی

سپاس: 4

پست توسط آسی »

من دیگه بریدم!
smile025 smile033 smile037 smile029 smile024 smile097 smile056

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

دوستان با تجربه تر؛ می توانند برای راهنمائی و دادن چشم انداز شغلی به دانش آموخته های فیزیک، هر کدام به فراخور دانسته های خود، مشاغل غیر تدریسی مرتبط با یک کارشناس (فرضا با سواد) فیزیک را که به فکرشان می رسد بر شمارند.
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

گزینش هر راه کسب درآمد؛ بستگی به مهارت علمی و عملی، سرمایه، نیاز روز بازار، شرایط عمومی اقتصاد کشور و توانائی رشد یافته کارآفرینی در هر شخص دارد.
آخرین ویرایش توسط candle جمعه ۱۳۹۳/۶/۷ - ۱۸:۱۶, ویرایش شده کلا 3 بار

نمایه کاربر
!VECTOR

نام: Ped Ram

محل اقامت: همه جای جهان سرای من است!

سپاس: 46

تماس:

پست توسط !VECTOR »

شغل بسیار شریف و مقدس *بیکاری*!! smile038 smile013 smile014
!!!I'm On My Own Way

!No one can reach me

I'm Anonymous! Don't try to know and find out me!! You can't!

parmin

پست توسط parmin »

آسی نوشته شده:از همه دوستان عزیز بابت راهنمایی های مفیدشان کمال تشکر را دارم.
صحبتهای سعید حدادی عین واقعیت هستند.و مطالب ویستاm تا حدودی به واقعیت نزدیکند به این خاطر که ویستاm من خیلی به معلمی هم فکر کردم و بسیار مشتاق بودم که معلم هم بشوم اما متاسفانه دیدم که احتمال این امر خیلی خیلی کم است.و اما من دوست دارم مثل نوآور فکر کنم.حرفهای نوآور همان مطالبی بود که من دوست داشتم بشنوم.و حتما به سایتهایی که معرفی کرده اند سر میزنم.البته با وجود حقیقتهایی که سعید حدادی به آنها اشاره کردند باید روی مطالب نوآور بیشتر متمرکز بشیم تا در راه نجات از این بحران دانش آموخته های فیزیک یک گام برداریم هرچند ناموفق.
منتظر راهنمایی های بیشتر هستم.
باتشکر.

سلام نمیدونم شما در چه شهری زندگی میکنین ولی در شهر من که خیلی کوچیک هم هست همون معلمی رو هم نمی تونی بکنی من 7ساله که لیسانس گرفتم خیلی هم دنبال کار گشتم تو کارخوننه کار کردم منشی گری کردم آگهی های استخدام پر کردم و ... اما حالا به این نتیجه رسیدم که نون تو تدریس خصوصی به بچه های پولداره تازه کنکور هم دادم تا از این شهر برم و جای دیگه ای شانسم رو امتحان کنم

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

پست توسط slice_of_god »

نمیدونم چرا ملت بچه پولدارا رو اسکل فرض میکنن!
:/
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

ASIEH F

تماس:

پست توسط ASIEH F »

دوستان عزیز سلام
تقریبا یک سال و چند ماهه که از طرح این سوال گذشته
حالا من برگشتم همون آسی ام اما یوزر و پسووردمو فراموش کرده بودم مجبور شدم دوباره ثبت نام کنم
دوستان عزیز باید بهتون بگم من همونی ام که هستم smile025
هیچ کاریی نتونستم بکنم
فقط تونستم درس بخونم و تو کنکور ارشد شرکت کنم
و الان منتظرم نتایج کنکور بیاد
ما یا بهتره بگم من جز درس خوندن هیچ کار دیگه ای ازم بر نمیاد

نمایه کاربر
بهزاد

سپاس: 85

تماس:

پست توسط بهزاد »

آسی نوشته شده:دوستان گرامی سلام
من یک لیسانس فیزیک هستم. سه ماه است که مدرکم را از یکی از دانشگاههای سراسری گرفته ام. به فیزیک علاقه ی وافری دارم . و خیلی علاقمندم که فعالیتی رو در زمینه ی فیزیک شروع کنم که البته درآمد زایی هم مد نظرم هست.اما متاسفانه نمیتوانم شغل مرتبط با رشته ام رو پیدا کنم. و بیشتر مایلم که خودم برای خودم اشتغال زایی کنم. میخواهم بدانم که آیا این اتفاق ممکن است؟یا کسی تا به حال این کار را انجام داده؟لطفا راهنمایی ام کنید! smile072

دروود دوست عزیزم

خودت فیزیکی بودی دیگه

الان از دوستای ارشد که هیچی دوستایی دکتری مم همه بیکارن
یکی از دوستام از برزیل دکتری گرفت ۶ ماه بود گوشه خونه نشسته بود بیچاره مریضی فکری گرفت و دوباره به بهونه پسادکتری رفت برزیل

انتظاری کاری منم که دارم تو نجوم ادامه تحصیل میدم چیزی نیست جز شغل شریف بلالی باد زدن اونم بعد از ۳۵ سالگی smile039
ولی دور از شوخی واقعا باید انتظار کاری خاصی نداشته باشی
حتی بعد دوره پسا دکتری با توجه به جذب پایین هیت علمی خیلی شانس بیاری جذب یه دانشگاه بشی

اما واسه لیسانس تنها کاری که به فیزیک ربط داره و فقط تو شهرهای بزرگ امکان پذیره اینه
فقط بزن تو خط تدریس خصوصی و تدریس تو دبیرستااان ها بخصوووووص موسسه های کنکور و مدرسه های غیر انتفاعی

تنهاااا راهه
“It doesn’t matter how beautiful your theory is, it doesn’t matter how smart you are or what your name is.
If it doesn’t agree with experiment, it’s wrong.”

Richard Feynman

نمایه کاربر
بهزاد

سپاس: 85

تماس:

پست توسط بهزاد »

ASIEH F نوشته شده:دوستان عزیز سلام
تقریبا یک سال و چند ماهه که از طرح این سوال گذشته
حالا من برگشتم همون آسی ام اما یوزر و پسووردمو فراموش کرده بودم مجبور شدم دوباره ثبت نام کنم
دوستان عزیز باید بهتون بگم من همونی ام که هستم smile025
هیچ کاریی نتونستم بکنم
فقط تونستم درس بخونم و تو کنکور ارشد شرکت کنم
و الان منتظرم نتایج کنکور بیاد
ما یا بهتره بگم من جز درس خوندن هیچ کار دیگه ای ازم بر نمیاد

ااااااا خووووووووووووووووووووودتییییی ؟ خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

پست قبلیم رو با توجه پست اولت گذاشتم
و این پستتو ندیدم

حالا می تونم بگم دیدی گفتم ؟؟؟؟؟؟؟ (‌تو فاصله چند ثانیه )
----------------------------------------------------------------------
به اینکه کدوم گرایشش بهتره کاربردی و یا نظری و یا ..... در حالت عادی هیچ کدومشووووون واسش کار نیست هیچ کدومشووون
به این کار افرینی و .... اینا هم گوش نکن شرایط الان اینقدر داغونه هست که عمری وقت بذاری موهات سفید شه چندرغاز پول هم در نیاری
به هیچ عنوان هسته ای نرو که اگه احیانا تصمیم گرفتی واسه ادامه تحصیل خارج از کشور بری مشکلی نداشته باشی

دوست عزیزم من کوچکتر از اونی ام که بخوام توصیه ای بکنم اما
حالا که پا به مقطع بالاتر گذاشتی

یه چیزی هست که واقعا بهش ایمان دارم و خودتم میدونی واقعیته محضه

یه پژوهشگر خوب و قدرتمند فیزیک یه دکتری متخصص که واقعا کارشو خوب بلده هییییچ وقت بیکار نمیمونه
حقوق پایه یه هیت علمی ۳ میلیونه و با مزارایا به ۵ یا ۶ میلیون هم میرسه
واسه من شخصه این کافیه تو زندگیم اماا...

نکته ای که میمونه اینه که چقد تضمین هست برای جذب شدن چه تو ایران چه خارج از ایران
در حالت عادی اامکان جذب زیره صفره

به نظر من در درجه اول اگه یه دانشگاه خوب درس بخونی (که واسه تحصلات تکمیلی خیلی مهمه درووووغه اگه کسی بهت بگه به دانشگاه ربط نداره و به خودش ربط داره و ..... این مزخرفات رو گوش نکن اگه رفتی ارشد یه جای خوب باید بری حتمااااااا)

و در قسمت های بعد کارتو خوب انجام بدی حسابی درس بخونی زیاد مقاله بخونی کار و مهارت های کامپیوتری و تجربی تو بالا ببری و تو زمینه خودت همه فن حریف بشی و به زبان انگلیسی . و .... مسلط بشی و کتاب زیاد بخونی و تمرین زیا حل کنییی

اون تضمینی که گفتم اینجا ۱۰۰ درصد میشه
و مطمپن باش چه تو ایران و چه خارج از ایران بهترین موقعیت ها رو گیر میاری
مسائله اینجاست که همه دارن تحصیلات تکمیلی میگیرن باااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااید باا همه فرق داشته باشیییی بااااااااااااااااید

خیلیییییییییی کار سختیه ولی باور کن به نتیجه میرسی نمیخوام امید الکی بهت بدم دارم میبینم
اما خخیییلیییی مهمه انتظارات از زندگی پایین باشه بخصوص این اوایل راه
تو شرایط الان تا ۳۰ سالگی واقعا باید قید در آمد خاصی دراوردن قید پول و قید ازدواج و حتی خیلی از تفریحاتی که ادمای دیگه دارن و باید بزنی

فقط واسه اینکه خاااص بشی باید روحیه ی خستگی ناپذیر پژوهشی داشته باشی
اون وقت میبینی اوضاع چه طور تغییر میکنه
من اصلا از این که این رشته رو انتخاب کردم پشیمون نیستم و از کوچیکی دوست داشتم کیهان شناس شم
به اینده امیدوارم ( البته بازم میگم باید زحمت زیااااد بکشیم خیلییییییی زیااااد و متفااااااوت با همه... اگه قرار بری فقط یه مدرک بگیری خواهشا وقتتو تلف نکن بزن تو خط یه چیز دیگه چون بدبخت میشی... برو یه سال دکوراسیون داخلی بخون و برو پول پارو کن)

اینا تجربه های من با چند سال سرکله زدن با دانشجوهای مقاطع تکمیلی فیزیک بودن و دیدنشون و مقایسه کردنشون

حال خود دانی
“It doesn’t matter how beautiful your theory is, it doesn’t matter how smart you are or what your name is.
If it doesn’t agree with experiment, it’s wrong.”

Richard Feynman

ASIEH F

تماس:

پست توسط ASIEH F »

ممنون از راهنماییتون
خودمم دارم به همین قکر میکنم ، تلاش و تلاش برای همه فن حریف شدن
اما با کنکوری ک من دادم شاااید بتونم از دانشگاه تبریز قبول بشم
به احتمال زیاد از ارومیه قبول میشم
از دانشگاه های بهتر از این نمیتونم

اما الان یه چیزی قکرمو مشغول کرده
چند برابر اون دوستتون که تو برزیل درس خونده باید تلاش کنم تا نتیجه بگیرم؟!

[email protected]

پست توسط [email protected] »

سلام
یه سوال دارم
خواهشا زود جواب بدین
اگه دو کره با بار های +3و+4 داشته باشیم که کره ها همگن و شعاع هاشون یکی باشه و باسیم به هم وصلشون کنیم بعداز اتصال به هر کره میانگین این بار یعنی 3.5 میرسه و از طرفی میدونیم که بار الکترون کوانتیده است و مضرب صحیح داره حالا 0.5 بار چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

ASIEH F

تماس:

پست توسط ASIEH F »

بار کوانتیده به معنای این است که مقدار مثلا 0.5 کولن بار الکتریکی برابر با مضرب صحیحی از بار یک الکترون است.
حالا برای اینکه ببینید 0.5 کولن بار واقعا کوانتیده است عدد 0.5 رو به بار یک الکترون یعنی (یک ممیز شش دهم ضربدر ده بتوان منفی نوزده)تقسیم کنید ، حاصل میشه: 3125000000000000000 یعنی 3125با 15 صقر مقابلش

پس میبینیم که 0.5 کولن بار شامل بار 3125000000000000000 عدد الکترون است

ارسال پست