شرایط ارسال مقاله برای انتشار در سایت هوپا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
CLOUDYSKY

نام: سعید سیوف جهرمی

سپاس: 27

تماس:

شرایط ارسال مقاله برای انتشار در سایت هوپا

پست توسط CLOUDYSKY »

با سلام به همه کاربران و مدیران
در این تاپیک در مورد شرایط ، قوانین و پیشنها های مفید برای ارسال مقاله از طرف اعضا برای انتشار در تالار بحث میکنیم

پس از انجام بحث های لازم و تهیه قوانین و چهارچوب های کلی، نتیجه نهایی اعلام خواهد شد

منتظر نظرات دوستان هستیم
با تشکر
مدير شبكه فيزيك هوپا
http://www.saeedjahromi.com

نمایه کاربر
خروش

سپاس: 2067

Re: شرایط ارسال مقاله برای انتشار در سایت هوپا

پست توسط خروش »

بسيار خوب،

نخستين پيشنهاد های خود را با شما دوستان گرامی درميان می گذارم. نه تنها خود به
اين پيشنهاد ها پافشاری نمی كنم، بلكه به درستی سد در سدی آنها هم باور ندارم و اين
يعنی با كمال ميل پاد - فرنود های (دلايل رد) شما را گوش می كنم.

0) پس از مشخص شدن چارچوب ها، نخست دست به انتشار يك گاهنامه اينترنتی هوپا بزنيم.
سرآغاز، در هر فصل ِ سال يك شماره و در ادامه بسته به اينكه همكاری و وقت دست اندركاران
و يا استقبال همگانی چه اندازه باشد می توان هر شش ماه يكبار و يا ماهانه انتشار داد.

1) مقاله ها بر پايه دانش طبیعی (Natural science= Naturwissenschaft) و رياضيات باشند.
2) بررسی تاريخی اجتماعی جغرافيایی دانش و دانشمندان می تواند در جُنگ راه داشته باشد.
3) بررسی تعليم و تربيتی ِ آموزش ِ دانش پذیرفتنی است و چنين نوشتارهای ی
می توانند در اين جُنگ راه يابند.
4) چه وزن و درسدی از جُنگ، نوشته های از گروه 2) و 3) باشد، بايد بررسی شود.
5) از پرسمان های دينی و پيوند دادنشان با دانش و يا وارون آن در اين جُنگ خود داری شود.
6) از نوشته های كه با دانش و رياضيات پيوندی ندارند، بويژه از نوشتار های سياسی دوری شود.
7) نوشتار ها و يا برگردان ها نبايد پيش از اين جُنگ، در جايی ديگری انتشار يافته باشند.
۸) می توان بخشی كوچكی (يك بيستم ) از جُنگ را با نامی چون "در جهان دانش"، چكيده، به شناساندن
مقاله های كه در جاهای ديگر انتشار يافته پرداخت و يا كتاب های دانشيك را شناساند.
9) بايد خوانندگان خود را "بشناسيم"، به زبان ديگر بسته به اينكه چه درسدی از
اين جُنگ تخصصی و چه درسدی از آن (Popular science= Populaerwissenschaftliche Literatur)
است، ما خوانندگان گوناگونی خواهيم داشت.

پيروز باشيد.
گفتم به شیخ شهر كه كارت ریاست، گفت
آنكس كه شیخ هست و ریاكار نیست، كیست

نمایه کاربر
زاگرس فيزيك

محل اقامت: Bern

سپاس: 3

تماس:

پست توسط زاگرس فيزيك »

خروش نوشته شده:بسيار خوب،

نخستين پيشنهاد های خود را با شما دوستان گرامی درميان می گذارم. نه تنها خود به
اين پيشنهاد ها پافشاری نمی كنم، بلكه به درستی سد در سدی آنها هم باور ندارم و اين
يعنی با كمال ميل پاد - فرنود های (دلايل رد) شما را گوش می كنم.

0) پس از مشخص شدن چارچوب ها، نخست دست به انتشار يك گاهنامه اينترنتی هوپا بزنيم.
سرآغاز، در هر فصل ِ سال يك شماره و در ادامه بسته به اينكه همكاری و وقت دست اندركاران
و يا استقبال همگانی چه اندازه باشد می توان هر شش ماه يكبار و يا ماهانه انتشار داد.

1) مقاله ها بر پايه دانش طبیعی (Natural science= Naturwissenschaft) و رياضيات باشند.
2) بررسی تاريخی اجتماعی جغرافيایی دانش و دانشمندان می تواند در جُنگ راه داشته باشد.
3) بررسی تعليم و تربيتی ِ آموزش ِ دانش پذیرفتنی است و چنين نوشتارهای ی
می توانند در اين جُنگ راه يابند.
4) چه وزن و درسدی از جُنگ، نوشته های از گروه 2) و 3) باشد، بايد بررسی شود.
5) از پرسمان های دينی و پيوند دادنشان با دانش و يا وارون آن در اين جُنگ خود داری شود.
6) از نوشته های كه با دانش و رياضيات پيوندی ندارند، بويژه از نوشتار های سياسی دوری شود.
7) نوشتار ها و يا برگردان ها نبايد پيش از اين جُنگ، در جايی ديگری انتشار يافته باشند.
۸) می توان بخشی كوچكی (يك بيستم ) از جُنگ را با نامی چون "در جهان دانش"، چكيده، به شناساندن
مقاله های كه در جاهای ديگر انتشار يافته پرداخت و يا كتاب های دانشيك را شناساند.
9) بايد خوانندگان خود را "بشناسيم"، به زبان ديگر بسته به اينكه چه درسدی از
اين جُنگ تخصصی و چه درسدی از آن (Popular science= Populaerwissenschaftliche Literatur)
است، ما خوانندگان گوناگونی خواهيم داشت.

پيروز باشيد.

سلا استاد خروش سد درست است یا صد؟ smile124 smile124 smile124
تصویر
زنده یاد پروفسورمظفرپرتوماه فیزیکدان ودانشمند ناسا

نمایه کاربر
pulsar

محل اقامت: تبریز

سپاس: 197

تماس:

پست توسط pulsar »

زاگرس فيزيك نوشته شده:
سلام استاد خروش! سد درست است یا صد؟ smile124 smile124 smile124
با اجازه استاد خروش smile072
سد (=100) درست است. ولی برای اینکه با سد(=حائل) اشتباه نگیرند با صاد می نویسند!
smile118
آخرین ویرایش توسط pulsar پنج‌شنبه ۱۳۸۸/۵/۱۵ - ۲۰:۴۰, ویرایش شده کلا 1 بار
Beauty is truth, truth beauty
That is all ye know on earth
and all ye need to know

نمایه کاربر
زاگرس فيزيك

تماس:

پست توسط زاگرس فيزيك »

pulsar گرامی ممنون از توضیحاتتون smile072

سد یا صد؛ تا کی باید غلط بنویسیم

بار ها شده است دوستان و عزیزانی بر نگارنده نسبت به نگارش واژه های 100 و 60 به شکل سد و شست خرده گرفته اند. برخی دیگر نیز این نگارش ناآشنا را نشان از اشتباه سهوی نگارنده دانسته اند.
محض اطلاع این هر دو گروه عزیز و گرامی عرض میکنم که حرف ص (صاد) از حروف ویژه زبان عربی است، در نتیجه تنها و تنها اختصاص به واژگان زبان عربی دارد. واژه سد (100) اما، واژه ای پارسی است و بسیار پیش از ورود تازیان به ایران، در زمان حمله خلیفه دوم، عمربن خطاب، در ایران زمین کاربرد داشته است. تنها در سده های اخیر، به ویژه در دوران قاجار و پس از آن، که فرهنگ عربی گرایی در میان نویسندگان ایرانی بسیار گسترش یافت، برخی به اصطلاح متکلمین، برای نشان دادن سواد، دانش و فضل خود، آغاز به استفاده پررنگتر از واژه های عربی کردند.
در این رهگذار، برای برخی واژگانی که مشابه هایی در زبان های دیگر (بویژه عربی) داشتند نیز نگارش هایی دیگر گزیده شد که از آن جمله بودند شماره های سد و شست که به دلیل تشابه شکلی با واژگان عربی سد (بندآب) و واژه پارسی شست (انگشت نخست دست)، به شکل صد و شصت نگاشته شدند. این اما غلطی است مصطلح که نه به باور من ِ کمترین، بلکه به نظر فرزانه ی فقید، استاد سعید نفیسی، در کتاب «در مکتب استاد»، باید و شاید که به دست خود ما ایرانیان، که کاربران این واژگانیم، ویراسته و پیراسته گردد.

پی نوشت یکم– این فراخوان درست نویسی، بدون تردید هیچگونه ارتباطی با نگارش برخی واژه هایی که از زبان تازی وارد زبان ما شده اند نداشته و ندارد. برخی دوستان اصرار دارند که واژه هایی که تعلقی به زبان فارسی ندارند را، با نگارش فارسی بنویسند. بدین صورت که به عنوان نمونه واژه ی «مخصوص» را به شکل «مخسوس» بنویسند. نگارنده این یادداشت اما معتقد به این کار نیست، بلکه بر این باور است که ورود واژه های بیگانه، باعث تقویت و گسترش هر زبانی میگردد، که زبان فارسی نیز از این قاعده مستثنا نیست. ناگفته پیداست، داستان درست نویسی واژه های پارسی ِسره، چون سد و شست، از تغییر نگارش واژگان اساسن عربی، همچون مخصوص و صلاح به کلی جداست.

پی نوشت دوم– واژه سد در واژگان ترکیبی نیز در زبان پارسی به شکل درست خود به کار رفته است که از آن جمله میتوان به واژه سده (قرن)، همچنین دویست (دوسد) اشاره داشت
http://aaryoo.wordpress.com/2008/05/07/ ... incorrect/
تصویر

نمایه کاربر
خروش

پست توسط خروش »

درود بر دوستان گرامی،
من 100 را دانسته "سد" می نويسم، از ريشه آن آگاهم.
خوشبختانه تهران و اتريش و اتاق و تاس و ... را نيز ديگر
طهران، اطريش، اطاق، طاس، ... نمی نويسيم.

به ديد من سد (100)، را "صد" بنويسيم كه با "سدّ" اشتباه نشود،
دليلی نيرومند نيست، چرا كه آنگاه بايد همه واژه های فارسی كه
چند معنی دارند، چند جور بنويسيم، دوم اينكه "سدّ" به معنی "بند"
و "حائل ميان دو چيز" تشديد دارد. اما دوستان برای آنكه تاپيك به بيراهه
كشانده نشود می توانند، گفتگو را در اينجا دنبال كنند:
http://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=15326

نمایه کاربر
javad123javad

نام: Javad

محل اقامت: NoWhere

سپاس: 211

پست توسط javad123javad »

سلام
بنده هم پیشنهاداتی داشتم و فکر می کنم اگر بتوانیم بر مشکلاتی که ذکر شده است غلبه کنیم،بار دیگر شاهد درخشش هوپا در میان سایر سایت های علمی خواهیم بود.
1-همانطور که قبلاً در هوپا شاهد بودیم گروهای متعددی همانند گروه ترجمه تخصصی هوپا و گروه پژوهش و ترجمه ،شکیل شده اند که بعد از مدت کوتاهی از فعالیت دست کشیده اند.علت این امر،عدم حضور کاربران متعهد در گروهها بوده است.
2-مشکل دیگری که شاهد آن هستیم، عدم وجود کاربران مشتاق و طالب فیزیک در تالار است.اکثر کاربرانی که درحال حاضر در تالار حضور دارند بیشتر در مباحث گفتگو آزاد شرکت می کنند.که علت آن نیز عدم وجود مبحاث و مقالات به روز شده در سایت است.
3-موضوع دیگر هم جریانات سیاسی اخیر و قبل از آن هم جریانات مربوط به مباحث دینی مطرح شده در گفتگوی آزادبوده که این جریانات و مباحث ضربات و لطمات جبران ناپذیری را به بدنه سایت وارد کرده.این مباحث با خط مشی هوپا،آنطور که در قسمت معرفی سایت و همچنین قوانین ذکر شده، کاملاً مغاریت داشته و بسیاری از کاربران به علت این مباحث تالار را ترک کردند.
4-مشکل دیگر هم عدم حضور و نظارت و سرپرستی مدیران وسرپرستان بر بخش های مربوطه است.درحال حاظر تنها کسانی که در سایت به عنوان مدیر و سرپرست وجود دارند،جناب آقای سیوف وکویر و Cosmologistو 4duniverseواز سرپرستان هم جناب آقای پین وخروش و MRT و بنده هستند.خلا ناشی از حضور مدیران و سرپرستان بخش هایی همانند تالار نجوم و ریاضیات کوانتوم زبان و دیگر بخش ها کاملاً قابل احساسه.لذا به نظر می رسد تجدید نظرها و اصلاحاتی در این مورد لازم است.
5-یکی دیگر از مواردی که باید مورد بررسی قرار گیرد عدم تبلیغ کافی برای سایت است.سایت ها و وبلاگ های علمی بیشماری در ایران درحال فعالیت هستند که متاسفانه هیچگونه تبلیغی در این سایت ها برای هوپا صورت نمی گیرد.بسیاری از کابران و حتی اساتید فیزیک از حضور چنین سایتی بی اطلاع بوده که یکی از عواقب تبلیغات ناکافی برای سایت است.

موفق باشد smile072

پين

محل اقامت: تهران

سپاس: 611

پست توسط پين »

بنده هم چند پيشنهاد پيرامون "شرايط ارسال مقاله براي انتشار در هوپا" داشتم
كه در گفتگوهاي چند روز اخير با جناب سيوف و چندي از دوستان بصورت خصوصي
مطرح كرده بودم و اگر لازم باشد ،ميتوانم متنشان را اينجا نيز بياورم اما اينك پيشنهادي
نيز روي نظر خروش عزيز (مبني بر انتشار گاه نامه ) داشتم.

به تجربه ميتوانم بگويم كه راه اندازي گاهنامه علمي(مخصوصا اگر بصورت تيمي انجام
شود)، وقت و انرژي فراواني مي برد (البته مسلم است كه نتيجه آن بسيار باارزش
خواهد بود) .
بنابراين من پيشنهاد ميكنم كه همه اعضا ، فعاليت علمي خود را روي مباحث تالار متمركز
كنند و در پايا هر ماه (يا هر فصل ) ، مديران و سرپرستان هر انجمن ،خلاصه اي از برگزيده
مطالب مطرح شده در تالار را تهيه و گردآوري كنند و بصورت يكجا و در قالب ماهنامه
منتشر سازند (بصورت نشريه pdf ).

هركدام از انجمنهاي هوپا (اعم از نجوم . فيزيك و رياضي و كوانتم و...) ميتوانند بخشي ويژه
در ماهنامه مذكور داشته باشند كه توسط مديران آن انجمنها ،از برگزيده بحث هاي تالار (در
آن ماه يا فصل ) تشكيل شده است .
مديران سايت نيز ميتوانند مقدمه اي بر ابتداي هر نشريه بنويسند و ديدگاه خود را مطرح كنند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
بنده با ايده خروش موافقم و نظرم را در رد نظر ايشان نياوردم بلكه به عنوان يك Alternative
مطرح كردم . تا نظر دوستان چه باشد
----------------------------------------------------------------------------------------------------

سپاس
smile072

نمایه کاربر
زاگرس فيزيك

تماس:

پست توسط زاگرس فيزيك »

با سلام ودرود نظرات دوستان بزرگوار صحیح هست وبرای شروع کار باید ابتدا کاربران و اعضا که مقاله ای قرار میدهند بدرستی مدیریت شوند و چارچوب مشخصی تعیین گردد برای شروع ابتدا باید مدیران وسرپرستان شروع کننده باشند امیدوارم اعضا نیز همکاری بفرمایند تا ان شاالله شاهد شکوفایی بخش مقالات باشیم smile072
تصویر

نمایه کاربر
خروش

پست توسط خروش »

پين عزيز درود بر شما،

جُنگ پيشنهادی من از بخش های گوناگون فيزيك (همان بخش های كه در هوپا هم هست) و
رياضيات تشكيل شده است. برای سادگی بررسی، نخست تنها به بخش رياضيات اين جُنگ
می پردازم. در باره چه چيز های كه نبايد نوشت در بالا پيشنهاداتی دادم.
پيشنهاد:
شما، mmeftahpour گرامی و من هر كدام از ما تا يكم مهر ماه امسال دست كم هر يك، يك
مقاله فراهم كنيم. يكی از دوستان اين نوشتارها را گردآوری كرده و به همراه ديگر نوشته ها
تا (مثلا) دهم مهرماه در دسترس همگان قرار می دهد. ما سه تن و اگر در آينده شمار ما
بيشتر شد، تصميم می گيريم كه مقاله های رياضی رسيده شده به گاهنامه پيش نياز های بخش
رياضيات گاهنامه را دارا هست و يا نه و بر اين پايه آن مقاله رسيده را در گاهنامه چاپ می كنيم/ نمی كنيم.

البته اين پيش نياز ها همچنان كه در بالا هم نوشتم، بايد بيشتر بررسی كنيم.
افزون بر نكات پست پيشين، به ديد من، بهتراست كه سطح مقالات به گونه ای باشد كه با
دانش رياضی ديپلم ايران، دريافتنی باشد. اين بدان معنی نيست كه سطح مقاله های
در سطح ديپلم باشد و يا آنكه اين شرطی است كه نتوان از آن گاهی چشم پوشی كرد.

مقاله های شماره دوم جُنگ بايد تا دیماه 88 آماده شوند.

نظر شما چيست؟
دوستان و مديران ديگر بخش ها نظرشان چيست؟

پيروز باشيد.

نمایه کاربر
pulsar

سپاس: 197

تماس:

پست توسط pulsar »

خروش نوشته شده:پين عزيز درود بر شما،

پيشنهاد:
مقاله فراهم كنيم. يكی از دوستان اين نوشتارها را گردآوری كرده و به همراه ديگر نوشته ها
تا (مثلا) دهم مهرماه در دسترس همگان قرار می دهد. ما سه تن و اگر در آينده شمار ما
بيشتر شد، تصميم می گيريم كه مقاله های رياضی رسيده شده به گاهنامه پيش نياز های بخش
رياضيات گاهنامه را دارا هست و يا نه.

نظر شما چيست؟
دوستان و مديران ديگر بخش ها نظرشان چيست؟

پيروز باشيد.
بسیار عالی است !
اگر این مقاله ها بصورت غیر منسجم و پراکنده در زمینه های گوناگون مطرح بشود فکر نمی کنم چندان سودمند باشد.
ولی اگر علاوه بر مقاله هایی که جنبه ی اطلاعات عمومی دارند ، مقاله هایی نیز در راستای آموزش و درک بهتر مباحث دروس پایه دانشگاهی
که بین اغلب رشته ها مشترکند ، مثل ریاضیات عمومی دانشگاهی ، معادلات دیفرانسیل و فیزیک پایه
بصورت منسجم و پیوسته در این جُنگ به آنها پرداخته شود ، سودمند تر باشد.
و اشکالاتی که اغلب در این دروس مطرح میشود ، بررسی و رفع اشکال گردد . یا میشود تمرینهای مناسب و برگزیده را در این زمینه ها در آن گنجاند.
در فیزیک های پایه قبل از مسائل ، پرسشهای مفهومی وجود دارد که با وجود اینکه پرسشهای کلیدی و مهمی هستند ،
در هنگام تدریس در دانشگاهها ، اغلب نادیده گرفته میشوند!
این جُنگ محل خوبی برای پاسخ گویی به این گونه پرسشهای مفهومی می تواند باشد.
میشود به معرفی و بررسی آزمایشهای فیزیکی پرداخت که با صرف هزینه ای اندک در خانه انجام پذیر هستند.
برگذاری مسابقه بصورت طرح سوال در زمینه ریاضی و فیزیک را هم پیشنهاد می کنم.
Beauty is truth, truth beauty
That is all ye know on earth
and all ye need to know

mehdi_59

پست توسط mehdi_59 »

سلام . من عضو جدیدتون هستم. بسیار از عضویت در این سایت خوشحالم . و اما در مورد مطلبی که به بحث گذاشتید :
1. اولا با اینکه تبلیغات در مورد سایتتون خیلی کمه کاملا موافقم.
2.پیشنهاد میکنم که با مدیریت سایت پیوند مباحث دینی علمی از سایت حذف نشه بلکه حتی قوی تر هم بشه
3. من از همین لحظه برای فعالیت و همکاری در سایت اعلام آمادگی می کنم و خوشحال می شم که به دلیل علاقه شخصی به مباحث فیزیک بهتون افتخار بدم smile056
4. مهدی [email protected]
5.با تشکر از وقتی که صرف می کنید .
6. واما ....
7. پیشنهاد میکنم واسه تخصصی تر شدن سایت (البته منظورماین نیست که سطح مطلب رو اونقدر ببری بالا که هیشکی نفهمه چی توش نوشتین) بهتره که یه
بخشهای کوچیکی از متن ها رو که خیلی خفن و تو ذل برو هستن نقدی کنید و این به نظرم یه گام برای تعالی سایته .
8. لطفا اگه کسه مخالفه پیشنهاده آخره فحش نده و منطقی به قضیه فکر کنه و نظرش رو بنویسه .
9.موفق باشید.
10. smile072

پين

محل اقامت: تهران

سپاس: 611

پست توسط پين »

خروش نوشته شده:پين عزيز درود بر شما،

پيشنهاد:
رياضيات گاهنامه را دارا هست و يا نه و بر اين پايه آن مقاله رسيده را در گاهنامه چاپ می كنيم/ نمی كنيم.

نظر شما چيست؟

.
درود خروش عزيز
من مخالفتي ندارم و مي توانم تا همان تاريخ (اول مهر) ، نوشتاري را آماده كنم ،
نميدانم جناب mmeftahpour در جريان اين پيشنهاد هستند يا نه ولي اگر در جريان
نيستند ،به ايشان هم خبر مي دهيم .

خوب است كه سرپرستان بخشهاي ديگر تالار نيز نظر خود را پيرامون اين پيشنهاد
(گاه نامه و محتواي آن) و همچنين تاريخ گردآوري مطالب بيان بفرمايند ، تا مطالب
همه بخشها بطور هماهنگ و به موقع فراهم شود.

همچنين اگر فرصتي به دستم برسد ، مقالاتي در حيطه "مكانيك" نيز تهيه خواهم كرد.

smile072
سپاس

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

همانطور كه قبلا در تاپيك : ثبت و بايگاني مقالات علمي شما به آدرس http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=17533 گفتم ، مسئله مهم ديگر در مورد مقالات شايد ثبت و بايگاني آنها باشد . اگر مقالات ارسالي ثبت و بايگاني خوبي داشته باشند ، عده خيلي زيادي اقدام به ارسال مقاله حتي پايان نامه خود خواهند كرد ، البته اگر بدانند كه در هوپا اينچنين ساز و كاري وجود دارد كه نياز به تبليغ دارد .
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
amir_srd

سپاس: 4

پست توسط amir_srd »

1: گاه نامه ی واحدی می تواند شمال بخش های مجزا باشد.نیازی نیست متافیزیک را حذف کرد فقط به این دلیل که با میکروسکوپ قابل دیدن نیست.یا نیازی نیست سیاست را حذف کرد.گاه نامه می تواند شامل بخش های:
ریاضیات فیزیک متافیزیک و دین فلسفه سیاست و بخش های گوناگون باشد.
تبیین کردن زیر بخش های این بخش ها کار بسیار مهمی است.
ریاضیات را می توان به جبر ،هندسه،انالیز و تئوری اعداد و نظریه های جدید از خود کاربران تقسیم کرد.و اگر در بخشی مقاله ای نبود بخش مربوط به ان را می توان خالی گذاشت.
فیزیک را می توان به کلاسیک ،نوین و نظریه های جدید از خود کاربران تقسیم کرد.
و بقیه ی بخش ها را هم می توان با یک اجماع تقسیم بندی کرد.
2: در مورد سطح علمی گاه نامه باید توجه کنیم که طیف های گوناگونی بتوانند از ان استفاده کنند.مثلا می توان هر بخش را در دو قسمت پیشرفته و اماتور(یک کلمه ی جانشین خوب برای اماتور نیافتم) اورد.
3:چون فضا ی ما مجازی است پس در زیر هر مقاله می توان یک کلید قرار داد که کاربران در صورت تمایل می توانند با کلیک روی ان به فضایی بروند که بحث در مورد ان مقاله در جریان است.زیرا شاید یک کاربر بخواهد ایرادی از مقاله بگیرد یا نظری بگوید.
4:باید معیار هایی را تبیین کرد که مقالات هر بخش را بتوان با هم مقایسه کرد و در هر نشر جدید بر ترین های دوره ی قبل را معرفی کرد(انگیزه برای مطرح کردن مقالات).این معیار می تواند ستاره هایی باشد که خوانندگان به مقاله می دهند.یا اینکه می تواند با نظر سنجی در زیر هر مقاله تعیین شود.می توان در پایان مقاله نظر سنجی اورد:
از دید شما این مقاله در چه سطحی بود:
عالی
خوب
متوسط
نازل
یا می تواند امیزه ای از چند معیار باشد(همانطور که در سیستم isi یا isc معیار هایی وجود دارد).
5:مقالات باید در چند زبان زنده(به جز فارسی)ترجمه و عرضه شوند.
6:در پایان هر سال بهترین نویسنده ی مقالات در هر بخش معرفی شود(بسته به اینکه در طول ان سال چند بار صاحب عنوان بهترین مقاله شده است)
7:برای هر بخش باید یک سر دبیر انتخاب کرد.می توان دفعه ی اول رای گیری کرد.ودفعات بعدی در پایان هر سال برترین فرد ان سال در هر بخش را به سمت سر دبیر ان بخش در اورد.سر دبیر نیز باید 6 نفر(یا تعدادی که مورد اجماع باشد) به عنوان معاون خود معرفی کند.تا برای هر بخش یک تیم 7 نفره مسئولیت بررسی مقالات ارسال شده و انتخاب مقالات مجاز برای انتشار را بعهده گیرند.
8:باید ایین نامه ی نحوه ی انتخاب برترین مقاله و همچنین ایین نامه ای که رفتار سردبیر و معاونینش را تعیین کند مطرح شود.زیرا به هر حال انها حق ندارند هر چه که می خواهند را منتشر کنند.در این مورد طراحی یک ساز و کار مناسب کار مشکلی است.که برای هر دو قسمت مطرح شده(نحوه ی انتخاب مقاله و چهارچوب کاری سردبیر و معاونینش) باید ایین نامه های تخصصی و جدا تدوین کرد.
9:انتخاب برترین مقاله نباید کاملا بر عهده ی سر دبیر و معاونینش باشد.بلکه بخشی از ان باید به نظر خوانندگان بستگی داشته باشد.تا بدین صورت از اعمال نظرات شخصی پرهیز شود.
10:ارسال مقاله فقط از سوی کاربران هوپا نباشد.بلکه تنها معیار پذیرش مقاله مطابقت ان با ایین نامه های دوگانه ی مطرح شده باشد.
11:به ازای هر بار انتخاب هر فرد به عنوان برترین نویسنده هر دوره(منظور هر بار انتشار مقاله است) یک ستاره به او داده شود.و مثلاً 5 ستاره(یا تعداد مورد اجماع) را تعیین کرد.پس از اخذ 5 ستاره برای اولین بار، درجه ی کاردان به فرد داده شود.
دفعه ی بعد که برای بار دوم 5 ستاره گرفت، کارشناس.دفعه ی بعد کارشناس ارشد.و دفعه ی بعد دکتری.و در نهایت دکتری تخصصی.
البته این مدارج نظر شخصی من است و باید مدارجی پذیرفته شوند که مورد اجماع همه باشند.
smile072

ارسال پست